Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.005
Cevap
56
Favori
272.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deserthawk

Arkadaşlar bende 55w805c var

Ben laptoptaki popcorn programını tv'ye kablosuz aktarmak istiyorum.

İnternette 1-2 şey buldum ama olmadı. DLNA falan diyor hiç anlamam bu işlerden.

Acaba programın .apk dosyasını falan tvye direkt kuramaz mıyım usb'den?

Bu konuda yardım rica ediyorum.

İlk günlerde Popcorntime TV'de çalışıyordu, sonrasında çalışmaz oldu ve devamlı buffer kısmında yanlış giden bir şey oldu diye hata veriyor ve hiçbir şeyi açmıyor.

Bir de siz deneyin.
    https://forum.donanimhaber.com/2017-sony-android-tv--123058968-163#130220452

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Önder Çatalkaya -- 11 Ocak 2018; 8:47:36 >

• Merhaba Arkadaşlar

65xd9305 cihazımda goruntu ayarlarını nasıl yapmalılıyım varmı bilgisi olan bu konuda yardımcı olursanız sevınırım.
  • Televizyonu sehpa üzerinde olup soundbar kullanan var mı acaba? Bu cihazın kumanda alıcısı ciddi sıkıntılı. Önünde en ufak birşey oldu mu algılamıyor. Şimdi benim tv sehpa üstünde ve soundbar almak istiyorum ama soundbar’ı tv’nin önüne koyarsam alıcı muhtemelen iptal olacak. Çünkü en düşük soundbar yüksekliği 5-6 cm. Kumanda alıcısı da o yükseklikte belki daha bile aşağıda kalıyor.

Tvnin ayak yuvasını son kademeye kadar taktı galiba Sony servisi. Tvyi bu ayaklardan yükseltme şansımız yok mu? İlla köküne kadar oturtmak mı lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gang Starr -- 12 Ocak 2018; 5:37:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tv nın arkasına koydum ben :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jehat_40

Merhaba Arkadaşlar

65xd9305 cihazımda goruntu ayarlarını nasıl yapmalılıyım varmı bilgisi olan bu konuda yardımcı olursanız sevınırım.

Ne yaparsam yapayım, verilen bütün resim , kalibrasyon ayarlarını denememe rağmen 65xe9305 te görüntü ayarlarını özellikle de banding olayını çözemedim. Samsung va panel lg ıps panel tv kullandım böyle bir sorun yaşamadım. Haraketli sahnelerdeki tabela, taksi plakası gibi objeleri okumak mümkün değil. Açıkçası samsung mu900 almadığıma pişman oldum.
  • ayancıklı A kullanıcısına yanıt
    Dostum sektorun ıcerısındeyım sony bu işin kralını yapıyor tek sıkıntı bence kullanımı bıraz zor lg zaten goruntu anlamında yerlerde samsungda monıtormu tvmı bellı degıl ışık suzmesı de oldukca mevcut bence dogru karar güle güle kullanın
  • matemdeyim,kd x9005c 55 inç tv almıştım 2016 Nisanında,yaklaşık 3 hafta önce arıza yapti,akşam seyrettik,ertesi sabah açtık arkada görüntü var ama önde yatay çizgiler vardı! Arkadaki görüntüyü seçemiyorsun,ama var görüntü,neyse tamirci çağırdık,geldi aldı götürdü,ertesi gün izmir'de panelci var,ona götürücem dedi,bugün öğlen haber geldi ki panel arızası varmış ve yapılamazmış ☹ yani çöpe dediler 😢 yurtdışından alıp getirmiştim,orada 2 sene olan garantisi burada 1 seneymiş mediamarkt'da ☹ var mı yapabileceğim bir şey arkadaşlar?? Yardımcı olabilecek biri var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • essbjk kullanıcısına yanıt
    Yapabilceğin bişey yok geçmiş olsun,sony'de öyle bi sorun yaşanıyorsa bu saaten sonra büyük paralar verilmez tv ye

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar aranızda hiç sony kullanıp samsung televizyona geçen var mı? yada samsung kullanıp sony e geçen tecrübesini paylaşabilir mi? özellikle 9005 / 9305 / ks9500 / 2017 Q7 / 2017 Q8 modelleri ile ilgili...

samsunga kıyasla sony nasıl? yada sonyden samsunga geçen varsa sonye kıyasla samsung nasıl?

9005 yada 9305 kullananlar memnunmu? veya eksik olarak saysam şurası eksik dediğiniz nereden memnun değilsiniz? özellikle konsolda kullanmak için almak istiyorum bu modellerde konsolla ilgili tecrübesi olan var mı?

geçmiş sayfaları okuyorum ama zaman geçtikçe verilen cevaplar daha güncel daha yenilenmiş bilgi oluyor.

