Şimdi Ara

2020 KİA CEED 1.0 tgdi MANUEL İZLENİMLERİM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
11.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Süspansiyonu bana gerçekten sert geldi.

Aşırı yol sesi alıyordu.

Diğer araçlara nazaran 1,5 LT Fazla yakıyor.

DCT Şanzımanda Benimkinde kronik volan sorunu vardı.

Benim seride kronik far sönme sorunu vardı.

2 Farda sırayla değişti.

Avrupa turu yaptım gerçekten zor geçti.

Bunlar haricinde mükemmel araç.

• 2014 model 1.4 crdi manuel Rio sahibiyim, geçen bayram öncesi bir kia bayisinde test ettim. (Stok yoktu o tarihlerde hatta test aracı da yoktu yol yardım için kullandıkları 1.0 ceed'i kullanmama izin verdiler, şuan durum nedir bilemiyorum)

Aktif olarak Rio'yu kullandığım için hissiyatı birebir karşılaştırabildim. 1.0 deyince insan gerçekten zayıf bir motor bekliyor, konu sahibi arkadaşımız daha uzun deneyimlerini aktarmış zaten, benim anlık deneyimim de şaşırtıcıydı.

Belki de beklenti düşük oluyor ama dizel rio'dan tork olarak geri kalır yanı yok, gayet atılıyor yürüyor araç.

Yokuş yukarı özellikle hızlanmalarını test ettim farklı viteslerde, şehir içinde normal kullanıcı için yeterli. Aşırı süratli kullanacak adam da zaten 1.0 motorlu araç almaz diye düşünüyorum.

Süspansiyon tabiiki bariz daha iyi benim Rio'dan. Ama yol sesi için yalıtım zayıf geldi, benim Rio'dan farkı yoktu resmen.

Uzun yol kullanımı için nacizene görüşüm, yılda kaç kere çıkıyoruz? kaç km gidiyoruz? bunları soruyorum. Ben şahsen senede max 2 kere uzun yola gidiyorum, şile gibi yakın git gelleri saymıyorum.

E istanbul içinde de uçup kaçacak yol yok zaten trafikten :) Araç güzel ama bende alım gücü yok malesef, nasip olursa almak isterim 2019 sonrası bir Ceed.

• Kesinlikle fp aracı. Keşke otomatiği de olsa...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C segment araçlar 120 hp ve 200 Nm altı olmamalı..Sonuçta bu araçlar minumum 1.2 ton civarı ağırlığa sahipler.

Bu yeni Ceed in ilk çıktıgında almanyada golf 7.5 test kıyaslamasını okumuştum kafa kafaya oynamıştı.

FAzla tutulmadı otomatik olmamasından..

• Çok güzel inceleme olmuş, aracınızı iyi günlerde kullanın

• Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürler, internette çok fazla incelemesi olmayan bir araç. Benim gibi bu aracı alma arefesinde olanlar için çok yardımcı oldunuz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bir ilanda 1.4 Cee'd Cool gördüm. Aslında hiç düşündüğüm bir araba değildi ama km düşük olunca dikkatimi çekti. Anladığım kadarıyla 1.4 modeller atmosferik oluyor. 1.0 olanlar ise turbo sanırım. Bunlardan 1.0 olanlar mı daha çok tutuluyor? Cool donanım da boş paket galiba. Ayrıca kasa değişecekmiş sanırım. Bu gibi durumları düşününce 1.4 Cool alsam zarar mı ederim acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: leblebi82

Arkadaşlar bir ilanda 1.4 Cee'd Cool gördüm. Aslında hiç düşündüğüm bir araba değildi ama km düşük olunca dikkatimi çekti. Anladığım kadarıyla 1.4 modeller atmosferik oluyor. 1.0 olanlar ise turbo sanırım. Bunlardan 1.0 olanlar mı daha çok tutuluyor? Cool donanım da boş paket galiba. Ayrıca kasa değişecekmiş sanırım. Bu gibi durumları düşününce 1.4 Cool alsam zarar mı ederim acaba?

