Şimdi Ara

2019 YDS3 çalışması yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yds2 den 63,75 aldım. 80 ve üzeri için tecrübeli arkadaşların tavsiye ve önerilerini bekliyorum.
    Selamlar

• Aynı durumdayım 65 not ama 80 almam lazım çalışma diye bişey yok sadece deneme çözüyorum ama o da yoruyor ya
  • Tar Goroth kullanıcısına yanıt
    Aynen test taktiği veya tüyosu lazım bende max skor 65 geçemiyorum psikolojik sınır oldu 😀
  • 75 aldım. 80 olabilirdi yazdık olu
  • 45 aldım, bir daha denemem 😂
  • quote:

Orijinalden alıntı: KapMet

45 aldım, bir daha denemem 😂
    Ben de 46.25 almışım ya sınav çok zordu hocam bu nedir ya sen bile eski sınavda 64 almana rağmen bundan 45 almışsın ben de 2016 sınavını çözüyodum kendimi denemek için 60-70 arası alıyodum
    Bu sınav çok zorladı beni.
  • Tazmanya cenevarı kullanıcısına yanıt
    Evet, giderek çıtayı yükseltiyorlar, uzunca bir süre sınava girmeyeceğim
  • Bol reading yapın. 95 almamı sağladı bu sınavdan.
  • vfdg kullanıcısına yanıt
    Hangi yayın referans atar mısınız?
    Mesleğim gereği makale okuyorum ama YDS ile gerçek hayat biraz farklı.
  • KapMet kullanıcısına yanıt
    Ben hazırlanırken reader at work 1&2 kullandım. Çeşitli konularda yazılar var ve bunlarla ilgili sorular var. Beğenmiştim zor olmasa da.
    Ayrıca reading plus kullandım akın dile ait. Sınav tarzına yakın ve çok soru vardı 2000 adet sanırım. İyi kaynaktı.
    Bir de deneme çözmüştüm piyasadakilerden. Böyle hazırlanmıştım 1.5 aylık çalışmayla.
  • Sistem esasında şöyle; ilk alınan 50 puanı 60 yapmak nispeten daha kolay ama 60 skorunu 70 puana taşımak daha zor. Diğer bir deyişle 70 almak kolay ama 70 puanı 80 puana taşımak zor. @KapMet "tavsiye ve öneri bekliyorum" demişsin;

Kişisel Tavsiyelerim;
    - 14 tane daha doğru soru çözersen hedefe yaklaşıyorsun. İyi olduğun ve zayıf olduğun bölümleri tespit etmelisin. (Kelime, gramer, reading, cümle/ paragraf tamamlama/ restatement/ irrelevant)
    - 80 puan istediğin sınavın % 70den fazla bölümü okuduğunu anlamaya dayalı bir sınav. Bunun için hazırlık yapman gerekecek. Paragraf organizasyonunu iyice sindirirsen büyük kolaylık sağlarsın. (Genelden özele/ Main Idea - detail yada topic sentence ile supporter sentence ilişkisi)
    - Bu sınavda kelime bilgisinin anahtar bir rol oynadığını lütfen unutma! Özellikle çıkmış akademik kelimelere yönelik çalışma yapman sana inanılmaz hacim kazandıracaktır.
    - Çok fazla gramer takıntısı yapmadan (zira salt grammar ölçen soru sayısı 6yı geçmez) soru tipleri üzerine çalışmalar yapmalısın.

Kişisel Önerilerim;
    - Durum analizi için istatistik toplaman gerekecek. 3 deneme yapmalı ve hangi bölümlerde hatan varsa oraya odaklanmalısın.
    - Okuma, kelime ve soru tipleri videoları için tavsiyem.
    https://www.youtube.com/watch?v=3dqMlvSkghQ&feature=youtu.be
    - Ayrıca cep uygulamalarını da indirebilisin çünkü ücretsiz bir sürü videoları var. Sınav öncesi faydalı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davyjones -- 14 Şubat 2020; 11:59:29 >

Sevgili @TarGoroth,

Denemeleri anlamlı hale getirmek için analiz yapmalısın. Ayrıca denemeleri süre ile çözmen çok önemli. Hangi soru tipiyle ilgili sorun yaşıyorsan o konuyla ilgili sürekli drill (tekrarlar) yapman gerekecek. Bir nebze işini kolaylaştıracak videoları K4 English cep uygulamalarında bulabilirsin.
  • davyjones D kullanıcısına yanıt
    Deneyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: davyjones

Sistem esasında şöyle; ilk alınan 50 puanı 60 yapmak nispeten daha kolay ama 60 skorunu 70 puana taşımak daha zor. Diğer bir deyişle 70 almak kolay ama 70 puanı 80 puana taşımak zor. @KapMet "tavsiye ve öneri bekliyorum" demişsin;

Kişisel Tavsiyelerim;
    - 14 tane daha doğru soru çözersen hedefe yaklaşıyorsun. İyi olduğun ve zayıf olduğun bölümleri tespit etmelisin. (Kelime, gramer, reading, cümle/ paragraf tamamlama/ restatement/ irrelevant)
    - 80 puan istediğin sınavın % 70den fazla bölümü okuduğunu anlamaya dayalı bir sınav. Bunun için hazırlık yapman gerekecek. Paragraf organizasyonunu iyice sindirirsen büyük kolaylık sağlarsın. (Genelden özele/ Main Idea - detail yada topic sentence ile supporter sentence ilişkisi)
    - Bu sınavda kelime bilgisinin anahtar bir rol oynadığını lütfen unutma! Özellikle çıkmış akademik kelimelere yönelik çalışma yapman sana inanılmaz hacim kazandıracaktır.
    - Çok fazla gramer takıntısı yapmadan (zira salt grammar ölçen soru sayısı 6yı geçmez) soru tipleri üzerine çalışmalar yapmalısın.

Kişisel Önerilerim;
    - Durum analizi için istatistik toplaman gerekecek. 3 deneme yapmalı ve hangi bölümlerde hatan varsa oraya odaklanmalısın.
    - Okuma, kelime ve soru tipleri videoları için tavsiyem.
    https://www.youtube.com/watch?v=3dqMlvSkghQ&feature=youtu.be
    - Ayrıca cep uygulamalarını da indirebilisin çünkü ücretsiz bir sürü videoları var. Sınav öncesi faydalı olabilir.
    kesinlikle haklısınız. Denemelerle en zayıf bölgeleri tespit edip oraya odaklanılmalı

👍🏻
  • Başlıkta bahsedilen sınava ben de girdim. Hem keyfine girdim hem de vize haftama denk gelmişti hiç çalışmadan girdim 80 aldım. 90 üzeri için öneri alabilirim. Sınavın readingleri çok ağır geldi, üstteki bir arkadaş reading ile ilgili yorum yapmış ona bakacağım, başka önerilere de açığım.

Keşke sınav ücreti daha ucuz olsaydı da sürekli girip deneseydim. Herhalde bu ücretlerle 2-3 yıldan önce girmem daha
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.