Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

2018 VW Polo Airbag Karmaşasına Son

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
172
Cevap
1
Favori
10.512
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      4934 Mesaj
      03 Mayıs 2018 17:57:40 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: adam_ıssız

Haklısınız güvenlikten kısmak mantıklı değil ben olayın normalleştirilmeye çalışılmasından ötürü durumu özetlemek istedim. 2 hava yastıklı Hyundai i20 style pan alan birisine bende aynı uyarıyı yaptım "bak bu aracı alıyorsun ama bunda 2 hava yastığı var, az daha para ver elite olanı al varsın sunroof olmasın ama 6 hava yastığı var onda" dedim. Aynen şunu dedi "biz iki kişiyiz zaten arkada oturan yok öndeki 2 hava yastığı bize yeter". Ben daha derine inmedim işte yandan kaza olursa perde hava yastığı kafanızı korur yan hava yastığı vücudu korur ille de arkada birinin oturması gerekmez falan diye. Belki de hava yastığı sayısını kişi sayısı ile doğru orantılı sanıyor da olabilir ama bu düşüncede insana laf anlatmaya gerek duymadım.
      Anlatması zor.

Yurtdışında donanım ve opsiyon nedir ? Keyfi şeylerdir. Adaptif hız sabitleyici, sunroof, ısıtmalı koltuklar vs bunlardır opsiyonel donanımlar

Esp'yi, hava yastığını, abs'yi vs ekstra bir donanım olarak koyamazsın ama koyuyorlar işte.
      |
      |

• Yarbay
      6674 Mesaj
      03 Mayıs 2018 17:58:23
      quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Aynı motor , aynı şasi vs. Ibiza standart 6 hava yastığı, Polo ve Fabia normalde 2 hava yastığı. Buna ne dememiz gerekiyor peki ?

Benzer durum dsg'de de var. Leon'da dsg farkı 5 bin, golfte 15 bin. Gerçi onun sebebini açıklamıştım da topa tutmuşlardı

Alıntıları Göster
      Daha öncede söylediğim gibi Seat markası bu konuda esnek davranmış olabilir. Aracı satarken bu tarz özellikleri makul fiyatla sunma durumları olduysa distribütör tabi ki buna hayır dememiştir. Doğuş Otomotiv her üç markayı da bünyesinde barındıran bir distribütör. Yani düşünce aynı düşünce...Bir model pazara sürülürken o iç pazarın dinamikleri düşünülerek hareket edilir. Fabrika bazen şunu yapabiliyor '' kardeşim 6 havayastığı istiyorsan benden, o zaman full led farları da almak zorundasın '' tarzında şeyler. Distribütör firma da bunun maliyetini hesaba katıp fiyat yükselmesin diye araca koymuyor, koyamıyor. Ben böyle olmuştur demiyorum, örnek veriyorum sadece. İşin içinden gelen biri olduğum için bunları söyleyebiliyorum ;)

İslam ÇUPİ

• Yüzbaşı
      429 Mesaj
      03 Mayıs 2018 18:01:40
      Arkadaşlar vw nin bu uygulaması gerçekten de akıl alır gibi değil ben 6 hava yastığı olsun diye 2017 model aldım aracı 2018 ile arasında çok cüzi bir rakam vardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Polo 1.2 TSI BMT 90 PS DSG comfortline Parlak Kırmızı
    • Binbaşı
      1995 Mesaj
      03 Mayıs 2018 18:40:25
      Neyin ispatı peşindesiniz yine? Bence sizin gibiler konu başlığına isimlerini eklemeli ki bu bir yere varmayan tartışmaları okumakla zaman geçirmeyelim. Doğuş Oto aracın en üst donanımına bile yan hava yastığı koymayarak kendince kurnazlık yapmış. Burada sayfalarca yazanlar Polo alma arefesinde falan mı? Bundan almayacak olana ne? Sayfalarca neyi tartışıyorsunuz?
      03 Mayıs 2018 18:49:50
      quote:

Çizdiler onu, bir haftaya ancak gelir.

Alıntıları Göster
      Fena çizmişler, hiçbir iz bırakmamış. Tüm yorumları felan silinmiş.

