Şimdi Ara

2017 LG UJ651V - UJ630V KULLANICILARI (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
949
Cevap
24
Favori
105.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hareketli sahnelerde yine zayıflık gösterecektir Philips, görüntüde LG den bir tık daha iyidir. Yani görüntüde samsung ile LG arasında kalır diye düşünüyorum (o da canlılık samsunga göre düşüktür ama tahminimce kalite de samsungdan iyi olabilir). Fiziksel olarak da daha zarif geldi bana. Ambilight da artısı tabi. Gördüğüm tek eksi yanı wi fi ac olmayışı.

Ayrıca 43 olanı tüm sitelerde var neredeyse.
  • philipslerin renkleri berbat gerçekte olması gerekenden çok uzak bi kahverengisi var zaten evlere şenlik insan tonları desen aynı :) o eski philips diyen arkadaşım o zamanları bende hatırlıyorum ama baya eskide kaldı zamanında girişin bi üstü 32 philips tv almıştım renkleri ve canlılığı şuanki pus6412 den daha iyi hatta keşke elimde olsada karşılaştırabilsem adamlar sanki tv üretmeyi bırakacaktıda birileri zorla gelin 1-2 sene daha üretin dediler :)
  • pus6262 ile 6412 aynı bu arada :) Bence LG veya Samsung varken alınması pek mantıklı değil. Fiyatı uygun olmadıktan sonra. Ancak bu artık özellikleri fiyatı uygun olursa alınabilir kılar diye düşünüyorum. Ki fiyatıda onlarla aynı hemen hemen zaten. Bu arada mu7000 de de wi fi ac yok. Ama wifin 5 ghz var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Valaraukar

pus6262 ile 6412 aynı bu arada :) Bence LG veya Samsung varken alınması pek mantıklı değil. Fiyatı uygun olmadıktan sonra. Ancak bu artık özellikleri fiyatı uygun olursa alınabilir kılar diye düşünüyorum. Ki fiyatıda onlarla aynı hemen hemen zaten. Bu arada mu7000 de de wi fi ac yok. Ama wifin 5 ghz var.

Arkadasim bilgisizligimi maruz gorun ama wifi ac ve wifi 5ghz nedir bilgi paylastikca cogalir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Philips lerin renkleri berbat falan değil, bende hem Sony hem Philips hem de Samsung var. Üçünün de birbirlerine göre eksi artıları var ama hiç birinin berbat denecek kadar bariz bir eksikliği Yok. Berbat kelimesi çok abartılı. Zaten evimize alıp kullanmadan mağazada aydınlık ortamda bir kaç test ile bu kadar iddialı konuşmak doğru değil. Philips 43pus6501 görüntü kalitesi olarak şu anki piyasadaki 43 ler arasında üst düzey bir tv, ama çabuk mu bozulur servisi mi kötüdür bilemem, görüntüsü keskinliği hdr kalitesi canlılığı ambilight özelliği ile çok özel bir noktada duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eros68 kullanıcısına yanıt
    Gözümle gördüğüm şeyi siz bana yok öyle değil diyorsunuz size çok samimi söylüyorum philips in 6412 ve 7002 modellerinin renkleri BERBAT bu kadar gerçeklikten uzak renkleri en son ne zaman gördüm yada gördümmü onu bile hatırlamıyorum..ayarla falanda alakası yok kumanda elimde tüm ayarlara baktım 1 saat belkide daha fazla bu tvleri inceledim hem kendi videolarımla hem tv yayınıyla özellikle tv yayınlarında berbat kelimesinin hakkını daha iyi veriyordu :) ben burda şu boyutta bu iyidir bu kötüdür bunu tartışmam benim için önemide yok çünkü yıl olmuş 2017 artık kimse 40-43 tv leri almıyor alanda işim görülsün diye gidip herhangi bi tv alıyor özellik aramıyor model seçmiyor ben 49 boyuttakileri inceledim birde 43 boyutta alt seviye harici tv lerin hepsi görüntüyü keskin verir..son olarak görüntü kalitesi çok iyi diyorsunuz ips panelin görüntü kalitesinin ne kadar iyi olabileceğini bence ikimizde biliyoruz :)

Bide aklıma gelmişken pus6501 ne kadar iyi bi model olduğunu şu mesajlarınızdan hatırlıyorun :)

'' Hareketli nesneler kademeli, tutuk olarak hareket ediyor. Görüntü akıcı değil yani. Sizde hareket özelliğini kapatınca veya açınca arada hiç fark olmuyor mu? ''

''Hareket ayarları kapalı olunca kesik kesik oluyor herşey. Ben minimuma veya orta ayara getiriyorum. Hareket kapalı rahatsız olmadan seyredebilen var mı arkadaşlar? ''

Düzgün bi 100hz tv de bu soruları sormanızı gerektirecek hiçbir hata olmaz görüntüde bilginiz olsun.

