Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (162. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Toyota 3 yıl 100 bin standart verdiğide olmaz yani 2 yıl 60 km de biter garantiniz...
  • yayamaschocuk kullanıcısına yanıt
    hocam hiç fiyat sormadım. ben kasım başında tüm bayilerden fiyat almıştım. en uygun bu bayi verince sipariş geçtim. bugun de teslim aldım.
  • marsk35 kullanıcısına yanıt
    2019 model aracın her yerinden tirim sesi çıtırtı sesi geliyor eee yapın çözüm üretin dediğimizde çözüm yok denilip kronik sorun deniliyorsa ve En ufak bir sıkıntıda kullanıcı hatası diyorlarsa ben neden para vereyim servise garantinin bir amacı yok
    Takılan filtreler ve koyulan yağdan dolayı bir sıkıntı çıkarsa eğer evet garanti dışı ama yapılan bakımdan kaynaklanmayan bir durum arza söz konusu olursa garanti süreci halen devam eder
    Tabi arkasında dururlarsa
    Ön kaput çiziğine lokal boya atılacağına kaput komple değişecek diyen bir servisten ne bekleriz :))
  • LPG'yi niye merdiven altı adı sanı duyulmamış yerde taktırmıyorsa bir kişi bakım içinde onun için servise gidiyordur. Servise devam ediyor çünkü sürekli müşteri indirimlerinden faydalanmak istiyordur. Örneğin 300 TL'ye 5 yaş üstü araca kampanya zamanında puanları da yeterli ise bakım yapıldığı oluyor,LPG olsa bile eğer LPG'den kaynaklı olmadığı herkesin bildiği bir motor arızası olur garanti birimi taktir hakkını kullanır garantiye sokabilir vs vs. Kısacası örnekler çoğaltılabilir.

Ben sanayide veya serviste işlemlerin yapılmasına karşı değilim. Karşı olduğum binlerce TL'yi araçlarına verenlerin üç kuruş için saçma sapan bakım ürünleri ile araçlarına bakım yaptırmasına karşıyım. 200 bin km'nin üstünde doğru düzgün temiz araba bulamıyorsun. Bu kmlerde bu araçların bu kadar dökülmesine,motor sorunları çıkarmasına imkan yok. Mili servet bu kadar basit çöpe atılmamalı.

• Herkese merhaba

Daha önce de araç alacağımı ve dizel civic ile yeni corolla arasında kaldığımı belirtmiştim.

henüz net bir karar veremedim ancak dizel civic yerine eco olanı alternatifimin arasına ekledim. aracı ötv muaf alacağım. bu ay sonuna kadar karar vermem gerekiyor. oyüzden değerli fikirleinize ihtiyacım var. aile aracı olacağı için diğer hb seçenekleri eledim

senede 17-18 bin km yapıyorum. fabrika karma tüketim verilerinin %25 üzerine koydum ve eco civic ile benzinli corolla arasında 3000 e yakın fark çıkıyor senelik. gerçekten değer mi bilmiyorum(lpg tüketim değerini benzin değerinin %20 fazlası şeklinde hesapladım genelde o şekilde oluyormuş okuduğum kadarıyla). corollaya da lpg taktırıyorsun ama bayi landirenzo takıyor ve iyi olmadığını okudum bir de lpg taktırcak olduktan sonra eco mantıklı geliyor. günlük kullanımım 25 km civarı ve bunun 3-4 km si şehir içi oda dur kalk değil sadece düşük hızlarala sonrası duble yol.

yeni corolla hem yeni kasa hemde şanzuman yazılımı vb daha güncel ve iyi diye belirtilmiş değerlendirmlerde. civic 2021 de kasa değiştircekmiş bayi söyledi. eco da silkeleme gibi şikayetler okudum

civic in içi çok güzel konsol tasarımı falan, corolla da güzel ve sade ama civic biraz daha spor gibi.

corolla ile ilgili ön konsol çizilmesi ile ilgili çok şikayet okudum ve cam tıkırtısı ve trimlerle ilgili. civic dede vardır muhakkak ancak yeni kasada böyle olması alıcıların biraz deneme tahtası gibi olacakmış izlenimi verdi. diğer taraftan honda da sürekli herşeyin garanti kapsamına sokulmaması gibi şikayetler var oyüzden biraz da servisinden çekiniyorum

aracı uzun yıllar kullanacağım. eco nun performansı corollanın yanında üzer mi, sağlamlık sorunsuzluk vb yönlerden değerlendirirseniz çok mutlu olurum. her iki araç da otomatik olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayzınbergk -- 19 Kasım 2019; 15:44:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hayzınbergk

