Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.005
Cevap
56
Favori
272.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar trt 4k diriliş Ertuğrul u yayınlıyor bu dizi 4k mı çekildi ki trt 4k verebiliyor yoksa çakma mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ertuğrul HD çekildi HD veriliyor, zaten adamların saçına sakalına bakılınca anlaşılıyor.

Mundar ettiler kanalı bee.

• Arkadaşlar bişey sormak istiyorum 2018 haziranında malum dünya kupası va trt vericek sanırım ama biss şifreleme olucrsa 4k veya hd olarak izleyemicekmiyiz ? biss için bir çözüm varmı ?
  • eergul E kullanıcısına yanıt
    neden şifreleme olsunki
  • Arkadaşlar Merhabalar
    Şubat sonuna kadar stokla sınırlı ürünlerde kampanyamız vardır.
    Düşünen arkadaşları mağazamıza bekleriz.

SONY-KD49XE8005BAEP – 3.949 TL
    SONY-KD55XE8505BAEP – 5.099 TL
    SONY-KD55XE9305BAEP – 7.599 TL
    SONY-KD65XE9305BAEP – 11.599 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: eergul

Arkadaşlar bişey sormak istiyorum 2018 haziranında malum dünya kupası va trt vericek sanırım ama biss şifreleme olucrsa 4k veya hd olarak izleyemicekmiyiz ? biss için bir çözüm varmı ?

Arkadaşım benim gibi maç izlemek için alacaksan Sony den uzak dur. 65xe9305 bende hayal kırıklığı yarattı. Hareketli görüntüler tam felaket . Ne kadar motionu kapalı yaparsan yap yine de berbat. Ya benim tv de problem var yada herkeste aynı ama problem yapan yok. Bu konuda forumda sony başlıklarında okuyabildiğim kadarıyla kimse de şikayetçi olmamış. Sony 55 inçlik ıps panelli lg kadar olamadı. Onda bile böyle bir durum yok.
  • TV de sorun yok, sorun Dahili uydu alıcısında. Ben merak edip bir deneme yaptım. Dahili uydu alıcısı ile tek uydu taratıp (Çatıda Astra 19, Hotbird 13, Twin LNB Astra 4A, Twin LNB Eutelsat 7A-7B Twin LNB ve Tabiki Turksat 42 quadro LNB var) (çok uzun sürüyor İşin yoksa bekle!) Şifreli Kanalları Free server veya CCcam ile açamassın. En basiti BİSS şifreli kanalları bile izleyemessin .Gürüntü fps yavaş, KAnallara picon yapamassın. Bu liste uzar gider....Dahili uydu alıcısı gerçekten vasat.
    Ama Harici 4K kaliteli uydu alıcı kullanırsan . Unutma Harici uydu alıcısının Broadcom çip BCM 7251S
    12K DMIPS (12000) işlemci 2 x 1700MHz Dual Core (2 x 1.7GHz) NAND Flash 4 GB eMMC. E tabiki bu donanımla tabiki görüntüyü Kusursuz izlersin.
    OCTAGON SF4008 4K UHD 2160p DVB-S2X Receiver (ben bu cihazı kullanıyorum)
    2160p 60fps ayarla sen o zaman görüntüyü gör maçı izle. ( HDMI KABLO VER: 2.0a olmalı)
    üstelik DVB-S2X desteği var.

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurizmir -- 19 Ocak 2018; 18:53:11 >

• ayancıklı A kullanıcısına yanıt
    hareketli sahneler için motion u kapalı yapmaktan kastınız, hareketlilik ayarlarında ki motionflow mu?
    eğer onu kapalı tutarsanız, titreme yapması çok normal zaten, yumuşak veya kişisel den manuel olarak kendiniz ayarlayıp denediniz mi?
  • Dediğiniz ayarları da deneyeceğim ama söylemek iatediğim görüntüde titreme değil de hareketli sahnelerde flulaşma olması. Tv de bir belgesel programında araç içinden yapılan çekimde araç anayolda ilerlerken yol üzerindeki tabelaların yazılarını okumak mümkün değil . Tabelelarda bulanıklaşma oluyor , bu da tv izleme zevkini bozuyor.

motionflow u zaten kapalı konuma alırsanız, titreme hep yapar, kapalı konumda tutmayınız.
    dediğim ayarlarda bir deneyin, birde izleme mesafeniz çok yakınsa gözünüz seçiyor da olabilir.
    bu zamana kadar sattıklarımız da sorun yaşamadık.
    ayancıklı hocam bende 55xe8577 var ve ilginçtir benimde en memnun olduğum kısmı motion.Tamam bazı sıkıntıları var androidin ama hareketli görüntü açısından ben çok memnunum.
  • mdmrx M kullanıcısına yanıt
    mdmrx hocam 4k arşivi oluşturmaya başladım görüntüler muhteşem :), demekki uydu cihazı eski bu nedenle uyum sağlamıyo maksadım maçlarda biss sorunu olan durumlarda uyduyu kullanmaktı napalım başka çözüm arcaz cevap için teşekkürler
  • radko kullanıcısına yanıt

