Şimdi Ara

2017 Samsung TV (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
888
Cevap
16
Favori
106.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mu9000 kullanıcısıyım. Tv izleme ayarlarıyla ilgili bir sıkıntım var. Maç yayınlarında ekran dar açıdan geniş açıya geçerken böyle takılma oluyormuş gibi (filmlerde slow efektti gibi) 1 saniye bile sürmeyen bir geçiş oluyor. Ayarlarla alakalı sanırım. Maç yayını için kullandığınız özel ayarlarınız nelerdir? Film ve tv yayınları için sıkıntım yok. Deneme yanılma yöntemiyle kendime uygun ayarları buldum. Maç izleme içinse tabiri caizse sınıfta kaldım. Yardımlarınızı bekliyorum.
  • Mrnomak M kullanıcısına yanıt
    auto motion ayarlarını tamamen kapatarak deneyin. Güncellemenizi kontrol edin 1144.0 sürümü olması gerek değilse güncelleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatay_26

auto motion ayarlarını tamamen kapatarak deneyin. Güncellemenizi kontrol edin 1144.0 sürümü olması gerek değilse güncelleyin.

Digital Temiz Görünümün aktif ya da pasif olmasının (Maç izleme için konuşuyorum) etkisini göremedim ama bir etkisi oluyor mu?
    Digital temiz görünümü aktif yaptığınızda piksel aralarına siyah kare ilavesi yapılıyor bu da parlaklığı düşürüyor o yüzden parlaklık değerini arttırabilirsiniz, akıcılığa faydası olduğunu düşünüyorum ki öyle olması gerekiyor zaten. Bunu açtığınızda auto motion ayarlarını sıfırlayın ya da kapatın o şekilde kullanın.
  • cagatay_26 C kullanıcısına yanıt
    Öğle arası baktım ayarlara, maç izlerken ki ayarlarım da dediğiniz gibi auto motion kapalı ve sürüm güncel. Hatta Temiz görünüm de aktifmiş. Başka ne yapabilirim. Sürekli olan birşey değil. Dar açıdan geniş açı görüntüye ya da bir anda kamera diğer tarafa dönerken olan 1 saniye bile sürmüyor, geçiş anında anlık bir olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mrnomak -- 10 Ekim 2017; 13:48:44 >
    Eğer harici uydu alıcı kullanıyorsanız uydu alıcının çözünürlük değerlerini kontrol edin 1080i, 1080p değerlerinde deneyin özellikle 1080p değerinde daha iyi olduğu söyleniyor. Bir de internetten örnek maç videoları indirin youtube da olur, bu videoları 1080p ve 4k olarak indirin usb ye atın oradan oynatın bakalım yine aynı şeyi yapacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

bu mu7000 panelinin farklı olması olayı nedir? pazarda aldım VA evde açtım IPS mi yoksa öncesinde anlayabiliyor muyuz?

55mu7000 parasına göre iyi görünüyor aslında ama kafa karıştırıcı şeyler okudum.

Aynı mide bulandırıcı sorun yüzünden bende MU7000 alma işini askıya aldım. Ama ailem baskı yapıyor al artık bir tane diye. Haklılarda tüplü ile idare ediyoruz da.

Acaba VA ve IPS olup olmadığını kesin olarak anlayabileceğimiz bir test yöntemi var mı beyler???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 10 Ekim 2017; 18:0:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

bu mu7000 panelinin farklı olması olayı nedir? pazarda aldım VA evde açtım IPS mi yoksa öncesinde anlayabiliyor muyuz?

55mu7000 parasına göre iyi görünüyor aslında ama kafa karıştırıcı şeyler okudum.

Aynı mide bulandırıcı sorun yüzünden bende MU7000 alma işini askıya aldım. Ama ailem baskı yapıyor al artık bir tane diye. Haklılarda tüplü ile idare ediyoruz da.

Acaba VA ve IPS olup olmadığını kesin olarak anlayabileceğimiz bir test yöntemi var mı beyler???

Mu7000 va panel mu7400 ıps panel anlayabileceğin yöntem yanlardan bakıldığında ıps panel renklerinde boZulma olmaz va panelde renkler solgunlaşır va panele dokunduğunda renker dağılır ıps panelde dağılmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: turko79

quote:

quote:

Mu7000 va panel mu7400 ıps panel anlayabileceğin yöntem yanlardan bakıldığında ıps panel renklerinde boZulma olmaz va panelde renkler solgunlaşır va panele dokunduğunda renker dağılır ıps panelde dağılmaz

eve gelip kurulumu yapıldıktan sonra geç kalınmış bir yöntem oluyor ama.

