Şimdi Ara

2080Ti' ın helvası fıstıklı olsun :) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
3
Favori
34.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
219 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biri de dememiş ki konuyu açan arkadaş sizin bahsettiğiniz yüksek gelirli kitleye değil tam tersi fazla masraf yapmamak için donanım eskimeden upgrade yapan ve eski donanımı elden çıkartan kesime lafını söylüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hzibrahim -- 3 Eylül 2020; 21:9:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2080Ti' ın helvası fıstıklı olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

bu tip konular forumda ne kadar fakir olduğunu gormek icin iyi oluyor. Adama bak seviniyor degeri düştü diye. alma imkanı hicbir zaman olmayan ürünler baskasini zarara uğraştı diye memnun oluyor. bu hastalıklı kafa forumun heryerinde var. arkadaşım 2080ti var bende yatirim icin alsaydim altın alirdim. bu kart bana 1 senedir en üst düzey performansı veriyor. bu tip bir kart zaten satarken kaça gider ne olur diyecek olanların kartı değildi. nvidia ve ekran kartının en tepe modeliydi ve overpriced bir üründü. hep kendi dar gelirli öğrenci dünyanızdan bakıyorsunuz.
    Katılıyorum. Ülkede kafasına çay atılınca mutlu olan insanlarla aynı zihniyet. 2080Tİ gibi bir kartı oyun için alıp kullanan kişi zaten eğlencesine ğara ayırabiliyor, belli bir bütçeyi bu tip hobilere yatırabiliyor demektir. Hayatında kullanmayı bırak görmeyenler bile seviniyor, 2000 serisi alanların kartları elinde patladı aşırı değer kaybediyor diye sevinilmesi gerçekten üzücü , sevinilmesi gereken artık daha az bütçe ayırarak daha iyi oyun deneyimi alınabilmesi , teknolojiye daha çok kişinin sahip olabilmesi. Ben buna seviniyorum açıkçası ama birazda üzülüyorum, kim ne derse desin bu saatten sonra 2080Tİ ye 10K veren adam zaten ah vah değer kaybediyor kartım demeyecek , mecburen oyun için almıştım kullanmaya devam ederim yok parasına satmam diyecek, gerekirse yeni seriye geçecek bunu yedek kart yapacak. Ben çizim için titan X kullanıyorum oyunla işim yok ama sanırım 3080 alıp titan x i yedeğe çıkaracağım, muhtemelen 2.elde 1000 lira filan verirler , ben siz kadar zengin olmadığım için belki satadabilirim orası da belli olmaz

Dar gelirli öğrenci dünyası cümlesi bence biraz incitici ve ayrıştırıcı bir cümle, sonuçta karşıdan beklediğimiz saygıyı bizimde göstermemiz gerekiyor değil mi, ne kadar haklı olursak olalım.

• 2080Ti' ın helvası fıstıklı olsun :)

Ortalık kan gölü. r/hardwareswap'ta dün EVGA Kingpin sattılar 600USD'ye. Bakın bu kart normalde 2500USD falan. İnsanlar sahibinden ve ilgili sitelerde hala 7000 üstü istiyorlar, komik. Satılacak zaman çoktan geçti, aylar önce aksiyon alınmalıydı.

https://www.reddit.com/r/hardwareswap/comments/il6pl5/usawvhevga_2080ti_kingpin_hybrid_wpaypal_local/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackworms -- 3 Eylül 2020; 13:39:1 >

• Şu anda kripto paralar çok krıtik bir seviyede birçok kişi yeni bir boğa koşusu bekliyor. Bir kaç kartın Roi leri şimdiden 5 ay civarına kadar düştü. Ben dahil bir çok madenci pusuda bekliyor
    Boğa startı verildiği an bırakın 2080 i piyasada 1080 bulabilirseniz şükredin. Gerçi yine bulunur da ama hangi fiyata?

Kripto riskini göz ardı etmeyin şimdiden dikkat
  • 8-9 ay önce 2070 süper 2080 almayı düşünüyordum. RX5700 XT GAMİNG X aldım KDV indirimi ile 3100 TL'ye. Bu ekran kartı piyasasınında iyice boku çıktı. Söyledikleri performans iyi fiyatlara gelirse buda kullanıcıların yararına olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Katılıyorum. Ülkede kafasına çay atılınca mutlu olan insanlarla aynı zihniyet. 2080Tİ gibi bir kartı oyun için alıp kullanan kişi zaten eğlencesine ğara ayırabiliyor, belli bir bütçeyi bu tip hobilere yatırabiliyor demektir. Hayatında kullanmayı bırak görmeyenler bile seviniyor, 2000 serisi alanların kartları elinde patladı aşırı değer kaybediyor diye sevinilmesi gerçekten üzücü , sevinilmesi gereken artık daha az bütçe ayırarak daha iyi oyun deneyimi alınabilmesi , teknolojiye daha çok kişinin sahip olabilmesi. Ben buna seviniyorum açıkçası ama birazda üzülüyorum, kim ne derse desin bu saatten sonra 2080Tİ ye 10K veren adam zaten ah vah değer kaybediyor kartım demeyecek , mecburen oyun için almıştım kullanmaya devam ederim yok parasına satmam diyecek, gerekirse yeni seriye geçecek bunu yedek kart yapacak. Ben çizim için titan X kullanıyorum oyunla işim yok ama sanırım 3080 alıp titan x i yedeğe çıkaracağım, muhtemelen 2.elde 1000 lira filan verirler , ben siz kadar zengin olmadığım için belki satadabilirim orası da belli olmaz

