Şimdi Ara

2017 LG UJ651V - UJ630V KULLANICILARI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
24
Favori
105.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 49UJ630V satın aldım. Genel olarak memnunum.

Yalnız LG Tv Plus uygulamasındaki touchpadde youtube'da arama kısmına birşey yazmak için imleci getirip tıkladığımda telefonda klavye çıkmıyor. Samsung tv'lerde çıkıyordu, ben mi eksik birşey yapıyorum yoksa uygulama bu şekilde mi. Eğer bu şekilde ise çok saçma
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam sorun kavramı kişiden kişiye değişir samsungun motion performansı lg den daha geride şahsen ben ayrıntılara takılırım o yüzden maç izlenecekse 100hz alırdım bütçem uygun değilsede bi çok şeyden feragat edip (resim kalitesi kontrast siyah performansı ) yine lg alırdım çünkü ben tv yi maç izlemek için aldım desem yeridir film dizi tv falan izlemem pek belki haber izlerim ondada bişey farketmiyor zaten :) samsung 50hz olduğu için meçbur automotion plus ayarlarını açacaksınız hızlı sahnelerde nesnelerin etrafında gözükmemesi gereken şeyler ortaya çıkabilir şu videodaki gibi mesela

https://www.youtube.com/watch?v=9pt3z1ZpWcE

baş bölgesindeki bozulmalara dikkat edin

yalnız bazıları bunları görme bile görmez ayrıntıya takılmaz kısacası baştada dediğim gibi sorun kavramı kişiden kişiye değişir bu konuda o yüzden almadan önce mağazada inceleyin eğer siz sorun görmezseniz alın kullanın ince ayrıntılara girince minumum 5500-6000tl çıkacak cepten çünkü :)

@RNNN
    Bugün 2 TV yide test ettim Samsung 43MU7000 üst rafta LG 43UJ651V ise alt rafta idi 2 TVde HD maç açtım LG bir ara önde saha yeşili filan güzeldi.Samsung o kadar değildi.Sonra 2 TV yandan baktım samsung un görüntüde beyazlama LG ise o yoktu.Samsun TV üst rafta idi ondan olabilirmi? Sonra 49MU7400 serisine baktım onda HD maç açtım yeşiller çok boğdu fark ettim ama bu tv ninde ekranı parlak geldi.Şimdi sana sorum şu ben maç,belgesel ve film için bu TV lerden birini almak istiyorum sizce hangisine karar vermek mantıklıdır?

Samsung 43MU7000 ---> 2500 TL
    LG 43UJ651V ---> 2600 TL
    Samsung 49MU7400 ---> 3400 TL

• 43uj651v vs 43mu7000
  • Valaraukar kullanıcısına yanıt
    Bu videodan edindiğim tek izlenim mu7000 yamuk duruyor
    Şaka bir yana aralarında ancak küçük farklar vardır onlar da yakından izleyerek belli olur.
    Ben mu7000 de hareketli sahnelerde motion açık olmasına rağmen bir tutukluk hissetmiştim, zaten rtings sitesi de motion performansını düşük bulmuş... uj651 ise benim Philips pus6501 de izleyip canlılığına hayran olduğum hdr planetearth belgeselini vasat sıradan bir görüntü gibi gösterdi o canlılığı alamadım, belki parlaklık ayarları renkler vs ile oynanıp daha canlı hale getirilir ama rgbw ekranı sebebiyle çok keskin 4k görüntü arayışında olanları kesmeyecektir. Tabi her ikisi de sıradan tv maç dizi izleyen çok irdelemeyen bir izleyiciyi tatmin edecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eros68 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam utanmasa 240p ile çekecekmiş video yu çeken bende bulunca paylaştım.

Yalnız videodan bana sanki uj651v daha iyi gibi geldi. 4K'da 960 white olayı LG'yi sıkıntıya sokuyor ama çok dikkatli izlemek lazım kanaatimce. Bence esas sorun ekran büyüdükçe başlıyor hep derim bunu. 43 inch böyle orta alt seviye bir tv de görüntü birçok 55inch ve üzeri tv den daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca her iki modelinde birbirine göre üstünlükleri var muhakkak. Ama tatminkar tv ler.

