Şimdi Ara

2017 SONY A1 OLED TV (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.398
Cevap
12
Favori
76.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben Şubat 2017 satın aldım. Logo yanığı olmadı.

Geçen İstanbullu Gelin dizisinde bir iki karede sarı renk şeklinde seyir esnasında bir kaç defa sarı bozulmalar gözlemledim.

Aynı dizide geçen hafta yine bir kaç karede bu durum tekrarladı. Digitürkten mi kaynaklı, diziden mi kaynaklı bilemedim.

Diğer sinema, belgesel veya netflix izlediğimde hiç olmadı. Anlam veremedim henüz neden kaynaklandığına dair. @hakancx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hugo_ramirez -- 3 Ekim 2018; 14:12:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aklıma gelmişken sormak istedim,

Benim A1 Philips’in akım korumalı prizine bağlı, anahtarlı çoklu priz. Prize bağlı olan sadec TV ve Digitürk kutusu.

Geceleri yatarken ben prizi anahtarından kapatmıyorum. Elektrik akımı devam ediyor yani. Standby konumunda.

Sizce mantıklısı bu şekilde mi? Yoksa tüm elektriği gece 00:30 - sabah 09:00 arası kesmek mi mantıklı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hugo_ramirez

Aklıma gelmişken sormak istedim,

Benim A1 Philips’in akım korumalı prizine bağlı, anahtarlı çoklu priz. Prize bağlı olan sadec TV ve Digitürk kutusu.

Geceleri yatarken ben prizi anahtarından kapatmıyorum. Elektrik akımı devam ediyor yani. Standby konumunda.

Sizce mantıklısı bu şekilde mi? Yoksa tüm elektriği gece 00:30 - sabah 09:00 arası kesmek mi mantıklı?

Satan kişiler hep stand-by da bırakın diyorlardı, ben uzun tatile çıkarsam çekiyorum.

• Şimdi ağabey... cihaz elektriğini kesmene gerek yok ... Oturduğun sokakta ciddi sıkıntılar varsa kablo patlamaları gibi. Voltaj koruyucu kullanabilirsin (ben baysallar kombi regülatörü kullanıyorum 500 watt... Bu markayi tavsiye ederim başkada bilmem )

Bu arada az önce TV de yazı çıktı... Televizyon yılda bir yapılan piksel düzeltme saatine ulaştı bir sonraki kapanmadan otomatik yapacak dedi... İhtiyacım yoktu keşke otomatik özelliği olmasaydı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uzay-Zaman

oled tv de istediğini yapabilirsin... bir metreden dürbün ile bakma barbarlığı bile dahil... baş ağrısı göz yorma gibi durumlar oluşmuyor.. zaten 100 hz panel olmasıda önemli... ışığınıda kısabiliyorsun... ama mesela black frame insert (BFI) özelliğini açarsan 3 metreden izlemelisin.. çünkü ekran saniyede 50 kere titremeye başlar... (amerika da 60 HZ)

Alıntıları Göster
    Hocam peki oled tv de bu kadar yakından izleyim led tv lerde neden bu kadar yakından izleye miyoruz?
  • Selam beyler a9f TR'ye gelemedi sanırım daha ? gerçi gelse de 30000 TL filan olur galiba

Edit gelmiş fiyatı görmeden iyi tahmin etmişim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 8 Ekim 2018; 12:8:16 >
  • LuqueTr kullanıcısına yanıt
    Ben olayı sadece sağlık açısından değerlendirdim... İster LED ister oled olsun panel en az 100hz olmalı... Birde şöyle düşün full HD ile 4k bir değil... Yakinlastikça full HD işi bozar... 55 inç için 160 cm sinema keyfi, 220 cm genel kullanım diyor rtings sitesi... Oled in tek avantajı düşük ışıkta TV nin görüntü kalitesi kendini korumaya devam ediyor .. ama kaliteli bir LED TV de yakından izleyebilirsin...