Dar gelirli öğrenci dünyası cümlesi bence biraz incitici ve ayrıştırıcı bir cümle, sonuçta karşıdan beklediğimiz saygıyı bizimde göstermemiz gerekiyor değil mi, ne kadar haklı olursak olalım.

Alıntıları Göster
    Hocam bu insanlar her yerde varlar. Araba alınıyor, fiyatları bugün bir mucize olsa düşse bayram yapacak bir kitle var. Düşük haliylede alamayacaklar ama senin zarar etmenden dolayı memnun oluyorlar. Bunlar çaresizliğin dışa vurumu maalesef. Benim bütçem bu tip ürünlere bu paraları vererek sarsılmaz ama bende ultra zengin değilim. Herkesin bir alım gücü var. Donanım bölümüne takılan bir çok kişi anne babasına "takdir alınca bana ne hediye alacaksınız" diye bilgisayar parçası isteyen kişiler. Bunlar ayıp değil. Bende yemek yemiyor, evden gizli gizli sandviç götürüyor, yemek paramı biriktirerek bilgisayar parçası alıyordum öğrenciyken. 3dfx voodo almıştım. Bu böyle devam etti, gelir seviyem değiştikçe farklı ürünler almaya başladım, bilgisayar parçası alıpta kar ettiğimi hatırlamıyorum. Eğer ben alayım zarar etmeyeyim, satayım yenisini alayım diyorsanız zaten 2080Ti tarzı kartlar bunun için doğru adres değil. Bunlar uç performans isteyen, bunun içinde gerektiğinden fazla ödeme yapmayı kabul eden insanlar için üretilen kartlar. Aynı şey 970 - 1080ti zamanında da oldu. Ozaman 1080ti yi önceden satmıştım, konsolla takılıyordum, yeni kartlar çıkınca kimseye güldüğümü hatırlamıyorum. Beni ne ilgilendiriyor zaten.. Teknolojiyi, performansı daha uyguna alabilecek olmaktan dolayı memnun olurum. Ben bu kişilerin anne babalarına kızıyorum aslında. Yetiştirdikleri evlatlara bak.. Ben şimdi mesela bu kartı gidip iş bilgisayarıma takarım, gider RTX 3090 alırım, bilirim ki o da RTX 4070 çıkınca bu pozisyona girebilir ama yarın ne olacağım belli değil, keyif aldığım şey bu ve buna verdiğim para da bütçemi sarsmıyor, dolayısıyla kimseyide ilgilendirmiyor. Youtube da kartların unboxing videolarına bakıp yada Vatan a gidip kutularla selfie çekilip, buralara gelip böyle yorum yazan kişileri görünce deliriyorum. Öğrenci olduklarını varsayıyorum yok değil yetişkin insanlarsa da ciddi aşağılık kompleksi olan kişiler, psikolojik destek almalarını öneririm.

• gençler oyunları 144 fps herşey ultrada oynayacaksınız diye kesin bişey yok

1080p 60 fps ultrada değil high ayarlarda oynamak için uygun kartlar var

şimdi dağılabilirsiniz..
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    Dedimya kafasına çay atılınca mutlu olan insanlar var, ben daha çok şaşkınım aslında. Böyle bir hamle beklemiyordum. Ben şöyle düşünüyorum , 2080Tİ si olanların çoğunluğunun umrunda olmayacak, ama 2060 2070 2080 ve bunların superlerini alanların canı epey sıkılacak 1 ay içerisinde. Hatta şöyle diyeyim , sürekli al sat yapıp elinde 3*5 kart olanların canı çok daha fazla sıkılacaktır. Kimsenin mali durumu kimseyi ilgilendirmiyor ama sana şu konuda hak veriyorum, bunca zaman hayatında önerdiği bileşenleri kullanmayı bırak görmeyenlere şahit olduğum için, aynı kesimin 3000 serisini de alamayacağından eminim ve sevindikleri şey , gtx1080 1070 yada 1660 vs gibi kartları 1000TL altına belki alırız ümidi. Ben 2.elde de uzunca bir süre sessizlik olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeXtrin

Şu anda kripto paralar çok krıtik bir seviyede birçok kişi yeni bir boğa koşusu bekliyor. Bir kaç kartın Roi leri şimdiden 5 ay civarına kadar düştü. Ben dahil bir çok madenci pusuda bekliyor
    Boğa startı verildiği an bırakın 2080 i piyasada 1080 bulabilirseniz şükredin. Gerçi yine bulunur da ama hangi fiyata?