Şimdiden özledim keratayı...

|
      |

Türküm Türkçe imza atarım....
    • Yarbay
      10806 Mesaj
      03 Mayıs 2018 18:53:49
      quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Fiesta da yokmus ya o yuzden airbag gereksiz diyorlar. Ford severler kacirmazdi yoksa bu firsati

Alıntıları Göster
      Yazdıklarını okuyunca insanın nutku tutuluyor resmen, yan-perde hava yastığı gereksiz demek nedir ya...

Kendi aracında olsa en önemli güvenlik ekipmanı olur ama işte...
      |
      |
      03 Mayıs 2018 19:32:33
      Şu arabaya şu kadar para vermeye değer mi ? 1 litre motor olduğu halde yakıtı çok yüksek millet neyine para verip alıyorsa bassan da gitmez o
      |
      |
      AMD FX-8300 Eight Core 4.5 GHz / MSI Gaming 970 AM3 Motherboard / Zalman CNPS10X Optima Cpu Cooler / ASUS GTX 275 896MB 448Bit GDDR3 / G.Skill 2x4 8GB Dual Kit RipjawsX 1600 Mhz CL9 / Seagate Barracuda 500 GB Sata III HDD / Kingston V300 60 GB SSD / Cougar CMX 700w PSU / Zalman Z11 Plus HF1 Mid Tower Case / NetSpeed Speed Extra 16 MBps Sınırsız ADSL2 AKN Yok / Western Digital Elements 1TB Harici USB 3.0 Disk / Huawei HG531S V1 Modem / Logitech z200 2.1 Speaker / Asus VS239HV 23
    • Binbaşı
      1692 Mesaj
      03 Mayıs 2018 20:20:37
      Kime suç buluyorsunuz ? VW'ye suç buluyorsanız yanılıyorsunuz. En boş pakette arkacamları manüel ama 6 hava yastıklı yapsa veya başka bir yerden kısıp hava yastığı sayısı arttırılsa Türk tüketiciler o arabayı almaz.

İnsanımız için farın rengi veya ortamlarda söyleyecek havalı bir özelliği güvenliğimizden daha önemli...

Diğer taraftan böyle güvenlik önlemlerini firmalar değil devletin zorunlu hale getirmesi lazım. 4-5 sene önce ESP için çıkarttıkları gibi hava yastığı için de yasa çıkartıp zorunlu kılabilirler.

Kamu spotu: Kemeri asla ama asla arkadan bağlamayın ya da sokete kandıran aparatlardan takmayın, emniyet kemerinin kilidindeki sensör hava yastıklarını aktif hale getiriyor, yani eğer kemeriniz takılı değilse hava yastığı canınızı kurtarmaz boynunuzu kırmak usulüyle sizi ÖLDÜRÜR! Gerekirse servisten kemer ötme sesini kıstırın ama arkadan takmayın.

• Teğmen
      245 Mesaj
      03 Mayıs 2018 20:42:38

Hocam 2012'de Clio 4 çıktığında gelen yorumları anımsadım. Araçta şimdiye kadar sınıfında belki de ilk olarak yan hava yastıkları standart olarak geliyordu. Arka camların manuel olmasına millet kafayı takmış, her yerde ''bu dövördö arka cam mömnel olörömö'' diye böğüren öküzler gırlaydı. Şimdi forumlar, facebook gibi yerlere bakıyorum highline da 2 havayastığı olan bir araç ama kimsenin dilinde yok nedense. Ama arka camlar otomatik, kol kaslarımızı yormamamk önemli.
      |
      |
      BlancpaiN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Mayıs 2018 20:42:39

Clio 4 ilk çıktığı zaman icon donanım dahi arka camlar manueldi.

Halen joy ve touch donanımlarında arka camlar manuel. Ama bütün versiyonlarda 4 hava yastığı standart.

Aynı şekilde micra da 6 hava yastığı standart ama arka camlar manuel.

Geçen yıl 5 bin adetten fazla satmış.

