Şimdi Ara

2019 Opel Corsa'nın iç ve dış tasarımı sızdırıldı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
6.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2019 Opel Corsa'nın iç ve dış tasarımı sızdırıldı!

Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarılması beklenen 2019 Opel Corsa şimdiye dek kamuflajlı haliyle karşımıza çıkmıştı. Hatta daha dün basın için bir test sürüş etkinliği düzenlenmiş, aracın üretime hazır prototiplerinin kamuflajlı görüntüleri paylaşılmıştı. Şimdi ise 2019 Opel Corsa’nın tasarımı açık bir şekilde sızdırıldı.

2019 Opel Corsa özellikleri

2019 Opel Corsa’nın sızdırılan fotoğraflarına baktığımızda PSA çatısı altında yenilendiği bariz şekilde anlaşılıyor. Kullandığı CMP platformunu yeni Peugeot 208 ile paylaşan aracın tasarımı da Fransız kuzenine göz kırpıyor. Daha önce paylaşılan teaser’da gördüğümüz matrix LED farlar, 2019 Opel Corsa’nın tasarımında yerini almış ve araca oldukça dinamik bir hava katıyor. Aracın genel tasarımına da köşeli hatlar hakim.

2019 Opel Corsa’nın kabin tarafında pek bir sürprizle karşılaşmadığımızı söyleyebiliriz. Bu tarafta da özellikle vites topuzu gibi PSA’dan alınan parçalar mevcut. Corsa F olarak adlandırılacak aracın yeni platform sayesinde 28 mm daha uzun aks mesafesine sahip olacağı biliniyor. 2019 Opel Corsa bu sayede daha ferah bir yaşam alanı ve 310 litreye varan bagaj hacmi vadediyor. Ayrıca ciddi bir hafifleme sonucu baz versiyonun sadece 980 kg kuru ağırlığa sahip olacağını da hatırlatalım.

İlerleyen zamanlarda tam elektrikli Corsa da gelecek 

2019 Opel Corsa’nın kaputu altında PSA Grubu’nun motorları kullanılacak. Dolayısıyla kaputun altında üç ve dört silindirli PureTech benzinli ünitelerle karşılaşmak mümkün. Dizel tarafında ise 100 bg’lik 1.5 litre ünitenin görev yapacağı söyleniyor. Yeni Opel Corsa’ya ilerleyen zamanlarda tam elektrikli bir versiyonun eşlik edeceğini de belirtmeden geçmeyelim.

2019 Opel Corsa’nın eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini gerçekleştirmesi bekleniyor. Avrupa’daki satışların 2019 sonlarında başlaması beklenirken, elektrikli Opel Corsa’nın da 2020 ortalarında satışa sunulması bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• PSA bir arabanın eli ayağı nasıl toparlanır ders niteliğinde iş çıkarmış.

Şimdi buna bi bakıyorsun,
    - Farlar kaput ızgara uyumu mükemmel. Herhangibiri olması gerekenden büyük geniş dar vs. gelmiyor göze.
    - Sis farı yuvası ve tampon tasarımı keza mükemmel.
    - Yan omuz çizgisi, camların büyük ve kullanışlı olması, bunu sportif tasarımla bütünleştirebilmek,
    - Stoplar, arka tampon, tavan çizgisi... EN ufak eğretilik yok.
    _ bir de kokpit tasarımı böyle güzel ve optimal olunca (sadece direksiyon değişebilirdi)

208'den bile iyi bence overall bakınca.
    PSA gümbür gümbür geliyor. Motor işini çözmüşlerdi zaten şanzımanı da uğraşmak yerine Japonlar'dan tam otomatik olarak alıp tasarıma da özen gösterince eksik kalmadı. Patlak çift kavramalılar düşünsün. Avrupalı marka takıntılığı yapmaz çatır çatır PSA'dan alır geçer. Değişik tasarım isteyene Citroen, şık ve heyecanlı tasarım isteyen Peugeot, lüks isteyen DS, Alman soslu isteyen Opel alır.
  • Peugeot corsa daha iyi olabilirdi.

• Direksiyon haric baya iyi olmus. İc mekanda 208 den biraz daha kopya cekebilirdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şahane olmuş. PSA etkisi görülüyor araçta, özellikle kokpitte. Şimdiki Corsa'nın çok önünde gözüküyor tasarım anlamında.

Tabi bir de beyaz renk ve kapaklı jant ile görmek lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önemli olan tipi değil fiyatı.

• Uçuk kaçık bir şey olur merak etmeyin hocam.

• Otomatik arka cam teknolojisine geçiş yapabildiler mi acaba?

• E bu peugeot

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Önemli olan tipi değil fiyatı.
    100.000'den başlar benzinli manuel baz paketi, dizel otomatik full paketi de 170.000 olur.

• Muhteşem olmuş. PSA hemen belli etmiş tasarımdaki profesyonelliğin. Aynı şalışmayı sorunsuzluk konusunda da sürdürmelerini bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Anonymous

100.000'den başlar benzinli manuel baz paketi, dizel otomatik full paketi de 170.000 olur.

Alıntıları Göster
    E o zaman isterse uzay aracı gibi yapsınlar bize ne!
  • 5 yıl Corsa D sport (3k) sahibi olmuş biri olarak diyebilirim ki, efsane bir iç dış tasarıma sahip olmuş. Dışarıda Peugeot izleri göremedim. Bana Audi A1in ön tasarımı ve A3'un farlarına daha çok hatırlattı. İç tasarım ise gayet şık.

• Konsolu abilerinden güzel olmuş. Bugün incelemesini izledim biraz dar/basık geldi iç mekan büyümesine rağmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

E o zaman isterse uzay aracı gibi yapsınlar bize ne!

Alıntıları Göster
    Yanlış anlaşılmasın adamlar arabayı muhtemelen 9.500 euroya satar sadece. Ben Turkiye etiket fiyatından bahsettim.

• Wowowowooooww

Bu ne olmuş böyle...

• Şahsen çok beğendim ama Citroen'e /DS Automobiles a benzettim.

Zaten 2017 yılında Peugeot ve Citroen'e sahip PSA Grubun Opel/Vauxhall ı bünyesine kattığı bu konseptle belli oluyo. GM deyken gene Opelde alman çizgilerini görüyoduk ama artık tüm araçlarında. Opel'in bundan sonra Fransız olduğunu vurgulayacaklar gibi.

• Oranlari guzel durmakta.A1 i andiriyor genel cizgiler itibari ile.

• 208 le süpürecekler bu sınıfı. Diğerleri kuma.

• sen yat kalk 100 olucağına dua et doblo 120 den başlıyo ????

• Baya begendim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.