Şimdi Ara

2016 Sandero Stepway Turbo 90bg Euro 6 Easy-R (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
971
Cevap
28
Favori
167.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Einevi

Öncelikle hayırlısı olsun,
    Malesef yol bilgisayarı fonksiyonları her iki modeldede kapalı geliyor. Benzinli modelde sadece yokuş kalkış standart olarak geliyor dizelde kapalı.

üstad burada en eski otomatik alan kişi sizsiniz beralde :) araç nasıl..?? 1 depo benzinle ne kadar gitmekte.. vites geçişleri nasıldır.. biraz detaylı bir inceme yapmanız benim gibi yeni alacak olanların meraklarına su serpecektir.. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • samo time S kullanıcısına yanıt
    En eski ben değilimdir aslında 2-3 hafta oluyo ben alalı yakıt konusu benzinli olanı ile bende şehir içi 6-6.8 arası geziyo uzun yol yapmadım ama ilk aldığımda sakin kullanımda 5.7 değerlerini gördüm şehir içi. Vites geçişleri eco modunda biraz daha ağır malum tasarufa yönelik sakin kullanım için, vites geçişlerinde kararsızlık göremedim. İhtiyaç olduğunda gaza yüklendiğinizde hemen vites küçültüp hızlı tepki veriyo eco mod devre dışı kalıyor. Vites geçişleri hissediliyo malum robotize şanzıman. En güzel yönü bu fiyata otomatik sııfr km yok. Benim tavsiyem niyetiniz varsa test sürüşüne çıkın kullanın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Test sürüşü sonrası almaya karar verdiğim stepway i sipariş ettim sonunda. Bayram sonrası gelecek o yüzden temmuz bandolunden de yırttık :)
    Stepne ve park sensörü dahil 44.800 e anlaştık. Tabi ben 24bin 0 faiz finansman desteginden faydalanacagim icin extra 1500tl daha eklemiş oluyor 46.300 yani. Her ne kadar dacia yi kotuleyen arkadaşlarim olsada (ki bu kişiler omrunde dacia ya binmemiş hatta ehliyeti olmayan da var bunun icinde ) fiyat ve performans bakımından şu andaki en iyi araç bana göre. Herkese kazasız belasiz binmeyi nasip eder inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ericponti -- 13 Haziran 2016; 11:59:20 >
  • quote:

En eski ben değilimdir aslında 2-3 hafta oluyo ben alalı yakıt konusu benzinli olanı ile bende şehir içi 6-6.8 arası geziyo uzun yol yapmadım ama ilk aldığımda sakin kullanımda 5.7 değerlerini gördüm şehir içi. Vites geçişleri eco modunda biraz daha ağır malum tasarufa yönelik sakin kullanım için, vites geçişlerinde kararsızlık göremedim. İhtiyaç olduğunda gaza yüklendiğinizde hemen vites küçültüp hızlı tepki veriyo eco mod devre dışı kalıyor. Vites geçişleri hissediliyo malum robotize şanzıman. En güzel yönü bu fiyata otomatik sııfr km yok. Benim tavsiyem niyetiniz varsa test sürüşüne çıkın kullanın.

teşekkür ederim cevabınız için.. aslına bakarsanız beni tedirgin tek nokta arabanın küçüklüğü.. scenicten sonra biraz küçük kalıcak bu araç.. ama dediğiniz gibi bu fiyata hem otomatik sıfır bir araç yok.. lodgy tam istediğimiz genişlikte ama evde tk kullanacak ben değilim.. hanım da hatta kardeşimde kullanıcak.. ondan hertürlü otomatik olması lazım... fiyat araştırmasına başlayım bende iyisimi :)

• quote:

biiey sorucam size.. maliyet hesabına girdim de.. benzinli ile dizel arasındayım.. benzinde 1 depo ile kaç km gidiyorsunuz acaba???

• Benzinli ile dizel araba arasında 8.000tl fark var. Eğer senede 10bin km ortalama yaparsanız 1000 tl fark olur. Bu yüzden 30bin km den fazla yol yapmıyorsanız benzinliyi almanızı tavsiye ederim. Benzinlinin bakım masrafı dizelinkine göre daha az olacağını göz ardı etmemek gerek.

• yılda en fazla 8-10bin arası yapıyoruz.. biç dizele bulaşmayalım haklısınız.. saolun yardımlarınız için.. :)

• Rica ederim :) bende ayno 10bin km ancak. O yüzden benzinli sipariş verdim

• quote:

Orijinalden alıntı: ericponti

Benzinli ile dizel araba arasında 8.000tl fark var. Eğer senede 10bin km ortalama yaparsanız 1000 tl fark olur. Bu yüzden 30bin km den fazla yol yapmıyorsanız benzinliyi almanızı tavsiye ederim. Benzinlinin bakım masrafı dizelinkine göre daha az olacağını göz ardı etmemek gerek.