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 14 Ocak 2018; 3:52:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

arkadaşlar aranızda hiç sony kullanıp samsung televizyona geçen var mı? yada samsung kullanıp sony e geçen tecrübesini paylaşabilir mi? özellikle 9005 / 9305 / ks9500 / 2017 Q7 / 2017 Q8 modelleri ile ilgili...

samsunga kıyasla sony nasıl? yada sonyden samsunga geçen varsa sonye kıyasla samsung nasıl?

9005 yada 9305 kullananlar memnunmu? veya eksik olarak saysam şurası eksik dediğiniz nereden memnun değilsiniz? özellikle konsolda kullanmak için almak istiyorum bu modellerde konsolla ilgili tecrübesi olan var mı?

geçmiş sayfaları okuyorum ama zaman geçtikçe verilen cevaplar daha güncel daha yenilenmiş bilgi oluyor.

teşekkürler

55xe9305 kullanıyorum. Daha önce samsung üst seviye tv kullanmadım.ilk cihazım 55x8505b idi garantiden para iadesi alarak 55xd9305 aldım. xd9305 ilk 1 ay içerisinde fark ettiğim görüntü bozulmasından dolayı garantiden değişerek bana 55xe9305 cihaz yolladılar. Şuanda çok memnunum cihazımdan ses ve görüntü olarak beni çok tatmin ediyor. ses olarak xd9305 den daha iyi diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dast710

quote:

arkadaşlar aranızda hiç sony kullanıp samsung televizyona geçen var mı? yada samsung kullanıp sony e geçen tecrübesini paylaşabilir mi? özellikle 9005 / 9305 / ks9500 / 2017 Q7 / 2017 Q8 modelleri ile ilgili...

teşekkürler

55xe9305 kullanıyorum. Daha önce samsung üst seviye tv kullanmadım.ilk cihazım 55x8505b idi garantiden para iadesi alarak 55xd9305 aldım. xd9305 ilk 1 ay içerisinde fark ettiğim görüntü bozulmasından dolayı garantiden değişerek bana 55xe9305 cihaz yolladılar. Şuanda çok memnunum cihazımdan ses ve görüntü olarak beni çok tatmin ediyor. ses olarak xd9305 den daha iyi diyebilirim.

yorum için tşk. 2 kere sorun çıkmasına çok şaşırdım. sizde ısrarla sony de diretmişsiniz. ben para iadesi aldığım gibi daha o markaya bakmazdım. bende teknosa lg de sorun yaşamıştım 5-6 yıl önce para iadesi sonrası direk samsung aldım. o gün bu gündür daha lg ye uzağım. bu arada samsung neden denemediniz? neden hep sony?

xe9305 de 6x10w hoparlör varmış. 2xmid 2xtix 2xbas. yani sony bayağı kalitesi iş yapmış resmen ses sitemi koymuş tv ye hani gücü 10w düşük odayı hoplatmaz ama kalitesi güzel olur tahminimce.

xe9005de 2x10w. 6xmid tiz bas nerede, 2xnormal hoparlör nerede. siz bundan dolayı daha çok beğeniyorsunuzdur.

bu arada Q8C/KS9000/9500 de 2x20w mid/tiz + 2x10wbas. yani samsung odayı hoplatacak hoparlör koymuş. KS Q8 farkı ise Q8de 4.2, KS de4.1 ses düzeni varmış.

dersimi çalışıyorum şu anda. kitap aşağıda.

https://www.displayspecifications.com/en/model/f2519d7
    https://www.displayspecifications.com/en/model/edc0a4c

https://www.displayspecifications.com/en/model/021ba9b
    https://www.displayspecifications.com/en/model/9e263e9
    https://www.displayspecifications.com/en/model/a2a8414

• dast710 D kullanıcısına yanıt
    Nasıl bı goruntu bozuklugu fark ettınız hocam acaba bızım tvlerdede mevcutmudur dıe kuskulandım.
  • cabriyo kullanıcısına yanıt
    Samsungda one connect işi kafamı karıstırdı kullanım acısından kesınlıkle samsung daha kolay goruntu anlamında sony daha detaycı konsolla oynayacaksan kesınlıkle sony tercıh etmelısınız bence
  • cabriyo kullanıcısına yanıt
    bence sizin dediğiniz bir garip, ürün arıza yapmamalı mı? yaptığı zaman başka markaya mı yönelmeli mi? veya yöneldiği marka arıza yapmayacak mı?
    dast710 görüntü kalitesinden memnun kalmıştır, yine sony tercih etmiştir, x8 serisi yerine üst segment ürün xd93 sonra xe9305 vermişler, 4-5bin bandında aldığı ürünlee 8-9 bin bandında ürünle değiştirmişler, bence çok daha iyi olmuş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dast710

quote:

teşekkürler

yorum için tşk. 2 kere sorun çıkmasına çok şaşırdım. sizde ısrarla sony de diretmişsiniz. ben para iadesi aldığım gibi daha o markaya bakmazdım. bende teknosa lg de sorun yaşamıştım 5-6 yıl önce para iadesi sonrası direk samsung aldım. o gün bu gündür daha lg ye uzağım. bu arada samsung neden denemediniz? neden hep sony?

