Şimdi Ara

2016 VESTEL LCD & OLED TV (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
2
Favori
9.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Beni mazur görün lütfen hocam, ''Alın, Almayın'' konularına veya öneri işlerine girmiyorum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Beni mazur görün lütfen hocam, ''Alın, Almayın'' konularına veya öneri işlerine girmiyorum ben

Anladım hocam.. Aslında yanlış ifadeyle yazmış olabilirim benim sorunum 65UA9650 hakkında maalesef bilgi alamıyorum, sanırım Türkiye'de çok az satılmış ve üretimi durmuş. Forumlarda bir kaç kişi daha bu konuda yardım istemiş ama kimse bir şey yazmamış. Yanıt yazdığınız için teşekkür ederim.
  • bora_33 B kullanıcısına yanıt
    Modele özgü konuşuyorsak durum değişir. Teknik bilgi aktarabilirim onda sorun yok, hatta görüş de belirtirim :)

Öncelikle söyleyeyim bahsettiğiniz ürün MB100 anakarta sahiptir ve artık MB100 anakart üretimi durdu, tabi daha satılacak yüzbinlerce MB100 anakartlı ürün var depolarda o ayrı konu, zaten genelde sizlerin bir üretimin durduğunu öğrendiğiniz zamanlarda, aslında aylar öncesinde üretim durmuş ancak stoklardaki ürünler satılıyor oluyor.

Burada da durum farklı değil, ben bu forumda bilgi vermesem aylarca kimsenin bilgisi olmazdı MB100 üretiminin bittiğinden. Şu sebeple verdim bu bilgileri, ''Aaaa üretim de durmuş bu tv artık alınmaz'' algısı oluşmamalı lakin durum hakkında da bilginiz olsun.

Bir çok (%95) MB100 anakartlı üründe 50hz panel mevcutken bu üründe 100hz panel mevcut. (LG)

Forumlarda kimse cevaplamamış demişsiniz hocam muhtemelen bu forumda sorulmamıştır veya bana sorulmamıştır.

Söz konusu VESTEL ise en öncelikli bilgi belge ve yazılım sadece Donanım haber forumlarındadır hocam. Diğer forumlarda verilen güncel yazılımlar da zaten bizim forumdan dağılıyor.

O kadar ayrıcalığı olsun artık DH üyelerinin

2016 VESTEL LCD & OLED TV

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ado kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.
  • bora_33 B kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu model 32FB5000 VA panel mi
  • enginsen10 E kullanıcısına yanıt
    Modelden belli olmaz hocam seri no lazim

• Hocam Vestel panellerde seri numarasına bakarak nokta atışı 100hz , VA-İPS panel ve güncel anakarta sahip paneli ayır edecek bariz ibare var mıdır. Bayiye gittiğimizde seri numarasına bakarak bizim bunu anlamamız mümkün müdür.
    Bilgi vermenizi rica ediyorum.
  • Selamlar ben 55ua8300 tvyi teknosadan aldim 2099tl ve 200 tl cek seklinde. Ancak bu modelle ilgili pek ayrinti bulamadim.Gorevli cristal panel var dedi ama hareketli sahnelerde atlamalar ve karelenmeler gordum. Pnl:23379652 vpaz:20272388 arka etiketten aldigim bilgiler. ub9300 49 inc modeli hareketli goruntuler daha akici ve renkler canli geldi. Bu panel icin ne dersiniz

• GUNEY_97 G kullanıcısına yanıt
    Selamlar hocam, diğer konuda cevap vermediğimi yazmışsınız, eski mesajlarınızdan buldum gerçekten atlamışım özür dilerim.

Maalesef bu anlamda nokta atışı bir bilgi yok. VESTEL'in şu an hücre tedarik ettiği 4 firma var onlar da SAMSUNG-LG-AUO-CHİMEİ

Sorun şu ki hangi üretimde hangi panel kullanıldığını ancak seri numarasından anlayabiliyoruz. Anlamaktan kastım da zaten numarayı görünce ''Haaa bunlar X marka'' anlamında değil, sistemde o seriden iş emrine ulaşıp üretimde ne kullanıldığına bakabiliyoruz. Bildiğimiz ise, hücre LG ise panel IPS, gerisi VA panel.

