Şimdi Ara

2018 VW Polo Airbag Karmaşasına Son (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
1
Favori
19.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
56 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sadece polo gti'larda 4 hava yastığı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Aynı motor , aynı şasi vs. Ibiza standart 6 hava yastığı, Polo ve Fabia normalde 2 hava yastığı. Buna ne dememiz gerekiyor peki ?

Benzer durum dsg'de de var. Leon'da dsg farkı 5 bin, golfte 15 bin. Gerçi onun sebebini açıklamıştım da topa tutmuşlardı

Alıntıları Göster
    Sebebi ne acaba PM de atabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hava yastığı gibi esp gibi günümüzün olmazsa olmazı temel güvenlik özellikleri, baz donanım dahil tüm seviyelerde standart olmalıdır. olmaması ayıptır, türk toplumuna saygısızlıktır, önemsememektir. ama maalesef bu konuyu tartıştığım yakınımdaki marka fanlarından edindiğim o ki, degil 2 hava yastığı, hava yastıksız abs'siz araba satsalar yine de büyük bir aşkla alacaklar.

• Bunlar aslında bize gösteriyor ki, bu firmalar tamamen daha fazla kazanç elde etmek için insanların can güvenliğini sağlamayı ön planda tutmak yerine parayı tercih ediyorlar.
    Ayrıca her yeni olan iyidir mevzusu da sadece zannettiğimiz bir yanılsamadan ibaret.
  • rezillik başka bir şey değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Sebebi ne acaba PM de atabilirsiniz

Alıntıları Göster
    Pm atmaya gerek yok çünkü daha önce de yazmıştım

Her firma, sattığı sıfır aracın fiyatına bir miktar ekleme yapar. O kazandığı parayı bir havuzda toplar. Garantiden değişecek parçaları, bu havuzdaki paradan halleder. Aracın modeline veya parçalarına ne kadar risk marjı koyuyorsa, bu pay o kadar artar.

Dsg şanzımanlı vw'lerin fiyat farkı, diğer dsg'li araçlardan daha fazla. Aynı şanzıman olmasına rağmen. (Dsg ile farklı çift kavramaların farkını kıyaslamıştım, aynı şanzıman değil ehehehe yapmışlardı, ben de o yüzden aynı şanzımanı kıyaslıyorum, halbuki diğer şanzımanlarla yer yer fark iki kat . Ayrıca vergi dilimi farkı dediler, aynı vergi dilimi, aynı fiyat. Neyin farkı )

Niye bunu diğer dsg satan firmalar yapmıyor ? Çünkü marka imajı, o fiyat farkını istemeye muktedir değil. Vw müşterisine "yüksek teknoloji şanzıman" diye 15 bin farkla satabilirsiniz, seat müşterisi o parayı vermez. Çünkü zaten vw ile aynı sayılır ama daha ucuz diye alıyor.

Bu sebeple, aracı alırken dsg şanzımana ödediğiniz fark ile aslında serviste iyi niyet garantisi diye değişecek şanzımanın parasını peşin ödüyorsunuz Parayı senden alıyor, fakat sonradan bedava yapmış gibi gösterip memnuniyet kazanıyor. Bunu söyledim diye beni taşladılar adeta. Fakat niye leonda 5, golfte 15 sorusunun cevabını veremediler Benim vw'den atılmış biri olduğumu ya da aracını kullandığım markanın çalışanı olduğumu da iddia ettiler. Değilsem ne yapacaksın diye sordum. Ona da cevap veremediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 3 Mayıs 2018; 12:51:14 >

• Bir arkadaşıma Polo ararken farketmiştim, fiyat teklifi alırken opsiyonlar kısmında S2B koduyla yan ve tavan hava yastıkları görünüyor (fiyatı 380 lira birşeydi sanırım)

Ve fiyat teklifi aldığımız bütün bayilerde bu opsiyonla veriyorlardı teklifi.Sanırım standart olarak yok ama hemen hemen tüm araçlarda opsiyonel gelmiş bu hava yastıkları.Yine de %100 emin olamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

114bin nasıl bir fiyat ya, yahu bu Polo'ya göre gırtlak dolu bizim Mazda 3'leri 112'lere bırakıyorlar yüzüne bakan yok