• eergul E kullanıcısına yanıt
    8577 va panel.. yandan seyredince görüntü kaybı nasıl sizce?
    biz 5 kişiyiz ve bazen illaki yandan seyreden oluyor.. eğer görüntü kaybı çoksa varsın siyahı iyi olmasın ips düşünürüm..
    8005 mesela..

ama geçenlerde mm ye gittim lg nin super uhd diye adlandırılan nano cell display ekranları çok güzel..
    ama 55 inç 6000 tl..ips panel olmasına rağmen süper siyahı var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

8577 va panel.. yandan seyredince görüntü kaybı nasıl sizce?
    biz 5 kişiyiz ve bazen illaki yandan seyreden oluyor.. eğer görüntü kaybı çoksa varsın siyahı iyi olmasın ips düşünürüm..
    8005 mesela..

ama geçenlerde mm ye gittim lg nin super uhd diye adlandırılan nano cell display ekranları çok güzel..
    ama 55 inç 6000 tl..ips panel olmasına rağmen süper siyahı var..

Hafif bi soluklaşıyor ama kesinlikle tavsiye ederim. Çok memmunum tv'den.

Arkadaşlar 55XE8577 televizyonuma hdd veya flash bellek taktığım zaman okuyor fakat çıkarıp 2. Kez taktığımda görmüyor televizyonu ayarlardan hakkında kısmına girip yeniden başlatmam gerekiyor hdd veya flash takılıyken. ES dosya yöneticisi kullanıyorum

• Herkese merhaba,

Tavsiye konusuna yazdığım mesajı burada da paylaşayım...

2 gün önce Sony KD-55XE9305 model televizyon aldım. Kısaca belirtmem gerekirse; son derece başarılı bir görüntü, estetik bir görünüm, çok iyi bir malzeme kalitesi var.

Aslında yeni tanıtılan KD-55AF8 Oled almayı düşünüyordum ama hem Türkiye fiyatının XE9305'den neredeyse 2 katı fiyatıyla gelecek olacağını tahmin ettiğimden, hem de Nisan Mayıs aylarına kadar beklemeye tahammülümüz olmadığından vazgeçtim. Diğer seçeneğim de LG E7 Oled idi ama tüm ses sistemim Sony olduğundan ve oğlumun da bir Sony kullanıcısı olması nedeniyle pratikte daha yarayışlı olacağını düşünerek ondan da vazgeçtim. Ayrıca benim tüm sistemlerin aynı marka olması gibi bir takıntım da vardır :)

XE9305'in en beğenmediğim yanı uzaktan kumandası :) Bu kadar güzel ve estetik bir televizyona hiç yakışmayan, 10-15 yıl öncesinin kumandalarını hatırlatan son derece kaba bir cihaz.

Bu televizyon hakkında kullanıcı görüşlerini almak isteyen olursa seve seve yardım edebilirim.

• Arkadaslar merhabalar

ben cok kısa birsey sormak istiyorum ben yurtdışında yasiyorum ve android markete girdigim zaman pek fazla uygulama yok ornegin tv programlarindan bir tek trt yi bulabildim.

sormak istedigim diger kanallarin app yok yoksa yurtdışında oldugum icin bende gozukmuyormu

Teşekkürler

• Arkadaslar notebook uzerinden film/ekran yansitmak istiyorum TV'ye, hangi uygulama ile yapiyorsunuz siz bu islemi? Plex, Serviio vs mi kullaniyorsunuz?
  • mdmrx M kullanıcısına yanıt
    mdmrx mrb çok yanda olursa 45 dereceyi geçen bir miktar görüntü kaybı olabiliyo görüntü kalitesininde etkisi var sanırım ama ıps ile kıyaslamak bu tv ye haksızlık olur sanırım
  • neyalansoyliyim kullanıcısına yanıt
    neyalansoyliyim mrb bendede 55xe8577 var 3 tane usb 1 tane 2 tb hdd var toshiba 32 gb usb ntfs formatında olmasına rağmen 50 defada takıp çıkarsam sorun yok görüyor, lexar usb ancak fat32 formatında görüyor, sandisk usb var onu görmesi ise çok zor bence bu tv marka seçiyor sanırım. 2 tb hdd ise içinde çok fazla resim falan var bu nedenle takınca 1 dk anca görüyo ntfs formatında ama sorun yok , sony bellek seçiyor o kesin. Görmediği sandisc usb yide guiformat ile formatlayınca görmeye başladı.
  • 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.