Şimdi Ara

2018 SONY TV (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.959
Cevap
47
Favori
166.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Degerli arkadaslar birkac haftadir tv alma dusuncesindeyim ama karar veremiyorum. Benim icin en onemli nokta smart tv sinin gelismis olmasi kullanim kolaiyligi. Kime sorsam Sony goruntu yonunden kalitelidir ama smart tv ve kanal rehber bolumu vasattir ,pekcok video ve ses formatini desteklemez dediler. Kafamdaki tv xf8505 di ama yasadigim sehirde deneyecek tek bir sony saticisi olmadigi icin deneyimleyemedim. Sierden ricam objektif olarak smart tv ozellikleri ve kalitesi nedir. Memnun musunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam ben görüntü kalitesine önem verenlerdenim.

Smart özelliği çok iyi olsun diyorsanız LG Webos 3.5 işletim sistemi üzerine işletim sistemi tanımam...

Sony bence bilerek kasten yapıyor diyorki bizde görüntü kalitesi malzeme kalitesi ön planda işletim sistemi kötü

Xf8505 de güzel tv ama işte VA panel mi IPS panel mi bilemiyoruz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tda 1562q kullanıcısına yanıt
    49xf8500 serileri hariç diğer xf85 serileri ips panel, 49xf85 va ve 100hz panel. 55xf9005 serileri ise 10 bit va ve 100hz panel.

Benim en cok korktugum sey bir videoyu tikladigimda acmazsa, o formati desteklemezse iste o an kendimi cok kotu hissederim o parayi verip

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • silveraction kullanıcısına yanıt
    bildiğimiz Android
    app yükleme özgürlüğünüz var
    açılamayacak format yok
    androidde player denizde kum gibi
    mxpro vlc archos bsplayer liste uzar gider
    .json format ile tv izliyorum
    diğer marka tvler sanmıyorum bu formatı desteklesin
    pc deki gibi olmasada kodi gibi nimet var vs.vs.
    korkunuz yersiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 19 Temmuz 2018; 11:10:37 >
  • Sony AF8 serisi kullanan yorum paylasabilir mi acaba?
  • ARNY A kullanıcısına yanıt
    Urunle ilgili tecrubelerinizi paylasabilir misiniz ?
  • ARNY A kullanıcısına yanıt
    Urunle ilgili tecrubelerinizi paylasabilir misiniz ?
  • 43xf8096 modeli ne zaman piyasaya sunulacak? Mart ayından beri bekliyoruz
  • Bu 49xf8577 100 hz VA panel tv Türkiye stoklarında neden yok mediamarkt getirmişti 3 ay önce şu an yok adamlar inatla bize 49 inch ve üzerinde VA panel tv yi hem aşırı yüksek fiyattan hemde bilerek az stok getiriyorlar. Kafayı yememek elde değil durum o kadar vahim ki anlatamam.

Ben bu 49xf8577 yi bulsam direk sorgusuz sualsiz alıcam ama yok işte gelde deli olma

• Selam arkadaşlar,

İki hafta önce, 55xe8505 aldım, herhangi bi sorun yok, gerek görüntü kalitesi olarak , gerekse android olarak hepsi gayet iyide yalnız, şu dahili uydu özellikle ayar konusunda çok sorunlu. Servis sadece hazır kanal listesi attı, hadi o da tamam kanallar sorunsuz hatta görüntü kalitesi de iyi. Yalnız şöyle bir sorun var.
    Ben normalde 10'lu dayzek kullanıyorum ama TV en fazla 4'lü dayzek destekliyor. Ayrıca manuel uydu ayarı ve TP ekleme nasıl yapılır bi türlü çözemedim. Acaba direk 4'lü dayzek bağlamak mı gerekiyor? Sadece 4K kanallar için çabalıyorum yoksa dahili uydu ile işim olmaz. Şu uydu ayarlamayı basitçe anlatacak bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim (Uydu ekleme ve TP ekleme hakkında).. İşin ilginci TV ile gelen kullanma kılavuzu hatta TV'den ulaşılan kılavuzda bile çok üstünkörü, bilindik standart bilgiler var. Bu arada TV'yi İçerenköy Carrefour'daki Sony Center'den 4500 TL'ye aldım, yaklaşık 5 aydır teşhir ürünüymüş. TV'nin panelinde sorun yok, tertemiz. Android sistemi gayet akıcı. Torrent'den indirdiğim altyazılı bir filmi sorunsuz açtı, yaklaşık 3000 şarkılık MP3 dosyasını sorunsuz, tümünü gördü.
    Vakit bulursam birkaç resim atmaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8698B3867

