Şimdi Ara

2080Ti' ın helvası fıstıklı olsun :) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
3
Favori
34.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
219 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ben o yazanlardan olmadım hiç donanım bölümüne de yazmam hiç bu konuyu öne çıkanlarda görünce yazdım fanboyluğum da yok aslında hiç. Vatanda toplattım kasayı abi AMD GPU'lar sorunlu biraz driverları falan dediler 2080'e denk şu an 2070s takalım kafan rahat etsin dediler aldım geçtim. Sen de söylediklerinde haklısın ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMRE_RUSLAN

Bu mesaj silindi.
    Alakası yok. Rtx olarak 2xxx serisi çok güçsüz. Bunu bilerek aldılar. 100 fps oluyor 30 40fps rtx ile

Aylardır bütün kanallar 3xxx serisi 4 kat hatta daha fazla rtx gücüne sahip olacak dendi.

Ayrıca Big Navi gelecek 2080ti dan güçlü kart çıkaracak dendi

Burda akılsızlık 3800tl ye rx 5700 xt varken 5500tl ye aynı güçte 2070 super almaktır. Çünkü 2070s zaten rtx açsan papates oluyor. Bunu bilerek alıyorlar.

Ama rtx çok iyi tamam aç. Fps :32

Off ya kapatayım en iyisi fps :100

1 yıldır anlatmaya çalıştık da anlayan çıkmadı.

Neyse bizler için çok iyi haber 2080ti gücünde kartın yarı fiyatına çıkacağı iyi haber ben zaten 1440p kafasında biriyim yemişim rtx'i

Elde tutulan fener meşale gibi şeylere local olarak rtx çok işe yarar bunu biliyorum. Ama rtx in temel kullanımı reflection ve aşırı abartı. Control mesela yerler ayna gibi
    Abi bir ofise gidin evinize gidin. Oyundaki reflection gerçek hayatta yok

Aksaray da metre karesi binlerce TL olan mermerlerde vardır o reflection. Yani rtx = surreal yansıma ise kalsın.

Ama çoğu oyunda karanlıkta el feneri meşale gibi şeyleri veya patlama vs için kullanılacaksa harika sonuç verir fps kaybı da az olur.

Neyse Big Navi çıkınca nvidia fan boyları gene ağlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheBCD

Hocam ben o yazanlardan olmadım hiç donanım bölümüne de yazmam hiç bu konuyu öne çıkanlarda görünce yazdım fanboyluğum da yok aslında hiç. Vatanda toplattım kasayı abi AMD GPU'lar sorunlu biraz driverları falan dediler 2080'e denk şu an 2070s takalım kafan rahat etsin dediler aldım geçtim. Sen de söylediklerinde haklısın ama.
    Işte hocam Steve burk var gamers nexus orayı takip edin. Bir numaralı yayıncı onlar.
    Doğru şuan driver sorunu var. Buna yalan diyemem

Ancak 2070 super 2080 e denk demek dolandırıcılık şuçuna falan giriyor 😂

2070s iyi kart sadece çok pahalı rx 5700 xt varken ben bunu diyorum. Forumda herkes inanın ama nvidia ama bu daha pahalı ama rtx diye bebek gibi tutturdu. Hani rtx açıyorsun oyun oynanmaz hale geliyor.

Şimdi sat satabilirsen yeni kartlar gelince ki az kaldı.

Asıl büyük olay Big Navi. Rtx olacak mı bilmiyorum da hayvan gibi CU lar olacak herhalde. Amd den şuan 3090 performansı veren kart beklemiyorum ben. Seneye belki

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    Biraz da tercih meselesi aslında. Açıkçası daha yüksek bütçem olsaydı daha doğrusu Türkiye yerine fiyat farklarının daha makul olduğu bir ülkede olsaydım AMD kart yerine NVIDIA tercih ederdim, daha sorunsuz ve serin çalışıyorlar bence.
  • Çokta gaza gelmeyin derim. Tablolardaki rakamlar genelde gerçeği yansıtmaz.