Herkese merhaba

Daha önce de araç alacağımı ve dizel civic ile yeni corolla arasında kaldığımı belirtmiştim.

henüz net bir karar veremedim ancak dizel civic yerine eco olanı alternatifimin arasına ekledim. aracı ötv muaf alacağım. bu ay sonuna kadar karar vermem gerekiyor. oyüzden değerli fikirleinize ihtiyacım var. aile aracı olacağı için diğer hb seçenekleri eledim

senede 17-18 bin km yapıyorum. fabrika karma tüketim verilerinin %25 üzerine koydum ve eco civic ile benzinli corolla arasında 3000 e yakın fark çıkıyor senelik. gerçekten değer mi bilmiyorum(lpg tüketim değerini benzin değerinin %20 fazlası şeklinde hesapladım genelde o şekilde oluyormuş okuduğum kadarıyla). corollaya da lpg taktırıyorsun ama bayi landirenzo takıyor ve iyi olmadığını okudum bir de lpg taktırcak olduktan sonra eco mantıklı geliyor. günlük kullanımım 25 km civarı ve bunun 3-4 km si şehir içi oda dur kalk değil sadece düşük hızlarala sonrası duble yol.

yeni corolla hem yeni kasa hemde şanzuman yazılımı vb daha güncel ve iyi diye belirtilmiş değerlendirmlerde. civic 2021 de kasa değiştircekmiş bayi söyledi. eco da silkeleme gibi şikayetler okudum

civic in içi çok güzel konsol tasarımı falan, corolla da güzel ve sade ama civic biraz daha spor gibi.

corolla ile ilgili ön konsol çizilmesi ile ilgili çok şikayet okudum ve cam tıkırtısı ve trimlerle ilgili. civic dede vardır muhakkak ancak yeni kasada böyle olması alıcıların biraz deneme tahtası gibi olacakmış izlenimi verdi. diğer taraftan honda da sürekli herşeyin garanti kapsamına sokulmaması gibi şikayetler var oyüzden biraz da servisinden çekiniyorum

aracı uzun yıllar kullanacağım. eco nun performansı corollanın yanında üzer mi, sağlamlık sorunsuzluk vb yönlerden değerlendirirseniz çok mutlu olurum. her iki araç da otomatik olacak
    Ben de sizin gibi civic (elegance eco) ve corolla (flame x pack) arasında kalmıştım. sonrasında corolla da karar kıldım. dün itibari ile de aracımı teslim aldım.
    elegance eco ile flame x pack fiyat olarak aynı seviyelerde ancak donanım olarak corolla oldukça dolu. flame x pack in bana göre donanımsal karşılığı executive eco. ancak onun da fiyatı flame x pack ten 10bin tlde civarı daha fazla.
    yakıt olarak daha iyidir elbet ama elemeler sonunda corolla aldım ben. ben de günlük 20-25 km civarı yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kristaldeniz -- 19 Kasım 2019; 16:16:40 >

• Kristaldeniz kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. bende elegance eco ile flame x-pack arasındayım
    lpg düşünüyormusunuz hocam. bende lpg ile uğraşmak istemiyorum ancak yakıt ekonomiside malesef önemsenmiycek bir şey değil. corolla yeni kasa civic in bu kasa çok sorunluydu ilk başlarda, eco yuda sırf fabrika çıkışı ona göre parçalar farklı yazılımı var falan diye cazip geliyor. civic in içi daha spor ve iyi hissettiriyor.
  • hayzınbergk H kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. İnşallah siz de hayırlısı ile gönlünüzdeki aracı alırsınız.
    Yakın zamanda LPG düşünmüyorum. İlerleyen süreçte ibre düşme sorunu da hallolursa belki düşünebilirim. ECOnun (elegance) benim için göze çarpan tek artısı fabrikasyon LPG bulundurması. Onun dışında kesinlikle Flame X Pack çok daha iyi bence. Henüz çok erken gerçi ama Corolla iki günlük kullanımıma göre kararımda beni mutlu etti. Özellikle TSS paketi çok iyi. Tasarım görecelidir ama dış görünüm Corollanın daha hoş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kristaldeniz -- 19 Kasım 2019; 16:54:16 >
  • Arkadaşlar benim aracın ön göğsün yolcu tarafı toz alırken fena çizildi.Zaten çok hassas olan vinilex kaplama sağdan sola bir çok çizik mevcut.Tuning detailing işi yapan arkadaşa gösterdim,buharlı basit bir uygulama yaptı geçmedi,sonra plastik aksamı besleyen-yenileyen bir sıvı sürdü o da geçiremedi..
    Malzeme çok hassas açıkçası dandik!! Şikayetvar.com a yazdım.toyota dönüş bile yapmadı,zaten bir çok şikayete dönmemiş.Tamir veya değişim talep edeceğim.
    Önceki aracım punto idi ve göğüs sıcaktan boydan boya yarılmıştı..Değişim talep ettim 10.000 liralık göğsü ücretsiz değiştirdiler..Toyota biraz ilgisiz açıkçası..
    Başka ne yapılabilir,servise gitsem kayıt açtırsam sonuç çıkar mı? Can sıkıcı bir durum,facebook ta corolla2019 sayfasında bu tür sorun yaşayanlar vazelin türü kremler sürerek bir nebze geçirmişler.
    Ne yapabilirim önerisi olan sevgili arkadaşlar?
    2019 TOYOTA COROLLA SEDAN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluminense -- 19 Kasım 2019; 17:31:13 >

