Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (998. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9969979989991000
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Amadeus_M

Cuma günü Burdur'dan terhis oldum.Allah şuan orda olanın ve oraya gidecek olanın yardımcısı olsun.bol sabır ve akıl sağlığı versin.Sorusu olan sorabilir elimden geldiğince yardımcı olurum.
    Hocam hangi bölükteydin ? Bende burdur'da yaptım hastalık hala devam ediyor.Sadece bu celp verilen kompozit başlık ve hücum yeleği bizi zorladı.Diğer iller de askerlik yapanlardan duymadım böyle bir şey galiba bu kompozit başlık bize özeldi.
  • Dönüş paralarını nerden ve kaç gün sonra aldınız acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iddaameydani

Dönüş paralarını nerden ve kaç gün sonra aldınız acaba?
    Dönüş paralarını ziraat bankasından alacakmışız.
  • vaque V kullanıcısına yanıt
    Ben 1/1’ dim.evet hocam bende duymadım, bizim gördüğümüz çoğu eğitimi kimse yapmamış.bize özeldi sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vaque V kullanıcısına yanıt
    Burdur geçmişten beri bedelli yeri olduğu için sizlere borda bedelli eğitimi vermişler çünkü başka hiç bi yerde o başlık verilip o kadar eziyet duyulmadı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Burdur geçmişten beri bedelli yeri olduğu için sizlere borda bedelli eğitimi vermişler çünkü başka hiç bi yerde o başlık verilip o kadar eziyet duyulmadı.
    Sen uzun dönem veya kısa dönem askerlik yapmışsın belli.Eziyet diye bir kelime kullanmadım eğitim ağır da demedim.Söylediklerim bedelli askerlik için geçerli sürekli insanlarla alaycı konuşuyorsun küçük görüyorsun sen 60 ay askerlik yapsan ne olur...
  • quote:

Amasya,Manisa,Erzincan,Mamak'ta Turlu turlu seyler oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar 30b celp dönemi 21.09.2019 sevk tarihi tam bitiş tarihi sevk tarihinden itibaren 21 gün sonramı oluyo sevk tarihi dahil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozdmrcey

selamın aleyküm hocam bende bergama gidicem bedelli sen gidip geldin mi veya gidicekmisincvp versende bi kaç bişe sorsam sana
    Buyur dostum 9 ay önce geldim.
  • X kare kullanıcısına yanıt
    Neden yazmadılar ki hiç?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba 12 mayısta terhis oldum yol ücreti yatmadı yatmayan var mi benim gibi

• Kışlaya en gec kacta teslim olabiliyoruz ? Aksam 8 9 da teslim olsam olur mu ?

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Bu işsiz 1 senedir bu başlığa pisliyor...

• Merhaba arkadaslar

10 haziran 21.celp sakarya taşkısığında yaptim bedelli askerligimi.Genel olarak bir sikinti yasamadik.Eksiklerimiz vardi.Bunu komutanlarda sizlere soyluyorlar.Emin olun ellerinden geleni yapiyorlar.Sonucta onlarda emir komutaya bagli oluyorlar.Sicak suyumuz vardi.Dus icin sabah 6-7 arasi girebilirsiniz.Her takiminda haftada iki gun dus saatleri var.Bu sure bazen 20 dk bazende 30 dk oluyor.Oyle 10 dk 5 dk degil.

Sikintilar ;

# Kantinde sira beklemeye hazir olun.Biz gittigikizde 4 tane kantinimiz mevcuttu boluk komutanimiz 2 kantin daha actirdi.Acemi birligi olmadigi icin adamlarda ellerinden geleni yapiyor

# Yemek tabaklari yagli oluyor ve temiz degil.Kotunun iyisi.Kendi taboldotlarinizi getirin.Plastik olarak satiliyor.Catal vs de goturun.

# cok kopek var bulasmayin hatta 21.celp de pireli takim olarak anildik.Ama pire yoktu sadece bir arkadasimiz sagolsun nobetci komutana soyledigi icin tedirgin oldular.Kogusumuz bosaldi.Sadece bir gece uzun donemlilerin kogusunsa yattik takim olarak.Bir sikinti yasamadik.

