Şimdi Ara

2019+ KIA Ceed Xceed Ana Konu (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
10
Favori
30.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlk uzun yok tüketimim.

Ankara bursa arasi 120 ile geldiğimde ortalama 5.3 gösteriyordu. Beklentimden çok daha iyi, 6 litrenin altını beklemiyordum tempoya göre.

Bence 120 'yi geçmeme şartı ile son derece ekonomik.

Bursa çevreyolundan otobana girdim 140 km ile devam edince ortalama 6'ya çıktı, 140 civarı giderken 8.0 civarı yakıyor. Bu tüketim yüksek haliyle.

Sonrasında bir 150 km 120 kmyi geçmeden, 8-9 ışığa takılma vs sonucu bu değer ortaya cikti.

Uzun yolda bir guzel tarafi da 70den itibaren 6. Viteste gitmek mu
    mümkün ve hiçbir yokuşta da vites düşürme ihtiyacı olmuyor.

Diğer turbo araçlarda da olan, cruise kontrol kullanılınca gaza basarkenkinden daha iyi çekiş sağlaması, hatta motorun daha sağlıklı hissettirmesi durumu bu araçta da var.

Özetlersek yasal hız sınırları içinde gayet iyi bir ekonomisi var ama çok tempolu giderim diyenin zaten ilacı dizel bana göre.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şuan hiç bir bayide araç yok sanırım. 2021 ler gelecek dendi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 19can84 1 kullanıcısına yanıt

Bana göre çok iyi yakmış, benim tempolu bir gelişim var 8.5 ile bitmişti 200 km yol. İmrendim valla 120 sabit ben bunları yakamam bence. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan7

Bana göre çok iyi yakmış, benim tempolu bir gelişim var 8.5 ile bitmişti 200 km yol. İmrendim valla 120 sabit ben bunları yakamam bence. :)

Cruise'u belki yolun %90ında kullandım belki o farkettiriyor olabilir. Bir de tabii ankaradan deniz seviyesine inerkenki rakım farkının etkisi var, dönüşte bir 0.5 litre fazla olur büyük ihtimalle.

Cruiseda giderken gaza basınca devreden çıkmıyor, gazdan ayağı çekince eski hızdan devam ediyor bu arada.

Daha evvel kullandığım araçlarda devreden çıkıyordu, Şehiriçinde kullanmak için kötü hatta tehlikeli ama uzun yolda çok efektif hale gelmiş bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 30 Mayıs 2021; 14:39:45 >
  • Arkadaşlar bende clio mu ceed mi derken 1.0 ceed aldım, henüz 850 km yol yaptım aracı uzun yoldan getirdiğim için uzun yolda da deneyimleyebildim, 1.4 dizel i20 yi hiç aratmadı açıkcası performansları çok yakın hemen hemen aynı diyebilirim,

yakıt konusuna gelince, konya bursa arası 550 km yolda dikkat etmeden 140 150 de yaparak ortalama 7.5 litre yaktı, bursa gemlik arası 35 km yol çok dikkat ederek hiç devir çevirmeden ortalama 5.1 yaktı. Yani sürüşe göre çok farkediyor. Ayrıca i20 ile kıyasladığmda şunu farkettim ilk 4 vites kısa gibi yani şehir içinde bile hemen geçiyorsun 5 6 ya

• _1453_ kullanıcısına yanıt

clio mu ceed mi derken yine allah korumuş sizi :) ben de clio dan geçtim ceed e. bu zamana kadar kullandığım arabaysa ceed ne? ceed arabaysa clio ne?

• ZeroDisquiet kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun size de Allah kaza bela vermesin, bence de iyi bir tercih yapmışız :) performans konusunda tereddütlüydüm ama korktuğum gibi çıkmadı

• _1453_ kullanıcısına yanıt

amin hepimize inşallah. performans bana yeterli geliyor. ailemizi taşıdığımız bir araç sonuçta piste çıkmıyoruz. yokuşlarda vites düşürtmesin yeter. bu arada shell in katkılı yakıtı benim gözlemlerime göre performans olarak aracı bir tık daha iyi yürütüyor gibi geldi. denemenizi tavsiye ederim.

