Şimdi Ara

2020 SONY TV (ANA KONU) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.561
Cevap
55
Favori
138.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/gradient

bu arkadaşlar 10bitin üzerine poşet koyup gökyüzünde bantlanmalar görürken iyi gradyan performansına sahip bir 8bit+frc tv de soldaki gibi gökyüzünü poşetsiz bantlanma olmadan izleyebilirler :))
    https://i.rtings.com/images/reviews/tv/sony/x850d/x850d-martian-banding-large.jpg
    https://i.rtings.com/images/reviews/tv/samsung/js8500/js8500-martian-banding-large.jpg

2020 SONY TV (ANA KONU)2020 SONY TV (ANA KONU)

• :)))))))))))))))))))))))))))))))))

gradyanın bırakmamız gerekiyormuş..

biri bu arkadaşa hdr içeriklerde düzgün renk gösterimi için gradyan performansının ne kadar önemli olduğunu anlatsın bu kadar bilgisizlikle bu özgüven....
  • az önce 10bite naylon koyup 8bit+frc den her durumda daha iyi olduğunu söyleyen bilirkişiler gerçekleri görünce bırak lg yi gradyan performansı moduna girdiler :))

burda kimse lg konuşmuyor zaten sadece örnek olması için konuldu 8bit+frc olan bir tv 10bit bir tv den daha düzgün renk gösterebilir bu durum marka ve modele göre değişiklil gösterir bunu her durumda böyledir diyebilecek bilgisizliğe sahip insanlar için bunların bir önemi yok tabi :))
  • forumun amacı bilgi paylaşımıdır burada samsung örneği verilmediği samsungdan bahsedilmediği halde karşısındakine olmayan şeyleri yazıp hakaret edip kendi bilgisizliğinin üzerini örtmeye çalışan şahısları kaale almayın derim..

bunlar için tek bir marka vardır gerisi önemsizdir paylaşılan bilgiler önemsizdir önemli olan kendi malını övmektir..

ayrıca samsungla uzaktan yakından alakam olmadığı halde şu mübarek günde bana iftira atan hakaret eden kim varsa allah bildiği yapsın başka bişey demiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 22 Mayıs 2020; 16:14:19 >
  • qled başlığında yazıyor her şey
    aynı şeyleri tekrar tekrar mı yazalım sana
    biri 16 milyon biri bir milyar renk
    frc ilizyon çakma sahte kolpa
    sadece temel renkte fark kapatır
    frc renk derinliği sağlamaz gradiyan yumuşatır
    bu iyi zengin renk iyi görüntü demek değildir
    yemin ediyorum gözü dönmüş bunun
    bu ne histerik tutum
    yeminle tedaviye ihtiyaç var
    ne yaparsanız yapın 8 bitlik samsunglar
    beğenilmeyecek ve satamayacak
    boşuna nafile çaba
    millet bilmiyorsada kör değil

uğurlar olsun

ikinci tekrar
    konuyu kirletme bura samsung başlığı değil

bu elemanı dikkate almayın
    samsung sattırmak için başlıkları
    parselleyen samsung saha elemanı
    8 biti savunacak hallere düşmüşler yazık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 22 Mayıs 2020; 16:25:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • işi tv olan rtingsten daha iyi biliyor bazı arkadaşlar bu işleri zengin renk iyi görüntü demek değilmiş :)))

burda kimse samsung konuşmadığı halde yazdıkları çürütülünce insanları manipüle edip her seferinde konuyu samsunga getirerek kaçış yolu aramanız yokmu... :)

Ekranın bit derinliği, yüksek bit derinlikli bir sinyalin ayrıntılı talimatlarını izleyecek kadar yüksek değil.
    TV'nin işlemesi renk bantlaması getiriyor.

Generally, a TV supporting 10-bit color should score higher than a TV that only supports 8-bit color, but this is not always true. Some 10-bit TVs struggle to display gradients smoothly, and some 8-bit TVs are very good.

