Şimdi Ara

2019 TOYOTA COROLLA SEDAN (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.856
Cevap
122
Favori
759.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: marsk35

Renault alacağım son araba olurdu... ikiside hemen hemen aynılar güvenlik konusunda hava yastık sayıları muhtemelen aynıdır ama 2. Elde hangisi kaybettirmecekse onu alın bence. Corolla xpack paketlerini almıyorsanız güvenlik olarak meganeden çok üstüne çıkmıyor yedek parca bakım hemen hemen aynı. Ama ben toyota alırdım japonlar fransızlardan daha kaliteli malzeme kullanıyorlar. Bana kalırsa skoda seat vw ford almıcaksan en iyi seçenek japonlar bence kalite olarak diğerleri hiç iyi değiller bir çoğunu denemiş biri olarak diyorum.
    Yeni Corolla nin iç mekan kalitesizliği, trim sesleri vb hakkında ne düşünüyorsunuz peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karidesteknesi K kullanıcısına yanıt
    Evet bosch car servis

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yayamaschocuk kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marsk35 -- 17 Kasım 2019; 20:27:44 >
    Bundan önceki aracım daha kalitesiz iç mekanı vardı ona rağmen 10 yıllık araçta bir iki trim sesiden başka hiçbirşey yoktu... aslında ilk bindiğinizde bi kalitesizlik hissi yok. Tabi alman orta sınıf araçlarla kıyasladığınızda bariz farklar var kapı malzemeleri vs. birçok yer sert plastik ama fiyata oranla aynısını beklemek haksızlık olur. Ha bide koca multimedya ekranının işlevsel olmamasıda ayrı bi değerlendirme konusu olur. Aracı 10 bin km kullanıyorum kapıdan gelen ve bazende kemer tokasından gelen trim sesi can sıkıyor şu aralar camlar çok kapalı durduğundan bişi yok ama yazın inşallah sinirim çok bozulmaz. Bu fiyata alınabilecek maalesef başka araçta öneremiyor insan aslında f/p aracı 0 alacaklar için ama araç bir alaman aracı gibi tok ve kaliteli olmadığını bindikçe daha iyi anlayabiliyorsunuz.( f/p diyorum ama bakım maliyetlerini hesaplarsanız birçok araç 15 binde bir bakım görürken toyotanın 10 bin km olması büyük bir handikap 100 bin km binicek biri için ektra 4 bakım demek bununla bile yinede rakiplerine göre uygun satılıyor yerli olmasının avantajı) Yol kötü ise yol sesi otoban gibi güzelse rüzgar sesi çok var yolun durumuna göre biri diğerini bastırıyor :) ama araçta yolculuk edenler bu anlattıklarımın hiçbirinden rahatsız olmayıp konforlu olduğunu belirtiyorlar. Her şey bütçeyle alakalı parana göre araba yapmışlar artısı eksisi çok burda saysam bitmez...

• quote:

Bundan önceki aracım daha kalitesiz iç mekanı vardı ona rağmen 10 yıllık araçta bir iki trim sesiden başka hiçbirşey yoktu... aslında ilk bindiğinizde bi kalitesizlik hissi yok. Tabi alman orta sınıf araçlarla kıyasladığınızda bariz farklar var kapı malzemeleri vs. birçok yer sert plastik ama fiyata oranla aynısını beklemek haksızlık olur. Ha bide koca multimedya ekranının işlevsel olmamasıda ayrı bi değerlendirme konusu olur. Aracı 10 bin km kullanıyorum kapıdan gelen ve bazende kemer tokasından gelen trim sesi can sıkıyor şu aralar camlar çok kapalı durduğundan bişi yok ama yazın inşallah sinirim çok bozulmaz. Bu fiyata alınabilecek maalesef başka araçta öneremiyor insan aslında f/p aracı 0 alacaklar için ama araç bir alaman aracı gibi tok ve kaliteli olmadığını bindikçe daha iyi anlayabiliyorsunuz.( f/p diyorum ama bakım maliyetlerini hesaplarsanız birçok araç 15 binde bir bakım görürken toyotanın 10 bin km olması büyük bir handikap 100 bin km binicek biri için ektra 4 bakım demek bununla bile yinede rakiplerine göre uygun satılıyor yerli olmasının avantajı) Yol kötü ise yol sesi otoban gibi güzelse rüzgar sesi çok var yolun durumuna göre biri diğerini bastırıyor :) ama araçta yolculuk edenler bu anlattıklarımın hiçbirinden rahatsız olmayıp konforlu olduğunu belirtiyorlar. Her şey bütçeyle alakalı parana göre araba yapmışlar artısı eksisi çok burda saysam bitmez...
    Samimi duygularla paylaştığiniz bilgiler için teşekkürler üstad tamda bu noktada yeni makyajlı 1.33 140 HP Otomatik vites Megane (Sormadım ama fiyatı üç aşağı beş yukarı dream otomatik Corolla ile aynıdır desek)
    Megane f/p anlamında uygun olur mu sizce?

