Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (1000. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 998999100010011002
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen hocam çok şükür 🙂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Scorpioleo kullanıcısına yanıt
    Şan şeref bombaatar bölüğü hocam lütfen Yan yana bölüklerde takılmışız 3 hafta boyunca

Amasya için 1-2 kelam da ben edeyim. Rezil olmamak adına yanınıza:

• Plastik eldiven (Koğuş ve tuvalet temizliği için)
    • Maske (Tuvalet ve gece uyurken hastalıktan kaçınmak için)
    • Soğuk algınlığı ilacı (Yazın ne alaka demeyin, 48 kişi grip oluyorsunuz)
    • Boğaz pastili (Hem hastalık hem marşlardan sonra ses kısılması için. Temin edemeiyorsunuz içerden bunu ve revir yazmıyor SGK karşılamadığı için)
    • Don ve atlet sıkıntısı yaşandı bizde. Ordan alırım demeyin, yanınızda götürün kullan at yapacaksanız.
    • Güneş kremi olmazsa olmaz zaten. Yanacaksınız. Bembeyaz teni olan adam arap bacı gibi oldu orda gözümün önünde

Zorunlu olmamakla birlikte:

• Kulak tıkacı (Gece uyku ve atışlarda kullanmak için) edinin.
    • Haftasonu yapacak bişeyiniz olmuyor. Kitap götürün Cumartesi ve Pazar okumak için.

Şimdiden hayırlı tezkereler dilerim gidecek arkadaşlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_1907 -- 7 Temmuz 2019; 17:52:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mtrkmn61

Arkadaşlar, evrak alma tarihi var. O tarihte evrak alıp askere gitsem o günden sonra 21 gün mü sayılıyor. Yoksa sevk bitiş tarihinde mi orda olmam gerekiyor.
    Mesela evrak alma başlangıç 09.08.2019 diyor. 31 Ağustos'ta düğün var. Mesela Ağustos 10'da teslim olsam 31 Ağustosta çıkıyor muyum?

Alıntı ile cevap verirseniz süper olur
    sevk tarihinden itibaren askerlik başlıyor. sülüste katılım tarihi var. o tarihte katılmanız gerekiyor. erken katılmanız erken terhisi sağlamıyor.
  • Arkadaşlar celp istanbul aksam 8 9 gibi teslim olsam sıkıntı olur mu ?

• Arkadaşlar şöyle bir durum var bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi ?
    Ben 24 haziranda birliğime teslim oldum 12 Temmuz Cuma günü yemin töreni ile birlikte bitiyordu lakin babamın vefatı üzerine 1 temmuz ile 10 temmuz arası izin verdiler. İzin belgesi yanında kapalı zarf içinde terhis belgesini verdiler. Ben bu belgeleri daha askerlik şubesine götüremedim cenaze dolayısıyla şimdi ben bu belgeyi 10 temmuza kadar götürmem mi gerekir ve götürürsem ne tür bir sonuç çıkar. Yani beni o son 2 gün için tekrar birliğime yollar mı yoksa terhis belgesi verdiler diye o 2 gün için tekrar geri dönmeme gerek yok mu ? Bu konuları bilen bir arkadaş varsa yazarsa sevinirim. 10 Temmuz yani iznimin son günü askerlik şubesine anca gidebilirim.
  • _SeNaToR_ _ kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Allah rahmet eylesin hocam terhis belgesi duzenlendiyse geri dönüş olacağını sanmiyorum yani iki gün için sizi tekrar cagirmazlar o iki günde tekrar geri çağırmaya kalksalar minimum bir gün yol izni olacak zaten bir gün de gir çık yapmanıza gerek kalmasın diye size cenaze için izin hariç 3 gün idari izin vermiştir komutanınız, yani çok çok büyük ihtimalle askerliğiniz bitmiştir ama en saglikli bilgiyi de yine şubeden alırsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • terhis tarihi için sevk bitiş tarihini dahil ediyor muyuz saymaya yoksa bi sonraki gün mü başlıyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EGE OR. İS.SVŞ.TB./MENTEŞ/URLA/IZMIR buraya gidecek birileri var mi? Ya da yerini bilenler yardimci olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omara

terhis tarihi için sevk bitiş tarihini dahil ediyor muyuz saymaya yoksa bi sonraki gün mü başlıyor?
    25b iseniz 20 Temmuz'dan itibaren 21 gün sayınca 9 Ağustos'a denk geliyor. O gün terhis oluruz yüksek ihtimalle.
  • Arkadaşlar merhaba. 23 Temmuz birliğe teslim tarihi. 2 gün yol izni toplamda 19 gün bedelli askerlik yapacağım söylendi. 23'ü hariç saydığım zaman ayın 11'i pazar günü ve bayramın 1. gününe denk geliyor. Forumda okuduğum kadarıyla da cumartesi gününe denk gelen terhisleri cuma günü yemin töreni yapılarak uygulanıyormuş. Bu durumda terhis tarihi hangi güne denk geliyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exorchst -- 10 Temmuz 2019; 17:59:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exorchst

Arkadaşlar merhaba. 23 Temmuz birliğe teslim tarihi. 2 gün yol izni toplamda 19 gün bedelli askerlik yapacağım söylendi. 23'ü hariç saydığım zaman ayın 11'i pazar günü ve bayramın 1. gününe denk geliyor. Forumda okuduğum kadarıyla da cumartesi gününe denk gelen terhisleri cuma günü yemin töreni yapılarak uygulanıyormuş. Bu durumda terhis tarihi hangi güne denk geliyor ?
    İzinsiz başlangıç Cumartesi mi yazıyor sevk tarihinde?

• quote:

Orijinalden alıntı: Omara

aydın 1. jandarma eğitim komutanlığında yapan var mı arkadaşlar?
    15b gittim 18 mart-5 nisan

• Askere gidip geldim arkadaşlar,

Askerliğini yapmamış arkadaşlara referans olabilir
    https://www.youtube.com/watch?v=By428n7wZW4&t=3s

Videomu sizler için hazırladım.
  • 22 temmuz Tekirdağ saray a gelen var mı 🤔

• iyi günler sülüsü alınca pttye 2 gün içerisinde gidin yazıyor malum. 2ç günden sonra parayı alan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraglises

iyi günler sülüsü alınca pttye 2 gün içerisinde gidin yazıyor malum. 2ç günden sonra parayı alan var mı?
    Alınıyor hocam, 6-7 gün sonra aldım ben.
  • HunterInTheNight kullanıcısına yanıt
    Ben 20B gittim geldim o parayı halâ almadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 998999100010011002
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.