Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bedelli askerlikle ilgili bugün Twitter'da okuduğum birçok kaynakta yaşın 26 ve ücretin 20 bin TL olacağı yazıyor.

Bedelli askerlik çıkmamalı haksızlık oluyor diyenler var mı aramızda çok merak ediyorum. Ben fikrimi en son beyan edeceğim.

http://bit.ly/2KBiLJz

Aslında herkes sıcak bakıyor şuan çıkması yüzde yüz gibi gözülüyor ama çıkar mı çıkmaz mı hiç bilmiyoruz :)
  • onbjk O kullanıcısına yanıt
    Hocam 2014'de bedelli çıkmadan önce yaş 25 bedel 20bin₺ diye hep haberler yapılmıştı ama çıkan yaş 28 oldu fiyat 18bin₺,ben bu siyasetçilere o yüzden hiç güvenmiyorum.

https://twitter.com/emre68151633/status/1013211985801089026?s=21

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarın son çıkacak khk ile bedelli çıkma ihtimali varmış

• yas mümkün oldukça yüksek tutulacak kimse 25 yas diye bir beklentiye girmesin en iyi senaryo ile 27 yaş 25 bin tl en iyi ihtimal bu. Normali ise 30 yaş 30 bin tl.

• Xlarge kullanıcısına yanıt
    En son çıkanda 27 yaşı dolduranlardı zaten,ee nerde kaldı hükümetin dediği daha geniş kapsamlı bedelli?

• kapsamı TSK istemiyor Ak Partiye kalsa 20 yaşına indirir yaş kriterini.

Nasıl istemiyor Tsk hocam? Yakın zamanda komple prof orduya geçip zorunlu askerlik kaldırılıcak deniyor sonuçta.
    Biraz desteksiz sallama oldu sizinki

• çıkınca karar görürsünüz. Bizim şuan komple profesyonel bir orduya geçmemiz mümkün değil bunun maliyeti çok yüksek. Yani TSK operasyon birimlerini profesyonellestirmeye çalışıyor ama geri hizmette askere ihtiyaç var. o yüzden uzun bir süre daha askerlik mecrubi hizmet olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xlarge -- 6 Temmuz 2018; 0:9:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dakath

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Yalniz oyle bir deger ustune kurulmadi ulke. Bunu git doguda soyle bakalim noluyor.

Soy agacimi sorgulattigimda boluya yakin bir ilceden cikti herkes. O ilce disinde dogan tek kisi benim. Yani araya bir sey karismis olamaz. Fiskirik diyeceksen onceden belirteyim dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sanırım askeri personelsin teknik bilgilere hakim olduğuna göre?
    Başbakan çıktı kendi 3 milyona yakın asker kaçağı,bakaya ve eğitimini bitirmiş askerliğini tecil ettiren genç var ve bunlar iş gücüne katılamıyor askerlik engeli nedeniyle dedi bunu devlet kapsamlı bir şekilde çözmeli bununda yaşın 25 olması il çözülür eğer cumhurbaşkanımız reis 25 olucak dedikten sonra,buna "silahlı kuvvetler" ülkemizde karşı çıkma olasılığı %0'dır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 6 Temmuz 2018; 0:16:11 >
  • başbakan 2 yol var dedi ya askerlik yapacaklar ya bedelli ile bu sorunun cozebildigimiz kısmını çözeceğiz dedi. Ortada bir sorun var evet kabul edelim ama tek çözüm bedelli ile tüm sorunu çözelim mantığı ile olmuyor bu işin birde psikolojik tarafı var. Bir taraftan sınırötesi terörle mücadele ederken bir taraftan bedelli askerlik çıkarmak örtüşmüyor. Bu işin iki ayağı var biri siyasetçilerin talepleri digeride TSK konuya bakışı ve konuyla ilgili çalışmaları.

Başbakan şunu da dedi;bu kadar insanı askere alıpta sayıyı eritme imkanı yok sonuçta yılda ortalama 300bin küsur er alma kapasitesi mevcut Tsk nın.

Psikolojik tarafı nedir,sonuçta o operasyonlara katılanların en düşük rütbesi uzman yani hepsi prof ve meslek haline getirmiş insanlar onların bedelliden etkileneceği bi psikolojiye sahip olamazlar hayat biçimi olarak tercih edmişler sonuçta askerlik mesleğini.

• 2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

• ben 2019da gelir diyordum.

2023 hayirli olsun
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    What?

• radko kullanıcısına yanıt
    yeni yasama donemi demis. yeni yasama donemi ekim 18- haziran2023 arasi oluyor.
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    En önemli yeri okumamışsın kararnameyle 1 ekim öncesi çıkabilir en geç ise ekim ayı diyor😅

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 14 Temmuz 2018; 10:20:53 >
  • Askerlik 3 ay olsun ama sağlam olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

En önemli yeri okumamışsın kararnameyle 1 ekim öncesi çıkabilir en geç ise ekim ayı diyor😅

Eylül ayının sonunda benim gibi birçok kişinin tecil süresi bitiyor. Acaba ekimde çıkarsa sadece kaçak kaldığımız gün sayısını ödedikten sonra bedelli mi yapacağız yoksa her türlü yüksek lisansa kaydolup bir dönem ücret mi yatıracağız?

• Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    Yüksek lisans yapmana gerek yok,ceza çıkarsa onu ödersin sadece.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.