Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ciddi ciddi 20 bin lira bile bulamıyorsan git ne yaşarsan yaşa diyorlar, benim merak ettiğim bu işe çavuşların, jöhlerin, pöhlerin bakışı nasıl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • _conscript_ kullanıcısına yanıt
    Sıra sistemi var. Çoğu yeni asker bu dediklerini yapıyor yapması lazımda. Sen patates soymazsan, tuvalet temizlemezsen nasıl yemek yiyeceksin? Nereye s*cıcaksın? Herşey sırayla bu hafta sen yaparsın haftaya arkadasın bir kaç ay sonra alt devren. Böyle gelmiş böyle gider dedelerimizde bile aynı sistem vardı. Onu yapma bunu yapma kim yapacak bu işleri?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MEMATİ kullanıcısına yanıt
    Herkes s.çtğı yeri temizlese olmaz demi biri bütün koğuşun b.knu temizlesin sürekli demi medeniyet bunu gerektiriyor demi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 14 Temmuz 2018; 12:35:46 >
  • 26 yas cok fazla, 24 hadi olmadi 25.

biz gittik de ne oldu hicbir sey ogrenmeden bosuna kendimize eziyet devlete masraf ettik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suicide kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum hocam yaş ne kadar düşük olursa o kadar insan için faydalı olur,gidipte iyi ki gittimişim diyen yok zaten.
    Okul arkadaşım askerde şuan geçen izne geldi bütün bacağı varis içinde olmuş düşün artık

• radko kullanıcısına yanıt
    bir tane o.ç uzmanin inadi ve cok kalk sevdasi yuzunden dizimde kalici bir kusur var artik benimde. askerligi kolelik gibi degil de 1-2 aylik ciddi sekilde icra edilen temel silah vs . egitimi olarak duzenlemeleri lazim. diger turlu sadece masraf ve eziyet.

• Valla kısa dönem yapıcam.Askerlik suan benim gibi adama veli bir nimet beleşten tazminat alıcam.6 ay içinde bedelli yapmaya deymez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 14 Temmuz 2018; 12:57:22 >
  • Senin psikolojik ve fiziki sağlığından para daha önemliyse bişey diyemeyiz

• yani 92 dogumlular son mu 93 94 falan kapsamıyo mu?

• Son gelen bilgilere göre ücretin 10-15 bin TL arasında kesinleştiği yönünde. Yaş konusunda çalışmalar hala devam ediyor.
  • Yaş embriyo bedel holosko+ steam hesabi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RustyCohle

Valla kısa dönem yapıcam.Askerlik suan benim gibi adama veli bir nimet beleşten tazminat alıcam.6 ay içinde bedelli yapmaya deymez
    aylik 3000lira gelirin olsa 6 ayda kaybin 18000lira. orda masraf etmem diye dusunuyorsan baya bir midesiz olman lazim yoksa cogu yerde acliktan kivranmamak icin mecbur para yiyeceksin. ustune eziyette cabasi.

bunun yerine 6 aylik kazancini verip bu zamanda bosa calistim ama en azindan eziyet cekmedim, gecem gunduzum mesaim belli oldu onun bunun egosuna amenna etmek zorunda kalmadim da diyebilirsin.

herkesin kendi tercihi tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: BigMuffin

yani 92 dogumlular son mu 93 94 falan kapsamıyo mu?
    Yaş 26 olursa öyle olacak
  • Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    sıkıntı bi durum hocam 91 bile son olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: BigMuffin

sıkıntı bi durum hocam 91 bile son olabilir
    91 olsa 01.01.1992 öncesi derler ve bu 27 yaşa denk geliyor. Sızdırılan bilgilerde 26 yaş deniyorsa 01.01.1993 öncesi doğan herkesi kapsayacaktır.
  • Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    bi öncekinde de 1 ocak 1988 idi dimi hocam?

• BigMuffin kullanıcısına yanıt
    91 olsa bi ton insan mağdur olur ve yine 3000,350 bin kişi faydalanır.

• radko kullanıcısına yanıt
    genellikle her daim mağdur edildiği için kötü düşünmek gerek

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.