• quote:

Ben olayı sadece sağlık açısından değerlendirdim... İster LED ister oled olsun panel en az 100hz olmalı... Birde şöyle düşün full HD ile 4k bir değil... Yakinlastikça full HD işi bozar... 55 inç için 160 cm sinema keyfi, 220 cm genel kullanım diyor rtings sitesi... Oled in tek avantajı düşük ışıkta TV nin görüntü kalitesi kendini korumaya devam ediyor .. ama kaliteli bir LED TV de yakından izleyebilirsin...
    Ah hocam çok düşünüyorum 2.20 den 55 inç büyük olur mu diye sonuçta yatak odama alacağım bide göz sağlığımı bozar mi diye düşünüyorum

Valla ben açıkçası Samsung'un q9 serisine aşık oldum.. renkleri büyülüyor resmen... 220 cm den 65 inç izlesene sıkıntı olmaz diye düşünüyorum... Anladığım kadarıyla LED TV lerin eski sıkıntılarını çözmüşler artık... LG LED de düşüne bilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzay-Zaman -- 8 Ekim 2018; 19:53:21 >
    Birde samimiyetle bir tavsiyede bulunayım.. sonuçta yatak odası diyorsun.. hatırladığım kadarı ile iPhone x sahibisin... Duvara monte edilen hareketli bir kol al telefon için... Kafanı yastığa koy sonra telefonu kendine doğru çekt alsana sinema keyfi... Hatta telefonlar için boyuna asılan tutacakların olduğunu biliyorum

• quote:

Birde samimiyetle bir tavsiyede bulunayım.. sonuçta yatak odası diyorsun.. hatırladığım kadarı ile iPhone x sahibisin... Duvara monte edilen hareketli bir kol al telefon için... Kafanı yastığa koy sonra telefonu kendine doğru çekt alsana sinema keyfi... Hatta telefonlar için boyuna asılan tutacakların olduğunu biliyorum
    Teşekkürler hocam eğer OLED tv lerde indirim olursa ya LG C8 ya da AF8- AF9 almayı düşünüyorum
  • TV yi duvara monte ettim... Aparatı 120 TL ye aldım hepsiburada.com dan... Ama kesinlikle tavsiyev etmem... Ben modifiye etmek zorunda kaldım.. üzerine Max 35 kg yazmışlar ama Max 18 falan aslında (sonuçta türk malı).. Daha önce görseydim LG nin aparatını alırdım... Aynı sitede var... TV ekranini kasıtlı olarak orijinaline uygun olarak egimli tutuyorum.. kırmızı renkler açıya göre değişiyor çünkü

2017 SONY A1 OLED TV.

2017 SONY A1 OLED TV.

• Uzay-Zaman kullanıcısına yanıt
    Olmamış. Tüm büyü bozulmuş.. Bu TV kendi standında durmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Olmamış. Tüm büyü bozulmuş.. Bu TV kendi standında durmalı.
    Gönülden geçen zaten senin dediğin gibi ama ancak bu şekilde kullanım kolaylığı sağlıyor... Birincisi kumanda doğrudan TV yi görüyor.. ikincisi TV girişlerine alttan ulaşabiliyoruz... Üçüncüsü TV ileri geri sağa sola hareket ediyor kollar sayesinde

O zaman yapacak bir şey yok. Hayırlı olsun Güle güle kullanın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim bu zamana kadar Home Thetre Sistem kurdum, OLED TVler kurdum , Dolby Vision Onaylı , Dolby Atmos sistemli , cihazlar kurdum. Ama senin gibi yaratıcılıktan uzak arkadaş görmedim , A1 OLED i ne hale sokmussun. Sony o televizyonu evden söküp götürmesine ramak kalmış . @Uzay-Zaman

Yani yazmak istedim kalbini kırmak istemedim ama kırmak da elde değilki be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolbykoray -- 17 Ekim 2018; 14:43:11 >

Gözlerim kör olsaydı da şu görüntüyü görmeseydim. Önceki yorumlardan sonra bu konuya yazmama, sadece izleme kararı almıştım ancak bunu görünce televizyona yazık diye yazmak istedim.

Öncelikle duvara monte edildiğinde TV dümdüz durabiliyor.

2017 SONY A1 OLED TV
     2017 SONY A1 OLED TV

Bu iki fotoğrafta da görüldüğü üzere dümdüz olabiliyor ancak o durumda bağlantılara uzanmalar problem olabilir.(Fotoğrafları internetten buldum) Bağlantılara uzanmak neden bu kadar önemli onu da çözebilmiş değilim, 10-11 aydır A1 kullanıyorum. İlk kurulumda, Apple TV aldığımda ve geçen hafta AVR aldığımda HDMI girişlerini düzenlemek için kullandım. Bunun haricinde ileride de hoparlörlerim gelince onların kurulumunu tamamlamak için uzanacağım ve bitecek. Her gün HDMI girişi mi değiştiriyorsunuz?