• Mu9000 için USb, HD veya pc üzerinden film izlerken ayarlarınız nelerdir?http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu9000/settings buradaki ayarları yapıp 720 ve 1080 olarak iki film izledim. Görüntü ve akıcılık oldukça iyi idi. Biraz daha ayarları anlamak için soruyorum aslında. Hdr hangi şartlarda aktif etmek gerek? Ne maç ne tv ne de film izlerken açmadım. Açınca birşeyler bozuluyor hissi veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mrnomak -- 13 Ekim 2017; 9:19:5 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turko79

quote:

quote:

eve gelip kurulumu yapıldıktan sonra geç kalınmış bir yöntem oluyor ama.

Tv yi almadan önce mağazada bakıp inceleme şansınız var

• Merhaba,

Tv alacağız açıkcası tüplü televizyon kullanıyoruz hala:D

Samsung 65mu8000 65mu9000 ve 65q7f bu modellere baktık ama kararsız kaldık sizin öneriniz nedir?

• pupille P kullanıcısına yanıt
    Bu fiyatlarda q7f veya oled alman dogru secim olur

• quote:

Orijinalden alıntı: pupille

Merhaba,

Samsung 65mu8000 65mu9000 ve 65q7f bu modellere baktık ama kararsız kaldık sizin öneriniz nedir?

Ben dun 65mu9000 ile 65q7f i yanyana gordum.Aradaki fiyat farkina degecek bariz bir fark goremedim.Kendimde 65mu9000 kullaniyorum.Belki 1 tik qled daha iyidir.Ama tupluden mu8000 e bile gecmek sizin icin yeterli olacaktir.8 bin tl civari suan 9000 serisi bence alinabilir.Telefon hediyesi olan qled de alinabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: pupille

Merhaba,

mu8000 ini aklına bile getirme. onu alacağına mu7400 al daha iyi bana göre (bu fiyat aralığında).
    diğerlerinde ise QLED bir tık önde ama arada 2500-3000 lira fark var ise değmez. fiyatlar yakın ise QLED al.
  • aksu01 kullanıcısına yanıt
    aksu01 mu7400 demişsin, neden acaba. mu8000 özellik açısından daha iyi değilmi?
  • Bakma öyle dediğine mu9000 önerip mu8000 i batırıyor aksu ama neredeyse aynı özellikte 2 TV mu9000 de ilave siyah filtresi var diye biliyorum.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/af6218d9c

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mubil

aksu01 mu7400 demişsin, neden acaba. mu8000 özellik açısından daha iyi değilmi?

benim gözümün gördüğüne göre mu7400 in daha canlı ve temiz bir görüntüsü var. mu8000 de ise ışıklı ortamlarda bulanıklaşma sorunu var. belki özellikleri iyi olabilir ama bulanıklaşma (yansımanın bulanık olması) istemediğim bir şey. 7400 de de biraz var ama 8000 kadar değil.
    "atorbacı"
    ben 8000 i batırmıyorum ki. 3 tv arasında düşünme diyorum. mu8000 de çoğu tv ye göre iyidir.
    ama mu9000 ile kıyaslaman yine de yanlış. mu9000 , mu8000 den görüntü olarak daha iyi. sen de demişsin siyah filtresi var diye. kendin cevabını vermişsin. siyahlık(canlı,parlak) bir tv de kaliteyi belirleyen en önemli unsurdur. OLED tv yi OLED yapan hızı mıdır? hayır. onu OLED yapan verdiği siyahtır.

• Mu7400 50hz ve IPS panele sahip mu8000ve mu9000 100hz ve va panele sahip burada TV leri mağazada demo görüntüleri ile değerlendirmek yanlış olur hem renk zenginliği hem de kontrast oranı olarak mu7400 daha geridedir ayrıca Hz değerinden dolayı hareket yönetimi mu8000 ve mu9000 de daha iyidir. Kısacası mu7400 un mu8000 ve mu9000 den iyi olma ihtimali yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagatay_26 -- 15 Ekim 2017; 13:0:25 >
  • 65MU9000 aldım 2 hafta önce. TV'nin uygulama kullanım hızından ve kanal değiştirme hızından memnunum. Kafama takılan bir konu var. TV için en ideal parlaklık, ışık, kontrast, netlik vb ayarlarınız nelerdir? Örneğin kanallarda siyahlık çok gözüme batıyor. Örneğin adamın ceketi koyu renk ama neredeyse simsiyah görünüyor. Yada bazı gölge alanlar simsiyah önceki 40inç tv'de sanki daha güzel görüntü vardı. Bu normalmidir sizce?
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.