Şimdi Ara

2019 Skoda Scala tanıtıldı! İşte tasarımı ve özellikleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
2
Favori
7.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • baz modeli fotolar gibi olsa gayet guzel model

• Arka tasarım olarak ucuz a3 sportback gibi olmuş, ben fazla sevmiyorum böyle arka tasarımları, sw ile hb arası duruyor. Octaviadan daha konforlu sessiz ve iyi yol tutan bir araç olursa şansı var bence.

Filo beyazı renk bence daha çok yakışmış ben olsam bu rengi kullanırdım tanıtımlarda

2019 Skoda Scala tanıtıldı! İşte tasarımı ve özellikleri

• Doğuş oto bu aracı bu haliyle hayatta getirmez.kesinlikle biryerlerini sakatlar.mesela bu far grubunu sadece rs versiyonda veya leon fr’de yaptıkları gibi full ve yalnız benzinli kombinasyonla satar.döşemeler fullünde bile naylon olur.

• güzel araba , içi, dışı göze hoş geliyor. alacak olanlara kazasız belasız sürüşler dilerim.

• hamido H kullanıcısına yanıt
    1 euro 6 tl edince ulaşılabilir fiyatlardan satabilmek için kırparak getirtmek gerekiyor.

• Arkası egea’ya benziyor özellikle stoplar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sarge61 kullanıcısına yanıt
    Ondan da ziyade; doğuş karını maximize etmeyi iyi biliyor.mesela golfü rakipleri olan focus megane gibi modellere göre en az 10bin lira pahalıya satıyor.araçlara fazla donanım koysa, aynı karı elde etmek için 25bin lira pahalıya satmak zorunda.o zaman da müşteri kaybı yaşar.şimdi scalayı diğerlerine rakip yapıyor.normalde rekabet açısından bu aracın daha ucuza daha çok donanım barındırması gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben tasarımını beğendim aracın. Güvenlik test sonuçlarını da yazsanız iyi olurdu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Spor ve agresif olmuş, beğendim. Vw grup içerisindeki diğer kardeş markaların sentezi gibi... Dominant olarak Skoda esintisi hakim, bir tutam Audi, bir tutam vw ile güzel bir makine çıkmış ortaya.

Umarım fiyat da makul olur da insanlar premium görünüşlü nispeten uygun fiyatlı bu arabayı alabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu VAG grubu araçlara gıcığım arkadaş full paket dediği boş paket herşey opsiyonla.

• beyendim.
  • Arka stoplar egea'ya benzemiş ama nedense vw grubu oldu mu kimse bir şeye benzetmiyor!

• NevNiyaz N kullanıcısına yanıt
    İçi aynı motor dahil dışı farklı modelleri artık millet sıkıcı buluyor.Zamanın Nokia’sı gibi oldu vw grubu en iyi telefonu olduğu gibi aynıydı en ucuzuyla.Bu böyle olduğu için aslında Skoda daha mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Scala bir Golf-Focus-Astra-Megane değildir skoda daha yolun başında. Rakibi Golften çok egea. VW bu sınıfta henüz son sözünü söylemedi yeni Golf’le birlikte VW bu sınıfta liderliğini açık ara sürdürecektir. Golf passattan bile daha kaliteli bir otomobildir VW en kaliteli modellerinden bir tanesidir

• Scala 1.0 g-tec doğalgazlı versiyon gelir mi acaba ülkeye ? Bu motorla ilgili olarak herhangi bir bilgi var mı skoda veya diğer vw grubundaki arçalarda ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArmaganT -- 10 Aralık 2018; 10:25:31 >
  • 1.0 gtec cng yani gazla çalışan motor. 1 litre cng yakıt 1.1 litre benzin kadar enerji üretiyor yani benzinden aha az yakıyor.

güncel fiyat olarak da benzinin 6,12 tl'ye satıldığı socarda cng 3,39 tl. yani yarı yarıya daha ucuz.

istanbulda 1.0 tsi ile 7 litrede, 1.6 tdi ile 5.5 litre ile gezildiğini varsayarsak
    bu 1.0 gtec de tsi motorun cng ye uyarlanmış hali yani yakıt aynı olacaktır.

km başına yakıtlar şöyle oluyor.
    1.0 tsi = 42 kuruş
    1.6 tdi = 32 kuruş
    1.0 gtec = 22 kuruş (cng benzine göre %10 daha verimli 100 km de 6,8 litre yakacağını tahmin ediyorum)

1.0 gtec eğer sorunsuz bir motorsa dizelin tabutuna son çivi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orcnd -- 10 Aralık 2018; 13:43:10 >
  • Tasarım olarak beğendim. Fiyat olarak nasıl olacak merak konusu. Doğalgaz motoru VW niye getirmiyor diye söyleniyordum kendi kendime. CNG yani Compressed Natural Gas (sıkıştırılmış doğalgaz), elektrikten sonra en temiz yakıt seçeneği. CNG istasyonlarının da artması lazım.
  • hamido H kullanıcısına yanıt
    Bu kısım da doğru. Yani durum her türlü müşterinin aleyhine.
  • Rapid spacebeck i üretimden kaldırıp bu modele geçilmiş anlaşılan. Tasarım spaceback ile benzer. Şahsen daha fazla yenilik beklerdim ama benzerlik yönünden spaceback ile çok ortak yanları var gibi geldi bana. tercih edilecek olan cng gazlı model ama her halükarda fiyatı olacaktır.

• ahmet3976 kullanıcısına yanıt
    2020 model bir araç için elektronik el freni olmaması harbidende ne kadar saçma birde bu araç Tr fiyat 150 bin olacak
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.