Kripto riskini göz ardı etmeyin şimdiden dikkat
    kanka ne diyon ya mining işi bitti para kazandurmıyor denilmiyor muydu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2750TL civarında temiz garantili soğutması iyi olan 2080ti ekran kartını 3 ay sonra alırız böyle giderse
  • 4000 serisi çıkınca da, 3000 serisinin helvasını yeriz.
  • 2080 sahiplerinin durumu temsili

2080Ti' ın helvası fıstıklı olsun :)
  • Gittin RTX3070 aldın geldin 5.000 tl ye , 1 Yıl sonra Yeni RTX4070 senden Tam 2 kat hızlı 6.000 tl satılırsa ne olacak .

Burde hepimiz firmalara karşı bir olmaz lazım, hobi işlerinden bu türden şeyler yaşanır.
  • 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    Mining bitmez ki güncel verilerle 1080ti aylık 700 tl kazandırıyor. Mesela az önce 2900 e ikinci el ilanı açılmış forumda 4 ay da kart parasını çıkartıyor.
    Kripto fiyatları yükseldikçe bu aylık roi ler daha da düşmeye devam edecek. Roi 3 aya geldiğinde tehlike çanları çalar.
    Kripto fiyatları düşerse sorun yok ama bu seviyeler çok kritik.

Bunları anlatmakla kendi ayagıma mı sıkıyorum onu da bilemedim şimdi
  • 2080 Ti fiyatlarında düşüş yaşayacaktır mutlaka fakat ülkemiz açısından bakınca.

Örnek verecek olursak. 3090 veya 3090 Tİ alacak bir kişi. PSU değiştirmek zorunda yetersiz ise ekstra maliyet. Bu gibi detayları düşünmekte var.

Ayrıca bu olay'dan sonra intel 11. Nesil'i açıkladı. Aynı şey İntel 10.Nesil işlemciler içinde geçerli olacaktır.

1080Tİ ekran kartımla kuzu kuzu takılıyordum. Şimdi 3090 ZAMANI :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OssiiE -- 3 Eylül 2020; 14:55:59 >
  • Vallahi iyiki beklemisim 2080 super alacaktim dedim dursun para simdilik lazim olur hem bir sonrakini alirim 970 ile idare edeyim ki 3440x1440 monitor kullaniyorum yine de dota vs oynadigim oyunlar cok agir olmadigi icin 144hz i fullüyordu gerek bile duymuyordum. Ta ki MFS2020 yi indirene kadar low da 30 FPS Tam zamaninda geldi kart umarim 2080 superin cikis fiyatindan daha yuksege cikmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: OssiiE

2080 Ti fiyatlarında düşüş yaşayacaktır mutlaka fakat ülkemiz açısından bakınca.

Örnek verecek olursak. 3090 veya 3090 Tİ alacak bir kişi. PSU değiştirmek zorunda yetersiz ise ekstra maliyet. Bu gibi detayları düşünmekte var.

Ayrıca bu olay'dan sonra intel 11. Nesil'i açıkladı. Aynı şey İntel 10.Nesil işlemciler içinde geçerli olacaktır.

1080Tİ ekran kartımla kuzu kuzu takılıyordum. Şimdi 3090 ZAMANI :)
    Hocam dogru bir noktaya parmak basmissiniz lakin söyle birsey var. 3090 alacak insan Ya pro is yapiyordur ya da En iyi oyun sistemini almak icin o parayi kolayca veya bir sekilde verebilecek butceye sahip insan oluyor. PSU idi suydu buydu falan olabilecek diger parcalara gore en ucuz parca. Lakin 2. el 2080ti lar en fazla butcesini 2070 e falan zorlayabilecek insanlar icin cok buyuk bir firsat bu sekilde bakmakta fayda var

• RTX 3070 5500-6500 TL bandından girerse, 3070'den daha güçsüz olan 2080 serisi 4-5 bin TL'lere satılamaması lazım. Bu mantıkla bakarsak 3-4k arası eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhyNot? -- 3 Eylül 2020; 15:23:3 >
  • Görünümü bir farklı geldi hocam sanki. Rengi falan??
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.