• Tepe modellerin kaderi budur yarın bir gün aynısı 3090'ın başına gelecek
  • teknoCat kullanıcısına yanıt
    Ne RTX'i ne DX12'yi ağız tadıyla kullandığımı bilmiyorum daha. Hep problem. Bakalım AMD de hemen bekletmeden rakip kartları tanıtırsa bir şans verebilirim F/P oranı daha yüksek olursa.
  • Teknoloji fena gelişti yazık oldu ne diyelim, az daha ben de alıyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Alakası yok. Rtx olarak 2xxx serisi çok güçsüz. Bunu bilerek aldılar. 100 fps oluyor 30 40fps rtx ile

Aylardır bütün kanallar 3xxx serisi 4 kat hatta daha fazla rtx gücüne sahip olacak dendi.

Burda akılsızlık 3800tl ye rx 5700 xt varken 5500tl ye aynı güçte 2070 super almaktır. Çünkü 2070s zaten rtx açsan papates oluyor. Bunu bilerek alıyorlar.

Neyse bizler için çok iyi haber 2080ti gücünde kartın yarı fiyatına çıkacağı iyi haber ben zaten 1440p kafasında biriyim yemişim rtx'i

Elde tutulan fener meşale gibi şeylere local olarak rtx çok işe yarar bunu biliyorum. Ama rtx in temel kullanımı reflection ve aşırı abartı. Control mesela yerler ayna gibi

Aksaray da metre karesi binlerce TL olan mermerlerde vardır o reflection. Yani rtx = surreal yansıma ise kalsın.

Ama çoğu oyunda karanlıkta el feneri meşale gibi şeyleri veya patlama vs için kullanılacaksa harika sonuç verir fps kaybı da az olur.

Alıntıları Göster
    Zaten kac tane kaliteli oyun çikiyor ki? Senede max 1 adet kaliteli oyun cikiyor her sene god of war çıkmıyor hele pc tarafinda oyle oyun yok.bu kadar teknik detay konusuluyor ancak kaliteli gameplay olmadiktan sonra neyi parlat cilalat anlamı yok.Bu rtx felan oyun cok iyidir buda ona katki saglar.Budur olayi.

• En beğelinen yorumun kendi içinde çelişmesi ve bunu beğenenlerin olması konu sahibinin istediğine ulaştığını gösteriyor.

1.Konu sahibinin hedef kitlesi aşırı zengin harcadığı mevlanın hesabını tutmayanlar değil diğer gelir gruplarında kalan insanları hedef alıyor.
    2.Buna en çok üzülenler yav şuna şukadar para verim çıkınca bir iki eksiğine satar yeni modele geçeriz diyenlere olmuştur geçmiş olsun.Bu tarz kullanıcılar özellikle forumlarda sıkça var gerek telefon gerek donanım bölümünde görüyorum.
    3.En çok beğenilen yorumun kendi içerisinde çelişmesinin sebebi verdiğin parada seni üzmüyorsa burda millete açıklama derdine girmezsin.Demek ki üzmese bile gocundurmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuklacini -- 2 Eylül 2020; 18:34:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Alıntıları Göster
    Ben karşılaştırmayı rtx off oynanacak şekilde yaptım. 2070s bf5te, metro exodusta bende rtx açtım 1440pde zaten pc ölüyor. Rtx olsa güzel olur ama bence şuanlık gereksiz fps israfından başka birşey değil. Zamanla sıradanlaşacak ve artık her ekran kartında rahatça rtx oyunlar oynanabilecek. Aynı physx gibi unutulacak

• Yazık oldu daha yeni 2060s almıştım. Gerçekten üzüldüm. Ama satmayacağım. 1060 konumuna gelene kadar kullanıp öyle satarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konu baya ölücülerin mekanı olmuş. 2080ti a max 3k eder diyo arkadaş ahah. 3k çok, 1.5k ya anlaşalım.
  • Evet evet 2080 Tİ 2500-3000 falan eder. Benim 1080 Ti ise Erikli 19 lt damacana su ile kafa kafaya takas olur. İlgilenenler yeşillendirsin. İyi forumlar.
  • Vala bakiom da sahibindene 1080 ler bile 5 6 k ya satiliyor.ben sanmiyorum cok dusecegini.kimse satmasin millet spekulasyon yapio.ve vergiler vs vs derken 3060 bile 7 8 bin bandina gelicek fiyatlar degisecektir goruruz yakinda.