Kısaca sizin teorinizin geçerliliği realitede pek yok.

|
      |
      BlancpaiN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      03 Mayıs 2018 20:55:38

@Mücahit_ @auto_man

İkiniz de birbirinizden habersiz aynı anda aynı mesajı yazmışsınız :)

Ben size arka cam otomatik olsun da hava yastığı olmasın demiyorum, insanımız için hava yastığının bir önemi yok, arka camların otomatik olması daha önemli...

Diğer taraftan Clio bana göre çok çok başarılı bir araba, 2005 clio sahibi olarak söylüyorum clio 4 gerçekten başarılı bir araba. Sürüş konforu olarak malzeme kalitesi olarak üzmeyecek bir durumda ve polonun abisi gibi duran bir araba... Polo da bir o kadar zıttı benim için...

Clio'nun fiyat olarak da her zaman avantajı vardı, yani clio maça zaten 2-0 üstün başlıyor, diğer taraftan clionun parça ve servis ücretleri, yürütme ücretleri de hem insanlar hem de firmalar için bir avantaj daha da sağlıyor...

Yani sözün kısası insanlar clio'nun hava yastığının çok olması sebebiyle değil o saydığım sebepler nedeniyle bol bol sattı... Hava yastığı sayısına bakıp da alanlar %5'i geçmez
      |
      |
      Bahsedilenler: auto_man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör Mücahit_

• Yarbay
      19092 Mesaj
      03 Mayıs 2018 21:45:37
      quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Arabam 2 hava yastığı ile satılınca ben...

Gereksizmiş de, çok da iyi değilmiş de, bunları yazan adam nasıl otomobil bölümünde takılıyor ilginç.

Yandan hiç araç çarpmadı galiba size, Allah göstermesin de biri 40-50 km hızla yandan bindirirse anlarsınız yan ve perde hava yastığı ne işe yarıyor.
      50km hızla yan kapı orta direğinden beton bariyere girdim, 8 tane hava yastığı patladı, hava yastıkları hiç bir işe yaramadı, en fazla 3-5 tane cam batardı belki yüzüme. Araçta çıkan masraf sırf hava yastığı ve tavan döşemesi, koltuk döşemesi tadilatı 42.000TL mi neydi.

Bu forumda kaç tane 6-8 hava yastıklı araç kullanıpta hepsini patlatan var? Boş konuşuyor herkes.

ESP'siz araba kullanılmaz diyen de çok bu forumda, herkese cevap versek oooooo.
      |
      |
      Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.

• Yarbay
      19092 Mesaj
      03 Mayıs 2018 21:49:14
      Ayrıca arka camı manuel ama 850TL'ye yan ve diz perde hava yastığı opsiyonu satan bir firmayı bu forum yine rezil etmişti. Arka camların manuel olması %100 güveni artırıyor diğerine göre. Ama anlatamazsın, forumdakilerin amacı sokakta 6-8 hava yastığım var diye hava atmaktan başka bir istek değil. Türkiye'de ki 23 milyon motorlu taşıttan neredeyse 20 milyonunda 2 ve üzeri hava yastığı yok. Yarısından fazlasında ESP'de yok.
      Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
    • Yarbay
      4934 Mesaj
      03 Mayıs 2018 21:55:40 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Daha öncede söylediğim gibi Seat markası bu konuda esnek davranmış olabilir. Aracı satarken bu tarz özellikleri makul fiyatla sunma durumları olduysa distribütör tabi ki buna hayır dememiştir. Doğuş Otomotiv her üç markayı da bünyesinde barındıran bir distribütör. Yani düşünce aynı düşünce...Bir model pazara sürülürken o iç pazarın dinamikleri düşünülerek hareket edilir. Fabrika bazen şunu yapabiliyor '' kardeşim 6 havayastığı istiyorsan benden, o zaman full led farları da almak zorundasın '' tarzında şeyler. Distribütör firma da bunun maliyetini hesaba katıp fiyat yükselmesin diye araca koymuyor, koyamıyor. Ben böyle olmuştur demiyorum, örnek veriyorum sadece. İşin içinden gelen biri olduğum için bunları söyleyebiliyorum ;)

Alıntıları Göster
      Otomotiv ar-ge firmasında mühendis olarak çalışıyorum. Sektörün direkt olarak içindeyim.

