Şimdi Ara

2019+ KIA Ceed Xceed Ana Konu (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
11
Favori
30.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracın 1.4 T-GDI modelini kullanan veya bilgisi olan varsa kısaca bilgi almak isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

2020 Ceed 1.0 kullanan var mı arkadaşlar?

Tüketim, performans, yokuşlarda çekiş vs. deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

• sherlock88 kullanıcısına yanıt

Bunu ben de merak ediyorum. Fiyatları 190k civarına inmiş, bayiler biraz daha düşerse Clio parasına geliyor araç.

• 1.0 turbo kullanan yok sanırım?

• quote:

Orijinalden alıntı: oranj

1.0 turbo kullanan yok sanırım?

Bunu bende merak ediyorum 180 bandına inmiş fiyatları

• Ankara şehir içi 35km ortalama hız ile 5.5 yakılıyormuş, şehir dışı hızlara bağlı 5-7 arası yakar sanırım.

Ben teslim alınca bilgilendiricem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan7

Ankara şehir içi 35km ortalama hız ile 5.5 yakılıyormuş, şehir dışı hızlara bağlı 5-7 arası yakar sanırım.

Ben teslim alınca bilgilendiricem.

Bilgilendirme alalım :) Teslim aldınız mı hocam sürüş nasıl :)

• Aracı babam teslim aldı ama ben çalışmaktan aracı göremedim hala. :) Ben Cuma görebileceğim ama, onun tecrübeleri arabanın açık yollarda 5.5-6 arası yakacağı yönünde. Çok sessiz ve ses sistemi güzelmiş. :)

Ben almaya şehir dışına gideceğim zaten, uzun yolda kaç yaktı bahsederim. :)

• Prestor kullanıcısına yanıt

Aracı aldım geldim, yaklaşık 250km yol yaptım. Başta 110-120 geldim, 7.5 gibiydi ortalama, kısa bi ara 90 a düştüm, sonra 130 civarı gittim genellikle. Eve geldiğimde 7 ortalama gösteriyordu. Arabanında daha 250 km de olduğunu düşünürsek, bence bu yakıt düşecek. :)

Şu anlık yakıt harici, arabanın herşeyini sevdim ben, almaya Superb ile gitmiştim, performansı Tdi Dsg Superb'den iyi, arkadan biri sıkıştırdığında, gaza bastığınızda arayı açıyorsunuz vites küçültmeden. 2000 devir altında biraz titreşim var ama 3 silindirli motorda olur böyle şeyler benim anladığım kadarıyla.

Ses sistemi güzel, Superb'in ki çok güzeldi, ondan bi tık kötü ama radyosu daha iyi çekiyor. Radyonun sesi bt den gelen sesten iyi geldi bana. :)

İçinin malzemesi kaliteli, süspansiyonları açık ara Superb den iyi, eve giderken yollar bozuktur, kesinlikle daha az rahatsız oldum.

Benim şimdilik tecrübelerim bu şekilde.

• quote:

Aracı aldım geldim, yaklaşık 250km yol yaptım. Başta 110-120 geldim, 7.5 gibiydi ortalama, kısa bi ara 90 a düştüm, sonra 130 civarı gittim genellikle. Eve geldiğimde 7 ortalama gösteriyordu. Arabanında daha 250 km de olduğunu düşünürsek, bence bu yakıt düşecek. :)

Şu anlık yakıt harici, arabanın herşeyini sevdim ben, almaya Superb ile gitmiştim, performansı Tdi Dsg Superb'den iyi, arkadan biri sıkıştırdığında, gaza bastığınızda arayı açıyorsunuz vites küçültmeden. 2000 devir altında biraz titreşim var ama 3 silindirli motorda olur böyle şeyler benim anladığım kadarıyla.

Ses sistemi güzel, Superb'in ki çok güzeldi, ondan bi tık kötü ama radyosu daha iyi çekiyor. Radyonun sesi bt den gelen sesten iyi geldi bana. :)

İçinin malzemesi kaliteli, süspansiyonları açık ara Superb den iyi, eve giderken yollar bozuktur, kesinlikle daha az rahatsız oldum.

Benim şimdilik tecrübelerim bu şekilde.

araçla ilgili tek yorum size ait hocam, yorumlarınız paha biçilemez :)

ben yakıttan ziyade biraz da yol konforu ve özellikle yol sesi, yalıtım oalyını merak ettim. Aracı nispeten makul hızlarda da kullanmışsınız 130 vs. Sizce yol sesi yada motor sesi durumu nasıl?

Hocam yol sesi olarak araba 130 a kadar sessiz, sonrasında bi rüzgar sesi geliyor. Gelirken çok rüzgar vardı ama o halde çok ses duymadım ben.

Süspansiyon konforu gerçekten iyi, ben Superb in Süspansiyon konforunu pek sevmezdim, bu hem sessiz hem konforlu. Arabanın en iyi yönlerinden biri diyebilirim.

Edit: Motor sesi 3500 devire kadar hiç yok, ondan sonra da çok tatlı bir sesi var bence. Zaten duyunca atıyorum şu anlık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan7 -- 8 Mart 2021; 14:39:32 >
  • quote:

Hocam yol sesi olarak araba 130 a kadar sessiz, sonrasında bi rüzgar sesi geliyor. Gelirken çok rüzgar vardı ama o halde çok ses duymadım ben.