Selam arkadaşlar,

İki hafta önce, 55xe8505 aldım, herhangi bi sorun yok, gerek görüntü kalitesi olarak , gerekse android olarak hepsi gayet iyide yalnız, şu dahili uydu özellikle ayar konusunda çok sorunlu. Servis sadece hazır kanal listesi attı, hadi o da tamam kanallar sorunsuz hatta görüntü kalitesi de iyi. Yalnız şöyle bir sorun var.
    Ben normalde 10'lu dayzek kullanıyorum ama TV en fazla 4'lü dayzek destekliyor. Ayrıca manuel uydu ayarı ve TP ekleme nasıl yapılır bi türlü çözemedim. Acaba direk 4'lü dayzek bağlamak mı gerekiyor? Sadece 4K kanallar için çabalıyorum yoksa dahili uydu ile işim olmaz. Şu uydu ayarlamayı basitçe anlatacak bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim (Uydu ekleme ve TP ekleme hakkında).. İşin ilginci TV ile gelen kullanma kılavuzu hatta TV'den ulaşılan kılavuzda bile çok üstünkörü, bilindik standart bilgiler var. Bu arada TV'yi İçerenköy Carrefour'daki Sony Center'den 4500 TL'ye aldım, yaklaşık 5 aydır teşhir ürünüymüş. TV'nin panelinde sorun yok, tertemiz. Android sistemi gayet akıcı. Torrent'den indirdiğim altyazılı bir filmi sorunsuz açtı, yaklaşık 3000 şarkılık MP3 dosyasını sorunsuz, tümünü gördü.
    Vakit bulursam birkaç resim atmaya çalışırım.
    hocam bende buldum teşhir ürünü 55xe8577 55xe9305 ama içime hiç sinmedi bu yüzden de almadım sıfırı ile teşhir ürün arasında şaka gibi 500 tl fark var teşhir ürünü ucuza verin millet alsın yok böyle bi mantık görmedim ben

şu an aklımda kesin olan iki model mevcut

VA Panelli 49XF8577

veya IPS 55XF8577 ama IPS in siyah performansı yerlerde geziyor 55 inch VA Panel SONY de 7000 tl civarı öyle bi çıkmaza girdim ki hocam kafayı en sonunda sıyıracam

sizinle aynı dertten muzdaribim bu SONY Mühendisleri dahili uydu alıcısının görüntü kalitesini çok ama çook iyi ayarlamışlar (next marka fhd alıcılar ile denedim dahili uydu alıcısı kadar renkler güzel değildi)

bu tv ye kanal listesi atmak kanalların yerini değiştirmek resmen işkence bilerek mi yapıyorlar beyinlerimi basmıyor ben anlamadım arkadaş

En son kanal listesi atmaya çalışırken babamların tv ye kafayı yiyecektim... eski android sürümde daha beterdi tv uydu ayar menüsüne girince resmen Kağnı gibi işliyordu win 95 gibi
    sonra android güncellemesi geldi de bi nebze olsun hızlandı serileşti

Online satmiyor Mediamarkt.

Neredeyse tum magazalarinda stokta mevcut 49XF8577

5300 tl bazen ise 4999 tl ye satiyorlar.

Ben de bunu alacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_girit -- 26 Temmuz 2018; 0:43:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

55Xe9005 mi 55xf9005 hangisi daha iyi kafam karisti hangisi daha yeni xf miydi .

