Şimdi Ara

2017 LG UJ651V - UJ630V KULLANICILARI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
24
Favori
105.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eros68

İşte bu
    2017 LG UJ651V - UJ630V KULLANICILARI

@RNNN

eros68'in paylaştığı görsel local dimming'in 55 ve 65 inç modellerde olduğunu gösteriyor. Her boyutta olduğu şüpheli.
  • Local dimming 55 ve 65de varmış LG ile görüştüm bugün teyit ettiler.
  • Valaraukar kullanıcısına yanıt
    lg den bi kazık daha o zaman :) yurdışı sitesinde 43 boyuttada var yazıyor
  • Aynen hocam bu kadar arastirmaya valla bunaldim. Ama artik kararimi verdim bunca arastirma sonunda 43" bir tv. O da uj651v. Kandiriliyoruz resmen. Artik hayatta 2500 TLyi gecmem oturma odasina, hepsi hikaye tv lerin. Salona aldigimi da oled qled neyse alip basip gececegim. Sizlere de cok tesekkurler. Cok sey ogrendik sayenizde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlara bak yav.55 ten aşağısını tv yerine koymuyorlar.Local dimming yoksa 651 almanın çokta bir anlamı olmaz.Yine de büyük konuşmayayım.Gönlüm hala 651 den yana
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

lg den bi kazık daha o zaman :) yurdışı sitesinde 43 boyuttada var yazıyor

alamaya karar vermiştim 49 uj651v yi bu hayal kırıklığı olduğu. Local dimming çıplak gözle anlaşılır mı? bi tekno marketten tvyi incelesek 49 inch modelinde anlayabilirmiyiz tam olarak, neye dikkat etmemiz gerekiyor anlamak için?
  • poseidonrx kullanıcısına yanıt
    görevliden kumandayı alın görüntü ayar kısmına bakın orda ayarlarda bölgesel yada yerel karartma yazar bilginiz yoksa bu konuda görevliden rica edin onlar bakıp gösteriyorlar.gözle anlamanız için ortamın karanlık oynayan demonunda local dimming özelliğini belirgin gösterecek bişeyler olması lazım..ama lg rgbw olduğu için aydınlık demolar oynatıyolar hatta uj630v model tv de üzerinde only rgbw model yazan usb görmüştüm uj630v ye takılıydı adamlar onun bile kurnazlığını düşünmüşler :)
  • gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    hocam sadece lg de değil bi çok markada durum böyle malesef..
  • Hocam onemli bir ozellik ama 43 inch de cok buyuk fark yaratmaz. Ekran buyudukce sikinti basliyor.

• 2500 e lg 49uj630v mi(daha iyiyse uj651 de olabilir)yoksa 3500 e sony 49xe8005 mi,1000 tl fark ödemeye değer mi?

• eIgHt kullanıcısına yanıt
    sony de 85.. modellerin altına fazladan para vermeye gerek yok hocam sadece markaya para vermiş olursunuz
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Anlaşıldı 630v işimizi görür o zaman,local dimming olmadığına göre 651 v de gereksiz çünkü çerçeve hariç aynı tv.

Teşekkürler.

• UJ6XXX serisine alternatif olarak Samsung KU7000 ve MU7000 düşünülebilir.Yalnız TR deki KU ve MU7000 lerin aslında 6300 olduğu söyleniyor.Çünkü KU/MU 7000 serisinde 43 inç yok.Ama 6300 serisinde var.TR de ise 43 inç KU/MU 7000 var. 6300 hiç yok.Biraz karışık oldu ama varmak istediğim sonuç;TR deki 43 inçler gerçek KU/MU 7000 olsaydı 2500 tl ye kadar alınabilecekler listesinde en üst sırada olabilirdi.
    7000 de edge led ve local dimming varken 6300 de direct led var ve local dimming yok.
    Bu durumda 43 inç 6300 ün,yani TR deki 7000 in UJ serisine göre pek üstünlüğü kalmıyor.
    Ama rtings'te fp ürünü olarak öne çıkıyor.

2017 LG UJ651V - UJ630V KULLANICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gümüş_süvari -- 2 Ağustos 2017; 23:22:54 >

Samsung 6300 olsa dahi siyah ve gri kalitesi artı olarak resim kalitesi ve renkleri lg den daha iyi kısacası şöyle söyliyim lg nin pşyadadaki giriş seviyesi tv ler arasında tek öne çıkan özelliği motion performansı diğer her konuda mu6300 olsa dahi karşılaştıracağımız model samsung daha üstün benim lg yi önermemin tek sebebi giriş seviyesinde direct led ve motion performansı yeterli olan başka model yok bu fiyatta :)

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Direct led daha ucuz olan giriş alt seviye panellerde varken edge led bir üst seviyede oluyor.Şu an LG UJ ler ve KU/MU 6300 ler direct led.Oysa direct led in daha fazla artısı var.Led sayısı daha fazla.Panel arkasında daha homojen dağılımı var.Renkler daha canlı.Ayrıca local dimming direct led de daha iyi sonuç verebilir.

Burayı anlamıyorum.Direct led neden ucuz panellerde kullanılıyor?

direct led tv leri çok ince yapamıyolar insanlarında tasarıma önem vermesi en büyük sebeplerden bence birde orta üst tv lerdede direct led kullanılıyor ülkemizde fazla yok tabi o modellerden
  • mu7000 denen model aslında mu6172.
    Amva panel, 1300 hz , edge led, çakma 10 bit, wi gi 5ghz var, megacontrast ve pur colour var. yine local dimming yok her neyse.

Her halükarda görüntü olarak LG'den iyi olması gerekir. va panel olması siyahlar için de bir artı. Ancak lg trumotion ile bence daha net görüntü veriyor. 4k da durum tersine dönebilir o ayrı. Ama benim canlı gözle gördüğüm lg 43uj630v daha iyi gibi duruyor. özellikle üstadın dediği gibi hareketli sahnelerde farkını belli edecektir.

Bu arada local dimming yerine micro dimming olan ve 2 ambilight olan 43pus6262 de iyi bir tv. Ayakları da daha şık geliyor bana. 2017 model android 6.0 yüklü.
  • Bugün MM daydım.Satıcı bilgili bir gençti uzun uzun konuştuk.
    Bana bu modelin birçok özelliği kırpılarak Türkiye için üretildiğini UJ630V diye bir ürünün Avrupa ABD gibi ülkelerde satılmadığını söyledi.Adamlar bizi 3.dünya ülkesi olarak görüyormuş.
  • Valaraukar kullanıcısına yanıt
    Eminim philips bu fiyat bandında hepsinden daha iyidir.Ama philipste de başka sorunlar var.Ayrıca en kötü müşteri hizmetlerine sahip.Philips biraz daha sorunsuz bir marka olsaydı lg ile samsung a nal toplatırdı.Eski philipsler çok iyiydi.sonradan onlarda bozdu.
  • Philips in pu6262 modelini bulamadım hiçbir yerde,henüz satan yok mu acaba

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.