• Beyni yok fikri var. O 1500 dolar buraya gelene kadar 15.000 TL olacak haberi yok ki bu en iyimser tahmin
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBCD

Ne RTX'i ne DX12'yi ağız tadıyla kullandığımı bilmiyorum daha. Hep problem. Bakalım AMD de hemen bekletmeden rakip kartları tanıtırsa bir şans verebilirim F/P oranı daha yüksek olursa.
    Bekleyip göreceğiz ben tamamen geçeceğini veya denk olacağını düşünüyorum şuan. Yani 3080ti çıkar mı bilmiyorum 3090 en güçlü olsun Big Navi ona yakın olur bence.

Nvidia intel gibi tembel firma değil hiç durmadılar. Ama güzel haber şu ekran kartı fiyatları düşücek artık çünkü rekabet kızışıyor.

Benim kızdığım şey rx 5700 xt varken 2000tl verip 2070 super almak

• quote:

Orijinalden alıntı: Juzam

Beyni yok fikri var. O 1500 dolar buraya gelene kadar 15.000 TL olacak haberi yok ki bu en iyimser tahmin
    Yaklaşık 20 bin liraya gelir. 3070 ise 7 bin civarı vatanda arzı endam etmeye başlayınca burada zuhaha muhaha kakara kukara kikiki 2 serisi öldü diyenler de trene bakar gibi bakar ekran başında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnergyHill

Zaten kac tane kaliteli oyun çikiyor ki? Senede max 1 adet kaliteli oyun cikiyor her sene god of war çıkmıyor hele pc tarafinda oyle oyun yok.bu kadar teknik detay konusuluyor ancak kaliteli gameplay olmadiktan sonra neyi parlat cilalat anlamı yok.Bu rtx felan oyun cok iyidir buda ona katki saglar.Budur olayi.

Alıntıları Göster
    Ya mesela witcher 3 biliyorum eski oyun ama hala oynuyorum.

Şimdi HD reworked 12v çıkıyor baya baya muazzam olmuş trailerda. Su vs baya şeyi iyileştirmiş adam.

Épée Cd project Red witcher da bazı yerlere rtx desteği getirip güncelleme yapsa mesela Geralt In meşalesi. Hem az fps kaybı olur hem cidden ile yarar. Rtx'in karanlık yerlerdeki lokal ışık kaynaklarında muazzam etkisi olduğuna inanıyorum

Ama maalesef bunu pazarlarken yerlere cila çekilmiş asfalt fayans ve sürreal reflection. Bu çok gereksiz ve gerçek dışı.

Abi hangimiz evinde bu reflection var? Allah aşkına. Gereksiz olmayan birleşti oyuna sokmak. Ama ışık anlık hesabı ile dediğim gibi teknede ışık araba farı gibi aşırı işlevsel şeylerde muazzam iyileştirme olabilir.

Ps5 ve xbox rtx ile geliyor ve çok güçlü grafik gücü olacak ama sanıyorum geliştiriciler fps kaybı olmasın diye dediğim tarzda, çok ön plana çıkacak ama daha lokal sınırlı rtx kullanacaklar.

Her ışığı rtx ile hesaplamak her yere cila atmış yansıma koymak hem sistemi yoruyor hemde gereksiz baya...

Control mesela deli saçması. Öyle fayans yok bu arada piyasada. Özel cila atman lazım. Komedi aga komedi 😂😂😂😂

Eski oyunlara da keşke rtx desteği dediğim gibi gelse.

Ve keşke rtx hesaplayan ikinci bir kart alabilsek. 2ö ekran kartı gibi ama tek işi rtx hesabı yapması. Böylece herkes rtx oyunları oynardı ve fps kaybı olmazdı. Zaten şuan nvidia 3000 serisinde yeniliğe gidip rtx özel işlemcisi yapmış. 2000 serisi ana gpu kullandığı için fps kalmıyor.

Ama dediğim gibi aşırı önemli değil bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Yaklaşık 20 bin liraya gelir. 3070 ise 7 bin civarı vatanda arzı endam etmeye başlayınca burada zuhaha muhaha kakara kukara kikiki 2 serisi öldü diyenler de trene bakar gibi bakar ekran başında.

Alıntıları Göster
    Dolar 9 TL olunca sadece malum şahsa yakın ailenin cocukları alır bu kartı.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.