Şimdi Ara

20'lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
8
Favori
484.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20'lik dişlerle ilgili bir problemim olmamıştı şimdiye kadar(yaş 22) bu aralar şüpheleniyorum birşey var mı diye. Ağrı falan hiç yok ama ağzımı çok fazla açamıyorum. Mesela bir tost ısırmaya çalıştığımda alt ve üst sağ arka diş etlerim daha fazla açmaya izin vermiyor ve zorlanıyorum, baskı hissediyorum. Çenemin alt arka tarafı da biraz apse yaptı ama dediğim gibi ağrı hiç yok. Bunun 20'lik dişlerle bir ilgisi var mı yoksa başka birşey mi?
  • Arkadaşlar abimin dişleri 20'liklerden dolayı benim yaşlarımda eğildiği için bendede böyle bir durum olmaması için geçen dişçiye gittim. Dedim hocam böyleyken böyle önlerde hafif bi eğrilik sezdim hemen geldim. Herhangi bir ağrım sızım yok dedim şu anda. Röntgen çektirip kafam rahat olsun en azından diye gelmiştim demiştim. Oda şu anda görünürde bişey yok ama yinede röntgene bakalım dedi. Neyse röntgen sonucunda 4'ününde geldiğini gördüm. 4'üde neredeyse hemen derinin altında görünüyo. Bende açıkçası hemen kıllandım. Sonucu doktora gösteremedim ama şu andada zaten üniye hazırlanıyorum şimdi vakit kaybı ve dikkatimi dağıtmamak için şimdilik dursunlar yazın 4'ünüde çektiririm diyorum. Ama bu yaza çıkarlarsa cidden sıkıntı yaşarım. Belkide daha yaza kadar gelmeyebilirlerde. Benim sorum şimdi bu 20'likler ağrı yağmadan direk derinin altından ameliyatla felan alınabiliyolar mı yoksa illaki çıkmalarını mı beklemeliyim? Ygs sınavı sonrasındada hemen gidip çektirebilirim olmadı..Diş yapımı bozmadan 4ünüde genel anesteziyle felan çektirip kurtulayım ya nalet olsun..

Bu arada bu konuyu okuduktan sonra psikolojik mi yoksa gerçekten mi bilmiyorum ama 20'liklerin olduğu yerlerde bi sızlama başladı sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatixx -- 18 Mart 2011; 2:24:30 >

• Bu nasıl bir şeydir anlamadım ben kabir azabı diyorlar diş ağrısı için ya gerçekten doğru. Sol alt zorlaya zorlaya çıktı, geçen yaz sağl alt ne ağrı yaptı ne ağrı yaptı sonra kesildi. Şimdi diş göründü üstündeki damak parça parça parçalanıyor. Diğer dişlerimi ittiriyor sanırım biraz yamuk çıkıcak. Ağrı kesici, gargara, dişinol(diş ağrısı için karanfill bir sıvı) bunlarla geçirıyorum. Burda okuduğum kadarıyla apse yapma ihtimali var o damağın beni kaygılandıran o.

Burdaki çoğu kişini aksine ben en son çare olmadığı sürece dişin çektirilmesine karşıyım. Yamuk olur yada kökü yan olur o zaman tabii ki çekilir. Ağrı yapıyor çıkarken zorlanıyor diye çektirmek çok manasız. Sonuçta bir yararı olmasa o diş orda olmazdı. Bebekler diş çıkarırken nasıl oluyor, birde ne olduğunu bilemiyorsun ateş içindesin. Büyüdük bir bebek kadar olamıyoruz ağrıyı çekemiyoruz