Süspansiyon konforu gerçekten iyi, ben Superb in Süspansiyon konforunu pek sevmezdim, bu hem sessiz hem konforlu. Arabanın en iyi yönlerinden biri diyebilirim.

Edit: Motor sesi 3500 devire kadar hiç yok, ondan sonra da çok tatlı bir sesi var bence. Zaten duyunca atıyorum şu anlık :)

araç nasıl gidiyor hocam :)

Hocam memnuniyetim sürüyor, şehir içi yakıt 7 lt gibi ve düşüyor. Tabi açık güzergahlar ort hız 25-30 arası ama çok dikkat etmiyorum. Normal kullanıyorum.

Gerçekten eleştireceğim memnun olmadığım bir bölümü olmadı arabanın hatta kendi aramızda çok övmekten arka sileceği elimde kaldı geçen gün nazar çıktı dedik artık. :) Ben bu paraya değdiğini düşünüyorum bu piyasada. Özellikle konforu Superb gibi bir D sınıftan iyi geldi bana hayran kaldım. Alt takım sesleri de yok. Umarım yardımcı olabildim. :)

• quote:

Hocam memnuniyetim sürüyor, şehir içi yakıt 7 lt gibi ve düşüyor. Tabi açık güzergahlar ort hız 25-30 arası ama çok dikkat etmiyorum. Normal kullanıyorum.

Gerçekten eleştireceğim memnun olmadığım bir bölümü olmadı arabanın hatta kendi aramızda çok övmekten arka sileceği elimde kaldı geçen gün nazar çıktı dedik artık. :) Ben bu paraya değdiğini düşünüyorum bu piyasada. Özellikle konforu Superb gibi bir D sınıftan iyi geldi bana hayran kaldım. Alt takım sesleri de yok. Umarım yardımcı olabildim. :)

Valla hocam nisanı bekleyip belki bende alabilirim. Bayilerde sınırlı renklerde araç var 178-180 bandında veriyorlar. Nisanda 2021 bekliyorlarmış

Gelsin bakalım belki farkeder donanım fiyat olarak, gönlünüze göre olsun hocam. :)

• quote:

Gelsin bakalım belki farkeder donanım fiyat olarak, gönlünüze göre olsun hocam. :)

teşekkürler hocam. bu arada ekşide bir arkadaş daha almış, ona da yazdım. Bana şöyle bir cevap yazdı. Performansın ben kötü olacağını düşünmüyorum aslında ama sizin bir yorumunuz olur mu?

"merhabalar. ilk sıfır arabam olduğu için ve başka bir araçla test sürüşü yapamadığım için konfor olarak kıyaslamam zor ama ben memnunum :) ses yalıtımı derken? camları kapatınca gayet iyi. koltukları rahat, iç döşeme kaliteli ve şık. sürüşü de güzel ama motoru biraz güçsüz, çok iyi kaçmıyor ve yokuşlarda biraz koklemek lazım gazı."

Hocam Tdi Dsg Superb kullanıyordum 3 senedir, aynı performansı. Hatta ara hızlanmalar daha iyi bence. Uçmuyor kaçmıyor ama zor durumda da bırakmıyor. 100 bg araba neticede beklenti de o yönde olması lazım.

Ama olay şu 1500dd de altında gaza basarsanız Hiçbir şey olmuyor, bazen hızlı vites büyültünce 1000dd de 3. Viteste oluyorum, hafif yokuşta gaza basıyorum ve kesinlikle güç yok devir kaybediyor araba mecbur küçültüyorum. 1500dd altına düşmemek lazım bu arabayla.

1500-2000 dd arası sabır istiyor biraz, ama 2000dd üzerine çıkınca dizel gibi tork geliyor ve araba zıplıyor resmen. Ben 1500-3500 arasını kullanıyorum 1-2-4 diye atıyorum vitesleri şehir içi beni kesinlikle üzmüyor. Şehir dışı için rodajı bitirmem lazım. :)

• @Hasan7 Araç motor değerlerine bakınca zaten 1500 devir altı çöp gibi zaten. benzinli motorlarda ideal devir 2250-2750 arası gibi olması lazım sanki. 1000 devir zaten rölanti devri gibi, biraz devirsiz kullanıyorsunuz sanırım

2019+ KIA Ceed Xceed Ana Konu

• Dediğiniz gibi 1500 altı bomboş, yürümeye felan çalışmıyor direkt yürümüyor araç.

Şöyle örnek vereyim bi zıplamanın üstünden geçiyorsunuz yavaşladınız 2 de kalktınız 1000-1200dd de oluyorsunuz. Önünde hafif yokuş varsa araba gerçekten sıkıntı çekiyor. 1.6 atmosferik gibi değil 1.0 atmosferik gibi o an. Bu durum harici performansın eksikliğini göreceğiniz bir durum yok bence.

• 1.0 Turbo tüketimleri merak edenler için, gündüz gözü olanlar, 50km Ankara şehir içi, sonrası da trafikli duble yol. Mümkün olduğunca 110 sabit gittim. Yolun sonuna doğru 150 civarı gittim o yüzden 6.9 olan tüketim 7.4 ile bitti.

Bu da Ankara şehir içi trafikli yokuşlu güzergahta tüketim. Tdi Dsg bu şekilde 6.5 civarı yakıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan7 -- 29 Nisan 2021; 13:4:42 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.