Şimdi Ara

2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır? (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.266
Cevap
36
Favori
120.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mediamarkt gece kuşundan ürünü aldım. Ayın 8'inde kargoya verildi yazıyor. Hala kargo bilgileri ulaşmadı. Benzer durumda kalan oldu mu ?
  • benim cumartesi sevk edildi mmarkt gece kuşu ile almıştım.
    Kargo firmasının enayiliği yani biraz geç gelir ama mutlaka geliyor
    fakat aramıyorlar şu saatte geleceğiz diye, kapıdan arıyorlar kimse açmaz ise.

Ben apartman görevlisine aldırmak zorunda kaldım.
    Neyseki açılmamış paket ve darbesiz çıktı şansıma.
  • artizz A kullanıcısına yanıt
    Ben ofisin adresini verdim. Cart diye sekreterin önüne getirecekler heralde :)

Web sitesinde kodu girdiğinde sana kargo takip detayları çıkıyormuydu ?
  • Her ikisini de kullanan birisi olarak LG ile sony karsilastirmasi yapabilir misiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ShoCkwave S kullanıcısına yanıt
    Paket çok büyük fakat.
    Muhtemelen girişi kapatacaktır ofisin.
    Ben de gördüğümde bi oha dedim açıkcası,
    yatay olarak kutuda kablo vb. ekler ile kutu boyutu baya büyük olmuş.

Hatta apartman görevlisi vatandaş dediki,
    abi ne yapacaksın bu kadar büyük televizyonu evde dedi. :)

Kargo takip kodu yok. Horoz lojistik falan gibi birşey ile gönderiyorlar.
    Kargodan çok nakliyatçı mantığı yani.
    Ağır taşımacılık da diyebiliriz.

MMarkt web sitesindeki kargoya verildiden sonra onlar beni arayana kadar hiç bilgim olmadı.
    Adamlar zaten kapıda aradılar kimse açmayınca.

Bu arada bu sabah servisi aradım, öğleden sonra 3-5 arası için servis verdiler.
    Aynı gün kuruluyor yani istanbul beşiktaş için söylüyorum.
    Daha gelmemişler buarada eve.
  • Arkadaşlar 55xd8505 de sinema için kendi ayarlarımı paylaşıyorum belki siz de beğenirsiniz:

Resim modu:kişisel

Otomatik resim modu:kapalı

Işık algılayıcı:kapalı

Parlaklık

Parlaklık :max

Kontrast:max

Gama:0

Siyah düzeyi:55

Siyah ayarı :kapalı

Gel.kontrast düzenleyici:kapalı

Color: 55

Ton :0

Renklerin sıcaklığı: Normal

Renk alanı: s RGB/BT.709

Canlı renkler: kapalı

Kırmızı artır: -4

Yeşil artır: -3

Mavi artır: max

Diğerleri:0

Keskinlik :50

Gerçeklik oluşturma: kapalı

Çözünürlük :min

Mastered in 4k: kapalı

Rastgele görüntü azaltma: kapalı

Digital gürültü azaltma: kapalı

Motionflow: gerçek snm

Yumuşaklık: 3

Netlik: min

Film modu: kapalı

• emnkorkmaz E kullanıcısına yanıt
    Sony başlığında LG yazmak doğru olmaz ama ikiside iyi TV birini alın geçin

• Kanal kurulumu yapamadım. Hiç bir sinyal bulamadı. Uydu kablosu MAIN uydu girişine bağlı. Bugün Dsmart D-fix de almıştım, onu taktım gene yok. Apartmanda duvarda anten prizi var yani daha önce filbox sorunsuz seyrediyordum. Biri adım adım anlatabilir mi? Kendim kurdum servis geç gelecek diye

Kullanım kılavuzu (hem basılı hem de tv içindeki yerel ve online) çok kötü. Hiç bir açıklama yok.

