Şimdi Ara

WD MY PASSPORT & ULTRA 2019 2,5' USB 3.0 İnceleme, Detaylar, Yorumlar [ANA KONU] (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.594
Cevap
49
Favori
81.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HDD üzerinde SMART bilgisini göremeyenler var mı, SMART devre dışı yazıyor,

bi hdd de nasıl smart olmaz, yarın bir gün hdd bozulmadan önce uyarı bile vermeyecek mi ?

SMART ı nasıl açabilirim ?
  • 2 sene önce Western Digital My Passport modeli harici diskler yeni çıkmıştı, renkli renkli modellerdi, ben de 2 gb kırmızısından almıştım. Sorunsuz kullanıyorum. Geçen hafta bir tane daha 2 gb bu sefer mavi rengini aldım. Gelen model tasarım olarak aynı ama daha ince ve buna şaşırdım biraz da huylandım. Genelde aynı model ve kapasiteli diskler daha incelirse bunu yeni bir model olarak pazarlarlar. Böyle sessiz sedasız inceltilerek değiştirilmesi acaba teknolojisi değişti mi, kalite düştü mü gibi şeyler düşündürdü bana. Veya iki farklı modeli mi var? Bu arada benim eski olan ultra değil, ultralar iki renkli beyaz-gold gri-siyah falan oluyor. Yani sorum şu, wd My Passport modelleri inceltildi mi?
  • Konu açılalı uzun süre geçmiş ama illaki kullanan vardır diye yazayım dedim... Uzun süredir WD Elements kullanıcısıyım... 2TB 3.5" harici kullanıyorken yanına 2TB 2.5" My Passport aldım. Yalnız uzun süredir yeni bir harici almadığım ve takip etmediğim için discovery,backup,security gibi uygulamalarını ilk defa gördüm ve araştırdım.
    Tam anlamıyla öğrenmiş sayılmam yalnız bir sorum var... Bu uygulamaları kurmadan direkt harici diski kullanmak güvenli mi ? Yani bir zorunluluk yok sanırım ama disk kurulum olmadı diye veri kaybı olur mu ? Sonuçta her yeni alınan usb,harici diski biçimlendirip kullanan bir ülkeyiz... Bu kurulumlar olmadan harici diski kullanmakta sorun olur mu? Umarım cevap veren biri olur :)
  • Belize kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz ama bu Harddiski alanların amacı bu programları kullanmaktır. Bunları kullanmayacaksanız daha ucuza daha mantıklı Harddiskler vardır.
    Ben şifreleme özelliği için kullanıyorum memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

Sorun olmaz ama bu Harddiski alanların amacı bu programları kullanmaktır. Bunları kullanmayacaksanız daha ucuza daha mantıklı Harddiskler vardır.
    Ben şifreleme özelliği için kullanıyorum memnunum.
    Sanırım aralarında tek işe yarar şifreleme uygulaması olmuş. Diğer uygulamaları bloggerlar veya sosyal medya üzerinde fazlaca paylaşım yapanlar için uygundur... Öncelikle dosya aktarımını yapıp sonra discovery kurup,güncelledikten sonra şifreleme işlemi yapmak mantıklı sanırım. Cevap için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belize -- 25 Ocak 2019; 11:42:34 >
  • Belize kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Sifreleme olayini yaparsan harddiski bilgisayar hariç baska bir cihazdan kullanirsan açmayabilir onuda belirteyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazonda 2 tb passport modelini 470 liraya buldum, sizce bu fiyata değer mi? Tvye takınca görmeme sorunu yaşar mıyım acaba?

• Gökbörüü G kullanıcısına yanıt
    Sanmam, WD'ler bu konuda genel olarak iyidir.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    500 tlye 2 tb fiyatı iyi mi amazondan, yoksa indirimleri bekleyeyim mi ?
  • Gökbörüü G kullanıcısına yanıt
    470₺'ye bile görüyorum baktığımda nette dolaşın biraz aşağı yukarı böyle olur.

En yeni Ultra ürünü almak isterseniz Amazon'da 76$ kargosu falan derken aynı paraya en yeni ürünü alabilirsiniz ama garanti konusuna bir şey diyemem uzun zamandır WD TR ile muhattap olmadım.

https://www.wd.com/tr-tr/products/portable-storage/my-passport-ultra.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 29 Temmuz 2019; 16:59:36 >
  • https://www.vatanbilgisayar.com/wd-2-5-1tb-my-passport-siyah-usb3-0-usb2-0-tasinabilir-disk.html

Şu arkadaş için ne dersiniz arkadaşlar tavsiye eder misiniz?
  • Yukarıda yazmışım, en yeni modelini öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 26 Ekim 2019; 1:42:40 >
    En yenisinin benim attığıma kıyasla ne gibi artıları var hocam peki?

• Görebildiğim kadarıyla daha slim kasası var, içindeki disk değişti mi böyle bilgiye rastlayamadım bulmak ta zor.

Bu konular eskisi gibi değil artık teknoloji şirketleri ürünleri paket haline getirip bilgi vermekten kaçınıyor, sebebinin tamamen kapitalizm olduğunu düşünüyorum yani kimi zaman donanımsal(major, minor) değişiklik olurken kimi zaman sadece görsel makyajlayıp yeni ürün diye satışa sunuyorlar insanlara yeniyi aldırmak amaç hep daha çok para.

Bu arada genel konuştum, tek bir markayı kastetmiyorum denk geldi sadece.

Sonuç olarak biraz da çaresiz biçimde teknolojide genel olarak "yenisini almak daha iyi olur" diyerek öneriyorum ve ileride satılırsa 2.elde daha az değer kaybetsin diye.

Anladım hocam aradaki fiyat farkını vermeye değecek yenilikler yok anladığım kadarıyla. Eski modeli işimi görecektir diye düşünüyorum.

• arkadaşlar ben bugun bu ürünü aldım fakat yazılımlarını yüklemeye çalışırken yarısına kadar geliyor dahasonra da kurulum başarısız yazıyor. kaç kere denedim her seferinde böyle oldu.

bir de bu alet için güzel bir kılıf önerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Di Zetemeno -- 27 Ekim 2019; 19:54:12 >
  • arkadaşlar 1 tb adaptörsüz hdd almayı düşünüyorum. fiyatını takip ettiğiniz depolama konusunda kaliteli bir hdd modeli var mı ?
  • Bu bitdefender ne sorunlu program ya wd discovry uygulamasını güncelletmiyor trojan olarak görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

470₺'ye bile görüyorum baktığımda nette dolaşın biraz aşağı yukarı böyle olur.

En yeni Ultra ürünü almak isterseniz Amazon'da 76$ kargosu falan derken aynı paraya en yeni ürünü alabilirsiniz ama garanti konusuna bir şey diyemem uzun zamandır WD TR ile muhattap olmadım.

https://www.wd.com/tr-tr/products/portable-storage/my-passport-ultra.html
    Cuma günü bu linkini verdiğiniz modelin ultra olmayanının 4TB olanını vatanda 536 TL görünce sipariş verdim. İkisi arasında çok ciddi farklar var mı? Sorma sebebim ben ulta olanını satan site göremedim ve bir de vatanda ki fiyat güzel diye oradan aldım. Hatta sitede yok görünüyordu indirimli olmasına rağmen. Bir ara sitenin stoğunda var görünür oldu ve on siparişi verdim. 1 günlüğüne fiyatı 536 TL indirmişler. Şuan 703 TL

• WD yeni çıkan 4TB harici 2.5'' haddiski ne kadar ufak öyle. Kartlık var bende ondan sadece 0.5 cm büyük
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.