• Benim de en arka dişlerdne biri aylar önce kırılmıştı şu sıralar ölümcül ağrılar yaratmaya başladı yemek yerken ve su içerken özellikle. Hafif siyahlaşmış tamda göremiyorum ama. Bir diğer diş de alt tarafta ufacık bir siyah nokta oluşmuş. Nefret ediyorum şu dişlerden sürekli problem. Diş ipi kullanıyoruz diş fırçasını t.klarımızı kaşır gibi kaşımıyoruz fakat yine de sorun. Uyuşmuyorda ağzım 5 tane iğne yapıyor arap dudağına çeviriyor ağzımızı
  • Arkadaşlar ben size söliyim bunun kurtuluşu tek bi doktora gidip o dişi cektirmek... Ben daha dün çektirdim sol alt 20'liğimi . Haberiniz olsun iğnelerden dolayı cok acımıyo hatta hiç hissetmiyosun ama iğnenin etkisi bitip yemek yiyene kadar geçmesi gereken 2 saatlik sürede Allah yardımcınız olsun..... Benim daha 3 20'liğide cektirmem lazımmış sol alt acildi bitti .. Şimdi sıra diğerlerinde ama acıkcası yemiğo benden tawsiye gidin doktorunuza cektirin ..
    Not: Cektirdikten sonra yanağınız davul gibi olabilir (mübağla değil cok ciddiyim) sakın korkmayın olan bişeymiş... Geçmiş olsun
  • Ben de iki gün önce gittim dişçiye kırık olan diş 20 lik dişmiş ve çekeceğim dedi. Ömrümdede dişim de problem olmamıştır doğru dürüst 1 dolgum var. Dedim çekerken acıtıcan mı abla biliyorsun kolay uyuşmuyor benim vucud lokal de anestezi de kolay işlemiyor bana Kadının gözünde ready to die destanını gördüm spreyi sıktı iğneyi yaptı gözümden yaş geldi 1.5 doz iğne işlemedi Sonra 2 hareket bir baktım diş gitti Oraya bir tampon koydu ısır bunu dedi 30 dakika ısırdım sonra eve gittim yemekye yiyemedim 2-3 saat. Snra hazır çorba yaptım kendime soğumasını bekleyip içtim. Tabi birkaç saat ufaktan kanadı. Sıra uyumaya geldiğinde hafif bir ağrı vardı dedim ne olur ne olmaz bir minoset içeyim. İçtim uyudum uyandım ağrı sızı yok. Şimdi orası boş kaldı dilimle oynayıp duruyorum.

Merak ettiğim bu çekilen arka 20 lik dişin yerine takma diş yaptırmalımı? Yanında ki dişin yapısını bozmasın tutunacağı diş gitti kendiliğinden dişim çıkmasın

• kendi haline bırak hiçbişey yokmuş gibi davrannnn
  • Allah im sana geliyorum
  • Hacı ölüyorum halsizlikte yapıyo abovvv.
  • Yahu ne kadar dramatize ediyorsunuz, topu topu bir diş çekilecek. Sadece iğne esnasında hafif bir acı oluyor gerisini hissetmiyorsunuz bile. Çekildikten 3-4 saat sonra isterseniz bir ağrı kesici alırsınız, ertesi güne zaten hiç bir şey kalmıyor. Apseli dişten çektiğiniz acıları alt alta koyup toplasanız, 1,000 diş çekimine eşdeğer çıkar. Bir de vücudunuzda fokal enfeksiyon ile yaşamanız da çabası. Allah kalbinize kalbinize böbreklerinize zıplarsa iltahap al başına belayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

Yahu ne kadar dramatize ediyorsunuz, topu topu bir diş çekilecek. Sadece iğne esnasında hafif bir acı oluyor gerisini hissetmiyorsunuz bile. Çekildikten 3-4 saat sonra isterseniz bir ağrı kesici alırsınız, ertesi güne zaten hiç bir şey kalmıyor. Apseli dişten çektiğiniz acıları alt alta koyup toplasanız, 1,000 diş çekimine eşdeğer çıkar. Bir de vücudunuzda fokal enfeksiyon ile yaşamanız da çabası. Allah kalbinize kalbinize böbreklerinize zıplarsa iltahap al başına belayı.

Hocam yeni çıkıyo fena birsey ya.
  • Genç kardeşim Allah yardımcın olsun. Gerçekten çıkarken çok can yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

Genç kardeşim Allah yardımcın olsun. Gerçekten çıkarken çok can yakıyor.