Yada soruyu lg b7 oled mi yoksa xf 9005 mi asagi yukari

Ayni fiyatlar sizce ne yapsam karar veremiyorum .
    Yillarca farkli marka ve model tv ler kullandim, Va, ips, tizen, web os, android vs vs. Son 6 aydir da lg oled kullaniyorum ve net fikrim su; butceniz yetiyorsa oledi tek gecin, kesinlikle baska bir izleme deneyimi yasatiyor oled, smart tarafinda da web os digerlerinin cok onunde bence. Mkvod ve pointer kumanda fark yaratiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: m_girit

Online satmiyor Mediamarkt.

Neredeyse tum magazalarinda stokta mevcut 49XF8577

5300 tl bazen ise 4999 tl ye satiyorlar.

Ben de bunu alacagim.
    Mediamarkt'ta 31 Temmuz'a kadar 49XF8577 4.999 TL.

Sonra 5.499 TL'ye cıkacak. Yarın alıyorum büyük ihtimalle :)
  • Selamlar. kd55xf9005 kullanıyorum. Son yazılım yüklü.

Arkadaşlar tv de netflix de film izlerken ya da ps4 proda oyun oynarken hdr açık iken görüntü kararıyor. Bir çözüm bulamadım. Mesela netflixde dolby vision içerik film açıyorum görüntü acayip kararıp sarımtırak oluyor. Çağrı merkezini aradım çözüm bulamıyorlar.

Ps4 te last of us hdr açıyorum görüntü kararıyor. God of war da aynı. Yani içerik farketmiyor. Hdr açıkken görüntü aydınlanacağına kararıyor. Varmı fikri olan yardımcı olabilecek biri?

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zumuto

Mediamarkt'ta 31 Temmuz'a kadar 49XF8577 4.999 TL.

Sonra 5.499 TL'ye cıkacak. Yarın alıyorum büyük ihtimalle :)

Alıntıları Göster
    Hocam 3 saattir mediamarkt ta geziyorum 49xf8577 5500 TL birde 2017 model 55xe9005 var oda teşhir ürünü 5700 TL fiyat verdiler özel fiyat kafam çok karışık 49 inch ile 55 inch birde 9 serisi ile 8 serisi hangisini tercih etsem bilemedim teşhir ürünü olan cihaz 6 ay kadar kalmış rafta temiz gözüküyor ama işte 200 TL daha verip teşhir ürünü alsam sorun çıkarmı GARANTİ 2 sene ama kutusu yok tv nin

Ne önerirsiniz bana acil yardım bekliyorum.

Bu arada tv yi uzun süre 12-13 metre kare odada kullanıcam daha sonra ilerde salona 28 MT kare taşıyacam 49 inch 28 MT kare odaya nasıl gelir küçük kalmaz değilmi?

Teşhir ürün neden se hiç içime sinmiyor beyler

• quote:

Orijinalden alıntı: taydin66

43xf8096 modeli ne zaman piyasaya sunulacak? Mart ayından beri bekliyoruz
    bu model Türkiye'ye gelmeyecek mi?
    Selam. 49 XF8577 dün Özdilek Mediamarkt’tan 4.999’a aldım. 31 temmuz’a kadar bu fiyat. Sorun cıkartırlarsa Emre Bey’i isteyin ve ctesi benim satın aldıgımı iletin.
    Yalnız bence 28 mkare salona ufak bu TV. Bu modelin 55 ekranı ya da 55 xf9005 almanız daha iyi olur. Hem de 9005 direct led oldugu için edge led modellerden daha az sorunlu olur ( ışık sızması tarz problemlerden bahsediyorum)
    49 xf8577 cok iyi cıktı bu arada. Sol ve sag altt hafifi bir ısık sızması var ama kontrast ekran ayarlarını kurcalayınca neredeyse görünmez getirdim.
    VA panel sagolsun siyah ve kontrast seviyesi cok iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.