Philips kullanıcıları burda sırf kendileri kullanıyorlar diye insanları yanlış yönlendiriyorlar ön yargı var diyorlar aslında öyle bişey yok ben neden philips düşmanı olayım? bana ne faydası var tv almadan önce gittim sırf sempatim olduğu için ilk önce philips modelleri inceledim ama önceki mesajlarımdada yazdığım gibi philipsin devri biteli çok olmuş en basitini söyleyeyim bi işletim sistemi var evlere şenlik zorla çalışıyor videoları donarak oynatıyor vs... geri kalanı yukardaki mesajlarımda anlattım zaten..

• hocam sanırım çogu modelleri incelemişsiniz, sizin kullandıgınız TV marka ve modeli nedir?
  • Hiçbir markayı toptan berbat diye niteleyemeyiz. Hepsinin iyi veya kötü modelleri var. Pus6501 başka 6400 başka. Pus6501 100hz bir panele sahip. 50 hz panellere göre daha akıcı. Ama 5000 tl lik 100 hz TV ler de tabii ki pus6501 den akıcı. Yani iyinin daha iyisi var. Konuları birbirine karıştırmayın. Bir burda 43 ler bazında konuşuyoruz. 43 lerin en iyisini tartışıyoruz. Mesela sırf va panel diye Samsung mu7000 e en iyi diyemeyiz. O modelde bazı özellik üstündür diğerinde başka özellik. Kimisi renk canlılığına kimisi akıcılığa kimisi de kasa şıklık veya smart özelliğine... Ama onlar berbat bunlar rezil gibi söylemler tarafsız görüş bildirmekten çıkıyor gereksiz iddialı gerçekdışı laf kalabalığına dönüşüyor. Bırakalım da biraz bizzat kullananların görüşleri öne çıksın.

• Merhaba arkadaşlar. Lg 43uj630v yi 2 gün önce aldım. Sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spingbeng

Merhaba arkadaşlar. Lg 43uj630v yi 2 gün önce aldım. Sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

Sorumuz olmaz olur mu Öncelikle iyi günlerde sorunsuz bir şekilde kullanman dileğiyle.İlk soru;nereden kaça aldın? genel olarak tv den memnunmusun? Gündüz aydınlık ortamda rahat izleniyor mu? Parlaklığı yeterli mi? Gece karanlık ortamda denedin mi? Siyahlar gerçek siyah mı,griye yakın siyah mı? Hareketli sahnelerde titreme oluyor mu? Ses performansı nasıl? 4K denedin mi? Dahili uydu mu kullanıyorsun? TRT 4K çekiyor mu? Bu modeli tercih etme sürecinde karşılaştırdığın başka tv ler var mı? Varsa hangileri? Ayrıca ekran resimleri bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

Bide aklıma gelmişken pus6501 ne kadar iyi bi model olduğunu şu mesajlarınızdan hatırlıyorun :)

'' Hareketli nesneler kademeli, tutuk olarak hareket ediyor. Görüntü akıcı değil yani. Sizde hareket özelliğini kapatınca veya açınca arada hiç fark olmuyor mu? ''

''Hareket ayarları kapalı olunca kesik kesik oluyor herşey. Ben minimuma veya orta ayara getiriyorum. Hareket kapalı rahatsız olmadan seyredebilen var mı arkadaşlar? ''

Düzgün bi 100hz tv de bu soruları sormanızı gerektirecek hiçbir hata olmaz görüntüde bilginiz olsun.

Philips kullanıcıları burda sırf kendileri kullanıyorlar diye insanları yanlış yönlendiriyorlar ön yargı var diyorlar aslında öyle bişey yok ben neden philips düşmanı olayım? bana ne faydası var tv almadan önce gittim sırf sempatim olduğu için ilk önce philips modelleri inceledim ama önceki mesajlarımdada yazdığım gibi philipsin devri biteli çok olmuş en basitini söyleyeyim bi işletim sistemi var evlere şenlik zorla çalışıyor videoları donarak oynatıyor vs... geri kalanı yukardaki mesajlarımda anlattım zaten..

