Şimdi Ara

2022 Samsung Tv ler Turkiyeye Ne Zaman Gelicek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
8
Favori
25.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba, tv almak icin uzun zamandir bekliyorum. 2022 samsung tvleri inceledim cok begendim, yazilim ve islemci sayesinde geforce falan hicbir araca gerek duymadan kontrolcu baglayip oynayabiliyoruz. Cok hosuma gitti turkiyeye ne zaman gelicekleri hakkinda bir fikri olan varmi ve fiyatlar ne olur acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Referans aldığı, gargara yap diye attığı siteye bak. Allah akıl fikir versin. Bu tipler işte her yerde var maalesef. Ne bu işten anlar, ne bilir, ne bilene yada bilgiye saygı gösterir. Farklı alternatif görmediği, deneyimlediği için kendi aldığını en iyisi sanar, her konuya aynı şeyi yazar. Buraya yazdığın mesaj kadar tv kullanmışlığım var ve marka ayırt etmem. Bütçenin alabileceği en iyi tv yi almaya çalışırım. Bir tv nin en can alıcı noktası siyah gösterim başarısıdır. Ips panelli bir tv ister mini led olsun ister qled olsun ister başka birşey olsun siyah gösterim yönünden beş para etmez. Anladın mı? Sadece elindeki tv ye bakınca ne muhteşem, harika dersin ama farkı ayırt edebilen gözler hemen anlar.

Aynı fikirde değilim hocam.

Tizen gayet hızlı takır takır çalışıyor. 2-3 sene sonra Android TV ye gelecek güncellemelerle TV işlemcisi, Belleği yetersiz kalmaya başlarsa Aynı Android güncellemeri geldikçe telefonum ağırlaşıyor der gibi TV'yi ağlatmak var işin içinde.

Hadi diyelim ki android TV olmazsa olmaz olsun. Ortalama 20-40 bin tl verdiğin TV için bin tl verip bir android box alır geçersin. Hatta o günün şartlarına göre seçersin box'ın hardware ve software desteğini.

Bir TV alınırken bence en önemli şey Görüntü ve Ses performansı. Yazılım işin teferruatı... Bir yazılımcı olarak söylüyorum :)

Hocam ips panelin de avantajları var tabi ki. Ama ben oled tv parasına ips panel almazdım açıkçası. Size hata yaptınız demiyorum, ben tercih etmezdim. O fiyat skalasında bir led tv nin va panel olması lazım benim fikrimce. Ips panelin sıkıntısı siyah gösterimi ve blooming hocam. QN90A ips bir panel olmasına rağmen siyah gösterimi başarılı bu arada, ama kaliteli bir va panel gibi bir kontrast sunamaz maalesef. Ben oledin dertleriyle uğraşmadan olede yakın siyah sunan bir led tv istiyorum bu sebeple de Samsung va panel getirmezse başka markalara yönelirim

Çok Büyük İhtimal Hepsi Öyle Zannediyor Hocam(Servis,Müdürlük,Satıcı) 

Asla Satış Yapan Personel Tv Teknolojisini Yakından Detaylı Takip Etmez Arkadaşlar

Bu İşleri Yapan İnsanlar Genellikle Müşteriye Satışa Bakar, Doğal 1 Şey Demek İstemiyorum Oda Ekmeğinde Ama Bunu Böyle Bilin Sözüm Meclisten Dışarı Kimse Üstüne Alınmasın.

hocam burayı binlerce insan okuyor bazıları mutlu yada mutsuz olmasın diye gerçek dışı şeyler yazıp insanları yanıltmayalım derim...ips panelin va panele göre görüş açısı hariç hiçbir artısı yoktur üst model va panellerde görüş açısı sıkıntısıda kaldırdılar zaten...yine artı olarak qn90 siyah performansı istesede iyi olamaz o kontrast değerleriyle bu işlerden pek anlamayan arkadaşlar tv nin arka ışığı kapatmasıyla görünen siyahı ekranda resim varken görünen siyahla bir tutuyor ben size ads panel samsungun karartma ayarı kapalı halini paylaşayım hem siz hemde bu tv yi düşüenen arkadaşlar görsün ona göre karar versin...

bu panelin gösterebildiği saf siyah arka ışığa hiçbir müdahale olmadığında tv nin gösterebildiği siyah bu kadar

peki burda ne oluyor karartma ayarı açılıyor siyah olan yerlerdeki arka ışık kapanıyor insanlarda tv nin siyah gösterebildiğini sanıyor ama artı objenin yanındaki beyazlıklara bakarsanız tekrar bu panelin gerçekte ne kadar siyah gösterebildiğini görürsünüz...

burdada gerçek hayattan örnekler var 2-3 yıl öncesinin 7 serisi kadar siyah gösteremiyor bu tv çünkü kontrast 3 kat daha az...

sonuç olarak ips panelin faldda olsa miniledde olsa neden beş para etmez bi panel olduğunu görüyorsunuz...