• fluminense kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Foto falan var mı? Nasıl bir çizilme. Bu kadar hassas olmamalı. Çok ilginç. Bir de aracınızın donanım paketi nedir? Donanıma göre ön konsolda bir kalite farkı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kristaldeniz

Geçmiş olsun. Foto falan var mı? Nasıl bir çizilme. Bu kadar hassas olmamalı. Çok ilginç. Bir de aracınızın donanım paketi nedir? Donanıma göre ön konsolda bir kalite farkı var mı?
    Foto çekerim araç aşağıda,2 3 gündür çalıştırmadım bile.Kayın validem yemin billah ediyor bezle hafifçe sildim diye.Sonra bem sildim yine çizilmeye devam etti.Araç visşon paket bu arada,iç mekânın tüm donanım seviyelerinde aynı olduğunu düşünüyorum..
  • Kristaldeniz kullanıcısına yanıt
    İnşallah doğru karar verirsiniz. Ben flame x pack kullanıyorum. Küçük bir kaza yaşadık. Önceki sayfalarda paylaşmıştım resimleri. Aracımı daha yeni teslim aldım servise vermiştim yapılması için. Yaklaşık 40 gün araç anca yapılabildi. Neyse bu konu ile ilgili ayrıntılı paylaşım yapacağım. Aracım servisteyken kasko ikame civic elegance gönderdi. Bir ay kullandım. Farkları iyice anladım. Civic artıları içi daha geniş ve cvt daha kararlı geldi bana. Muhtemelen yazılımsal olarak daha iyi ayarlanmış. Çok bilgim yok ama devirleri corolladan iyi ayarlıyor. Aynı rampayı civic 2000 devirde bağırmadan çıkıyor ama corolla 2500-3000 arası çıkıyor haliyle biraz bağırıyor. Zaten motor sesi corolla da daha fazla geliyor. Fazla dediysem hiç rahatsız etmiyor ama civicte çıt yok motor yalıtımı daha iyi. Diğer bir yönü ise sanki civic gerçekten yolda akıyor. Corollada düz yolda gazı kesince biraz yavaşlamaya başlıyor ama civic o kadar yavaşlamıyor dediğim gibi akıyor hissi veriyor. Civic kötü tarafı yoldaki çukurları daha fazla hissettiriyor. Hanım bile ilk bindiğinde bu ne kadar hissettiriyor dedi. Kendi aracımı elegance için değişmem çünkü corolla daha premium hissettiriyor. Ama executive paket olacaksa düşünürüm. Yine değişmem gibi geliyor çünkü civic çok alçak binerken bile hissediliyor. Sürüşte de aynı olay yaşanıyor biraz fazla gömülüyorsunuz gibi geldi bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