Orada benim kastettiğim motion özelliği kapalı olunca hareketli sahnelerdeki yağ gibi akıcılık devam ediyor mu? Hani maçlardaki kamera sahayı tararken eğer motion özelliğini açarsanız yağ gibi akar çünkü araya ek kareler eklenir, ben 100hz panele sahip tvlerde motion kapalıyken bile yağ gibi akıcı sanıyordum. Pus6501 de motion kapalıyken akıcı değil ancak açıkken yağ gibi akıcı, peki diğer tvlerde nasıl, işte bunu sordum. Yani eski mesajlardan bunu bulup çıkarınca neyi ispatladığınızı sandınız? Sanki ben pus6501 mükemmel , 5000 tl lik tvlerle yarışır demişim de siz de beni madara ettiniz öylemi?

Ayrıca Sony xe9005 başlığından edindiğim bilgiye göre 9005 te bile motion özelliği kapalıyken daha az akıcı motion açıkken yağ gibi çünkü araya kare ekleniyor. Hatta rambocuk adlı arkadaş motion u hep en sona getirdiğini ve bu müthiş akıcılığı çok sevdiğini yazmış. Ben de motion u sevenlerdenim.

İnsanlar burada yer darlığından ya da ekonomik nedenlerle 43 inç almaya çalışıyor, onun da en iyisini almak istiyor. Biz de piyasadaki mevcut 43 bir kaç modelin eksisini artısını konuşuyoruz. Bende de bu 43 lerin 2 tanesi mevcut ve onlar üzerinden bizzat yaşadığım gerçek deneyimlerimi yazıyorum. Madem 43 inçler yukarıda yazdığınız gibi 2017 yılında çok da irdelemeye titizlenmeye gerek duyulmayan boyutlar , bırakın da irdelemek incelemek isteyenler bilgi paylaşımında bulunsun.

• Selam arkadaşlar
    Bu televizyon gündüz rahatlıkla izlenebiliyor mu?
    Ayrıca LG ile Samsung 43MU7000 arasında kaldım.Daha önce kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyaman06 -- 4 Ağustos 2017; 17:35:8 >
    araya kare eklediği zamanki akıcılık hiçbir tv de aynı olmaz 10000tl satılan tv bile olsa olmaz o farklı benim bahsettiğim olay o değil motion performansı iyi olan bi tv de motion özellikleri kapalı olsa bile o bahsettiğiniz takılmalar olmaz açıkken olabilir ona bişey demem ama kapalıyken olmaz (4k için konuşuyorum) birde o motion özellikleri görüntüyü tamamen yapaylaştırıyor ekranda istenmeyen bozulmalar oluyor hareketli nesnelerin görüntülenmesinde problem yaratıyor aslında en güzeli kapalı durması ama tv nin motion performansı kötü oluncada meçbur açıyor insanlar..ayrıca farkettiyseniz ben 43 boyut için yazmadım mesajımı genel olarak yazdım ama siz olayı farklı tarafa çekmişsiniz birde sizin mesajlarınızı alıntılama sebebim bunların problem olduğunu farkında olmadan bu tv yi savunmanız ilk önce bunların problem olduğunu bilin insanlara öneride bulunurken aynı yukarda mesajda yazdığınız sorunlarıda yazın sonra insanların bu tvyi alınca görüntüde neden bu sorunlar oluyor diye sormasınlar :) kısacası ips panel siyah ve gri performansı yetersiz motion performansı kötü işletim sistemi kötü olan banding sorunu olan bi tvyi burda öyle bi anlatıyorsunuz ki okuyan ahh nasıl kaçırdım bu tv yi der ama işin rengi öyle değil..

• kyaman06 kullanıcısına yanıt
    ortam çok aydınlıksa problem olabilir
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Motion özelliğinin ne olduğunu, açılınca ne gibi dezavantaj lar olduğunu ben de çok iyi biliyorum, yani siz sanıyormuşsunuz ki herşeyi siz biliyorsunuz, motion açılınca ne oluyor, soap opera effect nedir, ne tür bozulmalar oluyor bilmiyoruz, ilk sizden duyduk...
    siz niye devamlı karşı taraf cahilmiş de yazdıklarınızla onu ilk defa siz bilgilendiriryormuş gibi bir üslup içindesiniz. Sanırım bundan hoşlanıyorsunuz.