Benim alacağım oda maksimum 49 inch için yeterli. Belki 49" bile fazla, tam sınır yani. Esasen 49 inch bir tv almak istiyorum ancak 100 hz 10 bit bir model yok. Az önce vatanı aradım 49mu8000 10 bit diye girmişler nete sorunca da 50 hz dediler. 4399 TL fiyatı var. 49 inch iyi bir tv yok malesef. 9005 Türkiye'de yok. ks8500 var o da curved. 4 bin TL lere çıkacağıma ve çok da fazla artısı olmadığı düşünüldüğünde 2500 TL'ye 43 mu 7000 ya da 43uj651v fazlasıyla yeterli.. 1500 TL fark da cabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valaraukar -- 30 Temmuz 2017; 10:22:43 >

Ben geçen ay anneme Philips 43pus6501 aldım. Ondaki görüntü benim Sony xe7005 ten bile daha iyi geldi bana. Üstelik Philips gerçek 100 hz. Diğer bütün 43 ler 50 hz. Eğer Sony indirimli alamasaydım hiçbirini almaz yine Philips alırdım. Şu an Philips 49pus6581 serisi var vatanda. Gerçi pfilips çok çabuk bozuluyor servisi kötü diyorlar ama orasını bilemem bizimki henüz çok yeni bozulmadı ama sadece görüntü kalitesi olarak konuşursak Philips in 100 hz olan modellerinin görüntü kalitesi çok iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eros68 kullanıcısına yanıt
    Hocam onun 49u kalmadı hiçbiryerde. 55i var vatanda. 3700 TL ancak tv güvensiz. Olumlu yorum yapan 3 kişiyse olumsuz yorum yapan 7 kişi. Yoksa kağıt üzerinde tv direct led 10 bit ambilight var 100hz usb 3.0 var. Ama dediğim gibi güven vermiyor.
  • Merhaba ben bir haftadır televizyon inceliyorum nihayet cuma günü karar verdim. LG 43UJ630V aldım. Aktif HDR gerçekten çok başarılı. Televizyon gayet hızlı takılma yavaşlama olmuyor. Samsung ku7000 ile karşılaştırmıştım ayrı renk kullanıyorlar LG nin yanında bile durmaz çok kotu görüntü veriyor ayrıca 43" akranlarına göre bence en iyisi LG.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ademk76 kullanıcısına yanıt
    hocam yanlış anlamayın ama lg nin renklerinin ku7000 den iyi olma şansı yok :)
    Lg bariz daha iyi gözüküyor, metal kasasıyla kozmetik olarakta çok güzel alet, samsungsa bildiğin dandik plastik ve kalın, tv nin tasarımı da göze hitap etmeli, bu plastik samsungun nesi beğeniliyor anlamadım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxtolgaxxx1977 -- 30 Temmuz 2017; 20:18:23 >
  • xxxtolgaxxx1977 X kullanıcısına yanıt
    Yarın LG'den net bilgi edineceğim local dimming konusunda. Eğer o da varsa zaten LG 43 yada 49 uj651v biçilmiş kaftan benim için. mu7000'in uj651den iyi olduğunu düşünmüyorum bende açıkçası.
  • local dimming LG uj651v 55 ve yukarı modellerde var epeye bakabilirsiniz orada gösteriyor.
    uj651 ile uj630 arasında sadece kasafarkı var kasaya fazla para vermek istemiyorsan uj630 alderim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmett36 -- 31 Temmuz 2017; 10:58:25 >
  • UJ651 de geniş renk gamutu denilen bir özelik var.Bu renklerde daha fazla detay anlamına mı geliyor?
  • Lg 43uj651 modeli internette 2545 tl, lg 43uj630v modeli 100 tl bonusla birlikte 2069 tl ye geldi. Aradaki fiyat farkını local dimming için vermek istemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun26180

Lg 43uj651 modeli internette 2545 tl, lg 43uj630v modeli 100 tl bonusla birlikte 2069 tl ye geldi. Aradaki fiyat farkını local dimming için vermek istemedim.

43 inçte local dimming yok deniyor.iki model arasında bu kadar fiyat farkına değecek başka ne var anlamadım.

• gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    Olsada o kadar fark verilmez tv de bir kaç özellik kısılmış sanırım. Başkada bir fark yok gibi. Kanımca bu fiyat normal fiyatı. Tv satıcıları fiyatları uçuruyor birazda o kadar fiyat farkı bundan kaynaklı olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harun26180 -- 1 Ağustos 2017; 0:25:11 >
  • 49UJ630V için 2379 TL nasıl bir fiyat. Alınır mı?

• simonil S kullanıcısına yanıt
    Al tabi nerde bu fiyat

• gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    uj651v modellerinin hepsinde local dimming mevcut
  • http://www.lg.com/uk/tvs/lg-43UJ651V

Enjoy brighter whites and darker blacks thanks to local dimming technology which lifts the brightest scenes to brilliant new levels and the darkest shadows to life.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.