Şimdi Ara

2019+ KIA Ceed Xceed Ana Konu (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
10
Favori
30.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fthtsn34

Selam arkadaşlar, bu aracın 1.0 olanının 7 ileri otomatik versiyonu gelecek deniyordu bir aralar; herhangi bir duyumu olan var mı acaba?

başka bir konuda kia bayii çalışanı arkadaş ağustos demişti.

sanırım 2022 şaşi nolu olarak çıkacak, avrupada da otomatiği satılmıyor hala.

• ceed makyajlanmış.

https://youtube.com/watch?v=fbZFwAbGkwQ&feature=share

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön arka farlar ile tampon hiç hoş olmamış. Canlı umarım daha iyi duruyordur.

• Ceed 1.0 tgdi
    2019+ KIA Ceed Xceed Ana Konu

Ortalama hız 100 km, 5.6 litre ortalama tüketim. Bayram trafiğine rağmen iyi yaktı, son 2.5 saat klima açık.

• Ankara-Adana arası tüketim. Min 120 genelde 130-140 gittim. Son hız denemesi oldu birkaç kere. Trafik vardı baya yollarda yavaşlama hızlanma oldu. Bagaj tam doluydu.

• Hasan7 kullanıcısına yanıt

son hız kaç gördünüz? bir yakınım 220 gördüğünü iddia ediyor, pek inandırıcı gelmedi de bana...

• Meşhur arka süspansiyon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 19 Eylül 2021; 13:56:15 >

• 19can84 1 kullanıcısına yanıt

Valla yokuş aşağı 206 da takıldı kaldı. Düzlükte de son 203-204 görmüştüm. Acaba limitör mü var diye aklıma geldi hatta.

• hafif yokuş aşağı 210 gördüm daha da giderdi. ama düzde yapacağı en fazla 190-195 civarı.

yaşasın tam bağımsız arka takım :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan7

Valla yokuş aşağı 206 da takıldı kaldı. Düzlükte de son 203-204 görmüştüm. Acaba limitör mü var diye aklıma geldi hatta.

Limitör var galiba hocam, hyundai kia grubu yeni arabaların çoğuna koymuş limitör

• Adana - Konya arası tüketim. Ereğli makas a kadar hızlı gittim, sonra 110 sabit.

Bu arada kesinlikle limitör var birkaç sefer test ettim.

Edit: Aslında ortalama hıza bakınca çok yüksek değil ama benim ayağımın ağırlığından mı nedir, bir türlü 6 ile bitiremiyorum şu yolları. En tasarruflu sürüşlerim bile 5.5 ile bitiyor. Sanki 0.5-1 lt az yakması lazım gibi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan7 -- 27 Ekim 2021; 11:17:25 >

1000 metre rakım farkı var, hız denemesi, gaza fazla oturma falan derken 7 litre çok anormal değil bence.

ama çok tasarruflu iken 5.5 çok bence, 2000 devir civarı verimliliği ciddi yüksek çünkü motorun. WLTP en hızlı parkurdaki tüketim verisi 1.0 etsi golften düşük mesela.

bu arabalar bildiğim kadarıyla ekim 2020 fabrika çıkışlı yani 1 yıl olmuş, hava filtresi-yağ kaynaklı bir artış söz konusu olabilir.

kış bitince önerilen zaman gelmemiş olsa bile bakıma girmekte fayda var bence.

Biraz erken girmek bakıma mantıklı, çok yattı biz arabayı alıncaya kadar.

Bu araba şehir içi gerçekten az yakıyor sakin kullanınca, Tdi ile çok farklı bitmiyor ortalamalarım. Ama şehir dışı fazla yakıyorum, yarın uzun yol yapacağım gene, sabit 110 dayanırsam bakalım kaç ile bitecek ortalama. Rakım da ineceğim bu sefer 5 civarı bitmeli sizin tüketiminlerinize göre mesela. Ben inemedim o seviyeye bir türlü. :)

Almışken dizel otomatik almak lazımmış bu arada, araba çok iyi bir tek motorun performansı eksik azıcık. :)

dizel-otomatik cam tavanlıyı şubat ayında euro 8,5 civarıyken 240'a bıraktılar bana, nerdeyse 29 bin euro ediyordu yine ucuzdu ama bu 1.0lar kadar bedava da olmadı onlar.

bir de 136'lık dizel değil 115 hp dizeldi... 15 hp fazla, dizel-otomatik vites-cam tavan derken 150 kg civarı ağır, performans olarak çok bir farkı olacağını sanmıyorum açıkcası.

120 hp'ye çıkarttırmayı düşünebilirsiniz belki, araştırdığım kadarıyla 120'lik versiyonla teknik hiçbir farklılığı yok ama alt devirler aynı kalır çünkü 4500 devir altında aynı tork eğrisine sahipler.

Biraz daha bineyim, değiştirmeye bütçe yetmezse bir yazılım yaptırılabilir. Geçen gün 136 lık Cerato ya bindim, araba çok güzel yürüyordu. Aklım çelindi biraz. :)

Aynı yolu tersten geldim bugün ve tasarruflu kullanmaya azami gayret ettim, bir iki fevri hareket dışında. Ereğli makasa kadar 110, otobanda da 120 civarı kullandım. Cruise control kullanmadım pek, sanki o da arttırıyor tüketimi. İşe yaramış görünüyor şimdilik. :)

• 1.0 t ile izmirden tdağa geldim. 600km. arabada 5 kişi artı valizler vardı. normal seyir hızı 110-120 arası. ortalama 6.2 yaktı. km 12.000 oldu. yağın eskidiğini hissediyorum motor sesi biraz fazla gelmeye başladı.

• yeni ceed 1.0 otomatik 379.900 tl.....

• 1.0 tgdi Ankara istanbul- gidis dönüş.

otobanda sollamalar haric 120 sabit,

İstanbul sehiricinde tuketimi artiracak trafige magruz kalmadan...

motor uzun yolda performans açısından şehiriçine kıyasla çok daha yeterli hissettiriyor bence,

şehiriçinde küçük vitesteki hızlanmaların aksine ,6. viteste 120-160 hızlanması nerdeyse dizel gibi, tatmin edici ve de motoru zorluyormuş hissiyatı yaratmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 1 Aralık 2021; 13:57:8 >

Gerçekten takdir edilesi sizin tüketimler. Bugün Antakya-Adana yaptım. 7.2 lt idi ortalama. Ama zorlu bir güzergah özellikle Antakya dan İskenderun a kadar trafik ışıklar tırmanma ve virajlar vardı. Hızlı bir arkadaşım ile iki araç gittik sürat de vardı. :) İskenderun a vardığımda ortalama 9 civarıydı. Sonrasında 110 civarı gittim ancak indirebildim.

Bu ara otobanda sabit gidiş gelişlerim oluyor sürekli. 100 sabit gidilirse 4.9 lu rakamlar hayal değil tabi sıfır trafik, sıfır hızlanma yavaşlama ile. Normal trafik 120-130 gidince de 6-6.5 yakar. Benim gözlemim.

Tutumlu bir motor, araba da çok güzel. Yenisi de hayal oldu gibi o sebepten ben memnunum. :)

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.