Arkadaşlar benim aracın ön göğsün yolcu tarafı toz alırken fena çizildi.Zaten çok hassas olan vinilex kaplama sağdan sola bir çok çizik mevcut.Tuning detailing işi yapan arkadaşa gösterdim,buharlı basit bir uygulama yaptı geçmedi,sonra plastik aksamı besleyen-yenileyen bir sıvı sürdü o da geçiremedi..
    Malzeme çok hassas açıkçası dandik!! Şikayetvar.com a yazdım.toyota dönüş bile yapmadı,zaten bir çok şikayete dönmemiş.Tamir veya değişim talep edeceğim.
    Önceki aracım punto idi ve göğüs sıcaktan boydan boya yarılmıştı..Değişim talep ettim 10.000 liralık göğsü ücretsiz değiştirdiler..Toyota biraz ilgisiz açıkçası..
    Başka ne yapılabilir,servise gitsem kayıt açtırsam sonuç çıkar mı? Can sıkıcı bir durum,facebook ta corolla2019 sayfasında bu tür sorun yaşayanlar vazelin türü kremler sürerek bir nebze geçirmişler.
    Ne yapabilirim önerisi olan sevgili arkadaşlar?
    Gerçekten çok can sıkıcı bir olay.Siz arabayı ne zaman almıştınız? Benim araç temmuz imalatı. Galiba bu hata ilk üretilen araçlarda var. Sonradan üretilen araçlarda malzeme kalitesi değişti galiba. Ben silerken bastıra bastıra sildim hiç birşey olmadı.

• messuth M kullanıcısına yanıt
    Benim araç haziran ayında banttan indi.Temmuz başı ben teslim aldım.
    Bastıra bastıra silmeniz de ilginç,yapmayın bence. Çok yumuşak malzeme zaten,tırnakla kazımış gibi izler mevcut.
  • fluminense kullanıcısına yanıt
    Kayinvalideniz haklı. Kuru mikrofiber bez ile sildim baktım iz kaldi. Bir daha sürmedim. Nemli bezle hafifçe tozunu almak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prokizya

Kayinvalideniz haklı. Kuru mikrofiber bez ile sildim baktım iz kaldi. Bir daha sürmedim. Nemli bezle hafifçe tozunu almak lazım.
    Sizde de durum aynı o zaman.Ben göğsün hassas olduğunu bildiğim içün aile fertlerini tembihlemiştim ama olan oldu.Ama halen nasıl bu hale geldi anlayamıyoruz.Gerçek hali fotodakindem çokk daha kötü.uzun lafın kısası ne yapabilirim,bir yol gösterin
  • quote:

Sizde de durum aynı o zaman.Ben göğsün hassas olduğunu bildiğim içün aile fertlerini tembihlemiştim ama olan oldu.Ama halen nasıl bu hale geldi anlayamıyoruz.Gerçek hali fotodakindem çokk daha kötü.uzun lafın kısası ne yapabilirim,bir yol gösterin

Alıntıları Göster
    Pek birşey yapılabileceğini düşünmüyorum. Azami dikkat ve çizilmeden önce belki koruyucu kullanmak.

Eskiden göğüs örtüleri vardı ne güzel şimdi yok.

Belki görüntü çok kötü olursa mat bir folyo çekilebilir.

• nv_143 N kullanıcısına yanıt
    Öncelikle çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Cvt konusunda corollanın yazılımı daha günceldir oyüzden daha iyidir diye düşünmüştüm ama tabikide kullanmadan bilemeyiz. Bu konuda yorumlarınız için teşekkür ederim. Civic daha spor ama gerçekten showroom da bimerken bile demiştim ne kadar alçak diye hakkaten yere gömülmüş hissi veriyor, şehir içinde park edip yüksek kaldırımların yanında kullanması zor olur hakkaten. Corollanın içinde malzeme hissi premium hissi veriyor, passionda biraz yumuşak mesela bej renkle beraber dediğiniz gibi bir hava katıyor. Araç alımı maalesef bütün kriterlerin karşılanabileceği şekilde gerçekleşemeyebiliyor malesef. Burda farklı kriterleri değerlendirip en iyi seçeneği seçmeye çalışıyoruz. Corolla için yakıtla ilgili tek derdim garanti için serviste yaptırmak zorunda olmam, usta seçme imkanım olmuyor.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Göğüslük için şöyle bir örtüye benzer bişey var bi bakın isterseniz https://tr.aliexpress.com/item/33040304017.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.c3bc7428N8x3Ue&s=p&algo_pvid=f6575b3e-da50-4364-b424-34bc5d26f9fc&algo_expid=f6575b3e-da50-4364-b424-34bc5d26f9fc-3&btsid=a4786ba4-9ff6-450b-9bf8-050ddadd68d6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_9,searchweb201603_52

• Garantiden balataları değiştirmiştim önceden paylaştığım üzere.

Bugün uzun yola çıktım ses kesilmiş artık o eski balata sesi yok bilginize
  • 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.