Ne derseniz deyin abi, VW malını çok iyi biliyor. Klimasız Golfleri kapış kapış almış bir millet bu, zaten kemer tokası takıyor adam ne havayastığı allasen. Hayatında bir kere kullanacağı havayastığını netsin, led farlar dururken. Hatta fabrikadan tek havayastıklı araba çıksın, Doğuş onu da ithal ederdi, halk da seve seve alırdı "Bunun gupasu sağlam yastuğunan neyimle olmuyo diye"
    "Gupasu sağlam" a razıyım. "Kapısı tok kapanıyor" diye oluyor genelde 15 liralık akvaryum hortumunu geçiriyorsun tek kanal fitilin içinden, tok kapı oluyor. Ya da aynı ebatta çift kanallı fitil alıyorsun sanayiden. Bu mantığa göre dacia, oluyor sana vw

Pazarlama yeteneği açısından kesinlikle başarılı bir uygulama ülkemiz için. Adamın en son bakacağı şey hava yastıkları olacaktır. Standart sunma, illa isterse çak opsiyonda geç

• quote:

Orijinalden alıntı: Nyanko Sensei

Bunlar aslında bize gösteriyor ki, bu firmalar tamamen daha fazla kazanç elde etmek için insanların can güvenliğini sağlamayı ön planda tutmak yerine parayı tercih ediyorlar.
    Ayrıca her yeni olan iyidir mevzusu da sadece zannettiğimiz bir yanılsamadan ibaret.
    Sektörün bizzat içinde olan biri olarak söylüyorum. "her yeni olan iyidir " keşke doğru olsaydı. Karın kokusunu aldılar. Bir de bir çok firma aynı platformda araç üretmeye başladı artık. (Özgünlüğün yerlerde sürünmesini bir kenara bırakıyorum.) Daha fazla kar elde etmek için oradan buradan koparmak zorunda kalıyorlar. Çünkü birbirlerine kar farkı atabilecekleri alan sayısı azaldı. Motor aynı, şanzıman aynı, şasi aynı. Ee ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Pm atmaya gerek yok çünkü daha önce de yazmıştım

Her firma, sattığı sıfır aracın fiyatına bir miktar ekleme yapar. O kazandığı parayı bir havuzda toplar. Garantiden değişecek parçaları, bu havuzdaki paradan halleder. Aracın modeline veya parçalarına ne kadar risk marjı koyuyorsa, bu pay o kadar artar.

Dsg şanzımanlı vw'lerin fiyat farkı, diğer dsg'li araçlardan daha fazla. Aynı şanzıman olmasına rağmen. (Dsg ile farklı çift kavramaların farkını kıyaslamıştım, aynı şanzıman değil ehehehe yapmışlardı, ben de o yüzden aynı şanzımanı kıyaslıyorum, halbuki diğer şanzımanlarla yer yer fark iki kat . Ayrıca vergi dilimi farkı dediler, aynı vergi dilimi, aynı fiyat. Neyin farkı )

Niye bunu diğer dsg satan firmalar yapmıyor ? Çünkü marka imajı, o fiyat farkını istemeye muktedir değil. Vw müşterisine "yüksek teknoloji şanzıman" diye 15 bin farkla satabilirsiniz, seat müşterisi o parayı vermez. Çünkü zaten vw ile aynı sayılır ama daha ucuz diye alıyor.

Bu sebeple, aracı alırken dsg şanzımana ödediğiniz fark ile aslında serviste iyi niyet garantisi diye değişecek şanzımanın parasını peşin ödüyorsunuz Parayı senden alıyor, fakat sonradan bedava yapmış gibi gösterip memnuniyet kazanıyor. Bunu söyledim diye beni taşladılar adeta. Fakat niye leonda 5, golfte 15 sorusunun cevabını veremediler Benim vw'den atılmış biri olduğumu ya da aracını kullandığım markanın çalışanı olduğumu da iddia ettiler. Değilsem ne yapacaksın diye sordum. Ona da cevap veremediler

Alıntıları Göster
    Anladım Hocam. Haklısınız bence de.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Anladım Hocam. Haklısınız bence de.

Alıntıları Göster
    Taktik inanılmaz ama gerçekten.

Parasını peşinen veriyorsun. Araç alırken zaten heyecanlısın, üçe beşe bakmıyorsun.

Servise gidiyorsun, bedava değiştiriyor numarası yapıyorlar. Seviniyorsun, markaya bağlılığın artıyor. Bir de üstüne kağıt imzalatıyorlar hiçbir yerde aleyhimize konuşmayacaksın yoksa parayı alırız diye. Adamlar haklı diyorsun.

