Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (550. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
157
Favori
1.478.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 548549550551552
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kirikkalede bu isleri halleden var mi? ankarada cok sira beklenecekse bir saat kirikkaleye gidelim
  • Merhaba arkadaslar

Parayi anca toparlayip Randevumu az önce alabildim 31 ekim tarihine

Yarin parayi yatiracagim

Bu aksamdan yoklama icin basvurayim dedim

Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre kayıtlı olduğunuz askerlik şubesine müracaat ediniz.

Uyarisi aldim. Bu ne demektir bilgili arkadaslar yardimci olabilirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhabalar.

Son günler yaklaştığı için aceleyle yazıyorum, durum şöyle;

Bedelli için edevletten başvuru yapmaya çalıştığımda “en yakın askerlik şubesine başvurmanız gerekiyor” uyarısını alıyorum.

Nasıl bir yol izlemeliyim? Direk bankaya gidip para yatırmam mı gerekiyor? Ama bildiğim kadarıyla edevletten o belgeyi çıkarmadan ödemeye de gidemiyorum.

Bana bir yol gösterirseniz sevinirim tecrübeli arkadaşlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Paysage

Merhaba arkadaslar

Parayi anca toparlayip Randevumu az önce alabildim 31 ekim tarihine

Yarin parayi yatiracagim

Bu aksamdan yoklama icin basvurayim dedim

Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre kayıtlı olduğunuz askerlik şubesine müracaat ediniz.

Uyarisi aldim. Bu ne demektir bilgili arkadaslar yardimci olabilirmi
    merhaba
    önce parayı yatıracaksınız,sonra 3 dekont ve 2 bedelli askerlik başvurusu kağıdı ile askerlik şubesine gidip kaydınızı yapacaksınız
    kaydınıza yaptıktan sonra yoklama başvuru formunu doldurup aile hekiminden randevu alacaksınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Daimon88

21 gün muhabbeti kalkmaz umarım. Ekonomik kriz yolda beyler, daha hiç bir şey görmediniz, her yerden toplu işçi çıkarma haberleri geliyor, işsizlik maaşı süresi bitince ve aldıkları tazminatlar suyunu çekince başlayacak ödemeler krizi ve bu yüzden doğacak zincirleme iflaslar. İşyerleri toplu işçi çıkarmayla beraber ücretsiz izne de yolluyor. Adam bana soruyor askere hangi gün gideceksin, diye. 21 gün gideyim de en azından ücretsiz izin yapmış olurum. İşten şutlanmadan 21 gün çıksa da rahatlasam.

Aslında bedelli yapacak zaman değil, en iyisi 12 ay yapmak (lise mezunuyum). Kira derdi yok, fatura derdi yok, market alışveriş derdi yok, 12 ay boyunca devletten geçinilir. Ekonomik krizde kafa rahat olur en azından.

Ben iptal etmeyeceğim bedelli muhabbetini yine de; ev eşyalarını yeni aldım, ikinci el satsam şimdi dünyanın zararını etmiş olacağım. Bir de yaş 31, geçti artık.
    31 yaşına kadar iyi takılmışın lise mezunu nasıl erteledin kaçak mısın yoksa.

• R3DROS3V3RTIGO R kullanıcısına yanıt
    Hocam bu yoklama olayı e devletteki ASAL yoklama başvurusu dimi ? Resim felan istiyor sanırım kendimiz cam den resim mi ekliyoruz acaba biliyo musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EsmeR

Hocam bu yoklama olayı e devletteki ASAL yoklama başvurusu dimi ? Resim felan istiyor sanırım kendimiz cam den resim mi ekliyoruz acaba biliyo musunuz?
    önce askerlik şubesindeki işlerini hallet sonra asal yoklama başvurusu yap
    ben ösym deki fotomu kullandım
    son 6 ay içinde çekilmiş bir foto olmalı,ösymdeki fotom som 6 ay içinde çekilmişti
  • Kaçaklığın kitabını yazmış şimdi de 21gün asker olmak için göbek atıyo,ne garip dünya ya😅

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Para odemeye giderken belge goturmek gerekiyor mu? Yoksa sadece subeye giderken mi belge goturuluyor?