Üzgünüm ama eksik bir istatistik yapmışsınız. Satarken dizel aracınızı benzinli araca göre daha pahalıya satacağınızı hesaba katmamışsınız. Bunu hesaba katarsanız isterseniz yılda 5 bin km yapın yinede karda olacaksınız. Ayrıca dizel aracı daha huzlı satacağınızda ekstra avantaj sağlayacakttır.

• Selam aleykum arkadaslar forumu uzun suredir takip ediyorum ama ilk defa yorum yaziyorum yorumdan ziyade tavsiye almak istiyorum ismim fetih istanbulda yasiyorum dacia sandero stepway 0.9 otomatik almayi dusunuyorum cobancesme inanlar otomotiv 44900 tl fiyat verdi maddi durumum cok iyi degil bir cocugum var ikincisi de Allah kismet ederse yolda araba ihtiyac oldu esim de kullanacagi icin otomatik araba istiyorum uzun suredir arastiriyorum onceligim ikinci eldi ama 10 15 yillik arabalara 30-40 bin lira istedikleri icin sifir dacia almayi dusunmek cazip geldi karar verirsem bir hafta icinde almayi dusunuyorum ve araca lpg taktirmayi dusunuyorum yakit ekonomik gorunse de lpg ile kafamin daha rahat olacagini dusunuyorum sizce alinir mi alinmazsa neden alinmaz simdiden tesekkurler yardimlariniz icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: loutrec_

quote:

Benzinli ile dizel araba arasında 8.000tl fark var. Eğer senede 10bin km ortalama yaparsanız 1000 tl fark olur. Bu yüzden 30bin km den fazla yol yapmıyorsanız benzinliyi almanızı tavsiye ederim. Benzinlinin bakım masrafı dizelinkine göre daha az olacağını göz ardı etmemek gerek.

Üzgünüm ama eksik bir istatistik yapmışsınız. Satarken dizel aracınızı benzinli araca göre daha pahalıya satacağınızı hesaba katmamışsınız. Bunu hesaba katarsanız isterseniz yılda 5 bin km yapın yinede karda olacaksınız. Ayrıca dizel aracı daha huzlı satacağınızda ekstra avantaj sağlayacakttır.

evet o konuda sonuna kaadar haklısınız size katılıyorum. ama şöyle bir durum da var, "Alım gücü" meselesi yüzünden benzinli daha ekonomik ve bizim gibi dizel 2. el alacak parası olmayan daha ucuz olan benzinli arabayı alacaktır ki buna tüp taktırdıktan sonra değme keyfine :)
  • LPG gerçekten ekonomi sağlıyor ama 2. elde tüplü araba avantaj değil. Pek çok kişi tüpün motoru yıprattığını, ilave arızalar çıkardığını düşünerek araca tüpü ilk takanın kendisi olmasını istiyor. Bu dediğim 20.000 ve altı olan ekonomik segmentte geçerli olmayabiliyor.
  • euro 6 motora lpg taktırmak büyük risk üstelik reno servisine giremezsiniz garantide biter,bi arzıza felan yaşarsanız vay halinize.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: loutrec_

quote:

evet o konuda sonuna kaadar haklısınız size katılıyorum. ama şöyle bir durum da var, "Alım gücü" meselesi yüzünden benzinli daha ekonomik ve bizim gibi dizel 2. el alacak parası olmayan daha ucuz olan benzinli arabayı alacaktır ki buna tüp taktırdıktan sonra değme keyfine :)

Aynen. Alım gücü dizel araç için yetmiyorsa benzinli almaktan başka çare yok.
  • Hız sabitleyici neden koymazlar anlamıyorum. Bari opsiyon olarak sunun.

• Kullanan arkadaşların ayrıntılı yorumlarını bekliyoruz

• agah07 A kullanıcısına yanıt
    İyigünler, yaklaşık 1,5 ay önce dizel otomatiğini aldım. Araçtan çok memnunum ,Vites geçişleri hissediliyor ama sakin kullanımda onu da pek hissetmiyosunuz, yakıtı muhteşem bır depo ile 1200 km yol yaptım şehir içinde .. Kullanımı çok rahat start stop çok iyi , trafikte yormuyor ben eşim için aldım o da çok memnun , bayanlar için çok rahat ve kullanımı kolay bir araç tavsiye ederim.

• Bu aracı kullananlar;

1) Araç frenden çekilir çekilmez ara yürüyor mu?
    2) Hafif eğimlerde geri kaçmadan kalkıyor mu?
    3) Dik rampalarda hiç geri kaçmadan kalkıyor mu?

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Aynı soruların cevaplarını bende merakla bekliyorum? Yardımcı olmanızı umuyorum.
    Ayrıca vites kolunda resimlerde gördüğüm kadarıyla 'P' yani park vitesi yok park ettikten sonra vitesi nasıl bırakıyorsunuz?
    Ve son olarak araştırdığım kadarıyla direksiyonda yükseklik ayarı yokmuş. Direksiyonda yükseklik ayarı olmadığı gibi sürücü koltuğunda da yükseklik ayarı yokmuş. Boyu 160-165 cm bir bayan aracı kullanırken gaz ve frene rahat bir şekilde basabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.