Şunları tesadüfen buldum internette ama ingilizce:
    https://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/69202/knowledgebase/1/
    https://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/69211/knowledgebase/1/
    https://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/31154/knowledgebase/1/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 13 Aralık 2016; 10:37:24 >

• Philips android tv.de TKGS var, Sony'de yok. İkisi arasında kalanlar bunu da dikkate alsın.

https://www.turksat.com.tr/sites/default/files/uydu/tkgs_onayli_marka_model_listesi_29062016_web.pdf
  • artizz A kullanıcısına yanıt
    Kargo cumartesi günü şirkete getirmiş haliyle kapalı tabi. İkinci kez de dağıtıma çıkmıyormuş. Zar zor takip numarasını buldum mediamarkt'dan tekrar onay alacaklarmış. Gelince telefonlar arayın dedim ona da olumsuz döndü; firmanın cep telefonu ile arama anlaşması yokmuş.

Nasıl bir kargo anlaşması yapmışlar anlamadım :/
  • Philips 7909'u satıp 8505 aldım fakat çözemediğim sorunlar var media player çok sıkıntılı bütün hdd yi tarayıp tüm filmleri önüne dizmeye çalışıyo tam bir karkaşa aradığını bulman çok zor... harici KODI ve VLC Player kurdum bir türlü optikten DTS sesleri aktarmıyor varmı çözen nasıl film izlicez... Philips bildiğin listeyi açardı çok rahat seçip çatır çatır oynatıyordu ve onda android eski bir seriye sahipti... Sony işlem gücü olarak çok yüksek fakat bir allahın kulunun aklına media player yapmak gelmemişmi...
  • Hala bir indirim olmadı istediğim gibi. beklmeye devam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu devirde bir led panele 4k bile olsa bu kadar para verenin aklına şaşarım. Tv alacaksanız oled alın bir daha arkanıza bakmazsınız. Led tv lerin uyduruk görüntüsünden sonra izlediğiniz filmleri vs. ilk defa izliyor gibi oluyorsunuz. Oled almayacaksanız da mağazalarda bakmayın sakın, sonra evinizdeki aldığınız led tv nin görüntüsü çamur gibi gelecek çünkü.
  • Cihaz geldi kurulum yapıldı.

Yorumlarım şöyle dostlar;

- Öncelikle hiçbir test vs yapmadım cihaza, gözümü rahatsız eden hiç birşey yok. Işık sızması vs. test yapıp da kafaya takmaya gerek yok diye düşünüyorum.
    - İzleme mesafem 4metre, HD de hiç problem yok fakat SD yayında biraz görüntü bozukluğu seçiliyor. Sivri köşeler vb.
    - Cihazın kasası NX720 den sonra bana çok zayıf göründü. Tamam ince olması güzel ama ekran boyutu büyük olduğu için sanki öne düşebilirmiş hissi oluştu bende. Bağlama kiti alacağım arkasına işi sağlama almak için. Evde çocuk da olunca. Mal değil de can koruması için.
    - Android TV olayını sevdim. Baya güzel önceki NX720 menüsüne göre çok başarılı haliyle. Önceki neymiş ya bomboş menü imiş :)
    - PS4 dualshock ile direk eşleşti. Menüde yukarı aşağı dolaşabiliyor, kumandaya göre daha hızlı haliyle.
    Oyunlarda hiç kumanda lag vs. yaşamadım. Yağ gibi akıyor DS.
    - Kanal geçişi 3sn civarı neredeyse. Önceki 1-1.5sn idi, bu baya fark etti haliyle. Sanırım alışacağız. En beğenmediğim yanı bu oldu.
    (CONAX modül ile teledünya izliyorum, önceki de, bu da.)
    - Görüntü kalitesi tatmin etti beni, zaten Sony kullanıcısı olarak NX720 den de çok çok memnundum. Çok da izleyemedim tabi ilk gün yorumum bu.
    - Ses olayı tabi ki zayıf, hele NX720 yi 2+1 surround stand ile kullanıyordum baya zayıf kaldı. Soundbar almam gerekecek mutlaka.
    - Kumandayı hiç beğenmedim. Hele süet gibi kaplaması 1 yıla kalmadan soyulacak, rezil bir görüntü olacak bundan eminim. Yedek Parça olarak satmak için mi yapılmış bu anlamak mümkün değil. Hiç yakışmamış sony kalitesine.

Henüz Mediaplayer, google-cast, PS4 performansı, futbol yayını vb. özellikleri deneyemedim. Onları da buraya eklerim deneyince.