Kasa değişmeyecek makyaj geliyor, 1.0 da 1.4 de alınabilir. Birisi düşük MTV ve daha keyifli sürüş diğeri ise LPG avantajı sağlar. Ben rampası bol yerde yaşıyorum alsam turbolusunu isterim ama düz veya rampasız rotadaysanız atmosferik de gayet yeterli. Cool boş donanım ama pek de boş değil aslında diğer markalara kıyasla

• FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt

motorda fark var mı bilmiyorum ama 1.0'ın fabrikasyon lpg'li versiyonu da satılıyor italyada.

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Kasa değişmeyecek makyaj geliyor, 1.0 da 1.4 de alınabilir. Birisi düşük MTV ve daha keyifli sürüş diğeri ise LPG avantajı sağlar. Ben rampası bol yerde yaşıyorum alsam turbolusunu isterim ama düz veya rampasız rotadaysanız atmosferik de gayet yeterli. Cool boş donanım ama pek de boş değil aslında diğer markalara kıyasla

Alıntıları Göster

Hocam ikinci eli nasıldır acaba? 1.4 Cool elden çıkaracağım zaman zorluk yaşar mıyım acaba? Ayrıca LPG konusunu anlamadım. Benim baktığım modelde LPG yoktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

motorda fark var mı bilmiyorum ama 1.0'ın fabrikasyon lpg'li versiyonu da satılıyor italyada.

LPG uyumu var ama tüketim karma sanırım yani hem benzin hem LPG

• quote:

Orijinalden alıntı: leblebi82

Hocam ikinci eli nasıldır acaba? 1.4 Cool elden çıkaracağım zaman zorluk yaşar mıyım acaba? Ayrıca LPG konusunu anlamadım. Benim baktığım modelde LPG yoktu.

Alıntıları Göster

Hocam satılmayacak araba yoktur, standart C segment araba da illaki satılır. 1.4 MPi motorun LPG uyumu var yani ekonomik de olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FurkanEmir411 -- 18 Ağustos 2021; 22:43:42 >
  • 2021 mart ayında aldığım 1.0 cool techno aracım düz yolda giderken hafif sağa çekme yapıyor. Serviste araçta bir problem olmadığını söylediler. Ancak aracı serbest bırakınca belli bir süre sonra aracın bariz sağ bariyere doğru çektiğini gözlemliyorum. Acaba bu durum normal midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan665

2021 mart ayında aldığım 1.0 cool techno aracım düz yolda giderken hafif sağa çekme yapıyor. Serviste araçta bir problem olmadığını söylediler. Ancak aracı serbest bırakınca belli bir süre sonra aracın bariz sağ bariyere doğru çektiğini gözlemliyorum. Acaba bu durum normal midir?

hocam lazer sistemli bilgisayar ile rot ayarı ölçen rot-balansçılar var dışarda, orada durumu izah edip bi baktırın.

• Lastik rotasyonu yaptırıp deneyin.

• Diğer araçlarla kıyasladığımda onlara nazaran çok daha erken başlıyor sağa çekmesi. Ayrıca bu problem aracı teslim aldığımdan beri vardı Bu sebepten ötürü baktırdım servise. Ancak 0 bir araçta böyle bir problem olması ve servisin de bunu anlayamaması ayrı garip.

• Sanırım en büyük muadili 1.0 115 bg olan renault megane. İkisi de manuel ve ikinci elleri hemen hemen aynı fiyat. Hangisi tercih edilmeli acaba

• arkadaşlar yardımlarınızı rica ediyorum. ceed 2020 1.0 motor az üretim yapıldı. 2.eline çok güvenemiyorum ama yetişebileceğim rakamlar. Yada 1.0 turbo rio 2020 prestige istiyorum. Hangisini tavsiye dersiniz kullanımınıza istinaden fikir verirseniz çok sevinirim.

işte kilit soru; Rio b sınıfı otomatik, diğeri c sınıfı manuel.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.