Şimdi Ara

2016 Yılında, hala Apple MacBook Pro 13 Mid 2012 alınırmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar kafamı bır suredır kurcalayan bır soru var,

2016 yılına geldık, 2012 model uretımı olan,

Apple MacBook Pro 13 2.5 GHz Mid 2012

hala bu zamanda 3200 TL ye alınırmı ?

http://www.notebookcheck.net/Review-Apple-MacBook-Pro-13-2-5-GHz-Mid-2012-Notebook.79640.0.html

retina ekran yok, ama mudaıllerıne gore en kalıtelı ekrana sahip,

pil omru hala efsane 7-8 saat gidebiliyor,

işlemcısı 3210m pıyasadakı hala en hızlı 2 core ıslemcılerden, bench skorları cok ıyı,

ağırlık 2 kılo, pek hafıf degıl,

dvd yazıcı yuvasına ucuz bır aparat ıle hdd takılabılıyor, ram ve hdd cok kolay degısıyor,

16gb ramlı, 256gb ssd+ 500gb hdd lı bır macbook ı yaklasık upgrade malıyetlerıyle 3800 TL gıbı bır rakama alınabılıyor,

not: oyun oynamıyorum vga kartı onemsız,

sızın bu konudakı dusuncelerınız nedır acep ?

yakında bu alette pıyasada bulunamacak, su an yenı uretım macbook prolarda ram degısmıyor, hdd ıse slot kart gıbı olan modeller var ve ınanılmaz pahalı, mudaıl guncel bır macbook pro ıse 5.5 bın cıvarı,

http://www.vatanbilgisayar.com/macbookpro-notebook-corei5-27ghz-8gb-256gb-ssd-133-intel-notebook-bilgisayar.html

retınalı, 256gb ssd ve 8gb ramlı surumu( tabıkı daha ınce, daha daha hızlı,daha uzun pıl omru var, ve ekranı olaganustu)

ama upgrade şansı yok, arada 1700 tl gıbı rakam var,

• zaten alınacaksada bunun aşağısını almak ölü yatırım olur...2012 mid sata3 ve usb3 özelliğiyle kurtarıyor...ama o paraya sıfır almak akıl işi değil...zor durumdaysanız ve alınması gerekiyorsa bence temiz 2. el düşünmenizde fayda var. 2000 civarına bulmak olası..

2011 lere bulaşma derim çünkü sata3 değiller sata2 oldukları için ssd taksanda pek verimli olmuyor.. ayrıca artık ahı girmiş vahı kalmıştır çogunun..

mid2012 yide ve 2011early ide zamanında kullanmış biri olarak söylüyorum...şuan elimde 2014 mid var

2012 şuanda alınası en dip macbookprodur..rahat 2 sene daha götürür.. tek eksiği retina denebilir..( tabiki başka farklarda var)

yalnız ssd taksanızda 16 gb ram eklesenizde..bir retina kadar seri değil malesef çünkü retinalar sata arayüzü yerine pcı-e X4 arayüzünü kullanıyorlar

yani retinada ssd ort 800 mb/s çalışıyorsa mid2012de ssd en fazla 400 mb/s de çalışır. verdiğim değerler örnek teşkil etmesi için sadece tabiki pratikte iş biraz değişir.

retina alınamıyorsa bence alınabilir ama sıfırına 3000 civarı vermem ben sayet. sonuçta 3. neisl i5 ve HD 4000 ( 6. nesil skylake çıktı.)

• Şuan aktif kullanan birisi olarak yanıtlayım.

1- SSD takınca retinalarla arasında fark kalmıyor serilik olarak. Sadece 2015 retinalar'da çok uçuk değerler var ki bunu da gözle pek fark edemezsiniz. Çünkü program açılışları vs 1-2 sn farkediyor.

2- Kullanım amacına göre değişir. Amacınız video render ise almayın.

Ben grafik tasarım ve fotoğraf düzenlemek için kullanıyorum. 240gb ssd ve 10gb ram var. Photoshop, Lightroom, InDesign'i çok akıcı şekilde kullanıyorum. donma, takılma, kasılma yok.

3- Şarjı günlük kullanımda (internet-ofis) 6-7 saat arası, ağır kullanımda (fotoğraf edit) 4 saat civarı, film video izlerken de 5-6 saat civarı gidiyor. (Batarya döngüsü bende 320)

4- 2 kilo olması biraz sıkıntı. Küçük olduğu için her yere sığıyor ama eğer yanınızda sürekli taşımanız gerekiyorsa benim gibi, bazen sıkıntı oluyor ağırlık.

5- En önemlisi sıfır o fiyat VERİLMEZ. En mantıklısı, temiz bir ikinci el almak.

Ben sadece video izleme, internet, ofis programları kullanıcam; hep yanımda olacak derseniz retina alın. 8GB Ram ve 128 SSD (+Hafıza kartı) sizi bu işler için uzun yıllar idare eder. Hatta Retinalar'da da 2014 olanları ikinci el temiz bir şekilde mâkul fiyata bulabilirsiniz.

Ama bana Ram lazım, SSD lazım, ben ağır programlar kullanacağım derseniz ya dediğiniz gibi 2012 alıp upgrade yaparsınız, yada mecbur yüksek konfigürasyon retina alırsınız.

• bencede alınır lakin maksimum 1500 veririm... ikinci el bulabilirsem..
  • Arkadaşlar merhaba, (2012 Late Mac Mini 16Gb + 120 SSD)cihazım ile (2012 Late Macbook Pro Retina 8Gb + 128SSD) takaslamak üzereyim. Üste 1000TL istiyorlar. ne yapmalıyım? Bu Macbook Pro hala alınabilir mi? Almalı mıyım? Cihazda hafif kasılma olduğunu söyledi kişi, cihaz arızalı olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bortecine09

Arkadaşlar merhaba, (2012 Late Mac Mini 16Gb + 120 SSD)cihazım ile (2012 Late Macbook Pro Retina 8Gb + 128SSD) takaslamak üzereyim. Üste 1000TL istiyorlar. ne yapmalıyım? Bu Macbook Pro hala alınabilir mi? Almalı mıyım? Cihazda hafif kasılma olduğunu söyledi kişi, cihaz arızalı olabilir mi?

bence degmez, ram az, tabı yapacagız ıs de onemlı, eger mac mınıde cpu upgrade sansı varsa kendınız upgrade edın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.