Pazarlama manevraları uygulanabilir, lakin güvenlik üzerinden değil Bu da çok net bir durum.

• Yarbay
      4934 Mesaj
      03 Mayıs 2018 21:56:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Ayrıca arka camı manuel ama 850TL'ye yan ve diz perde hava yastığı opsiyonu satan bir firmayı bu forum yine rezil etmişti. Arka camların manuel olması %100 güveni artırıyor diğerine göre. Ama anlatamazsın, forumdakilerin amacı sokakta 6-8 hava yastığım var diye hava atmaktan başka bir istek değil. Türkiye'de ki 23 milyon motorlu taşıttan neredeyse 20 milyonunda 2 ve üzeri hava yastığı yok. Yarısından fazlasında ESP'de yok.
      Ama o bahsettiğiniz araçlar 100 bin liraya satılmıyor Kimsenin de hava yastığı ile hava attığına şahit olmadım sokakta.
      03 Mayıs 2018 21:58:26 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Neyin ispatı peşindesiniz yine? Bence sizin gibiler konu başlığına isimlerini eklemeli ki bu bir yere varmayan tartışmaları okumakla zaman geçirmeyelim. Doğuş Oto aracın en üst donanımına bile yan hava yastığı koymayarak kendince kurnazlık yapmış. Burada sayfalarca yazanlar Polo alma arefesinde falan mı? Bundan almayacak olana ne? Sayfalarca neyi tartışıyorsunuz?
      Siz ansiklopedi gibi teknik bilgi konusu açtınız da yorum mu yapmadık ? Ayrıca bu forumdakiler neyi tartışıp neyi tartışmayacaklarının icazetlerini sizden alacak değiller.
      |
      |
      03 Mayıs 2018 22:00:34
      quote:

Ama o bahsettiğiniz araçlar 100 bin liraya satılmıyor Kimsenin de hava yastığı ile hava attığına şahit olmadım sokakta.

Alıntıları Göster
      Arkadaş tercih meselesidir, bunu anlamıyorsunuz.

Sırf 4 tane fazla hava yastığı var diye, millet çağ dışı Japon arabası mı alacak anlamadım?

Sen Sunroof var diye gider araba alırsın, başkası hava yastığı fazla diye, başkası ise motoru ve şanzımanı iyi diye. Herkesin zevki başka, ama dediğim gibi Türkiye'de kaç tane 2 ve üzeri hava yastığa sahip araba var? Ya da ESP'li araba mı fazla ESP'siz araba mı fazla araştırın isterseniz.

• Yarbay
      4934 Mesaj
      03 Mayıs 2018 22:10:06 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Arkadaş tercih meselesidir, bunu anlamıyorsunuz.

Sırf 4 tane fazla hava yastığı var diye, millet çağ dışı Japon arabası mı alacak anlamadım?

Sen Sunroof var diye gider araba alırsın, başkası hava yastığı fazla diye, başkası ise motoru ve şanzımanı iyi diye. Herkesin zevki başka, ama dediğim gibi Türkiye'de kaç tane 2 ve üzeri hava yastığa sahip araba var? Ya da ESP'li araba mı fazla ESP'siz araba mı fazla araştırın isterseniz.

Alıntıları Göster
      Araştıralım kaç tane araçta esp var diye , bakalım ne çıkacak ?

4 tane hava yastığı olan sadece Japon araçları değil Kaldı ki Japonlardan öğrenecek çok şeyiniz var merak etmeyin, çağ dışı demekle yetmiyor. Baz güvenlik, tercih sebebi değil zorunluluktur. Bugün birisi istese bile esp'siz sıfır araç alamayacağı gibi. Hadi iyi akşamlar
      |
      |

• Binbaşı
      1995 Mesaj
      03 Mayıs 2018 22:23:00
      Şu bloklu arkadaşa söyleyin bana cevap yazıp kendini yormasın.
      |
      |
      03 Mayıs 2018 22:23:07
      Zamanında i20 yi sıfır alırken dizelde 2 hava yastığı üstü olmadığı için (style donanım vardı dizelde o zaman sadece ) elite +smart 1.2 benzinli aldım güvenlik her zaman önceliklidir öncelikli olmalıdır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.