Şimdi Ara

2016 Sandero Stepway Turbo 90bg Euro 6 Easy-R (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
971
Cevap
28
Favori
167.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Stepway 0.9 turbo easy_r otomatik test surusu dün yaptım

Araç sakin kullananlar için gayet ideal

Sürücü koltuğu yükseklik ayarı yok

Lastik basınç ölçer var

Arka camlar manüel

Araç geri kaçırma 3 sn yapmıyor

Dikiz aynaları manüel

Yılık vergisi çok dusuk

Her 20 bin kmde bakıma giriyor

Kliması sembol ile aynı güçte

Çelik cant sis farı standart

Yerden yüksek oluşu çok keyifli

Nette bakabilirsiniz Yurt dışında aynı motor yine 3 silindir reno stepway olarak daha donanımlı olarak satılıyor
    En çok satan araçlar dan.

Vites geçişleri ilk defa otomatik kullananlar için çok hissedilmiyor

Daha önce otomatik araç kullandiysaniz ve tempolu araç kullanıyorsanız vites geçişleri çok rahatsız edebilir

Tam bir aile aracı, otomatik araca yeni geçecekler için güzel seçim bu fiyata otomatik sıfır araç için ideal.

Dizel otomatik ile arasında 9 bin fark var yıllık 10bin km altında yapıyorsanız 9 bin lira için değmez

Sonuç sipariş verdik 😀

Tam dolu iken Araç yakıt tuketimlerinizi paylasirsaniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shinnig -- 31 Temmuz 2016; 15:29:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• shinnig kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam bende düşünüyorum. Az peşinat verip kalanı faizsiz ödemelerle alma durumum var sizce değer mi 46 bin.

• 46 bin veripte motoruna guvenebilecegim başka sıfır araç yok hocam

• Antalya Ankara arası genelde 110-120 km hızla ve klima sürekli açık (eco mod kullanmadım) bir şekilde geldim. km de 28 kuruş tuttu. Dönüşü ise eco mod açıkken yapacam inşallah. Bakalım o zaman ne kadar yazacak

• ericponti E kullanıcısına yanıt
    Çok tutmuş 28 şehir içi gibi yakmış

• Evet aynen. Acaba motorun açılması mi gerekli. Daha 1000km yeni oldu. 10bine kadar böyle devam eder diyorlar. Bakcazz

• Antalya Ankara arası eco mod açık klima açık şekilde geldim ve km 35kurus tuttu bu sefer. Eco mod kapalıyken 28kurus tutmuştu. Mantıklı bi açıklaması olan varmı?

Devirli kullandınız mı diye sormak isterim ama uzun yol sonuçta şehir içinde sormak lazım bunu. Anlam veremiyorum bende aynı aracı almayı düşünüyorum ama bu yakıt tüketimi kafamı karıştırdı

• quote:

Orijinalden alıntı: ericponti

Antalya Ankara arası eco mod açık klima açık şekilde geldim ve km 35kurus tuttu bu sefer. Eco mod kapalıyken 28kurus tutmuştu. Mantıklı bi açıklaması olan varmı?

çok yakmış gerçekten kaç km hızda kullandınız.
    biz şehirdışı kullanırken eco modu kapatıyoruz dizel olduğu halde motor zorlanıyor.
    dönüşte yokuş çok ama bu kadar farkettirmez.
    ben benzinli 1.2 loganla gittiğimde 5-5.5 arası yakardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Orijinalden alıntı: ericponti

Antalya Ankara arası eco mod açık klima açık şekilde geldim ve km 35kurus tuttu bu sefer. Eco mod kapalıyken 28kurus tutmuştu. Mantıklı bi açıklaması olan varmı?

çok yakmış gerçekten kaç km hızda kullandınız.
    biz şehirdışı kullanırken eco modu kapatıyoruz dizel olduğu halde motor zorlanıyor.
    dönüşte yokuş çok ama bu kadar farkettirmez.
    ben benzinli 1.2 loganla gittiğimde 5-5.5 arası yakardı.

ortalama 110-120 km hızla kullandım.
    birde dikkatimi çeken birşey var,
    130km hızın üzerine çıkınca direksiyon titremeye başlıyor ve düz bir yolda (benim hissttiğim düz yol) direksiyonu ortada sabitleyip bırakınca sağa doğru çekiyo araba kendini.
    araba daha 2000km yaptı ama bu durum benim kafayı karıştırdı. aynı durumla karşılaşan oldu mu acaba ??

benzinli otomatik araç için normal aslında kullandıkça biraz daha düşer,0.9 olunca beklenti büyük oluyor.

lastik basınçlarını kontrol edin,hepsi eşit olmalı.