22 yaşnda bide çalışırken hiç cekilmio , ateş, halsizlikde cabası :S
  • ulan bu ne ağrıdır , 2 gündür s. biraktı beni . Iş var güc var kurs var 1 ay sonra okul var

perşembe bi bahçelievler agız ve dişe gidicem randevu aldım . Gittigim gibi çekseler keşke , yoksa ben matkapla falan girecem
  • 2009 aralıkta çektirmiştim bir tane, şimdi yeniden ağrı başladı bu sefer sağ taraftan
  • 23 yasındayım daha 20lik diş ağrısı diye bişey olmadı. Hatta normal diş ağrısı bile çektiğimi hatırlamıyorum bu yaşa kadar. Bende bi anormallik var sanırsam
  • Beyler size tavsiyem ağrı başlamadan gidip bi diş röntgeninizi çektirin. 20likler gelmişse ucundaysa yani direk çektirin. Bende zamanında gözümde çok büyütmüştüm ama iğneyi yaptıktan sonra zaten hiç birşey hissetmiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RyanCondor

Ben de iki gün önce gittim dişçiye kırık olan diş 20 lik dişmiş ve çekeceğim dedi. Ömrümdede dişim de problem olmamıştır doğru dürüst 1 dolgum var. Dedim çekerken acıtıcan mı abla biliyorsun kolay uyuşmuyor benim vucud lokal de anestezi de kolay işlemiyor bana Kadının gözünde ready to die destanını gördüm spreyi sıktı iğneyi yaptı gözümden yaş geldi 1.5 doz iğne işlemedi Sonra 2 hareket bir baktım diş gitti Oraya bir tampon koydu ısır bunu dedi 30 dakika ısırdım sonra eve gittim yemekye yiyemedim 2-3 saat. Snra hazır çorba yaptım kendime soğumasını bekleyip içtim. Tabi birkaç saat ufaktan kanadı. Sıra uyumaya geldiğinde hafif bir ağrı vardı dedim ne olur ne olmaz bir minoset içeyim. İçtim uyudum uyandım ağrı sızı yok. Şimdi orası boş kaldı dilimle oynayıp duruyorum.

Merak ettiğim bu çekilen arka 20 lik dişin yerine takma diş yaptırmalımı? Yanında ki dişin yapısını bozmasın tutunacağı diş gitti kendiliğinden dişim çıkmasın

Dostum 20lik dişlerini çektirdiysen dişlerinin fonksiyonel işlevi adına birşey kaybetmezsin,20liklerin genelde bir işlevi yoktur,fakat çene yapını bilmedigim için ve panoremik filmini göremedigim için seni malesef çok aydınlatamayacagım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dt_Mustafa

quote:

Orijinalden alıntı: RyanCondor

Ben de iki gün önce gittim dişçiye kırık olan diş 20 lik dişmiş ve çekeceğim dedi. Ömrümdede dişim de problem olmamıştır doğru dürüst 1 dolgum var. Dedim çekerken acıtıcan mı abla biliyorsun kolay uyuşmuyor benim vucud lokal de anestezi de kolay işlemiyor bana Kadının gözünde ready to die destanını gördüm spreyi sıktı iğneyi yaptı gözümden yaş geldi 1.5 doz iğne işlemedi Sonra 2 hareket bir baktım diş gitti Oraya bir tampon koydu ısır bunu dedi 30 dakika ısırdım sonra eve gittim yemekye yiyemedim 2-3 saat. Snra hazır çorba yaptım kendime soğumasını bekleyip içtim. Tabi birkaç saat ufaktan kanadı. Sıra uyumaya geldiğinde hafif bir ağrı vardı dedim ne olur ne olmaz bir minoset içeyim. İçtim uyudum uyandım ağrı sızı yok. Şimdi orası boş kaldı dilimle oynayıp duruyorum.

Dostum 20lik dişlerini çektirdiysen dişlerinin fonksiyonel işlevi adına birşey kaybetmezsin,20liklerin genelde bir işlevi yoktur,fakat çene yapını bilmedigim için ve panoremik filmini göremedigim için seni malesef çok aydınlatamayacagım.

Hocam salıdan beri ağrı vardı sağ arka tarafta, bugün geçti ama deride hala hassaslık var dokununca falan ne yapmam lazım. Ufacık bir diş parçası görünüyor sadece arkada.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.