Şimdi Ara

2020 SONY TV (ANA KONU) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.561
Cevap
55
Favori
138.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    biz burda geçen sene nu8000 modelinde altyazılarda patlama yapıyor, film izleme keyfimizi baltaliyor diye dert yanan kullanıcılara film altyazılı mı izlenir, altyazısız izleseniz ne olur diyenleri de gördük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim sayemde bişeyler öğrendiğin halde hala altı boş şeyler yazmaya devam ediyorsun..

sana 10 bit tv nin her zaman 8bit+frc olan bir tv den daha iyi renk gösteremeyeceğini öğrettim mesela...

sen 100 sene öncesinde kalan sabit fikirli araştırmayan bir insan olduğun için böyle düşünmeni anlayabiliyorum...

ben hiçbir zaman 8bit+frc 10 bitten daha iyidir demedim sadece bu durum her zaman geçerli değil marka modele göre farkedebiliyor dedim ama bunu anlayamadığın için hala saçma sapan örnekler vermeye devam ediyorsun...

yok altınmış yok naylonmuş bilgin verebileceğin örnekler bunlar zaten...

kalkıp iki model üzerinden bir teknolojinin her durumda aynı sonucu verebileceğini düşünecek kapasitedesin fazlası değilsin..
  • daytripper25 D kullanıcısına yanıt
    doğrudur peki bunun benimle ne alakası var ? benden böyle bişey duydunuzmu? tam tersi ben aynı sıkıntıdan muzdarip olduğumu belirttim çoğu mesajımda kenar aydınlatma kullandığım için neredeyse ekranın tamamı parlıyor ve bunu insanlara belirttim..

ama o zamanda algı yapan birçok kişi mevcuttu bu sorun tüm kenar aydınlatma tv lerde yokmuş gibi insanlar sadece samsungda varmış gibi lanse etmeye çalıştılar söylediler yazdılar..

ben evet samsungda bu durum var ama geri kalan tüm edge led modellerde karartma ayarı açık olduğu sürece bu parlamalar olur dediğim içinmi algı yapmış oldum?
  • Ekranın bit derinliği, yüksek bit derinlikli bir sinyalin ayrıntılı talimatlarını izleyecek kadar yüksek değil.
    TV'nin işlemesi renk bantlaması getiriyor.

Generally, a TV supporting 10-bit color should score higher than a TV that only supports 8-bit color, but this is not always true. Some 10-bit TVs struggle to display gradients smoothly, and some 8-bit TVs are very good.

Genel olarak, 10 bit rengi destekleyen bir TV, yalnızca 8 bit rengi destekleyen bir TV'den daha yüksek puan almalıdır, ancak bu her zaman doğru değildir. Bazı 10 bit TV'ler degradeleri düzgün bir şekilde görüntülemek için mücadele eder ve bazı 8 bit TV'ler çok iyidir.
    https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/gradient

demek rtingste bilmiyor bu işleri ordaki arkadaşlarla iletişime geçte engin bilgilerinden faydalansınlar :)

• RNNN kullanıcısına yanıt
    hocam şimdi misal vatandaşın biri TV almak için foruma giriyor. normalde TV'den anlamayan birisi. burda filan modelde blooming sorunu var diyince ve bunu defalarca zikredilince adamda o modele karşı önyargı oluşuyor. halbuki %99,9 kullanıcı önemsemez bile bu durumu. ki bu kişiler araştırma neticesinde TV almış kişiler. az buçuk neyin ne olduğunu bilen insanlar. şimdi sen bir mesajında detay kaybetmektense blooming olsun mantığında Sony diyorsun, aynı şekilde Samsung siyahlar iyi olsun da detay önemli değil mantığında diyorsun. mantıklı, güzel bir açıklama. ama bugün burda başka bir arkadaşla bunu sorunmuş gibi tartışınca olmuyor. sonra insanlar marka gömme derdinde olduğunu düşünüyor.

• hala rtings
    yavrum biliyoz biz onu
    gradient başlığındaki yorum bu
    buna hayır diyen yok itiraz yok
    ok işte
    frc düzeltiyor diyoruz bizde nesini anlamıyorsun
    nato mermer nato kafa
    resim 8 bitin bantlama düzeltilmiş hali işte
    ama resim hala 8 bit
    lizyon yapan yanıp sönen komşu hücre derinliği 10 bitte yakınsamıyor aksine 8 bite yakınsıyor
    ama bantlama yok hepsi bu
    beyaz kağıda çizdiğin kurşun kalem çizgisini parmağınla yumuşatmak gibi
    16 milyona karşılık bir milyar ton farkı var
    990 milyon renk tonu frc ile olur olmuyor işte
    yahu anlamıyorsan anlama tamam
    senin eşeğin kancik olsun
    ne yapalım
    yoruldum ben
    dandik lan dandik işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 22 Mayıs 2020; 18:8:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • al sana samsungu gömebileceğin bir örnek daha göstereyimde belki mutlu olursun :)

birisi 10bit q70r samsung diğeri 8bit+frc lg

ekranda renkleri düzgün gösteremedikten sonra 10bit olmasının bir anlamı olmadığını umarım anlayabilirsin

https://i.rtings.com/images/reviews/tv/samsung/q70r/q70r-gradient-large.jpg
    https://i.rtings.com/images/reviews/tv/lg/sm8600/sm8600-gradient-large.jpg

