Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (1024. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10221023102410251026
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gittim hocam ama bi işe yaramadı. riyad elçiliğine gittim. biz sadece döviz ile bedelli başvuru işlemleri yapıyoruz fln dedi. tr bedelli kapsamında bi işlem yapamıyoruz tr ye gitmen lazım dedi. neyse artık 18 inde tr ye geçeceğim inşallah bi sorun olmaz.
  • gladyo38 G kullanıcısına yanıt
    sizin bölük devamlı yatıyordu valla görüyorduk hep bende 3. bölük deydim gayet iyi bölüktü ama sanırım en çok 1.bölüktekiler yoruluyordu anfileri daha da ilerdeydi bizden ve coğu zaman uygun adımda gidiyorlardı anfilere(bizde gidiyorduk hatta plevne marsı ve komando marsı soyleyerek :) ). soğut gercekten cok guzeldi rahat gecti komutanlarda on numaraydı selam olsun her birine
  • Bu bedellilerin askerliği ne zaman başlıyor? Sevk tarihi başlangıç tarihinde sevk belgesini alıp gitse hemen başlıyor mu yoksa sevk bitiş tarihinden sonra mı başlatıyorlar? İnternetteki sitelerde sevk bitiş tarihinden itibaren 21 gün yazıyor. Birliğine erken katılan daha fazla sürede mi askerlik yapacak nedir durum kafalar karıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 15 Ekim 2019; 6:39:43 >
  • RElS kullanıcısına yanıt
    Sevk belgesinde yazan katılış tarihinden önce gitseniz bile herkesle aynı tarihte terhis olursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kahvaltı sabit değil,o gün öyle denk gelmiş,miktar az gelmiş de çekme gereği duymuş prenses. Birlikten birliğe elbet fark vardır. Bizim çoğu günler börek,poğaça tarzı çıkıyordu.Fotoğraftaki gibi de çıktığı oldu evet. Lakin yemekler arttığı için,doymayanlar ikinciyi dönebiliyordu sıra olmadığı takdirde.
    Askerde yemeğe dair söyleyebileceğim en net şuydu;gelmeden önce kilo veririm diye düşünüyordum,askerdeyken de umarım kilo almam diye düşündüm. Kahvaltı yaptın,iştima,mıntıka,dinlenme,iştima derken zaten hemen öğle yemeği vakti geliyor.
  • Pantherus IV kullanıcısına yanıt
    Ben 19 günde 7kg vermiştin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler 2 gün sonra askere gidiyorum bu aşağıda yazılanlara gerek var mı yoksa neye gerek var lütfen yazınız
    2018 Bedelli Askerlik Ana Konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ve son sorum akıllı telefon götürebiliyor muyuz

• SuperBlack S kullanıcısına yanıt
    ciddi olamazsın hocam. bu sorulacak soru mu ? :) tuşlu telefon kamerasız olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktahack

ciddi olamazsın hocam. bu sorulacak soru mu ? :) tuşlu telefon kamerasız olacak.
    Peki yukardakilerden hangilerini götürmeliyim

Temiz/kirli torbası askeri kantinde ucuz. Katı sabun yerine duş jeli daha pratik oluyor. Çatal iğne hiç ihtiyaç olmadı. Pastil al bol bol. 2 adet çamaşır takımı veriyorlar. Boxer başka renk olsa da olur hiç kontrolü yok. Askeri renklerde yastık kılıfı alabilirsin. Bir de yatağa kamujlajla yatayım dersen idareten çarşaf götürebilirsin

• arkadaşlar bedelli tarihi ile aöf sınavları çakışan oldu mu. nasıl bir yol izleniyor haftasonu sınava gidip gelmemize izin veriyorlar mı?
  • cakitay C kullanıcısına yanıt
    Sınav yerini aynı yer yaparsan gidip gelebiliyorsun,sınav yerin farklı il ise gittiğin gün kadar uzuyor askerliğin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oasisi O kullanıcısına yanıt
    BENDE AYNI TARİLERDE ORDA OLACAĞIM WHATSAPP GRUBUNA NASIL ULAŞABİLİRİM?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yibo90

Temiz/kirli torbası askeri kantinde ucuz. Katı sabun yerine duş jeli daha pratik oluyor. Çatal iğne hiç ihtiyaç olmadı. Pastil al bol bol. 2 adet çamaşır takımı veriyorlar. Boxer başka renk olsa da olur hiç kontrolü yok. Askeri renklerde yastık kılıfı alabilirsin. Bir de yatağa kamujlajla yatayım dersen idareten çarşaf götürebilirsin
    Çok teşekkür ederim yastık götürebilir miyiz ve son sorum tuşlu telefon götürebilir miyiz

Teşekkürler

Yastık getireni görmedim ama olabilir, çok ihtiyacın yoksa gerek yok bence. Tuşlu telefon serbest ama mesai saatlerinde açık açık kullanmayın istiyorlar

• Gidecek arkadaşlar var mı hiç.
    2019 KASIM-36B
    İL J.K.LIĞI/GİRESUN/GİRESUN
  • Ankara Mamak varmı beyler ?
    Sınıflandırma Dönemi 2019 KASIM-37B
    Sevk bitiş 30 Kasım
  • Yarın sabah hayırlısıyla

Tekirdağ Hayrabolu

• 
Sayfa: önceki 10221023102410251026
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.