Şimdi Ara

22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak! (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.646
Cevap
20
Favori
154.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim anlamadığım bu karar "gümrük birliği ihali"ne girmiyor mu?

Çin pazarı için ikili anlaşma imzalamıştı hükümet. Hatta Türk Lirası üzerinden satış yapılacaktı(-ki bazı ilanlarda direk Lira var) Buna etkisi nedir ?

Üret yedek parça senden alalım kardeşim.Vatandaşın getirdiği 1 dolarlık ürünün peşine düşüyorlar. Sanki keyfimizden yurtdışında aylarca bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: balci1987

31 mayıstan önce sipariş vermiştim vergi ödeyecekmiyin
    dostum herkes bunun cevabını bekliyor ama 8 gündür türkiye uyuyor malum bayram tatili, bu olay pazartesi belli olacak...
  • Gearbestten 101 lira civari araç içi kamera almıştım gümrükte yazı gelmişti.Deger tespiti edemiyoruz diyorlar.Ödeme tutarını gösteren belgeyi mail ile gönderdim.101 liralık ürüne 48 lira vergi çıktı.Vergi oranı yüzde 20 değil miydi!
    22 Euro sınırı kaldırıldı, tüm yurt dışı alışverişlerden vergi alınacak!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ramses-59 kullanıcısına yanıt
    %20 gümrük + %20 ötv girmiş gibi duruyor. kameralara öyle bir ücret alınıyor demek. bazı ürünlere ötv alınıyor gümrük vergisi dışında. aklınızda olsun.
  • ramses-59 kullanıcısına yanıt
    Yukaridaki arkadasin dedigi olmus.

Ben de banggood'dan direct mail kullanarak aldim bakalim banggood'un iddia ettigi gibi ek ucret odemeden ulasacak mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: herdem09

Yukaridaki arkadasin dedigi olmus.

Ben de banggood'dan direct mail kullanarak aldim bakalim banggood'un iddia ettigi gibi ek ucret odemeden ulasacak mi?
    Banggooddan 300 Tllik araç kamerası 0 vergi ile 12 günde Yurtiçi Kargo ile sorunsuz gelmişti arkadaşa.
    Kameralı ürünlerde ek vergi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Varzim -- 10 Haziran 2019; 20:40:30 >
  • Varzim kullanıcısına yanıt
    Yalniz yeni yasa 1 Haziran'dan itibaren uygulanmaya baslanacakti, bayram tatili dolayisiyla da aslinda bu hafta basindan itibaren uygulanmaya baslandi diyebiliriz. Arkadasiniz oncesinde aldiysa geliyor olmasi normal.
  • Yurtdisindan gelen urunleri bekletmeye baslamislar diye duydum, bilgisi, tecrubesi olan var mi?
  • bl0ck kullanıcısına yanıt
    Kasten bekleteceklerini sanmıyorum ama, olmaz mı olur :) Ama mayıs 20 gibi teslim aldığım küçük bir paketin üzerinde 24 nisan şeklinde türkçe tarih damgası vardı, takipsizdi.
  • 1-12 haziran arası aliexspressten ufakta olsa ürünü gelen varmı? ben 1 ay önce telefon kılıfı aldım gelmedi
  • benim dün 2 takipsiz postam gelmiş. postacı kapıya bırakıp gitmiş, vergi falan olmadı. toplam 5 dolarlık ürünlerdi.
  • Ürün gümrükten çıktıktan sonra ne kadar vergi ödeyeceğimizi nasıl öğrenebileceğiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 $'lık ben de bir aliexpress alışverişi yaptım. Amacım işler nasıl oluyor diye.

Adama da amil attım dedim biz de tax muafiyeti 0$ oldu. Adam cevap verdi "0$ yazamam ki üstüne" diye, ben de dedim 0.5$ yaz

Çok merak ediyorum ne olacak
  • astegon kullanıcısına yanıt
    -5$ yazsın, belki hayali ithalattan vergi iadesi geri alırsın.
  • bugün 8,5 dolar paket üzerinde yazan meblağa göre 15,6 tl vergi ödedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

5 $'lık ben de bir aliexpress alışverişi yaptım. Amacım işler nasıl oluyor diye.

Adama da amil attım dedim biz de tax muafiyeti 0$ oldu. Adam cevap verdi "0$ yazamam ki üstüne" diye, ben de dedim 0.5$ yaz

Çok merak ediyorum ne olacak
    fiyat ne olursa olsun 5,5 tl kadar sunum ücreti çıkıyor, sanki ben zorla gönderiyorum alın size sunuyorum bunu diyorum hey allahım ya.........
    bu aynen vatandaşa hizmet olsun diye yol köprü yaptık ama geçerken para istiyoruz gibi bişey....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molella -- 13 Haziran 2019; 18:7:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: molella

fiyat ne olursa olsun 5,5 tl kadar sunum ücreti çıkıyor, sanki ben zorla gönderiyorum alın size sunuyorum bunu diyorum hey allahım ya.........
    bu aynen vatandaşa hizmet olsun diye yol köprü yaptık ama geçerken para istiyoruz gibi bişey....

Alıntıları Göster
    Hocam 5.5 TL hadi neyse hadi verelim.

Ama ben burada dandik ötesi kabloya 20-30 TL verirken adam bana 1.19$'a gayet de nefis bir microUSB kablosu gönderebiliyor.

70 TL'ye satılan QC 3.0 destekli şarj adaptörünü bundan 5 ay evvel 4.99$ a aldım.

Ben neden kazık yiyeyim ki.

• balci1987 kullanıcısına yanıt
    11 ve 13 Haziran'da 2 tane sipariş verdim. Toplamda 26 lira falan. Ancak gelmedi henüz. Hatta 18 Mayıs'tan bu yana güncelleme yok kargo bilgisinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 dolar yani yaklaşık 18 TL lik ürüne 9 TL vergi.

İyi yere tezgah açtılar; üretici değilsin, satıcı değilsin, nakliyeci değilsin ama % 50 alıyorsun. ama taşıma suyla değirmen dönmez sayın yetkililer. Ülkemizde fiyatlar uygun olsun paramız burada kalsın.

Aldığım da led ampul

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.