2020 SONY TV (ANA KONU)

2020 SONY TV (ANA KONU)

2020 SONY TV (ANA KONU)2020 SONY TV (ANA KONU)

• daytripper25 D kullanıcısına yanıt
    ben zaten soran adama ikisinide belirtiyorum eğer konu hkakında bilgisi yoksa youtube dan örnek olacak linkleri atıyorum hangisi sizi daha çok rahatsız eder bilemem siz izleyin kendiniz karar verin diyorum algı bunun neresinde ?
  • adamlar bunun için zaten frc koymuşlar bu tv ye yoksa direk 8bit olarak verirler bu işlerlede uğraşmazlardı amaç renklerdeki bantlanmayı kaldırmak daha yumuşak renk geçişleri olması ortada böyle bi durum varken bunun bi önemi olmadığını 10 bit tv nin her durumda daha sorunsuz iyi renk gösterebileceğini iddaa etmek yanlış bunu anlamak neden bu kadar zor?

hdr bir içerik izliyorsunuz izlediğiniz tv 10 bit ama atıyorum koyu yeşil lacivert mavi renklerde bantlanma oluyor tv bu renkleri sağlıklı gösteremiyor ama bir taraftada 8bit+frc bir tv var ve bu tv bu bantlanmalar olmadan bu renkleri bize gösterebiliyor bu durumda 10bit tv her durumda daha iyi renk gösterir nasıl ve neye dayanarak söylebiliyorsunuz
  • açtım hdr içeriği gökyüzü izliyorum 10 bit tv de bi bakıyorum renk geçişleri iyi değil bantlanma görüyorum sonra geçiyorum içerideki odaya 8bit+frc olan tv de aynı sahneyi açıyorum ama bantlanma yok renk geçişleri çok daha iyi ama kalkıp 10bit daha iyi renk gösterir diye genelleme yapıyorum bu nasıl bir mantık?
  • şu xiaomi tvler ülkeye gelse de bu her sene geriye giden tvlerden kurtulsak.

• Keşke operatörler şu fanboyları ve trolleri banlasa da Sony konusunun son 3-4 sayfasında alakasız atışmaları okumak zorunda kalmasak.
  • Bu arada xh95 tv ler 60 zone sayısına mevcutmuş

• Arkadaşlar merhaba. Babamın evinde uzun süredir 55 xf 9005 kullanıyordum ve çok memnundum. Evlendiğim için yeni televizyon almam gerekti. 2020 model tv ler çikacağı için vatanda ve mediamarktda indirime gittiler 65” xf9005 i 9999 tl ye sipariş ettim. Ancak hdmi 2.1 giris ve xf 9005 in 2018 yilinin tv olması nedeniyle tereddüt içerisindeyim. Yeni gelecek olan 65” xh 9505 i almam imkansız zaten bütçemin çok üzerinde ancak 55 xh 9505 almanyada 1700 eurodan satisa sunulmus yaklasik 12.500 tl bu tv nin Turkiye satış fiyatının 14 bin civarı olmasını bekliyorum. Sizce hem 65 incden feragat edip hemde uzerine 4000 tl daha verip 55 xh9505 almak mantıklımı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmtalper -- 25 Mayıs 2020; 11:30:38 >
  • Yeni modeller gelince fiyatlar biraz düşer 12k fiyata 65xg95 alabilir siniz. Bide bunu düşünün bence

• quote:

Orijinalden alıntı: kcihank

Yeni modeller gelince fiyatlar biraz düşer 12k fiyata 65xg95 alabilir siniz. Bide bunu düşünün bence
    İki televizyon performans olarak neredeyse aynı ama.xh 9505 de hdmi 2.1 ve birkac yeni özellik daha var.
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-sony-x950g/585/764

• Xh95'i inceledim. Ben onu bekliyorum. Fakat xg serisi işlemci ve işletim sistemi olarak xf serisine göre üstün bir TV.

• XH9505 de HDMI 2.1 var ancak sadece eARC özelliği var gibi duruyor. Yani yeni nesil konsol alacak iseniz ALLM, 4K120 ve VRR özellikleri yok. Bu saydığım özelliklerle gelecek olan model ise XH9005 serisi olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LordMurat55 -- 25 Mayıs 2020; 13:0:16 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.