Neyse asıl yazma amacım TV'nin arkasındaki o panelin birleşebildiğini belirtmekti. O şekilde TV'niz zarar görebilir. Dilerseniz servis çağırın dilerseniz kendiniz işlem yapın ama TV'nin bozulmaması için o montajı düzeltin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sener652 -- 17 Ekim 2018; 14:48:34 >

• Kısa süreliğine o şekilde kullandıktan sonra düzelttim. Ama tv hala duvarda asılı duruyor tabiiki . Kaldıkı bende zaten eğimi kasıtlı olarak deneme amaçlı kullandım. Tv duvardan yaklaşık 30 cm ileride şık duruyor sıkıntı yok... Böyle birşey için 30 TL değilde en az 300 lira verip hareketli kolları olan bir askı aparatı tavsiye ederim tabii... Benim bu tv ile ciddi problemlerim var artık eğimli mi değil mi kafa yormuyorum... O kadar çok renk ayarları ile oynadımki istediğimi bulamadım tv yalama oldu artık... İnsan ciltlerini kırmızı gösteriyor bu tv. Cildi düzeltseniz bu seferde ortam kırmızıdan yoksun kalıyor. Benim artık kendimi teselli eden düşüncem şu.. tv 10 bit panel olduğu için şu anda yaygın olan 8 bit videolarda çok başarılı değil.. ama ileride 4k uhd videolarda bu tür sıkıntılar azalacak... Tv sinden memnun olan varsa buyrun dinliyorum

Orjinal askı aparatı vardı, onu araştırabilirdiniz. Hiç olmadı servisi arayarak destek isteyebilirdiniz.

Renk ayarlarıyla kafanıza göre oynamayacaksınız veya internetteki paylaşılan ayarlarla çok daha iyi olacak diye birşey yok. Ben bir iki denedim hoşuma gitmeyince herşeyi sıfırladım ve orjinal halinde kullanıyorum.

Bu konuda problem olduğunu düşünüyorsanız, konuya fotoğraf/video atın ki gerçekten ciltleri kırmızı mı gösteriyor yoksa sizin hissettiğiniz mi bi görelim. Ona göre yorum yapalım. Sonrasında bir problem olduğunu düşünürsek veya siz düşünüyorsanız servisi arayın gelip kontrol etsinler. Bir problem varsa, değişim veya para iadesi gerçekleştirilir, siz de kurtulursunuz.

Servis gelir bir problem yok derse ve siz bu konuda çok hassas iseniz, Türkiye'de bu işi yapan birileri var mı bilmiyorum ama yoksa da kafayı kırıp "Calman" programını satın alırsınız. Bunun üzerine kalibrasyon için gerekli olan donanımları da yurtdışından sipariş verirsiniz. TV'nizi ortamınıza göre kalibre edersiniz. Bunlar ayrı maliyetler tabi. TV kalibrasyonu sonrasında düz bir çizgi yakalayınca tüm renkleri doğru verdiği tescillenmiş olur.

10bit panel piyasada tek bu TV'de mi var? Bu söylediğinize bütün 10bit paneller girer o zaman 10bit panel almak mantıksız gibi bir sonuç çıkar ancak ben katılmıyorum. TV'mden de oldukça memnunum. Apple TV 4K, Xbox One X, Turkcell TV+, Digiturk 4K ile kullanıyorum. Bir çok şey izliyorum. Normal yayın kanalları da dahil olmak üzere kendi indirdiğim filmler, itunes movies'den satın aldığım filmler, Netflix vs. Arkadaşlarımla birlikte toplanıp film, maç, dizi izlediğimiz oluyor. İzleyen herkes de çok etkileniyor. Ben kendim de her başka yerde bir şey izlemek zorunda kaldığımda eve geldiğimde televizyona sarılasım geliyor.

• Bende televizyon dan gayet memnunum sadece apple tv 4k ve kendi uygulaması üzerinden netflix dolby vision performansı.

Tv de renkler çok koyulaşıyor ,siyahi insanların karanlık sahnelerde yüzlerini çok zor görüyorum, tüm detaylar kayboluyor, sizde nasıl?

Örnek olarak netflix luke cage de karanlık sahneler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saydam330 -- 18 Ekim 2018; 16:17:56 >
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.