Şimdi Ara

2018 YAZ LASTİK SEÇİMİ (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.543
Cevap
21
Favori
195.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bir çok forumda sordum bu soruyu senin dışında herkes nokian dedi

Ben de goodyear almaktan yanaydım ama bir kaç lastikçi/usta ve forumlardaki yorumlarla fikrim değişti nokian aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksimu_s

fiesta aracım için epeydir araştırıyorum. burayıda takip ediyorum ama kararsız kaldım. Bayram öncesi mutlaka değişmem gerekecek. 15-20000 km/yıl yapıyorum. ebatlar 175/65/r14
    Sakarya'da yaşadığım için nokian weatherproof düşünüyordum ama bazı yorumlar kafamı karıştırdı, yine yaz lastiğinde karar kılacağım gibi...
    genelde tavsiye edilen eline2 ve primacy 4 bizim ebatta yok bildiğim kadarıyla.
    nokian iline nasıldır tam anlayamadım, falken veya Bridgestone Ecopia EP150 arasında kaldım, yada bunların dışında ne önerirsiniz?
    teşekkürler...
    hocam ne tavsiye edersiniz? hala nokian weatherproof aklımda ama emin olamıyorum?
  • Merhabalar,

honda crv 2009 için yaz lastiği arıyordum ve goodyear 235/55 R18 100V efficientGrip Suv modelini aldım. şu an için çok memnunum , gerçekten çok sessiz . umarım üzmez tatilde ve uzun yolda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksimu_s

hocam ne tavsiye edersiniz? hala nokian weatherproof aklımda ama emin olamıyorum?

Alıntıları Göster
    Hocam , 235-55-18 nokian weatherproof vardı bende , yukarıda belirttiğim gibi sıcak havalarda çok ses alıyordu , goodyear yazlık aldım. weatherproof 'da bir de havalar ısınınca fren mesafesinin uzadığını gördükten sonra korktum birazda ondan değiştirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManuaL

Hocam bir çok forumda sordum bu soruyu senin dışında herkes nokian dedi

Ben de goodyear almaktan yanaydım ama bir kaç lastikçi/usta ve forumlardaki yorumlarla fikrim değişti nokian aldım
    Nokianın, Goodyeardan tek üstün tarafı sadece fiyatıdır, başka hiç bir yönden üstün değildir.
  • Skoda rapit hb var 2015 km39bin lastik değiştirme zamanı geldi dişleri iyi duruyor ama içerden çatlaklar başladı dendi temmuz sonu uUn yol yapıcam

2018 YAZ LASTİK SEÇİMİü

2018 YAZ LASTİK SEÇİMİzerinde briston turanza war fabrika çıkışlı ilk defa değişcek ebatlar 2015 45r16 ne önerirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İstanbulda oldumu söylemedim kış lastiği kullanmayı düşünmüyorum burada 4mevi varsa 215 45r16 önerilere açığım

• Michelin Primacy 3 lastiklerim, dengesiz aşınmış, onlar yerine 4 lastik bakıyorum. 205/55r16 olarak en ideali, Goodyear 205/55R16 91V FP EfficientGrip Performance Oto Lastik (Orijinal 4 Kanallı Desen) (Üretim Yılı: 2017) gibi. 265 lira nette fiyatı var. Daha iyi bir seçenek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qzwxec -- 29 Mayıs 2018; 4:58:31 >
  • selyon S kullanıcısına yanıt
    enaz 10 bin km daha gider , merak etme.
    kullanmaya devam.
    bu yazı rahat çıkarır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qzwxec

Michelin Primacy 3 lastiklerim, dengesiz aşınmış, onlar yerine 4 lastik bakıyorum. 205/55r16 olarak en ideali, Goodyear 205/55R16 91V FP EfficientGrip Performance Oto Lastik (Orijinal 4 Kanallı Desen) (Üretim Yılı: 2017) gibi. 265 lira nette fiyatı var. Daha iyi bir seçenek var mı?
    EfficientGrip Performance (4 Kanallı Desen) iyi bir tercih,
    daha iyisi için bir miktar daha bütçe lazım.

https://www.hepsiburada.com/nokian-205-55-r16-94w-xl-eline-2-yaz-lastigi-uretim-yili-2020-p-HBV000004V4DE

https://www.hepsiburada.com/michelin-205-55-r16-91v-primacy-4-binek-yaz-oto-lastik-uretim-yili-2020-p-HBV00000B9VRZ