Çok isterseniz ve madem bayiden alacaksınız gittiğiniz bayiden ALACAĞINIZ TV ye ait seri noyu bana paslayın bakarım sizin adınıza

Bir çok bayi çalışanı kendisini üretici zannederek bilmiş cevaplar verebilir bu nedenle ne söylediğine değil, size vereceği seri numarasına bakınız, teknik detaylandırmasını birlikte yaparız

• quote:

Orijinalden alıntı: Bserat

Selamlar ben 55ua8300 tvyi teknosadan aldim 2099tl ve 200 tl cek seklinde. Ancak bu modelle ilgili pek ayrinti bulamadim.Gorevli cristal panel var dedi ama hareketli sahnelerde atlamalar ve karelenmeler gordum. Pnl:23379652 vpaz:20272388 arka etiketten aldigim bilgiler. ub9300 49 inc modeli hareketli goruntuler daha akici ve renkler canli geldi. Bu panel icin ne dersiniz

Allah aşkına neymiş şu kristal panel, bilen varsa anlatsın

Yıllardır duyarım bu kristal oanel kelimesini nedir bu?

• sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Kristal panel diye bir panel türü yok işin ilginci
    IPS panel için mağazalarda konuşulan fakat gerçekte olmayan bir terim :))

Crystal Led e atıfta bulunuluyorsa o bambaşka bir dünya, Sony'nin öncülüğünde OLED e alternatif olarak düşünülen yeni bir panel teknolojisi..https://en.m.wikipedia.org/wiki/Crystal_LED

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Kristal panel diye bir panel türü yok işin ilginci
    IPS panel için mağazalarda konuşulan fakat gerçekte olmayan bir terim :))

Crystal Led e atıfta bulunuluyorsa o bambaşka bir dünya, Sony'nin öncülüğünde OLED e alternatif olarak düşünülen yeni bir panel teknolojisi..https://en.m.wikipedia.org/wiki/Crystal_LED

Crystal lede atıfta bulunduklarına %0,00000001 ihtimal dahi vermiyorum

İlerde ben de mağazada çalışırsqm ben de sallayacağım, kristal elmas quarz panel diyeceğim

Nasılsa sallamak bedava

Bir gün bir Teknoloji mağazasında tebdil gezerken, müşteri gibi bir kaç soru sorasım geldi genelde yaptığım üzere, O esnada teşhirde olan çift ekran teknolojisi bir ürüne yönelip dedim ki

''Yahu çift ekran diye özellik yapmışlar nedir bu nasıl çalışır?''

görevli kardeşlerimizden birisi geldi ve

''Abi bırak yaaaa, yıllar önce bulunmuş teknolojiyi çift ekran diye millete yutturuyorlar, aslında neredeyse 10 yıl önce bile vardı bu teknoloji, iki görüntüyü aynı anda veriyordu zaten televizyonlar''

biraz duraksadım ve dedim ki

''O senin dediğin PİP (picture in picture) ve PAP (picture and picture) teknolojisi olmasın sakın?''

Kısa bir duraksama sonrası

''Tamam abi bu senin sorduğun tv de o zaten''

Bu sefer kısa duraksayan ben oldum ve konu değiştirmek isteyerek,

''peki bu panelin üreticisi kim acaba? herkes bir şey söylüyor panel için''

Dediğimde ise asıl facia gelmişti ve arkadaş gidip orta parmağının kemiği ile kapı çalar gibi tok tok tok diye panel vurdu ve dedi ki;

''Abi bu BMS panel''

Anlaşıldı ki bu böyle olmayacak, Üst yönetime resmi kanaldan bir yazı yazıp, gelen bilgi doğrultusunda o hafta sonu mağaza personeline kısa bir eğitim toplantısı düzenlemiştik.

Hocam BMS panel denilen şey muhtemelen biliyorsunuzdur ki Backlıght Module Set diye geçer ki hücre yapısı ile uzaktan yakından ilgisi yoktur sadece aydınlatma sistemine atıfta bulunan bir isimdir ve muhtemelen arkadaşımızda aslında IPS panel demek istemişti.