• Ge force now,google stadia zaten lg ya da sony tv lerde var.yeni bir sey degil yani.beklemenize gerek yok.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • popturceyn P kullanıcısına yanıt

Aaa hangi modellerinde var hocam

• Kimseler yokmu

• Haziran gibi gelir bende tv alacağım 2022 modelleri bekliyorum. 4 hdmi 144 hz veriyor sonunda ve 14 bit desteği olacak

• guguk kullanıcısına yanıt

Samsung mu hocam bahsettiginiz

• Yengec1907 kullanıcısına yanıt

evet samsung qn95b

• 2022 mi hocam bu ? Cikmadiki nasil aldinuz?

• Geçen sene Nisan başında Türkiye'de satışa çıkmış. Bence önümüzdeki ay gelir yeni modeller.

• 1 tane hdmi 2.1, ips panelli bir tv Qn90. O paraya Sony 65J çok daha mantıklı. Son derece kötü bir tercih. 30k seviyelerinde (qn90 o seviyede diye örnekliyorum) ve bu günümüz dünyasında led tv de va, full array direct led ve min 2 adet hdmi 2.1 cihaz alınmalı.

• Referans aldığı, gargara yap diye attığı siteye bak. Allah akıl fikir versin. Bu tipler işte her yerde var maalesef. Ne bu işten anlar, ne bilir, ne bilene yada bilgiye saygı gösterir. Farklı alternatif görmediği, deneyimlediği için kendi aldığını en iyisi sanar, her konuya aynı şeyi yazar. Buraya yazdığın mesaj kadar tv kullanmışlığım var ve marka ayırt etmem. Bütçenin alabileceği en iyi tv yi almaya çalışırım. Bir tv nin en can alıcı noktası siyah gösterim başarısıdır. Ips panelli bir tv ister mini led olsun ister qled olsun ister başka birşey olsun siyah gösterim yönünden beş para etmez. Anladın mı? Sadece elindeki tv ye bakınca ne muhteşem, harika dersin ama farkı ayırt edebilen gözler hemen anlar.

• Hocam nasıl kaybetmez bir kere 1 tane hdmi 2.1 var mesela bende pc bağlı ps5 bağlı xbox bağlı hangisini bağlıyayım hdmi 2.1 e sadece 1 tanesini bağlayabiliyorsun. ekran ips en kötü ekran o fiyata va panel olmalıydı. Ek olarak 10 bit bile değil yazılım ile 10 bit bence en kötü tercih olmuş.

Bu sene çıkacak qn95b veya qn90b veya oled olarak devrim denilen s95b alınabilir. Biraz daha beklemek lazım.

• guguk kullanıcısına yanıt

Samsung OLED S95b için çok acayip şeyler söyleniyor. Gelse de bir görsek.

• sky__walker kullanıcısına yanıt

qled konusunda detaylı olarak hepsini örnekleriyle anlattım arkadaşa kendisinin amacı anlamak öğrenmek değil hocam boşa yormayın kendinizi

• Ben de beklemedeyim Hazirana kadar bekleyeceğim Cloud gaming destekli bir TV çıkarsa neden olmasın hemen alacam. Arçelik İmperium 9 serisinde bu arada destek var ama samsung daha iyidir diye düşünüyorum. Keşke xbox cloudda destekleseler :(

• Samsung müşteri hizmetlerine sordum ne zaman gelecek diye ama kimse cevap veremiyor. Sitemizi takipte kalın diyip duruyorlar. İnşallah bu sene yine ips panel getirme saçmalığına girişmezler. Bu sene QN90B'lerin hepsinin va panel olacağını okumuştum bir yabancı forumda. Ayrıca ülkemizde fiyatlar ne olacak acaba? 65QN95B 3.500 Euro. Fransa'da millet indirimlerle cashback ile 2.175 Euro'ya 65 inç QN95B almışlar bile. Bizim ülkemize gelecek de bir de indirim göreceğiz de tv alacağız. Daha siteyi bile güncellemediler yeni modellerle ilgili. Bu arada QN95B bekleyen boşuna beklemesin. Samsung yetkili satıcısı Harun Elektronik ile görüştüm, QN95B'nin gelmeyeceğini söylediler. QN95B'nin gelmediği yerde QD-OLED S95B de gelmez zaten. Geçen sene gibi bu sene de 4k tepe model QN90B olacak yani. Biraz uzun oldu kusura bakmayın

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.