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

EfficientGrip Performance (4 Kanallı Desen) iyi bir tercih,
    daha iyisi için bir miktar daha bütçe lazım.

https://www.hepsiburada.com/nokian-205-55-r16-94w-xl-eline-2-yaz-lastigi-uretim-yili-2020-p-HBV000004V4DE

https://www.hepsiburada.com/michelin-205-55-r16-91v-primacy-4-binek-yaz-oto-lastik-uretim-yili-2020-p-HBV00000B9VRZ

Alıntıları Göster
    üçe beşe bakmıyorum, lastikçide Goodyear EfficientGrip Performance (4 Kanallı Desen) 1200 lira.

Michelin, yumuşak ve kolay aşınan yapısıyla benim sürüş tarzıma ve İzmir'in bozuk yollarına pek uymadı. Nokian markasına bakayım bi, W sınıfı benim için gereksiz de V ya da H sınıfı alabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

enaz 10 bin km daha gider , merak etme.
    kullanmaya devam.
    bu yazı rahat çıkarır.
    Hocam merheba.. Vitara 4s sipariş ettim, 215/55/17 lastik var.. Önce 225/60/17 düşündüm ama çok fark olacak dendi, şu an 215/60/17 lastik ile değiştirmeye karar verdim, falken yada goodyear düşünüyorum, ne önerirsiniz? Ayrıca hanıma Baleno düşünüyoruz. O araçta ise 185/55/16 lastik var, 195/55/16 ile değştirmeyi düşünüyorum, yorumunuz ne olur? Selamlar..
  • Geçen Cumartesi Cruze aracıma Falken Ziex 914 Ecorun modelini taktırdım, 215 x 50 x 17 ebatında, tanesi 280TL. Aynı ebatta Michelin, Conti falan 500'ün üzerinde.

İlk izlenimlerim çok çok iyi. Fiyattan ötürü beklentim biraz düşüktü ama lastik beklediğimin çok üstünde çıktı. İlk dikkatimi çeken şey lastiğin sessizliği oldu, gerçekten çok sessiz bir lastik. Gece Antalya-Kemer arası virajlı yollara test sürüşüne çıktım. Virajlarda falan baya zorladım lastikleri, en ufak bir kayma, çizgisinden sapma olmadı.

Falkeni şiddetle tavsiye ederim. 17" ve üzeri ebtalarda fiyatlar çok yüksek, Falken resmen kurtarıcı oldu bana.
  • zeytinkoy kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullan, aracın orjinal ebadı o mu?
  • petlas pt 515 veya 525 (michelin energy saver desenli)
    ıslak zeminde kayıyor, bozuk yolda fazla ses yapıyor
    önermiyorum almayın.
  • Merhaba forumdaşlar , 185/60/15 lastiklerim var.Araç 2013 1,3 Doblo .Lastikler fabrika çıkışlı michelin energy saver.50 bin km olmuştur kullanalı.Dıştan çatlamalar , yanak yapma olayları var.İstanbul'da kullanılacak. Hangi lastiği önerirsiniz? Binek lastiği Goodyear , Lassa , Pirelli gördüm hepsiburadada ilgimi çeken.
  • Arkadaşlar yaz lastiği için Petlas çok dandik midir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zeytinkoy kullanıcısına yanıt
    Ben 225/45/17 ile 3 bin kilometreyi devirdim 1000 kilometresi uzun yol, söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum. Siz bir de ıslakta deneyin asıl o zaman çok şaşıracaksınız

• quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Güle güle kullan, aracın orjinal ebadı o mu?
    Evet orijinal.

Cruze'un 17" jantlı, body kit ve spoilerli Design Edition ve WTCC Edition donanım paketleri var. Bunlarda lastik ebatı 215 x 50 x 17.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkrapsodi

Ben 225/45/17 ile 3 bin kilometreyi devirdim 1000 kilometresi uzun yol, söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum. Siz bir de ıslakta deneyin asıl o zaman çok şaşıracaksınız
    Hocam lastik fiyatına göre gerçekten çok iyi. Daha önce Good Year, Bridgestonei Conti falan kullandım, onlardan eksik bir yönünü göremedim. Çok detaylı ve zorlayıcı testlerde belki az bir fark ortaya çıkabilir.

Yağmuryağdığında ıslak performansını da test edeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.