Şimdi Ara

2017 Honda Civic hatchback artık resmi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.298
Cevap
16
Favori
100.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bayilere çok güvenmemek gerek. honda Türkiye ne hikmetse yeni modelleri ile ilgili bilgiyi bayilerinden bile saklıyor. bayiler de müşterilerin yoğun baskısı nedeni ile saçma sapan aslı astarı olmayan cevaplar veriyor soranlara. sedan olayında da öyle yaptılar. son ana kadar millete bu yıl gelmeyecek 2017 de gelecek dediler ancak ekimde paris otomobil fuarı ile eş zamanlı satışa sunuldu.

Herhangi bir sorun olmadıkça sedan rs şubatta, hb ise mart ayında ülkemizde satışa sunulacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Hocam bayilere çok güvenmemek gerek. honda Türkiye ne hikmetse yeni modelleri ile ilgili bilgiyi bayilerinden bile saklıyor. bayiler de müşterilerin yoğun baskısı nedeni ile saçma sapan aslı astarı olmayan cevaplar veriyor soranlara. sedan olayında da öyle yaptılar. son ana kadar millete bu yıl gelmeyecek 2017 de gelecek dediler ancak ekimde paris otomobil fuarı ile eş zamanlı satışa sunuldu.

Herhangi bir sorun olmadıkça sedan rs şubatta, hb ise mart ayında ülkemizde satışa sunulacak.

Hocam çok haklısın, kime güveneceğimizi şaşırdık. Peki sizin kaynağınız neresidir? Kesin midir hb'nin martta geleceği?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Flo_Rida F kullanıcısına yanıt
    Hocam geçen sene ekim ayındaki otomobil fuarında civic sedan ve hb modelinin avrupa versiyonlarının prömiyeri yapılarak, avrupa pazarında sedan modelinin fuar ile eş zamanlı, hb modelinin ise mart ayında satışa sunulacağı açıklandı. sedan satışa sunulduktan kısa süre sonra rs modeli satışa sunulma tarihi de avrupa pazarı için şubat olarak belirtildi. zaten carviser, otoark, otomobil dünyam ve otoinfo sedan testini yaparken bu bilgileri veriyorlar. ayrıca auto motor&sport ve otohaber dergilerinin ocak sayılarında 2017 yenilikleri haberinde şubatta rs, martta hb modellerinin ülkemize geleceği doğrulanmış. daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi kur atışı veya ötv gibi sıkıntılardan dolayı hondanın planlarını etkilenmezse şu anda durum bu şekilde.
  • Sedanla hb fiyat farki olucak mi

• quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Hocam geçen sene ekim ayındaki otomobil fuarında civic sedan ve hb modelinin avrupa versiyonlarının prömiyeri yapılarak, avrupa pazarında sedan modelinin fuar ile eş zamanlı, hb modelinin ise mart ayında satışa sunulacağı açıklandı. sedan satışa sunulduktan kısa süre sonra rs modeli satışa sunulma tarihi de avrupa pazarı için şubat olarak belirtildi. zaten carviser, otoark, otomobil dünyam ve otoinfo sedan testini yaparken bu bilgileri veriyorlar. ayrıca auto motor&sport ve otohaber dergilerinin ocak sayılarında 2017 yenilikleri haberinde şubatta rs, martta hb modellerinin ülkemize geleceği doğrulanmış. daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi kur atışı veya ötv gibi sıkıntılardan dolayı hondanın planlarını etkilenmezse şu anda durum bu şekilde.

Bunlar tamamen iyimser tahminler, Honda Türkiye'nin gazeteci ve blogger'ların ilgisini canlı tutmaya yönelik yaydığı üfürme haberler. İnsanları resmen kandırıyorlar, olacak iş değil böyle bir ciddiyetsizlik ve palavraya dayalı pazarlama çalışması..

Civic HB güya Şubat'ta İngiltere'de satışa çıkacaktı, bugün 18 Ocak ama hiç bir İngiliz sitesinde, dergisinde vb. bir test yok araç vermemişler.(İngiltere'de bile gecikecek demek istiyorum). Bir aracın üretildiği ülkede piyasaya çıkar çıkmaz Türkiye'ye getirilme ihtimalini de siz düşünün. Benim öngörüm Civic HB Türkiye'ye Haziran'dan önce gelmez, gelince de ucuz bir konfigürasyonla getirmezler (1.0 Turbo ve düşük trim seviyesi gibi). Yani Golf, Astra gibi araçlarla rekabet edemez, tahminen 120 bin liradan başlar. En yakın örnek Jazz fiyatlandırması.

RS için de tahminlerimi Civic Sedan başlığında yazdım, o da ayrı bir palavra konusu.