Hem parayı veriyorsun, hem marka bağlılığın artıyor, hem de olumsuz konuşma şansın kalmıyor. Vallahi helal olsun

• hadi trendline da anladık,alışmıştık.Highline paketten bahsediyoruz,2 hava yastığı ayıptır,dalga geçmektir insan hayatıyla.Benim 2001 model polo classic aracımda da 2 hava yastığı vardı,demek ki o gün bugündüe bu konuda hiçbir şey değişmemiş.Almanya da durum böyle mi bilmiyorum ama bunda doğuşunda parmağının olduğunu düşünüyorum,yıl olmuş 2018 böyle bir güvenlik açığını es geçeceklerini düşünmüyorum.Doğuştan ama herşeyi beklerim,adamlar B9 A4 ün Dynamic(baz) paketine arka havalandırma kanalını koydurmamış,ki bu bizim aracımız canlı gördüm yani.Başka bir söze gerek olduğunu düşünmüyorum.

• Amerikada 6 hava yastigi standardi 2008 yilinda gelmisti

10 sene oldu amerikada 6 havayastigi standart

8 sene oldu amerikada esp tum araclarda standart

Turkiye de 6 havayastigi i standart sunmayan bu firmalar, meksikada bile 6 havayastigi standart sunuyor.

Sebebini biliyormusunuz ? Turkler kadar janta, koltuga, dijital klimaya, piano black kaplamaya onem veren baska bir millet yok. Istediginizi soyleyin umrumda degil,

Siz ne istiyorsaniz onlarda bunlari sunuyor.. diger guvenlik donanimlarinida umursamiyorlar

Siz kemer yerine toka takin, adam size 6 havayastigi hediye etsin oylemi.

Sen kemer takmiyorsun, sana o iki havayastigi bile fazla.

Aslinda size polo bile fazla

Son bir sey daha ; instagram fenomeni o elaman ( adini unuttum ) vw jetta ile makas yaparken canli yayinliyordu, sonra kontrolunu kaybetti taksiye gomdu, geberdi gitti. Muhtemelen kemerde takmiyordu. Ne oldu ? Ona perde havayastigi koysan ne farkeder. Bu videolari bu aliskanliklari bu tur arac surme tarzini bilen firmalar elbette birseyleri dusunuyor. Nasilsa geberecek ne diye 13 bin euroluk araca 4 tane fazladan havayastigi koyayim ki diyor.
    Heee kurunun yaninda yaslarda yaniyor, ama o kurular galeriye gittiginde hemen arka camlar otomatik mi, dijital ekran var mi diyor, kimse airbaglerden , blind spot monitor den, bss den, lane watching den, high beam assist ten, dynamic suspension dan vsss bahsetmiyor..

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nanoona -- 3 Mayıs 2018; 12:41:19 >

• msansertekin kullanıcısına yanıt
    Ben de hep aynı şeyleri söyler yazarım, tamamen katılıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

Amerikada 6 hava yastigi standardi 2008 yilinda gelmisti

10 sene oldu amerikada 6 havayastigi standart

8 sene oldu amerikada esp tum araclarda standart

Turkiye de 6 havayastigi i standart sunmayan bu firmalar, meksikada bile 6 havayastigi standart sunuyor.

Sebebini biliyormusunuz ? Turkler kadar janta, koltuga, dijital klimaya, piano black kaplamaya onem veren baska bir millet yok. Istediginizi soyleyin umrumda degil,

Siz ne istiyorsaniz onlarda bunlari sunuyor.. diger guvenlik donanimlarinida umursamiyorlar

Siz kemer yerine toka takin, adam size 6 havayastigi hediye etsin oylemi.

Sen kemer takmiyorsun, sana o iki havayastigi bile fazla.

Aslinda size polo bile fazla

Son bir sey daha ; instagram fenomeni o elaman ( adini unuttum ) vw jetta ile makas yaparken canli yayinliyordu, sonra kontrolunu kaybetti taksiye gomdu, geberdi gitti. Muhtemelen kemerde takmiyordu. Ne oldu ? Ona perde havayastigi koysan ne farkeder. Bu videolari bu aliskanliklari bu tur arac surme tarzini bilen firmalar elbette birseyleri dusunuyor. Nasilsa geberecek ne diye 13 bin euroluk araca 4 tane fazladan havayastigi koyayim ki diyor.
    Heee kurunun yaninda yaslarda yaniyor, ama o kurular galeriye gittiginde hemen arka camlar otomatik mi, dijital ekran var mi diyor, kimse airbaglerden , blind spot monitor den, bss den, lane watching den, high beam assist ten, dynamic suspension dan vsss bahsetmiyor..

Selamlar
    Dediklerinizde haklısınız. Bu tarz zorunlulukları devlet koymalı ki distribütörler kar amaçlı olarak her şeyi yapmasınlar.