• Herkese merhaba;

Güncel tüketim değerleri.

Adana-Ankara-Yalova arası 1000 km. Gezi amaçlı şehir içi şehir dışı karışık Yalova-Bursa-İznik-Kumluca-Çınarcık 700 km. Dönüş Yalova-Ankara-Adana 1000 km.
    Toplamda 2700 km tam olarak. harcadığı benzin fiyatı 794 TL. Karma olarak 794/2700 = 0.29 krş. Araç her kilometresinde 4 kişi, bagaj çakılı dolu, klima full açık. Toplam değerler bunlar. Yanlız aracı fulleyip ankara gölbaşında doldurduğumda 509 km'ye 130 TL'lik benzin aldı oda toplamda 0,25 krş yapıyor. Hiç utandırmadı çok şükür. Fiyatlarada zam gelmiş bu arada.
  • Arkadaşlar. Bende 2013 model 0,9 motor benzinli araç var. Yaklaşık 2,5 yıldır kullanıyorum. Yakıt konusuna gelince uzun yolda benzinli olarak 30 kuruş yakması normal. Arkadaşımızın dediği gibi 0,9 motor diye çok fazla beklenti içine girmeyin. Şehir içinde 100 TL lik benzinle 210 km +- anca gidebiliyorum. Bu aracı alırken bu oranları değerlendirmenizi istiyorum. Yaklaşık 2 ay önce brc marka LPG taktırdım aracıma. Çok geç kalmışım. Ortalama 33 litre gaz ile 350 km yol gidiyorum. Uzun yolda 410 km ye ulaşabiliyor. Full klima açık. Gaz tüketimini litre olarak yazdım çünkü farklı şehirlerde farklı LPG fiyatları olabiliyor. Mesela Balıkesir merkezde litresi 2,45 TL. Ben yakın zamanda aracımı değiştireceğim. Gücümüz yine dacia ya elveriyor. Duster almaya niyetlenmiştim, fakat sandero nun 1. 5 otomatik vitesini inanırmısınız yeni fark ettim. Muhtemelen bu aracı alacağım. Arkadaşlar benim şahsi fikrim alacaksanız aracı dizel alın. Benzinli alacaksanızda motora bakıp çok fazla beklenti içine girmeyin. Hayırlı forumlar

• Makyajlı olarak hangi ay gelecek bilgi varmı

• Selam ben 2013 sandero 1.2 benzinli kullanıyorum.yakit 10000 sonrası düştü..su an 20000 oldu . 50 tl benzin ile 200 km yapıyorum..kısmet olursa stepway easy-r almak istiyorum..fiyatı ve yakıtı bence çok iyi..diğer markalarda otomatik isteyince direk 10000 fark istiyorlar ve en az 50000 başlıyor en boş araçları...evet daha kaliteli araçlarda var ama fiyatta ona göre..

• quote:

Orijinalden alıntı: Dacialover16

Selam ben 2013 sandero 1.2 benzinli kullanıyorum.yakit 10000 sonrası düştü..su an 20000 oldu . 50 tl benzin ile 200 km yapıyorum..kısmet olursa stepway easy-r almak istiyorum..fiyatı ve yakıtı bence çok iyi..diğer markalarda otomatik isteyince direk 10000 fark istiyorlar ve en az 50000 başlıyor en boş araçları...evet daha kaliteli araçlarda var ama fiyatta ona göre..

Şimdiden hayırlısı olsun derim ;)
    yakıt olarak tüketim değerleri gayet iyi. Bu değerler şehiriçi mi yoksa sehirdisi mi?
    Bu arada 10bin km kadar motor açma gibi bir işleminiz olduğu?

• Teşekkürler, motor açmak için birşey yapmadım..devrinde kullandım..2500.3000 devir..11000 ilk bakimina soktum..350 tl tuttu...şimdi yaz çıkmadan bi daha girecek 2. Bakım... kış girmeden düşünüyorum..icide bence oldukça ferah..stepway biraz Jeep tarzı olduğu için hoşuma gidiyor inşallah nasip olur..deneme sürüşü yapmadan bu araçlar için yorum yapmak çok mantıksız..

• Şehiriçi 30 krş geçmez.. şehir dışı bazen yola göre 20 krş bile düşer

• Aynen öyle öncelikle test sürüşünü yapıp ona göre karar vermeniz gerekir. Önceki bindiğim araca göre daha çok artısı olduğu için aldım stepway i

İçerideki havayı çevirmek Tünel içi için sadece , devamlı orada olması ileride pis kokuya, ve klimada mikrop üremesine neden olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.