Şunu bir anlayın artık, biz piyasanın en iyi tv sini aramıyoruz, ülkemizde satılan 43 ler içinde en iyisi hangisi onu araştırıyoruz,
    Siz ise karşı tarafı cahil yerine koyup bilgiçlik taslamak için fırsat arıyorsunuz.
    Tekrar ediyorum, piyasamızdaki satılan 6-7 civarı 43 inç modelin en iyisini konuşuyoruz. Birisi bunlar içinde şu daha iyidir deyince hemen atlayıp, olur mu o ips, bu android , ips şöyledir 50 hz böyledir, kötüdür, ips tv ye iyi mi dedin, ona iyi mi dedin, cahilsin, tarzı üstten bakan tavırlarla cevap yazıyorsunuz.

Pus6501 için mükemmel de demedim. Yazılanları çarpıtma yeteneğinize hayran olduğumu söylemem gerek. Geçmiş mesajlarımı bir okuyun. Pus6501 de ışık sızması olduğunu bile yazdım. Belki bana denk geldi bilemem. Philips ler işletim sistemi arızası verebiliyormuş onu da yazdım. Ben sadece eldeki mevcut modellerin kıyaslamasını yaptım. Mesela geçen haftaki aldığım Sony xe7005 te hiç ışık sızması Yok, kirli ekran efekti ve banding de Yok. Pus6501 de ise biraz sızma, ve kirli ekran efekti var. Ama pus6501 de 4k yüksek çözünürlükteki filmlerde çok daha akıcı ve keskin. 100hz panelinin avantajını işte burada konuşturuyor. Ayrıca renkleri ve hdr filmlerdeki o canlılık pus6501 de daha üstün. Ama Sony nin de kasası çok şık. siz forumlardan ordan burdan duyduklarınızı kendi gözleminiz gibi yazıyorsunuz. Mesela Philips'in alt düzey 6401 modelini inceleyip 6501 ini yargılıyorsunuz. Ben bütün artı ve eksileri yazıyorum, üstelik evinde bizzat kullanan biri olarak belirtiyorum.

LG uj651v ve Samsung mu7000 i inceledim ama onların bazı özelliklerini yetersiz buldum almadım. LG hdr filmlerde yeterli canlılığı veremedi parlaklığı düşük gibi geldi bana. Samsung ise hareketli hızlı sahnelerde akıcı değildi. Başkası alır evinde kullanır, inçe ayar yapar memnun kalır bizi aydınlatır onu o zaman konuşuruz. Her modelin kendine göre eksisi artısı var. Bilgi yarıştırmak yerine bunlara odaklanalım lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eros68 -- 4 Ağustos 2017; 18:23:08 >

hocam sizin kişilik problemleriniz var doktora görünün derim iyi akşamlar.
  • Tesekkur ederim :).Tv yi lg nin kendi bayisinden 2399 tl ye aldım. Alalı pek fazla olmadı ama tv den genel anlamda memnunum. Gündüz aydınlık ortamlarda ekranda biraz yansima oluyor maalesef çok net görünmüyor ekran ama o kadar da kötü değil tabi.Çok yandan izlemedikçe gündüz rahat izlenir parlikligi idare eder.Gece karanlık ortamda film de izledim oyun da oynadım renk konusunda bir sıkıntı görmedim. Siyahların griye çalması gibi bir şey görünmedi gözüme. Tv nin en beğendiğim yanı sesi. Muazzam bir ses kalitesi var . Youtube dan açtığım müziklerde bile çok iyi ve temiz ses veriyor. Tv de fifa 17, gta V , gears of war oynadım. Herhangi bir takilma veya titreme yok. Dahili uydu alıcısı var fakat ben digiturk taktırdım. Henuz digitürkte 4k yayın göremedim. Bu tv ile samsung 40ku7000 arasinda kaldım. Ikisini de bayide gördüm fakat lg gözüme daha güzel göründü ve bunu aldım.

2017 LG UJ651V - UJ630V KULLANICILARI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam sizin kişilik problemleriniz var doktora görünün derim iyi akşamlar.

Ne güzel, her konuda en iyi kendisinin bildiğini iddia eden arkadaşımızın psikolojik teşhis koyma konusunda da yeteneği varmış meğer.

benim öyle bir iddaam yok hiçbir zamanda hiçbir konuda olmamıştır olmaz..siz kendi kafanızda kurup kurup oynamışsınız zaten benimle ilgili o yüzden ben ne anlatsam boş belki başkalarına doldunuz bana kısmet oldu bilemem ama bana gelene kadar bu forumda o mesajı yazacağınız yüzlerce adam var ama ben onlardan değilim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.