Şimdi Ara

2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.265
Cevap
36
Favori
120.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tv kaç herz.? 50 herz olduğu söyleniyor doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahallenin_delisi -- 9 Aralık 2016; 13:28:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kardiyalog

birincisi ips panellerde bu durum ışık sızmasıdır ve makul ölçülerde olduğu sürece sorun olarak kabul edilmez.
    senin dediğin kırmızı olayı ise olmaması gereken bişey video çekersen bi kaç farklı açıdan bakarız.

Akşam çekip paylaşırım. Bu arada renk ayarlarınız üstteki mesajdaki gibi mi? Işık sızmasına bakarken max parlaklıkta vestandart ayarda mı yapmalıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

Bu tv kaç herz.? 50 herz olduğu söyleniyor doğru mu?

Panelin gerçek hızı 100hz

• player75 P kullanıcısına yanıt
    verdiğim ayarlarda kullanıyorum tabiki
    siyah sahnelerde en ufak sıkıntı yok
  • mahallenin_delisi kullanıcısına yanıt
    50 hertz olsaydı fiyatı 4700 değil 3000 olurdu max
  • quote:

verdiğim ayarlarda kullanıyorum tabiki
    siyah sahnelerde en ufak sıkıntı yok

Msjlarınızda bahsettiğiniz ayarlı göremedim tekrar yollama şansınız var mı?

• Yanına bir de bas konuş ekle son çeyrek asrın en overrated ve işe yaramaz özellikleri olur.

• Honey Badger kullanıcısına yanıt
    Abartılan bişey yok dostum ortada.
    bize güzel ülkemize gelen ürünler ve fiyatlar var.
    3800e bundan daha iyi 55 inc tv alamazssın türkiye şartlarında.
  • Merhaba, arkadaşlar bir kaç sorum olacak cevaplarsanız çok iyi olur.

- Tv de google playe girdiğimde bazı aradığım şeyleri bulamıyorum. Pc den baktığımda ise ''Bu öğe cihazınızla uyumlu değil'' yazıyor. Bu tür programları tvye nasıl yükleyebilirim.

- Google playden tv için indirmem gereken ya da tavsiye ettiğiniz programlar var mı?

- Youtube da pc de ve telefonda izlediğim dizi film türü şeylere kaldığım yerden devam edebiliyorum, ama tv de bu şekilde olmadı, her girdiğimde en baştan açmak zorunda kalıyorum izleyeceğim şeyi. Bunun bir çözümü var mı?

- TRT 4k yayını ben de '' frekansımız değişmiştir yeni frekansımız şu'' gibi bir şey yazıyor. Sizde de böyle mi yoksa normal yayın var mı?
  • 7 sine mediamarkt tan verdiğim sipariş bugun teslim edildi arkadaşlar bakalım yarın kurulur servis gelirse bir sıkıntı olmadı siparişte.
  • Arkadaşlar 4000 liraya satın aldım az önce bir sony yetkili satıcısından. İsteyene numarasını verebilirim özelden

• Tabutta Rövaşata kullanıcısına yanıt
    Çok değil bu kaç sayfa geriye git ve yazdığım mesajları oku .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Arkadaşlar 4000 liraya satın aldım az önce bir sony yetkili satıcısından. İsteyene numarasını verebilirim özelden

Ben alabilirim

• mahallenin_delisi kullanıcısına yanıt
    Gonderdim

• quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Gonderdim

Çok teşekkürler

• kardiyalog kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, diğerleriyle ilgili bilgi bulabildim ama youtube sorum ile ilgili hiçbir şey göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tabutta Rövaşata -- 9 Aralık 2016; 19:49:28 >
  • quote:

birincisi ips panellerde bu durum ışık sızmasıdır ve makul ölçülerde olduğu sürece sorun olarak kabul edilmez.
    senin dediğin kırmızı olayı ise olmaması gereken bişey video çekersen bi kaç farklı açıdan bakarız.

Hocam video çektim. linkteki gibi ama tabi videodaki görüntü birebir gözle görüleni yansıtmıyor. PC deki ayara göre de görüntü değişecektir. Zaten açı, uzaklıkta ışık sızmalarının miktarını görünümünü değiştiriyor. fotolardakiler biraz daha gerçekçi halini yansıtıyor.

Kırmızımsı ışık sağdan soldan yaklaşıp bakınca görülüyor muhtemelen bu farklı bir olay ama yine de yorumlarsanız iyi olur. Forumdan gördüğüm IPS panellerin hemen hepsinde farklı noktalarda bu miktarda ışık sızması var. Çözüm de sanki ışığı 30 civarında tutmak.

Normal HD yayınlarda TV cidden çok iyi. Hele star, show, trt1, ntv sporda çok daha iyi HD kalitesi var ki sanırım kanalların HD kalitesi ile ilgili bu. SD yayın çok kötü ise çamur, iyi ise görüntü fena değil.

video linki

http://dosya.co/qjwy656fw6d0/IMG_2651.MOV.html

IMG_2651.MOV - 45.1 MB

resimler

• player75 P kullanıcısına yanıt
    Sizdeki aynı kırmızılık bende de vardı.. süper bir tv ancak bu durum insanı üzüyor😔

• quote:

Orijinalden alıntı: merteslik

Sizdeki aynı kırmızılık bende de vardı.. süper bir tv ancak bu durum insanı üzüyor😔

Herhangi bir değişim servis iade talebiniz oldu mu? Daha doğrusu bu bir sorun mı normal bir durum mu? Yayın sırasında ışık sızmaları anlaşılmıyor cepheden bakınca kırmızılık görünmüyor üst ya da yandan bakınca belli. iade değişim talep mi etsem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi player75 -- 10 Aralık 2016; 18:18:03 >

• Kırmızılı gi pek anlayamadim bende yok hiç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.