Honda Türkiye yıllardır yaptığı gibi LPG'li Civic Sedan ve Dizel CRV satmak dışında bir şey yapmayacak. Önümüz Şubat, bekleyelim görelim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ciddiyetsizlik konusunda haklısınız ancak haberlerin palavra olduğuna inanmıyorum. hondanın nasıl bir satış stratejisi varsa artık hangi ülke olursa olsun satışa sunacağı araç için ser verip sır vermiyor. 2015 sonbaharda bir anda özel bir etkinlik yapıp sedanı amerikada satışa sundular. daha sonra tayland, pakistan ve çinde de aynı şekilde oldu. en sonunda da geçen sene ekim ayında bir anda antalyada bayi lansmanı yapıp sedanı ülkemizde satışa sundular. bence bu yanlış bir tutum. satışa sunulmadan birkaç ay önce tanıtım yapılıp, resmi bilgiler paylaşılsa çok daha iyi olur. evet bu ciddiyetsizlik olarak kabul edilebilir ancak palavra olacak bir durum yok. baştan beri sedanın amerikaya 2015 sonbaharda, avrupa pazarında da ekim ayında satışa sunulacağı söylendi ve öyle de oldu.

Civic hb neredeyse ağustos 2016 dan itibaren ingiltere swindon fabrikasında üretiliyor. ağustos ayında ilk parti civic hb modelleri gemilere yüklenerek eylül-ekim ayında amerikada satışa sunuldu. ingiltere için de bugünün 18 ocak olması hiçbir şeyi değiştirmiyor. honda için bir arabayı tanıtıp piyasaya sürmek en fazla bir haftalık iş. Aynı şey ülkemiz için de geçerli. civic hb nin ülkemize 2017 model olarak geleceğine göre ocak ayında üretilmesi gerekiyor. ocakta üretimi başlanan bir araç çok rahat şekilde mart ayında ülkemizde olur tıpkı diğer 2017 model araçlar gibi. sonra hop yine bir tanıtım ve ardından bir hafta içinde satışa sunulur. kur ve ötv üzerine honda planlarını değiştirmezse bu takvimde de bir sıkıntı olmaz.

fiyatı yüksek olursa rekabet edemez ancak fiyatı rakipleri ile benzer olursa o zaman işler değişir.

• Honda'nin resmi sitesinde Civic Hb'i kaldirmislar tamamen..Fiyat-donanim vs adina bir sey yok..

Cok yakinda gelecektir Hb..En gec Mart-Nisan arasi..

• Zamanında 1.6 otomatik cr-v için de aynı takvim konuşuluyordu. Ancak araba temmuz gibi gelmişti. Şahsen bu aracın yılın ilk yarısı geleceğine hiç ihtimal vermiyorum. Ayrıca 1.5 motoru da getirmeyecekler büyük ihtimal. 1.5 turbo rs ve hb varken, kim neden gidip atmosferik 1.6 sedan alsın??
  • Nasıl yok İngiltere'den gemiye yüklenen yeni Civic HB lerin haberini paylasali aylar oldu gerci onlar U.S.'e gidenlerdi bir gemi de bize gelecektir elbet Şubat sonu olmasın Mart basi olsun sorun olmaz da benim yorum nereye gitti onu anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Nasıl yok İngiltere'den gemiye yüklenen yeni Civic HB lerin haberini paylasali aylar oldu gerci onlar U.S.'e gidenlerdi bir gemi de bize gelecektir elbet Şubat sonu olmasın Mart basi olsun sorun olmaz da benim yorum nereye gitti onu anlamadım.

Lütfen benim yazdığımı iyi okuyun, ben Avrupa piyasasına girecek Civic'ten bahsediyorum, yani ilk olarak üretim yeri olan İngiltere'deki araba sitelerine, dergilerine, blogger'lara vb. test için verilmesi beklenir.

Şu an bu araçla ne bir test var ne de bir casus fotoğraf vs. İngiltere'de bayinin park yerinde vb. çekilmiş bir fotoğrafı dahi yok. Gördüğünüz bütün siteler Honda'nın verdiği reklam materyalini veya fuar fotoğraflarını kullanıyor.

Bir aracın Türkiye'de satışa başlaması için önce satış ve servis ekibine eğitim verilir, yedek parça ve aksesuar stoğu oluşturulur. Daha reklam teşhir için bir tane araba bile yok, Honda Türkiye bu araçları Mart'ta nasıl satmaya başlayabilir?

• Eee tamam bende ondan bahsediyorum zaten bu sayfa tam olarak o aracın konusu değil mi kim demis yok diye al izle bakalım ingilterede cekilmis ilk video.

https://www.youtube.com/watch?v=k8WHDSORIyQ

https://www.youtube.com/watch?v=c4FQ5DtFKZE

https://www.youtube.com/watch?v=03lPsYQ2vJM

• kasayı begenmedim fazla cafcaflı 8 ileri de nedir arkadaş
  • Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    1. linkteki type-r aracı da iceren, hb nin ise tanıtımdaki görüntüsü üzerine konusulan kısa bi video. İngiltereye özel bi video değil. 2. linkteki adam 15 yıldır amerikaya gelmedi bu kasa dedikten sonrasını izlemedim. 3. videodaki kızı görünce zaten hatırladım önceki videolarından; o da amerika. Her ingilizce konuşan ingiliz mi oluyor bu durumda???