# famila atlet don goturun bu sayi 21 gecmesin.

Alacaklariniz

Famila
    Sinek ilaci
    Eldiven
    Bot boyasi
    Dis macunu ve fircasi (daha sonra botlari isterken altini boyamak icin lazim olacak)
    Dus jeli sampuan
    Havlu getirin orada veriyorlar ama siz yinede goturun
    Don
    Atlet
    Bozuk para (20-30 lira )
    Bol bol su alin kantinden sonra kalmiyor sayim oluyor filan
    Radyo getirin ufak
    Asker cell alin tuslu telefon goturun sikinti olmasin telefon karti satiliyoe 5 tl 45 dk
    En onemliside mavi yatak ortusu yastik kilifi ve bataniye kilifi goturun les gibi kokanlar var
    Top getirin hafta sonu oynuyorduk egitim sahasinda b*kunu cikarmadiginiz surece komutanlar izin veriyor.

Size tavsiyem yazici olun revirci olun yatarsnz hele hele revirci olun en rahati bizim revirci toplam egitim boyunca 100 adim bile atmamistir egitimlerde.Asla takim kidemlisi olmayin en zoru o.Ne demek bu 10 takim var 50 ser kisilik ve sizden birisini kidemli yapiyor saga sola kosturursunuz hemen atlamayin birisi atlar illa ki ama yazici icin revirci icin atlayin abi

Hakan macit gorunurde sert birisi gibi gozuksede askerlik ne demek onu uyguluyor bu da sizin zorunuza gidiyor diger bazi takimlar yatiyor biz niye egitim goruyoruz diyebilirsiniz.Adam asker ve bunu size asiliyor kotu niyeti yok asker gibi asker 21 gunde sizi biraz sıkabilir ama korkmayin hatta dusmeyin biz sukur ettik ama iyi bir insan sozunu dinlerseniz torene iyi hazirlanirsaniz sikinti yok.

Kogus nobetleri oluyor hatta gardiaaaaaan diye takiliyorduk.Ben genellikle 03.00-05.00 sabah nobeti bana geldi takimin basindan baslar sonunda bir daha doner ta ki yemin torenine kadar

Bedelli bolugu 487 kisiydi

0-50 1.takım
    50-100 2.takım diye gidiyor takimlar 9 kadar her takimin takim komutani var.Rasim komutan size denk gelirmi bilmiyorum iyi insan aptal insanlara tahammulu yok yoksa elinden geleni yapiyor cekinmeyin yardima ihtiyaciniz bir sikintiniz olursa soyleyin.Ama cocukca seyler olmasin.Denk gelirmi size bilmiyorum cunku gorevi bitiyor biliyorduk yanlista anlamis olabilirim.

Yaniniza bol bol kitap alin ben aldim ama ortam iyi olunca bahcede cekirdek kola partileri bitmez okumaya cikmazsinz bile.2 gunden sonra alisirsiniz.Tek sikintiniz gunes olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webconn -- 5 Temmuz 2019; 12:1:3 >

• iyi günler evrak alma başlangıç tarihi bugün gözükmesine rağmen belge alamıyorum ya da yerini bulamadım. sistem ne zaman aktif oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraglises

iyi günler evrak alma başlangıç tarihi bugün gözükmesine rağmen belge alamıyorum ya da yerini bulamadım. sistem ne zaman aktif oluyor?
    evet hocam ben de alamıyorum. sanırım ilerleyen saatlerde düşecektir sisteme. bugün alıp dilekçe-maaş-izin işlerini halletmem gerekiyor aslında ama bekliyorum bakalım.
  • EndlessDarkness E kullanıcısına yanıt
    aynı dertten muzdaribiz. müdürün toplantısı çıkmadan halletmem lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraglises

aynı dertten muzdaribiz. müdürün toplantısı çıkmadan halletmem lazım
    sizin hangi birlik?

bu arada 25b için bir whatsapp grubu var mıdır? ilk mesajda bulamadım.
  • sevk belgesi hangi baslikta hocam e devlette

• quote:

Orijinalden alıntı: horizont1905

sevk belgesi hangi baslikta hocam e devlette
    ASAL Bedelli Sevk Başvurusu

E devlete giriş yapınca arama kısmına "bedelli" yazınca görürsünüz. ikinci sıradaki menü.
  • 
Sayfa: önceki 9969979989991000
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.