Buradan hareketle ve bu arkadaşlardan öğrendiğimiz şekilde yaklaşırsak eğer şunu belirtmek isterim ki zaten adı üstünde, likit kristal display olduğuna göre bunların tamamı kristal paneldir

Quartz panel iyiymiş
    Seiko üretti deriz :)
    fena fikir değil aslında dayanıklılığına atıfta bulunmuş oluruz :)

Samsung da aslında uzaktan yakından bağlantısı olmasa da QD-LED panellere Quantum Dot diyor ve "marketing" ini bu şekilde yapıyor :)

• Ado kullanıcısına yanıt

Seneler önce denizlide bir beko bayisinde sony nin 32 inç ex model tvsine abimle beraber bakıyorduk, orada çalışan bir görevli geldi soru sordum tv nin çözünürlüğü kaç dedim cevap: 100 hz geldi

Yalnız görevliye ezberletmişler gibi hissettim. Yani o an hangi soruyu sorarsam sorayım hep 100 hz cevabını verecekti

Şahsi yaklaşımımdır ki bayi porsonellerini sevmem, artiz olurlar. Hele bilinen yetkili bayilerde görevlilerse amanın gören de kuantum fiziği üzerine doktora yapmış da, hobi olarak orada takılıyormuş zanneder :)

İşinin hakkını veren kardeşlerimi tenzih ederim yazarım ki, 2 dergiden okudukları 3 teknik terim ile mal satmak o işi bilmek anlamına gelmiyor. Bak ben ticaretten anlamam, ben para ve alışveriş adamı değilim o nedenle o işleri eşime bırakırım, hiç haz etmem para mevzularından. Bilirim ki o konuda beceriksizimdir, o nedenle hiç karışmam.

Şimdi bu arkadaşlar da önce BİLMEDİKLERİNİ kabul edecekler ki bazı şeyler düzelebilsin.
    Lakin şöyle bir durum da var, okulda öğrendiği bir kaç teknik bilgi ile bu personeli aşağılamayı görev edinmiş bir kesim var ki onları da sevmem

Önce biz toplum olarak bilmediğimiz konuyu bilmediğimizi kabul etmeyi öğrenmeliyiz hocam, bunu becerebilsek gerisi gelir.

Senin 100hz ci arkadaş da bunlardan birisidir.

Neyse çok dağıtmayayım konuyu

Herkese iyi sohbetler iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Quartz panel iyiymiş
    Seiko üretti deriz :)
    fena fikir değil aslında dayanıklılığına atıfta bulunmuş oluruz :)

Samsung da aslında uzaktan yakından bağlantısı olmasa da QD-LED panellere Quantum Dot diyor ve "marketing" ini bu şekilde yapıyor :)

Seneler önce denizlide electroworld mağazasında sharp marka tvlere bakıyorum hocam, sharpın elemanı geldi yanıma " hangi marka tvlerle ilgileniyorsunuz dedi" ben sony ya da sharp dedim. Bana " ilk defa tvden anlayan birisi geldi "dedi. Sonra hep samsungu kötüleyip durdu, ekranı çok parlak renkleri doğal değil dedi

Aradan yıllar geçti bu sefer aynı kişiyi mediamarket te gördüm bu sefer samsung elemanı olmuş, samsungu övdü durdu kristal panel kelimesini ilk ondan duydum , sharpı sordum iyi değil dedi

Sonra durumu anlattım kendisiyle önceden de konuştuğumuzu söyledim o zaman sharpı övüyordun dedim kem küm etti konuyu değiştirdi tv nin kralı plazmadır dedi

Satış personeli için aslında gayet kabul edilebilir bir davranış türü, kimse sattığı malı kötülemek istemez :)) Plasma konusunda hak verdim yalnız :)
    Ben patronu olsam benim ürünümü kötüleyen elemanı yanımda çalıştırmam, bu da gerçek :)

Diğer taraftan bilgiye ve öğrenmeye karşı dirençliyiz, bunu aşmamız gerekiyor. Basmakalıp bilgiler üzerinden gidersek gelişim sağlayamayız.

Mağazalarda yanlış bilgi veren personeli değil de eğitim vermeyen yöneticilerini suçluyorum aslında :)

Bu nedenle tüketicilerin daha önce hiç olmadıkları kadar uyanık olup, ihtiyaçlarını belirleyip, alacağı ürünü mümkün olduğunca iyi tanıması ve kararını şekillendirmesi lazım.

• Merhaba arkadaşlar. Vestelin 49UB8300 ve 49UB7950 panelleri RGB dizilim mi, RGBW dizilim mi kullanmakta acaba, bilgisi olan var mıdır?

Bir de size saydığım bu iki vestelden birisi mi, LG 49UH610N mi? TeknoSA hediye çekimi kullanacağim ve bu üç cihaz ilgimi çekti.

Yardım eden herkese teşekkur ederim. Iyi akşamlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeavyClocker -- 22 Mart 2017; 22:35:21 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.