Samsung ve LG tv kullananlar oldu ailede, fakat genelde alt seri cihazlar idi.
    Haliyle onlara göre çok kaliteli cihaz. Fark edilir şekilde.
    Mesela Teknosa da inceler iken oradaki görevli Sony nin tüm kasasının metal olduğunu (arka kapama dahil), LG gösterdiğinde arkasının plastik olduğunu gösterdi.
    Kalite olarak Sony öndedir dedi. Aynı segment ve fiyat bandında tabii ki.
    Yoksa bunun 2 katı paraya daha iyisini diğer markalardan alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artizz -- 13 Aralık 2016; 15:5:19 >

• tv yi 1 aydır kullanıyorum renkler çok iyi tek sorun siyahlar karanlık sahnelerde tam siyah değil bu sebepten aklım karışıyor sürekli satsam başka bi tv alsam diye satsam ne alıcam onu bilmiyorum daha iyisi bu fiyatlarda hangisidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: player75

quote:

Orijinalden alıntı: merteslik

İade ve değişim hakkınız var.. Normal TV kanallarında sorun hiç göze batmıyor ancak usb den film izlerken alt ve üstteki siyahlarda kırmızı ışık gözüme batmaya başladı. O sebeple iade ettim.

Ben aklınızı karıştırmak istemem ama eğer sizi rahatsız etmiyorsa hiç değiştirmeyin. Yeni gelen üründe de aynı sorunların çıkma ihtimali var.

İade aşamasında kargo şirketi size bir yazı imzalatıyor. Eğer ürüne bir zarar gelirse hiç bir hak iddia etmiyorum diye.. Bunuda göz önüne alın. Benim iade işlemleri yolunda gitti ama gönderirken acaba göndermeseydim dedim.

Tv den uzak iken görünmüyor 1m yanına gidince fark ediliyor. Zaten açıya göre ışık sızması da kırmızımsı ışık da değişiyor. Emin değilim ne yapsam. Beyaz ve bu kırmızı sızma dışında sorun yok 10 numara tv. Sağlam bir servis tanıdığım olsa sorardım. Satıcıya danışsam mı değişimi acaba? USB ye film atıp izleyeyim bi o halini de deneyeyim tv nin

Tv yi 1 haftaya yakındır kullanıyorum. HD yayınlar çok iyi, ölü piksel takılma, titreme hiç bişeyi yok maşallah. Bahsettiğim kırmızılık 1 m de belli oluyor ve açı ile ilgili. Karşıdan izlemede kanal değişiminde bile ışık sızması oldukça tatminkar geldi. Siz de ışık sızması testinde 1m dibinde iken alt üst köşelere eğilip yükselip bakar mısınız? Hafif kırmızımsı ışık sızması görecek misiniz? Sizde de varsa sorun benim test eğilim olabilir. karşıdan bakınca hiç bişey yok. Çünkü başka sorunu yok ve dert edip değişme işine hiç girmesem diyorum.

• İddialar var gelecek sene sony oled panel kullanacak diye.. Ben beklemeye geçtim kalsın şimdilik tv

• bu modeli bende düşünüyorum yılbaşı mediamarkt'de bi indirim olucak
  • player75 P kullanıcısına yanıt
    dediğin gibi bakınca çok hafif var ama yansımadan kaynaklanan durum öyle ekranda olan bişey değil.
    hatta benim renk ayarlarım en son seviyede kontras ve parlaklık ile kullanıyorum en ufak sıkıntı yok.

benim için tv de sadece 2 sorun var
    1- kanal ayarı ve tarama . çok yavaş arıyor ve kanal taşıma tek tek yapılıyor.
    bu sorunu sony editör ile çözdüm bi kaç sayfa geride paylaştım.

2- uygulamaları hdd yada usb'ye kuramıyorsunuz .
    sony'e mesaj attım bi sonraki güncellemede bu özelliğin geleceğini söylediler.
  • Kardiyalog'un gönderdiği sony tv editor programı gibi bir şey olmadan kanal sırası ayarlamak imkansıza yakın. Kumandaya tuşa bastıktan 1 sn sonra hareket ediyor. Hızlı kanal ilerleme diye bir şey de yok kanal sıralatmada. Tek tek ve çok yavaş ilerliyor. Numara tuşlarına basınca da hangi sayıyı yazdığımı göremediğimden o da olmuyor. 1 tuşuna basıyorum, 101 çıkıyor mesela.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.