xe9305 de 6x10w hoparlör varmış. 2xmid 2xtix 2xbas. yani sony bayağı kalitesi iş yapmış resmen ses sitemi koymuş tv ye hani gücü 10w düşük odayı hoplatmaz ama kalitesi güzel olur tahminimce.

xe9005de 2x10w. 6xmid tiz bas nerede, 2xnormal hoparlör nerede. siz bundan dolayı daha çok beğeniyorsunuzdur.

bu arada Q8C/KS9000/9500 de 2x20w mid/tiz + 2x10wbas. yani samsung odayı hoplatacak hoparlör koymuş. KS Q8 farkı ise Q8de 4.2, KS de4.1 ses düzeni varmış.

dersimi çalışıyorum şu anda. kitap aşağıda.

https://www.displayspecifications.com/en/model/f2519d7
    https://www.displayspecifications.com/en/model/edc0a4c

https://www.displayspecifications.com/en/model/021ba9b
    https://www.displayspecifications.com/en/model/9e263e9
    https://www.displayspecifications.com/en/model/a2a8414

Cabriyo 55x8505b modelini 2014 aralık ayında 5700tl ye aldım. 2016 yılı içerisinde sonradan fark ettiğim 3-4 adet canlı piksel ve 6-7 adet de grimsi lekeler yüzünden ürünü servise verdim. Servis biraz zorluk çıkarsa da işimi sony eurasia ile iletişime geçerek resimlerle hallettim. Sony bana xd8505 modelini önerdi fakat ben para iademi istedim ve gönderdiler. Vatan bilgisayarın hafta sonu kampanyasından 6000tl ye 55xd9305 aldım :). Bu fiyatı mediamarkt bile sony ile görüşmesine rağmen veremedi. Neyse aldık tv'yi farklı bir şehirden karğolandı. Sony servisi cihazı aldı eve kurulum yaptı gitti. Tv'yi izlerken görüntünün çok kötü olduğunu fark ettim,hatta eşim bile (pek anlamaz) eski x8505b modelin daha iyi bir görüntüye sahip olduğunu fark etti. Bu arada kuzenime 55xd8505 modelini satın aldık ve benim eve getirip karşılaştırdık. 55xd8505 modeli 55xd9305'i resmen tokatlıyordu. Hemen fotoğraf ve video ile bu farkları kayıt altına aldım ve servisi tekrar çağırdım. Servis elemanı farkı gördü ve tv'yi alıp servise götürdü. Servis müdürü tarafımı arayıp bu cihazda sıkıntı yok dedi. Servise gittim ve sıkıntıyı yüzyüze konusarak anlattım. (servis müdürü hdr'yi seçince sıkıntı yok falan demeye başladı.Dedim hep hdr modundamı izliycem :) ) Neyse problemi gördü ve kabul etti. Ama genel merkeze fotoğraf göndermem lazım dedi elindeki fotograf makinesi ile çekmeye başladı, fakat hiçbir şekilde problemi fotoğraflıyamadı. Bendeki görüntüleri kendisine verdim. sonra süreç başladı. 20 iş günü dolmadan değişim yapıldı ve tarafıma 55xe9305 gönderildi:).

Israrla sony de diretme sebebim ise SONY kalitesi. Görüntü işleme üzerine gerçekten çok başarılı. Doğal renkler olması samsung dan ayıran en önemli özellik bence. Samsung çok parlak ve bu yüzden detaylar kayboluyor. Smart özellik olarak belki bir lg&samsung değil ama android bana yeterli.

ilk tv mi alırken (55x8505b) büyük teknoloji marketlerdeki duvardaki 20-30 tv arasından 2 sony ve 1 samsung gözüme kestirdim,ve sonyde karar kılmıştım.

• 55xd9305 deki problem siyah zeminde kırmızı ve yeşil lekelenmelerdi.

https://www.youtube.com/watch?v=IdxLjA9VIhc (burda saniye:29 ve saniye:33 e dikkatli bakarsanız problemi anlarsınız.)

https://www.youtube.com/watch?v=gu5TGEQhc9I

https://www.youtube.com/watch?v=UR50lpkZLqg

https://www.youtube.com/watch?v=y3-IYhKyQi0

https://www.youtube.com/watch?v=titRzlTNSgU

Youtube'de ve internetten indirdiğim 4k içeriklerde bile aynı sıkıntı vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: MarioGomez

bence sizin dediğiniz bir garip, ürün arıza yapmamalı mı? yaptığı zaman başka markaya mı yönelmeli mi? veya yöneldiği marka arıza yapmayacak mı?
    dast710 görüntü kalitesinden memnun kalmıştır, yine sony tercih etmiştir, x8 serisi yerine üst segment ürün xd93 sonra xe9305 vermişler, 4-5bin bandında aldığı ürünlee 8-9 bin bandında ürünle değiştirmişler, bence çok daha iyi olmuş.

