Şimdi Ara

2022 Samsung Tv ler Turkiyeye Ne Zaman Gelicek? (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
8
Favori
25.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İyi düşünmeye çalışıyorum 😀

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Exheo kullanıcısına yanıt

hocam ben de HDD ve zidoo oynatıcımı alıp vatan bilgisayarda 65QN95B 2 saat çeşitli film ve demolarla test ettim. normalde samsung çok canlı ve cıvıl cıvıl görüntü verir ben bunu hiç sevmem ama bu TV'nin görüntüsü çok mat, Renkler doygun değildi büyük ihtimalle IPS panel olmasından kaynaklanıyor. Mini LED 720 küsür bölge var ama hiç bir şekilde 2017 üretimi sony 65XE9305'in kalitesine yaklaşamadı bana göre. Vatan çalışanı çok uğraştı beni ikna etmeye ama ben beğenmedim TV'yi.

• Arkadaşlar benim tv bugün kuruldu. 65qn90b servis menu opsiyon 65S.. S harfi olunca va panel mi oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafaatasoy M kullanıcısına yanıt
    bende bugun kurdurdum hocam bende de s harfi var ve sanirim va panel 2022 Samsung Tv ler Turkiyeye Ne Zaman Gelicek?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • YAKAMOZ38 Y kullanıcısına yanıt

Benim tv pixel dizilimi..

2022 Samsung Tv ler Turkiyeye Ne Zaman Gelicek?

benimki de boyle hocam. va panel diye biliyorum ama konuya daha hakim arkadaşlar nasil yorumlar bilmiyorum

Bence de piksel dizilimleri VA panel.

Hayırlı olsun demek isterim öncelikle.
    S, harfi panelin Samsung’ un Çin fabrikasında üretildiğini ifade ediyor.
    Pixel dizilimine göre, VA panel görünüyor.
    Ölü pixel testi yaptınız mı?
    Eğer yapmadıysanız, şiddetle yapmanızı tavsiye ederim!!!
    65QN95 almıştım, 3. cihazda değişecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Elektronic M kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Ölü piksel testini henüz yapmadım. Yarın sabah yapacağım. Kaç tane olunca cihaz değişimi oluyor?

Samsung’un çin paneli olsada sonuçta kendi paneli olması iyi değil mi hocam ?
    Ayrıca cihaz değişimlerinizin sebebi nedir ayrıntılı yazabilir misiniz ?

Benimde başım samsung ile dertte. Cihaz değişimini yapmadılar. Konuyu arabulucuya taşıdım. Sonrasında tüketici mahkemesinde dava açacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 7 Ağustos 2022; 14:26:56 >

TV yi satın alırken, 1 ölü pixel olsa dahi değişim teyidini alarak satın almıştım.

Kurulum için gelen servis se Samsung Türkiye son derece yardımcı oldular sağ olsunlar.

Cihazlarla ilgili karşılaştığım durumları aşağıda özetliyorum.

- İlk gelen TV de sol üst köşede beyaz ışık nokta şeklinde mevcut idi, sorunsuz değişim talebi yapıldı ve değişim gerçekleşti. Taiwan orijinli cihaz, 65L4, panel AUO

- 2. gelen cihazda 8 adet sorunlu pixel tespit edildi, sorunsuz değişim talebi yapıldı ve değişim gerçekleşti. China orijinli cihaz, 65S4, panel Samsung China plant

- 3. gelen cihazdasorunlu pixel sayısı çok daha fazla, değişim talebi onaylandı, önümüzdeki hafta gelir diye tahmin ediyorum. China orijinli cihaz, 65S4, panel Samsung China plant.

Şunu özellikle belirtmek isterim.

Hem kurulum için gelen servis hem de Samsung Türkiye ekibi son derece yardımcı oldular :)

Pixel sorunlarını saymazsak, cihaz gerçekten başarılı :)

TV lerini yenileyen, yeni TV alan tüm arkadaşlara hayırlı olsun :)

• Mayers! kullanıcısına yanıt

Bana ilk gelen panel AUO üretimi idi, diğerleri Samsung China idi.

Bana göre AUO daha başarılı idi, bu yorumum bana ulaşan cihazlarla tecrübelerime ait.

TV yi satın alırken, 1 ölü pixel olsa dahi değişim teyidini alarak satın almıştım.

Kurulum için gelen servis se Samsung Türkiye son derece yardımcı oldular sağ olsunlar.

Cihazlarla ilgili karşılaştığım durumları aşağıda özetliyorum.