Genel olarak, 10 bit rengi destekleyen bir TV, yalnızca 8 bit rengi destekleyen bir TV'den daha yüksek puan almalıdır, ancak bu her zaman doğru değildir. Bazı 10 bit TV'ler degradeleri düzgün bir şekilde görüntülemek için mücadele eder ve bazı 8 bit TV'ler çok iyidir.
    https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/gradient

100 sene öncesinde kalan 10bit her zaman her durumda diyecek bilgisizlikte olan şahıslar tv yorumlamayı bırakırsa forum çok daha güzel bir hale gelecek aslında ama nerde..

• burada samsungla alakalı hiçbirşey yazılmıyor..

sadece bazı şahıslar kendi problemlerinden dolayı insanlara hakaret edip iftira atıyor..

ben bu şahısları allaha havale ediyorum bildiği gibi yapsın diyorum iftiranın günahındanda korkmaz bunlar sırf haklı çıkabilmek için düştüğünüz duruma üzülüyorum :)

bu forum artık öyle bir hale geldiki her marka konusunda durum aynı herkes kendi markasını malını övmenin peşinde gerçek bilgi paylaştığınız an saldırılar başlıyor forumun amacı size göre buysa problem yok ama burayı binlerce kişi okuyor kimin ne yazacağına hangi konuya yazacağına siz karar veremezsiniz

bu bahsettiğim şahısların lütfen diğer konulardaki mesajlarını okuyun alakalı alakasız kendi markasını övmesini diğer markaları her fırsatta gömmeye çalışması doğruları yazan insanlara saldırılarını hakaretlerini hepsini görebilirsiniz karar sizlerin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 22 Mayıs 2020; 16:36:50 >

• zortak Z kullanıcısına yanıt
    cevap veriyorum. film başlarken ve biterken blooming oluyor. hepsi bu.eminim bu sorun özellikle insanların gözünün içine sokulmasa kimse farkında bile olmayacak. çoğunlukla algı yönetimi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daytripper25 D kullanıcısına yanıt
    şuan tam olarak algı yapan sizsiniz..bunu tüm inceleme yapan siteler ve şahıslar söylerken biz söylediğimizde algı yapıyor oluyoruz..

karanlık sahnelerde atıyorum bir oda var komple karanlık adam çakmak yakıyor yada mum yanıyor blooming oluyormu olmuyormu?

2020 SONY TV (ANA KONU)2020 SONY TV (ANA KONU)2020 SONY TV (ANA KONU)2020 SONY TV (ANA KONU)2020 SONY TV (ANA KONU)2020 SONY TV (ANA KONU)

• daytripper25 D kullanıcısına yanıt
    bu izlenen içeriğe filme göre değişir bunu bizler bilemeyiz az denk geldiğini varsayalım önemli değil sonuçta bu durum var değilmi..biz var olan bişeyi tv alacak insanlara daha sonradan bu durumdan rahatsız olup canlarını sıkmasın diye önceden belirttiğimiz için algı yapıyormu oluyoruz? bu forumun amacı nedir? insanlar buraya bilgi almak böyle şeyleri öğrenmek için gelmiyormu? geri kalan şeyler zaten kağıt üzerinde yazan şeyler..

neden insanlara bu kadar düşmansınız herşeyin altında kötülük arıyorsunuz kendinizi başkalarının yerine koymuyorsunuz? siz tv almadan önce bu konularda bilgi sahibi olmasanız sony xf90 hakkında bilgi almak isteseniz karşınızdaki size bu durumun varlığından bahsedip bilgi versemi daha mutlu olursunuz yoksa bu konudan hiç bahsetmeyip evde bu sorunu kendiniz farkettiğinizdemi?

algı nedir biliyormusunuz buradaki bazı şahıslar gibi bi markanın eksi yönlerini tavsiye arayanlara söylerken kendi sempati duyduğu markanın eksilerini pas geçen şahısların yaptıkları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 22 Mayıs 2020; 17:29:55 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.