Sunroof istemediğim için x pack paket düşünmüyorum... Corolla da bana dream otomatik gayet yeterli olacaktır...

Aynı şekilde bahsettiğim Megane dada yine Orta paket TOUCH Otomatik bana yeterli olacaktır...

2 sinide inceledim arasında çok fark var magene görece daha boş birçok şey opsiyonal (sis farı bile) ben olsam hiç düşünmeden dream alırdım arada 15 bin tl lik donanım farkı var ( elektronik park arka kol dayama sis farı multimedya sistemi manuel klima vs) ayrıca renaultu ekip araçlarında kullanmış biri olarak bence daha kötü bir seçim olur sizin için.

• quote:

2 sinide inceledim arasında çok fark var magene görece daha boş birçok şey opsiyonal (sis farı bile) ben olsam hiç düşünmeden dream alırdım arada 15 bin tl lik donanım farkı var ( elektronik park arka kol dayama sis farı multimedya sistemi manuel klima vs) ayrıca renaultu ekip araçlarında kullanmış biri olarak bence daha kötü bir seçim olur sizin için.
    İyi de Corolla nin multimedya ekranı bir çok açıdan işlevsiz değil mi? Yanlış mı biliyorum....?

İşlevsiz fakat hiç işe yaramaz değil standart teyip ile kıyaslarsak tabikide işe yarar yanı çok işlevsiz yanı navigasyon carplay/android auto olmamasından kaynaklı yoksa standart kullanıcı için işeyarar bikaç özellikleri sunuyor benim için arama kısayollarından başka bi faydası yok ama.

• Herkese merhaba.
    Flame x pack mds ile aranıza katıldım.
    Açıkcası aracı beğendim, memnun kaldım.
    Navigasyon carplay/android auto ile ilgili de yetkili arkadaş yakın zamanda güncelleme geleceği ifade etti. İnşallah doğrudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kristaldeniz -- 18 Kasım 2019; 21:13:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smtatk

Evet bosch car servis
    arac yetkili serviste ,garanti için bakım olması gerekmiyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kristaldeniz

Herkese merhaba.
    Flame x pack mds ile aranıza katıldım.
    Açıkcası aracı beğendim, memnun kaldım.
    Navigasyon carplay/android auto ile ilgili de yetkili arkadaş yakın zamanda güncelleme geleceği ifade etti. İnşallah doğrudur.
    Hayırlı olsun aracınız kaça aldınız? Hurda bayiden mi??

• Kristaldeniz kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, kazasız belasız güle güle kullanin.

Güncellemeyi hepimiz bekliyoruz ama yüzümüz gülecek mi?

• Teşekkürler. Allah hepimize kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
    Hurda onlardan 156.500'e aldım. Aralık ayındaki fiyatların zamlı olacağını ifade etti. Üstelik fazla gelecek zam dedi. Hediye olarak da +2 yıl garanti uzatımı, seramik kaplama ve arka park sensörü aldım.
  • texmo kullanıcısına yanıt
    İso ve tse belgeli olan bakım yerlerinden fatıralı işlem yapılınca garanti dışı kalmıyor

• Orjinal parça kullanılması şartı ile yalnız. Ben pek bunun yapıldığını görmedim yalnız çünkü o zaman ücret hemen hemen servis ile aynı fiyata geliyor.

• tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Size bir şey sormak istiyorum. Peki lpg taktiranlarin motor garantisi devre dışı kalıyor doğal olarak, bakımları yetkili serviste yaptırmanın avantajı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kristaldeniz

Teşekkürler. Allah hepimize kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
    Hurda onlardan 156.500'e aldım. Aralık ayındaki fiyatların zamlı olacağını ifade etti. Üstelik fazla gelecek zam dedi. Hediye olarak da +2 yıl garanti uzatımı, seramik kaplama ve arka park sensörü aldım.
    Dream otomatik i kaça bırakıyorlar fiyat sorduysaniz?

• smtatk S kullanıcısına yanıt
    Yanlış biliyorsunuz garanti dışı kalır yaptırmayın ha resmi garantisi kendiniz bile yapsanız zaten bozulmaz (2 yıl 60 bin) aksi halde toyotanın size extra verdiği hepsi gider bilginiz olsun

• texmo kullanıcısına yanıt
    Extra garatiler yani 2 yıl 60 harici tüm hepsi geçersiz olur

• marsk35 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten extra garanti yaptırmadım bu garanti durumu zaten faiş fiyat göz korkutma vs. Aracın motor garantisi lpg firmasında mekanik aksamı etkileyen bir işlemde yaptırmadım yani garanti dışı kalacaksa 15 jantı söküm 16 taksa mekanik bir sıkıntı olsa bunları karşılarlarmı bilemiyorum

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.