- İlk gelen TV de sol üst köşede beyaz ışık nokta şeklinde mevcut idi, sorunsuz değişim talebi yapıldı ve değişim gerçekleşti. Taiwan orijinli cihaz, 65L4, panel AUO

- 2. gelen cihazda 8 adet sorunlu pixel tespit edildi, sorunsuz değişim talebi yapıldı ve değişim gerçekleşti. China orijinli cihaz, 65S4, panel Samsung China plant

- 3. gelen cihazdasorunlu pixel sayısı çok daha fazla, değişim talebi onaylandı, önümüzdeki hafta gelir diye tahmin ediyorum. China orijinli cihaz, 65S4, panel Samsung China plant.

Şunu özellikle belirtmek isterim.

Hem kurulum için gelen servis hem de Samsung Türkiye ekibi son derece yardımcı oldular :)

Pixel sorunlarını saymazsak, cihaz gerçekten başarılı :)

TV lerini yenileyen, yeni TV alan tüm arkadaşlara hayırlı olsun :)

Benim test ettiğim TV ler VA panel idi, olabildiğince iyi çekmeye çalıştığım pixel dizilimini aşağıda paylaşıyorum.

2022 Samsung Tv ler Turkiyeye Ne Zaman Gelicek?
    Öncelikle ayrıntılı açıklamanız için teşekkür ederim.

Samsung China paneller biraz daha kalitesiz gibi duruyor sanki.

Ölü piksellerin fazlaca olması bende böyle bir şüphe uyandırdı.

Sanırım Samsung ikinci parti ürünlerini “S“ olarak getirdi.

Siz ilk ürünü nereden almıştınız. Ara satıcıdan aldıysanız, değişim cihazlarını Samsung kendimi gönderiyor. Yoksa değişim raporuyla birlikte almış olduğunuz ara satıcıdan kendiniz mi gidip alıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 7 Ağustos 2022; 14:35:16 >

TV yi Mediamark' tan satın almıştım.

Değişim talebini servis açıyor, Samsung Türkiye, servisin talebini değerlendirip onayladıktan sonra Ceva lojistik yeni TV yi eve getiriyor, iade TV yi alıp götürüyor, aynı gününn akşam üzeri servis gelip TV yi kuruyor.

Samsung' un China panelleri için genelleme yapmamız doğru olmayabilir, belki bir partide üretilen panelllerde sorun yaşandı ve bana bunlar denk geldi.

Tüketici olarak, sorub yaşadığımızda Samsung servis ve Samsung Türkiye' nin ürünün arkasında durması eve şu ana kadar beklenenleri yapmaları beni çok mutlu etti.

Bakalım yeni gelecek TV de kısmetimizde ne varmış göreceğim :)

Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Elektronic -- 6 Ağustos 2022; 23:28:28 >
    Umarım bu sefer tarafınıza sorunsuz bir panel denk gelir ve süreciniz daha fazla uzamaz.

Benim durumumda Samsung TR ürünün arkasında durmadı maalesef. Bizim yolumuz uzun gibi görünüyor. Hayırlısı artık.

İyi forumlar hocam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 7 Ağustos 2022; 14:38:57 >
    hocam bende de s parti var ama su an pixel sorunuyla karsilasmadim hatta servisteki arkadas ben hic bahsetmeden display time , factory reset ayarlarini kendiliginden gosterdi. ayrica bircok pixel ve dse testi yapti. simdilik bariz bir sorun gormedim yarin biraz daha kurcalayacam ama siz çindeki partiler sorunlu olabilir deyince biraz tedirgin oldum dogrusu. daha onceki yillarda yine bu fabrikalardaki partilerde sorun oldumu bilgimiz var mi

Hocam benim yorumum sizi tedirgin etmesin.

Ben arkadaşın yazdığı bilgilere göre böyle bir yorumda bulundum.

Auo panelde 1 ölü piksel, diğer 2 ürün çin panel ve 8 ölü piksel. Bu bilgiye dayanarak böyle bir yorumda bulundum.

Tabiki üretim hattındaki sıkıntılı paneller arkadaşa denk gelmiş olabilir.

Benim elimdeki panel şu anda AUO panel ve ekranda karelenmeler var mesela. Benimde mahkeme kararıyla ürünüm değişime girerse büyük ihtimal çin panel denk gelecek.

Siz ölü piksel testinizi yapın.

Sıkıntı yoksa gerisini kafaya takmayın hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 7 Ağustos 2022; 14:42:16 >
    hocam ozelden yazdim musait olunca bakabilir misiniz

Özelden cevapladım hocam

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.