Şimdi Ara

2017 model Makyajlı Kasa Sandero/Sandero Stepway - Ana Konu (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
803
Cevap
21
Favori
103.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bşe şey soracam sizin sanderoda araba hareket edince merkezi kilit otomatik olarak devreye giriyor mu? Benimkinde devreye girmiyor, ilk şaşırmıştım demekki bu arabada böyle dedim ama sonra inceleme videolarında farkettim ki otomatik olarak devreye giriyor acaba benimkinde mi bir sorun var? Bir de kafamı kurcalayan ikinci sorunda ön kaputtaki dengesizlik, resimde gösterdiğim yerde ön kaput ile onun yanındaki parçada bariz bir seviye farkı var yani kapu o parçaya göre daha aşağıda duruyor, sadece sağ tarafta var sol tarafta yok.
    2017 model Makyajlı Kasa Sandero/Sandero Stepway - Ana Konu

• quote:

Orijinalden alıntı: FourierSeries

Beyler bşe şey soracam sizin sanderoda araba hareket edince merkezi kilit otomatik olarak devreye giriyor mu? Benimkinde devreye girmiyor, ilk şaşırmıştım demekki bu arabada böyle dedim ama sonra inceleme videolarında farkettim ki otomatik olarak devreye giriyor acaba benimkinde mi bir sorun var? Bir de kafamı kurcalayan ikinci sorunda ön kaputtaki dengesizlik, resimde gösterdiğim yerde ön kaput ile onun yanındaki parçada bariz bir seviye farkı var yani kapu o parçaya göre daha aşağıda duruyor, sadece sağ tarafta var sol tarafta yok.

Aracı çalıştırdıktan sonra kilit tuşuna basılı tut uyarı sesi gelene kadar sonra araç hareket haline geçince otomatik olarak kitlenecek. Kaput olarak bende dediğiniz gibi bir sıkıntı yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• canlee89 kullanıcısına yanıt
    Halla halla kafamı kurcaladı şimdi dediğim gibi aldığımdan beridir böyle hatta arkadaşım ile almıştık arabayı o da şaşırdı neden devreye girmiyor diye, ben de çok önemsemedim belki bu arbada böyledir diye. Şimdi fabrika çıkışında böyle bir hata olsa zannetmiyorum ki gözden kaçsın. Şimdi aklıma iki ihtimal geliyor, ya bayi park sensörünü takarken bir hata yaptı bu özellik bozuldu (ihtimal ne kadar bilmiyorum), ya da kaputu da düşününce hasarlı aracı sattılar.
  • Hayır ilk aldığında kimsede aktif değil sonradan aktif ediyorsun basılı tutarak okadar istersen kapatabilirsin ben kullanmıyorum mesela kendim kapatıp acıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Hayır ilk aldığında kimsede aktif değil sonradan aktif ediyorsun basılı tutarak okadar istersen kapatabilirsin ben kullanmıyorum mesela kendim kapatıp acıyorum

Nasıl yani hocam arabayı çalıştırdıktan sonra kilit tuşuna basılı mı tutacam? Ondan sonra her zaman otomatik olarak devre mi girecek?
  • quote:

quote:

Hayır ilk aldığında kimsede aktif değil sonradan aktif ediyorsun basılı tutarak okadar istersen kapatabilirsin ben kullanmıyorum mesela kendim kapatıp acıyorum

Nasıl yani hocam arabayı çalıştırdıktan sonra kilit tuşuna basılı mı tutacam? Ondan sonra her zaman otomatik olarak devre mi girecek?

Evet hocam izleyin bunu

https://youtu.be/IH4A7hb8QVE

• quote:

quote:

quote:

Evet hocam izleyin bunu

https://youtu.be/IH4A7hb8QVE

Eyvallah.

• quote:

Beyler bşe şey soracam sizin sanderoda araba hareket edince merkezi kilit otomatik olarak devreye giriyor mu? Benimkinde devreye girmiyor, ilk şaşırmıştım demekki bu arabada böyle dedim ama sonra inceleme videolarında farkettim ki otomatik olarak devreye giriyor acaba benimkinde mi bir sorun var? Bir de kafamı kurcalayan ikinci sorunda ön kaputtaki dengesizlik, resimde gösterdiğim yerde ön kaput ile onun yanındaki parçada bariz bir seviye farkı var yani kapu o parçaya göre daha aşağıda duruyor, sadece sağ tarafta var sol tarafta yok.

Kaput açıldığında farların üst kısmında plastik ayar takozları var oradan ayar yaparak kaputun düzlüğü ayarlanıyor ,kendin bile yapabilirsin vida gibi çevirerek yükselip alçalıyor.

Konsoldaki Merkezi kilit düğmesine ses gelinceye kadar basılı tutarsan hareket edince kilitler durunca otomatik açar.

• quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

quote:

Kaput açıldığında farların üst kısmında plastik ayar takozları var oradan ayar yaparak kaputun düzlüğü ayarlanıyor ,kendin bile yapabilirsin vida gibi çevirerek yükselip alçalıyor.

Konsoldaki Merkezi kilit düğmesine ses gelinceye kadar basılı tutarsan hareket edince kilitler durunca otomatik açar.

Hocam haklısınız kaput ayarı için dediğiniz yapılabilir benim aklıma gelmedi yukarıdaki arkadaş kendiside ayarlayabilir.Merkezi kilit için video paylaştım bilmeyen arkadaşlar izlesinler. İyi günler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 2 Ocak 2018; 12:51:21 >

• Arkadaşlar bu titreme ile alakalı bir sorum olacak. Şubat ayında bir yazılım çıkacak deniliyor bu doğru mu? Bilgiyi nereden aldınız?
  • alfa-x kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun hocam valla bunu öğrendiğim çok iyi oldu, belki çok önemli bir şey değildi ama insanın aklı takılıyor. Bir de başka bir şeyi merak ediyorum, arabayı yıkayınca fark ettim ön kaputta farların üst kısmında milimetrik çizikler var, muhtemelen yoldan sıçrayan küçük taşlardan dolayı oluşmuş, ilk arabam olduğu için bütün arabalarda olabilen bir durum mu bilmiyorum ama merak ettiğim bunun olmasını engellemenin bir yolu var mı? Boya koruma falan bu işe mi yarıyor? Bir de bu çizkleri gidermek için ne yapılabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightmareII

Arkadaşlar bu titreme ile alakalı bir sorum olacak. Şubat ayında bir yazılım çıkacak deniliyor bu doğru mu? Bilgiyi nereden aldınız?

Titreme olayi nedeniyle servise gittim. Problemin kronik oldugunu renonun bununla ilgili calisma yaptigini arayip durumla ilgili bilgi almami soyledi personel. Butun araclarda bu sikayet yok dedim. Kimisi farketmiyo, kimisi az titreme yapiyo,kimisi de henuz baslamamistir dedi.Dedim yazilim falan diyolar. Bu araca bu islemde yapildi bi faydasi olmadi dedim. Yazilimlik degil abi ayni arac bende de var bendeki aracta titreme var yazilim atildi ayni devam ediyor. Bizde renonun cozumunu bekliyoruz dedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • heroesx kullanıcısına yanıt
    Vay arkadaş sonunda çığlığımızı duymuş Renault ama herhangi bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. Toyota olsa 1 güne sorunu bulur 2. gün geri çağırır araçları Renaultun geri çağırma yaptığını ben hiç duymadım. Bu arada aracı çok seviyorum (titremesi haricinde) Toyotacı felan da değilim.
  • NightmareII N kullanıcısına yanıt
    Birde 1 2 dklık titreme olayını azaltma için ilk kalkışta o kadar yumuşak bir baskı uygularsan gaza daha az hissediliyor. Tabi arkadaki adam manyakmısın kardeşim acemimisin diye korna çalmazsa. Gıdım gıdım harekete başla sonra gazı birden artır bir iki silkeleme ile durumu kurtarıyorsun :D 2 dk sonra zaten o silkeleyen araçtan eser yok.
  • Ben titreme olayı yüzünden soğudum araçtan. Sabahın köründe zangır zangır titreyerek araç kullanıyorum. Bu çözüm şubat martı bulurmuş.
  • titreyen araçların tümü easy-r mı? yoksa manuellerde titriyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

titreyen araçların tümü easy-r mı? yoksa manuellerde titriyor mu?

Manuellerde sorun yok

Sorun yarım otomatik şanzımanlarla ilgili

• Benim titrekte bir tuhaf sorun daha var sorun mu desem bilemiyorum ama yağ eksilten araç çok duydum da yağ fazlalaştıran araç olur mu yaa. Arkadaş araç dümdüz yerde bakımdan sonrası kontrol ettim daha sonra geçen gün bakayım yağ ne seviyede diye içindeki yağ üst çentiğinde yukarılarına kadar yükselmiş. Aracı yeni stop edip bakmadım 1 gün yattı. Araç çalıştıkça yağ artıyor :D
  • easy-r kullanan arkadaşlar yanıtlarsa iyi olur, araçta yeni farkettim frene basmadan vites küçülmüyor. Mantıken gazdan ayağınızı çektiğinizde vitesin küçülmesi gerekmez mi ? İllaki frene basmak-dokunmak gerekiyor.
  • Benim aracta küçülüyor. Aracı tam düz yere çekip yagina tekrar baktım üst çentigin 1 2 cm üstünde servis o şekilde koymuş dokunmadim araç yağ fazlalastirmiiyormus yani

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.