Bu cümle duygularıma tercüman. Bu paraya alınacak en kaliteli araba bu olabilir. :)

Hayırlı uğurlu olsun herkese. :)

• Bu arada üzerinde gelen lastiklerden memnunmusunuz arkadaşlar nasıl buldunuz?

• hankook kinergy eco2 var türkiyedekilerde. yurt dısında michelin energy saver lerle geliyor ne güzel. hankooklar henüz yeni olduğu için tutuşu gayet iyi ama biraz ses yapıyor gibi geldi bana. ya da motor sesi hiç gelmediği için ben direk lasik sesini duyuyorum :)

etiket değerleri şöyle

2019+ KIA Ceed Xceed Ana Konu

bu da michelin in değerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZeroDisquiet -- 4 Haziran 2021; 9:7:8 >

Evet bende yol sesi alıyorum yüksek hızlarda, tekerlerden geliyor yani, michelinle aslında ses olarak çok farkı yok etiket değerine bakarsak, ayrıca motor sesi gerçekten hiç yok yüksek devirlerde dahi

bende yakıtı shellden alıyorum, bahsettiğiniz katkılı yakıt için herhangi birşey söylemek gerekiyormu alırken acaba yoksa standart shell benzinde mevcutmu

• iki çeşit benzin var. siz pompacıya performans ya da katkılı koy derseniz anlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

İlk uzun yok tüketimim.

Ankara bursa arasi 120 ile geldiğimde ortalama 5.3 gösteriyordu. Beklentimden çok daha iyi, 6 litrenin altını beklemiyordum tempoya göre.

Bence 120 'yi geçmeme şartı ile son derece ekonomik.

Bursa çevreyolundan otobana girdim 140 km ile devam edince ortalama 6'ya çıktı, 140 civarı giderken 8.0 civarı yakıyor. Bu tüketim yüksek haliyle.

Sonrasında bir 150 km 120 kmyi geçmeden, 8-9 ışığa takılma vs sonucu bu değer ortaya cikti.

Uzun yolda bir guzel tarafi da 70den itibaren 6. Viteste gitmek mu
    mümkün ve hiçbir yokuşta da vites düşürme ihtiyacı olmuyor.

Diğer turbo araçlarda da olan, cruise kontrol kullanılınca gaza basarkenkinden daha iyi çekiş sağlaması, hatta motorun daha sağlıklı hissettirmesi durumu bu araçta da var.

Özetlersek yasal hız sınırları içinde gayet iyi bir ekonomisi var ama çok tempolu giderim diyenin zaten ilacı dizel bana göre.

Bu da dönüş tuketimim, +-1600 metre rakım farkı 0.5 fazla yakar demiştim, 0.4 farketti. Ortalama hız paralı yola girmediğim için 3km düşük tabii daha fazla trafiğe-ışığa maruz kaldım. Yine de tam 100km/s yi yakalamisim.

Bence gayet iyi bir değer

• Selam arkadaşlar, bu aracın 1.0 olanının 7 ileri otomatik versiyonu gelecek deniyordu bir aralar; herhangi bir duyumu olan var mı acaba?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Bu da benim uzun yol en düşük tüketimim. Sabah 5 de Ankara dan çıktım, sıfır trafik 90 sabit Gölbaşı, ondan sonra 100 km 120 sabit, sonraki 100 km de 100 sabit Aksaray a geldim.

Araba ne kadar özen veya özenme hep aynı yakıyor sanki. :)

• Sanki :)

• Hasan7 kullanıcısına yanıt

120 aşılmadığı sürece anlamlı bir fark olmuyor bence de. full 90'la gitseniz de 4.7-4.8 falan yakar tahminimce.

bu arada 1300 kg, 0.30 sürtünme katsayısına sahip bir araç için çok iyi bence.

bu değerleri kendim tecrübe etmesem inanmazdım...

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.