Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (1022. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10201021102210231024
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evde kontörlü bir turkcell hattım vardı turkcell bayisinden ücret ödemeden askercelle taşıdım. Kendi hattımı sokamama durumu olursa diye yanımda bulunduracağım. Bilginiz olsun boşuna para vermeyip evde varsa fazla/ yedek duran hattınızı taşıtabilirsiniz.
  • 65 İNCİ MKNZ.P.TUG.K.LIĞI/LÜLEBURGAZ

Katılacağım tarih 21.10.2019

Var mı gidecekler ?
  • Arkadaşlar yol paraları 2 iş günü içerisinde ödenir diyor acaba bunu edevletten nerden kontrol edebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SuperBlack S kullanıcısına yanıt
    Neyi öğreneceksin tam anlamadım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçen sene bedelli için parayı yatırıp başvuru yaptım, boy kilo oranının tutmaması sonucu olarak 1 sene erteleme aldım. Ekim ayında tekrar sağlık kontrolüne gideceğim ve bu sefer sorun yok kilo bakımından.

Benim merak ettiğim şey şu; askerlik yapacağım yerin kurası ne zaman yapılacak, yani ne zaman belli olacak? Kasım celbine mi başvuru yapacağım?
  • Phantaminum kullanıcısına yanıt
    Parayı yatıran herkesin yerleri ta geçen sene belli oldu hocam, benimde aynı şekildeydi pazartesi günü tekrar askeriyeye gittim aile sağlığı merkezine sevk ettiler tekrar tartılıp kontrol edilip askerliğe elverişlidir raporu verildi, tekrar askeriyeye gidip evrakları verip sevk belgesini aldım.
    Eğer sizinde muayene ekimdeyse büyük ihtimalle sevkiniz 19-20 ekim gibidir e devletten kontrol edip hemen işlemlerinizi yaptırmanızı tavsiye ederim yoksa bedelliniz güme gidebilir.
  • 34B Erzurum merkez komutanlığı var mı ?

• bilkentli06 B kullanıcısına yanıt
    1 sene daha erteleme alsanız ne olacaktı gideceğiniz yer peki? 3. senenin sonunda gerekli şartlar oluşsaydı mesela?
  • Phantaminum kullanıcısına yanıt
    Onu bilmiyorum hocam, 1 sene daha erteleme alan birisi cevaplayabilir belki. 3. muayene sonunda çürük veriliyor yine kilo fazla olursa ama kilo düşerse nasıl bir yol izleniyor bilmiyorum. İkinci muayenede zayıfladığım için elverişli raporu verdiler sevk tarihimde gidebiliyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilkentli06

Parayı yatıran herkesin yerleri ta geçen sene belli oldu hocam, benimde aynı şekildeydi pazartesi günü tekrar askeriyeye gittim aile sağlığı merkezine sevk ettiler tekrar tartılıp kontrol edilip askerliğe elverişlidir raporu verildi, tekrar askeriyeye gidip evrakları verip sevk belgesini aldım.
    Eğer sizinde muayene ekimdeyse büyük ihtimalle sevkiniz 19-20 ekim gibidir e devletten kontrol edip hemen işlemlerinizi yaptırmanızı tavsiye ederim yoksa bedelliniz güme gidebilir.
    Hocam belge alma tarihinde mi gittiniz siz sağlık muayenesine yoksa 15 gün öncesinde mi?

Bedelli Askerlik 2019 KASIM-35B’inci Celp Döneminde sınıflandırma sonuç bilginiz yukarıdadır. 25/10/2019 - 09/11/2019 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı üzerinden veya en yakın askerlik şubesine giderek sevk belgenizi almanız gerekmektedir.

Böyle yazıyor bende. Kilodan sevk almıştım. Şimdi muayene olmam gerekiyorsa gideyim pazartesi günü hemen.

Geçen sene Kasım'da girmişim muayeneye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oytunjo -- 10 Ekim 2019; 19:22:14 >

• oytunjo kullanıcısına yanıt
    Gecen ay gittiğimde işlem yapmadılar, sevk bitisten 15 gun once geleceksin deyip geri göndermişlerdi. Evrak alma başlangıcım 4 ekimdi ben 7 ekimde gittim şubeye. Telefonla arayıp teyit ettirin isterseniz ama 25 ekimden sonra gitmeniz gerek diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilkentli06

Gecen ay gittiğimde işlem yapmadılar, sevk bitisten 15 gun once geleceksin deyip geri göndermişlerdi. Evrak alma başlangıcım 4 ekimdi ben 7 ekimde gittim şubeye. Telefonla arayıp teyit ettirin isterseniz ama 25 ekimden sonra gitmeniz gerek diye biliyorum.
    Ben de öyle biliyorum hocam ama teyit ettiririm. Geçen aradım açmadılar Pazartesi birkaç kez ararım.

Kasım başında gel demişlerdi bana geçen sene öyle hatırlıyorum zaten.
  • Bilecik Söğüt taze bitti eve dönüs yolculugu .

• quote:

Orijinalden alıntı: Siceyy

Bilecik Söğüt taze bitti eve dönüs yolculugu .
    Bende ordaydim 2 bolukten selamlar gayet rahat en rahat boluk..

Arkdaslar askerlikte bir sorun yok ama cok pislik ve basaktan bikiyorsunuz sadece sorun bu ve kalabalik hastalik virus gibi yayiliyor yoksa sorun yok vakit gecmiyor bide genelde hep bossun

• quote:

Orijinalden alıntı: gladyo38

Bende ordaydim 2 bolukten selamlar gayet rahat en rahat boluk..

Arkdaslar askerlikte bir sorun yok ama cok pislik ve basaktan bikiyorsunuz sadece sorun bu ve kalabalik hastalik virus gibi yayiliyor yoksa sorun yok vakit gecmiyor bide genelde hep bossun

Alıntıları Göster
    Hep boş demişsiniz, boş vakitte ne yapılmasına izin veriliyor ?
    Kpss hazırlanıyorum, konu çalışabilir miyim bu boş vakitlerde?

• Amasya 22. Alaya gideceklere sabır ve kolaylık diliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burdura gitmeyin fakat mecbur gideceksiniz. Acayip derecede kuru öksürük yapıyor iklimi havası. Gidecekler 4-5 kutu pastil alın cok lazım oluyor. Hasta olmamak için vitamin kesin götürün yanınızda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AzzOR.1991 -- 12 Ekim 2019; 12:13:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AzzOR.1991

Burdura gitmeyin fakat mecbur gideceksiniz. Acayip derecede kuru öksürük yapıyor iklimi havası. Gidecekler 4-5 kutu pastil alın cok lazım oluyor. Hasta olmamak için vitamin kesin götürün yanınızda.
    Revirde ilaç vermiyorlar mı hastalara ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzBuBa

Revirde ilaç vermiyorlar mı hastalara ?

Alıntıları Göster
    Biri hasta oldu mu tüm herkes bulaştığı için ve malum askerler bir anda üşüştüğü için yetişmediği olur normaldir.Sonuçta iç içe yatılı okul gibi.Ama daha kapalı.Ustalık döneminde sorun değilde acemilik döneminde büyük sorun mevsimine göre hastalık sivrisinek tür tür böcekler filan.
  • 65 İNCİ MKNZ.P.TUG.K.LIĞI/LÜLEBURGAZ

Katılacağım tarih 21.10.2019

Var mı gidecekler ?

• 
Sayfa: önceki 10201021102210231024
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.