garip değil hocam buna tercih olarak bakın. servis dedinmi uğraşmak gerekiyor. uğraşmayıda herkes sevmez. ki anlatıyor arkadaş pek kolay olmamış ve bu süreç aylarca sürmüş. o moral bozukluğunu düşünün bunu kim çekmek ister.
  • dast710 D kullanıcısına yanıt
    hocam xe9305 i canlı deneme fırsatım olmadı ama xe9005i canlı deneyebildim basit şekilde. tutupta konsol bağlamadım.

açıkçası mağazadaki 9005in köşeleri 1-2cm kadar biraz karanlık geldi. ve sanki ekranda yatay perdeleme var gibiydi. tabi mağazada aydınlık ortamda tam anlayamadım. samsung Q7 dede aynı videoyu denedim. açıkçası samsung daha iyi görüntü veriyordu. mesela karbonfiber görüntü samsungda daha belirgindi xe9005e göre. şimdi 9305 daha üstün tamam ama herkesin övdüğü 9005 beni hayal kırıklığına uğrattı. tabi dediğim gibi konsolu bağlamadım sadece video izledim. belkide mağazadaki tv de hata vardı. diyelimki ben tv yi aldım eve getirdim görüntüyü beğenmedim. bu tv özelliğimi böyle yoksa tv de hata mı var bunu nereden anlayacağım? yani çevremde xe9005 yada xe9305 i olan biriside yok gidip kıyaslayabileceğim. hani mağazada aynı videoyu aynı şekilde oynattım aynı yerlerde durdurdum inceledim detaylara baktım, hdr açtım kapadım diğer ayarları açtım kapadım açıkkende kapalıykende tekrar videodaki aynı yerdeki detaylara baktım. bu şekilde Q7, 9005ten iyi gibi göründü. şimdi aklımda soru işareti kaldı hadi xe9305 i alıpta beğenmezsem diye? siz 9005 ile 9305 arasında belirgin fark var diyormusunuz? böyle ilk bakışta kendini belli ediyormu 9305? yoksa arada çok fark yok mu? tşk.

• quote:

hocam xe9305 i canlı deneme fırsatım olmadı ama xe9005i canlı deneyebildim basit şekilde. tutupta konsol bağlamadım.

açıkçası mağazadaki 9005in köşeleri 1-2cm kadar biraz karanlık geldi. ve sanki ekranda yatay perdeleme var gibiydi. tabi mağazada aydınlık ortamda tam anlayamadım. samsung Q7 dede aynı videoyu denedim. açıkçası samsung daha iyi görüntü veriyordu. mesela karbonfiber görüntü samsungda daha belirgindi xe9005e göre. şimdi 9305 daha üstün tamam ama herkesin övdüğü 9005 beni hayal kırıklığına uğrattı. tabi dediğim gibi konsolu bağlamadım sadece video izledim. belkide mağazadaki tv de hata vardı. diyelimki ben tv yi aldım eve getirdim görüntüyü beğenmedim. bu tv özelliğimi böyle yoksa tv de hata mı var bunu nereden anlayacağım? yani çevremde xe9005 yada xe9305 i olan biriside yok gidip kıyaslayabileceğim. hani mağazada aynı videoyu aynı şekilde oynattım aynı yerlerde durdurdum inceledim detaylara baktım, hdr açtım kapadım diğer ayarları açtım kapadım açıkkende kapalıykende tekrar videodaki aynı yerdeki detaylara baktım. bu şekilde Q7, 9005ten iyi gibi göründü. şimdi aklımda soru işareti kaldı hadi xe9305 i alıpta beğenmezsem diye? siz 9005 ile 9305 arasında belirgin fark var diyormusunuz? böyle ilk bakışta kendini belli ediyormu 9305? yoksa arada çok fark yok mu? tşk.

Açıkcası 9005 ile 9305 modelini karşılaştırma şansım olmadı. Q7 leride hiç incelemedim. Youtube da inceleme videoları vardır belki bir bakın derim. Ayrıca farklı inceleme yapan yabancı siteler var ordanki sonuçlarla kendinize göre kriter edinebilirsiniz.

• Yalnış bölüme açılmış konu, taşındı.. (https://forum.donanimhaber.com/sadece-sony-xe9005-android-tv-ana-konu--127732540-181)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bambue2 -- 17 Ocak 2018; 16:48:25 >
  • 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.