Edit: direksiyon sağ-sol geyiğine hiç girmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flo_Rida -- 19 Ocak 2017; 7:58:6 >
  • Bilgi yok diyorduk bugün bilgi paylaşılmış.

Yeni Honda Civic, Kuzey Amerika'da bir süredir satıştaydı. Üretimi zaten İngiltere'de yapılan model şimdi de İngiltere'deki bayilerde siparişe açılıyor. Mart ayında satışa çıkacak modelin başlangıç fiyatı 18 bin 325 pound (85 bin 563 tl) olacak.

İlk olarak geçen yılki Paris Motor Show'da Avrupa spesifikasyonunda yer tanıtılan Yeni Honda Civic hakkında fuardan bu yana yeni bilgiler gelmeye decam ediyordu. Şimdi ise otomobilin bütün detayları ve fiyat listesi açıklandı. Giriş seviyesi S-grade 130 hp 1.0 litre üç silindirli benzinli motor ve manuel şanzıman ile birlikte geliyor. Başlangıçta dizel motor seçeneği sunulmayacak. Dolayısıyla tek diğer motor seçeneği 180 hp 1.5 litre turbo benzinli motor. Bu motorun bulunduğu Sport donanım seviyesinin fiyatı 22 bin 470 pound (104 bin 975 tl).

1.0 litre motor aynı zamanda SR donanım seviyesi ile (20 bin 180 pound / 94 bin 276 tl) ve EX donanım seviyesi (isteğe bağlı 500 pound ücretli tech paketiyle birlikte, 23 bin 40 pound / 107 bin 624 tl) ile birlikte de geliyor. 1.5-litre motor ise Sport Plus (25 bin 335 pound / 118 bin 344 tl) ve Prestige (26 bin 85 pound / 121 bin 848 tl) ile birlikte sunuluyor. Öte yandan, Honda henüz tüm donanım seviyelerinin özelliklerini açıklamadı.

İlk piyasaya çıkışta, Civic için iki yeni turboşarjlı benzinli motor seçeneği sunulacak ancak dizel seçeneklere şimdilik yer verilmiyor. Honda, en çok tercih edilecek motorun, altı ileri manuel veya CVT otomatik şanzıman ile eşleştirilebilen 130 hp 1.0 litre üç silindirli turbo olacağını öngörüyor. Bu motorun CO2 emisyonu 110 gram / km.

Daha güçlü bir 180 hp 1.5-litre dört silindirli motor da aynı şanzıman seçenekleriyle satışa sunulacak. Bu motor, spesifikasyona bağlı olarak 133g / km CO2 emisyonuna sahip.

Civic 70 global pazarda hemen hemen aynı özelliklerle satılacağından Honda başlangıçta iki benzinli motora odaklanacak. Bununla birlikte, 2017 yılı sonunda, alıcılar, mevcut 1.6 litrelik i-DTEC dizel motorun revize edilmiş bir versiyonunu seçebilecekler. Honda'nın verimli dokuz vitesli otomatik şanzımanı sayesinde gelişmiş yakıt tasarrufunun yanı sıra bu motorla performans da artacak.

Şubat olarak söyleniyordu ancak haberde ingiltere satışı mart olarak verilmiş. bir ay ötelenmiş yani. ülkemiz de dahil tüm avrupa pazarında da ya eş zamanlı ya da en geç nisan ayında satışa sunulur.

Haberin tümü burada
    http://www.ototeknikveri.com/haber/8689/honda-civic-fiyatlari-ve-ozellikleri-ingilterede-duyuruldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haacar -- 19 Ocak 2017; 10:2:57 >

• Konu açılalı 4 ay olmuş, ben hala bu araç çirkin mi yakışıklı mı karar veremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lawbreaker

kasayı begenmedim fazla cafcaflı 8 ileri de nedir arkadaş

8 ileri falan değil önüne gelen sallıyor yahu bu aracın manuel vitesi 6 ileri, otomatik dizeli ZF olacağı icin 9 ileri tam otomatik benzinli otomatigi ise CVT olacak.
  • Bilgilendirme 10 numero olmuş Sensing de olacak mı sence.
    Teşekkür ederim hocam

Sensing ingiltere için doğrulanmış fakat avrupanın geri kalanı için herhangi bir bilgi yok şuanda ama büyük ihtimalle sensing tüm avrupa pazarındaki hb lerde olacak.
  • haacar kullanıcısına yanıt
    RS den HB mi gecsem acaba cok kararsiz kaldim şuan Sensing yüzünden.
    Eğer hb de sensing varsa bence tercih sebebi olur. sonuçta rs dediğimiz model executive donanımlı araca body kit takılmış gibi birşey olacak ve uçuk fiyatlar isteyecekler.

Ayrıca hb de sedan modele göre eksi bir durum yok bir tek bagajı 478 litre. bizim fb7 lere bakarsak 38 litre daha fazla yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haacar -- 19 Ocak 2017; 15:21:18 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.