Tabi devlet de halkın yansımasıdır. Devlet de biliyor halkının güvenliği takmadığını, niye boşuna papaz olsun firmalarla ?

Amerikan halkı da araçtan pek anlamaz. Lakin devlet onların yerine kabus gibi çöker firmalara. Vw iki hile denedi, aklını aldılar adamların. Türkiye'de bir parti aracın airbagleri komple çalışmasa, doğru dürüst yaptırım bile uygulanmaz firmaya. (hangi marka olduğundan bağımsız)

Gösteriş meraklısıyız. Arabalardan da anladığımız yok. Sokaktan geçen 5 erkeğe sorsan, 3'ü araçtan anladığını iddia eder. Sorsan kalıp olmuş cümlelerle konuşur. Açsan kaputu, rastgele on parça sorsan, altısını bilemez. Fakat sana araba önermeye gelince "ya o araba mı, araba dediğin almandır" der geçer. Bir yerden duymuş, mantığına bile hakim değil.

Bunların bir üst versiyonu da var. Konu açıp da kimseye faydası dokunmamış, yorumlarda ona buna sıkmaktan ibaret olan üyeler. Birisi gelip okuyunca bunların yazdıklarını kale alır yanlışlıkla, ben de ona yanarım. Otomotiv namına başarısı olmamış adamların ona buna ahkam kestiği, hatta yer yer yalancılıkla bile itham ettiği yer donanımhaber.

• Trend paket yeni focus konusuna yazdıklarımı aynen yazıyorum. Ülke tüketicisinin bilinç özeti o konuda da var.

bizim millet komik janta takilir şerit takip ileri çarpişma gibi aktif guvenlik standart olan arabaya sovuyor

ben distributor olsam canti degisir size hiper cant edişin diye airbegleri bile soker satarim yav.

yok da satarim zira hindistan edişin 2 yastikli pola alirim diyenlerde var zaten konunun içinde.
    En azindan beni anlayan biri cikti. Yakinda bir arastirmami yayinlayacam.

Konu : Turk lerin araba konulu youtube / instagram video yorumlari ile, amerikali larin ayni video / veyahutta benzeri videolarda yaptiklari yorumlar..

Ozet su : Turkler sadece kufur ediyor, asagilayici laflar soyluyor, ne anne kaliyor ne baba. Amerikalilar ise yapabildigi kadar nazik olup kirmamaya calisiyor.

Edit : simdi biri cikar sen amerikancimisin falan der, aklini alirim adamin. Pesin pesin soyluyum.

Selametle

• quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

En azindan beni anlayan biri cikti. Yakinda bir arastirmami yayinlayacam.

Konu : Turk lerin araba konulu youtube / instagram video yorumlari ile, amerikali larin ayni video / veyahutta benzeri videolarda yaptiklari yorumlar..

Ozet su : Turkler sadece kufur ediyor, asagilayici laflar soyluyor, ne anne kaliyor ne baba. Amerikalilar ise yapabildigi kadar nazik olup kirmamaya calisiyor.

Edit : simdi biri cikar sen amerikancimisin falan der, aklini alirim adamin. Pesin pesin soyluyum.

Selametle
    Bende de başka bir fikir var.

İşim gereği İstanbul-Kocaeli-Bursa dolaylarında yollardayım. Emniyet şeridi ihlali yapan, makas atan, trafiğin düzenini bozucu hareket yapan, egzoz açan araçların plakaları ve daha da önemlisi, markalara göre dağılımı. Şirket araçları olarak bilinen araçlardan daha çok apaçi niyetine kullanılan araçlar var, markanın fanları rahatsız olacak.

Hatta ağlamasınlar diye bir kısmını videoya da almaya çalışacağım. Gerçi öyle bir duruma geldi ki, kanıt sunsan dahi bir kulp buluyorlar. Elimizden geldiğince uğraşırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 3 Mayıs 2018; 13:29:4 >

• Polo'ya neden bu kadar yükleniliyor anlamıyorum, benim non-frost Bosch'ta bir tane bile hava yastığı yok, adamlar 2 tane koymuşlar daha ne yapsınlar?
    Üretici markanın her donanım versiyonu için hava yastığını opsiyon olarak sunması ticari manada aç gözlülüktür. Fakat adamın ürettiği aracı aşağılamak için 2 yastıklı buzdolabı yakıştırması yapmak açgözlülükten daha ayıp bir şeydir. Paran varsa 8 yastıklı alırsın adam yapmış onu zaten. VW sevmem bilen bilir benim tercihim Renault'dur. Konu sahibinin emeği ise boş tartışmaları bitirmiş eline sağlık.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.