• R3DROS3V3RTIGO R kullanıcısına yanıt
    Herşeyi bugün yaptım hocam görevli yoklamanı yapıp aile hekimine gidersin dedi, o zaman bana resim kaldı ösym deki resmim geçen seneden çünkü. Kendimiz çeksek olur mu acaba sonuçta nası bi resim koyabilirimki bilgisayardan kendim doldurduğum forma
  • besttrr kullanıcısına yanıt
    ben para ödemeye giderken de götürdüm ama gişedeki bankacı bakmadı bile belgeye yalnızca kimliğimi istedi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EsmeR

Herşeyi bugün yaptım hocam görevli yoklamanı yapıp aile hekimine gidersin dedi, o zaman bana resim kaldı ösym deki resmim geçen seneden çünkü. Kendimiz çeksek olur mu acaba sonuçta nası bi resim koyabilirimki bilgisayardan kendim doldurduğum forma
    malesef bilmiyorum
    yanlış bilgi vermeyeyim
    tek bildiğim son 6 ay içinde çekilmiş bir foto olması gerektiği
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

31 yaşına kadar iyi takılmışın lise mezunu nasıl erteledin kaçak mısın yoksa.

Alıntıları Göster
    GBT'ye yakalandiktan 15 gun sonrasina kadar teslim olunmazsa kacak durumuna dusuyor. Ben daha yakalanmadim, o yuzden kacak degilmisim. Bakaya olabilirim, emin degilim, tekrar okumam lazim terimlerin anlamlarini

• quote:

Orijinalden alıntı: Daimon88

GBT'ye yakalandiktan 15 gun sonrasina kadar teslim olunmazsa kacak durumuna dusuyor. Ben daha yakalanmadim, o yuzden kacak degilmisim. Bakaya olabilirim, emin degilim, tekrar okumam lazim terimlerin anlamlarini

Alıntıları Göster
    Kardeş 29'dan sonra seni öyle böyle yakalamaları lazım 29 da lisans son, ki sen lise mezunusun bizi mi yiyorsun.Senin çoktan kovuşturmaya alınman lazımdı bu zaman kadar ilk ihtar ciddi ihtar 6 ay sonra gelir sonra para cezası ardından hapis cezası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yds.virtuozu

ben de maltepe'den tecil kaldırma işlemini yapmıştım. sanmıştım ki o faks çekilen belgede maltepe'den faksın çekildiğine dair bir ibare var ve ikinci işlem de mutlaka maltepe'den olmalı sanmıştım, belgeyi tam okumadım. demek ki yokmuş. istediğimiz şubeden, hatta istanbul dışından bile esas işlemi (e-devlet çıktısı ile dekontu teslim işlemini) yapabiliyoruz öyleyse.
    Hocam pendik tren garıyla maltepe arasında çok mesafe var mı? Trenle istanbula gelicem kenan evren kışlasına çıktı askerliğim
  • _EsmeR kullanıcısına yanıt
    ben elimde bi tane vesikalık vardı onu yakından iyi ışıklı bir yerde flaşsız çektim koydum .düz arka planda cam'den veya telefondan resim çekenler de oldu arkadaşlardan .

yaptıklarımı paintte gösterdim :D
    2018 Bedelli Askerlik Ana Konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

kirikkalede bu isleri halleden var mi? ankarada cok sira beklenecekse bir saat kirikkaleye gidelim
    Ankara cok mu kalabalikmis hocam? Ne kadar bekliyomus gidenler?

• Arkadaşlar randevuyu anca son güne verdi, diğer bütün günler dolu. Ancak ben öğrenciyim ve tecilim var, daha önce bedelli yapan arkadaşım da tecili bozmanın 5dk da olmadıgını, uzun sürdüğünü, daha sonra gelip halletmesi gerektiğini söyledi. Ancak benim randevum son güne, daha sonrası yok. Ne yapmak lazım bu durumda? Öğrenci olup tecil bozanlar var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The BlackMamba 24 -- 22 Ekim 2018; 22:39:13 >
  • Ya sıkıyo lise mezunu ve 31 yaşında hala asker kaçağı ise kesin yargılanıyordur,dava açılmıştır.

Ki sigortalı çalışıyorsa bi yerde 10 kere kağıt gitmiştir işverene kaçak diye,işverenede cezası var malum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 548549550551552
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.