Şimdi Ara

2016 Renault Talisman (ANA KONU) (111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.233
Cevap
51
Favori
282.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peki bunun bir çözümü yok mu yazılımla falan limit kaldırma mesela
  • gibso kullanıcısına yanıt
    mutlaka vardır ama çift turbolu çift kavramalı bir aracı çokta kurcalamaya gelmez bence işinin ehlini bulmak gerekir.
  • 100 bin üstü bakım yaptıran oldu mu? neler değişiyor? masraf ne tutuyor?

• lemih L kullanıcısına yanıt
    2016 Renault Talisman (ANA KONU)

Ne tutar bilgim yok ama bu tablo 160 beygir dizel Talismanların bakım tablosu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 9 Ekim 2020; 15:58:4 >
  • ohayyam kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler, buna göre kayışın ve şanzıman yağınıda değiştirmek gerekmiş öğrendim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar selam. 1.6 160 lık kullanan var mı aranızda şehir içi 8 litre civarı yakıyorum. araçta mı problem var acaba. depo zaten küçük 450 km gidiyorum ışık yanıyor

• gibso kullanıcısına yanıt
    yok aracında problem 1600kg luk araç normal yakıyor sen hatta az bile yakıyon ben 8.8 yakıyorum. ort hızım 19km çok düşük. ort hız 30-35 çıkınca 7 litrenin altına düşüyor
  • yk2548 kullanıcısına yanıt

Hocam benim ortalama hız 40 falan o yüzden 8 litre çok geliyor bana ya :(

• Bütün talisman kullanıcılarına merhaba. Benim de düşündüğüm bir otomobil, ancak aklimda bazı sorular var. Daha evvel 130 bg icon ile test sürüşü yapmıştım.
    Otomobilin süspansiyon konforu nasıl? Kisa sürüşümde bana sert gelmişti.
    Kronik arızası var mı? Ben 160 bg olan ile ilgili kötü şeyler duydum 130luk bakmaya başladım ancak onda da çok erken km.lerde motor değişmiştir yazanlar olmuş malum sitede. Bu daha da düşündürdü.
    2.si malum 2.el olacak edc şanzıman kac bin km'de bir ortalama baski balata yer? Başka sorun çıkartır mı?
    Cam tavan problemli mi? Mekanizmasinda arıza olur mu? Elektronik süspansiyonlu olanlar var mı? Ses sistemi nasıl? Koltuk soğutma efektif midir? Arkadaki yolcuların ferahlığı, konforu nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu araçların 1.5 dci 110bg olanları yürümesi nasıl 130 luklara göre ?

• Selamlar; 2016 model 2017 Mayıs ayı çıkışlı 1.6 DCI 130Hp ICON 4 KOntrol ACC ve Sunrooflu bir Talisman alıp aranıza katıldım.

İlk 20 günlük izlenimlerim olumlu. Önceki araçlarım sırası ile Fiat Marea, Megane2, Mondeo Selective, Pegeout 508 EHDI dı.

Bu araçlara göre negatif durum ile karşılaşmadım.

Şu an uğraşım R-Link versiyonunu arttırıp Android özelliğini kullanmak. Yapmayı kabul eden bildiğiniz servis var mı?

• free33 kullanıcısına yanıt

Selamlar, sorularınıza ayrı ayrı cevap vereceğim.

Aracın sertliği-yumuşaklığı birçok faktöre bağlı. Eğer araçta opsiyonel olarak sunulan adaptif süspansiyon varsa o araç daha konforludur. Eğer araçta 19" jant varsa, süspansiyon konforlu olsa bile araç sert hissettirir, ama yol tutuşu iyi olur. Benim aracımda adaptif süspansiyon + 19" jant var ama sertlik konusunda herhangi bir sıkıntım yok. Aksine süspansiyonların yaylanma hissi tatmin edici.

130'luk için konuşuyorum, herhangi bir kronik problemi yok. Sadece ilk 20-30 bin km'lerde egzoz emisyon arızası verebiliyor, onu da garantiden değiştiriyorlar sorunsuz şekilde. Bu kronik sorun sayılır mı bilemedim. İlk Talisman'ı 27.000, ikincisini 99.800 km kullandık babamla birlikte ve hiçbir sorun yaşamadık motorla ilgili (ikisi de 130 beygir icon).

Gelelim EDC konusuna; EDC için kritik 2 nokta var. Birincisi, 90.000 km'de bir şanzıman yağını kesinlikle değiştirmelisiniz. Yetkili serviste 2800-3000₺ gibi bir ücrete yağı ve filtresini değiştiriyorlar. İkinci önemli nokta, 200.000 km'den sonra baskı balatanın değiştiğini söylüyorlar. Henüz tecrübe edemedik ama ondan önce değişmesi için arabayı çok hor kullanmak gerekir ondan eminim.

Cam tavan mekanizmasında herhangi bir arıza yaşamadık. Sadece 80.000 km'den sonra ufak tefek genleşme sesleri yapıyor soğuk havalarda. Ayrıca cam tavan arabayı çok şık gösteriyor.

Adaptif süspansiyonu yukarıda biraz bahsettim. Bence önemli ve premium bir özellik. Faydası görülüyor.

Ses sistemi gayet yeterli. Icon'da Arkamys ses sistemi kullanılıyor. Türkiye'ye gelmeyen Initiale Paris versionunda Bose Surround ses sistemi kullanılıyor ama maalesef ülkemizde yok. Onun dışında ses sisteminin sizi tatmin edeceğinden eminim. 4 tiz var, toplam 9 hoparlör var. Bangır bangır çalmasa da tatmin ediyor.

Koltuk soğutmanın 2 kademesi var. 2. kademede gayet hızlı soğutuyor. Yaz aylarında işe yarayan premium bir özellik.

Arkadaki yolcular için; diz mesafesi sınıfındaki Superb ve Insignia Grand Sport gibi rakiplerin gerisinde. Ancak C segmenti arabalardan daha geniş. Kesinlikle sorun çıkarmaz. Şaft tüneli çok az var bu yüzden de 3. kişi ortada rahat oturabilir. Baş mesafesi cam tavana rağmen iyi çünkü başın denk geldiği yeri oyuk yapmışlar ki, cam tavan alçaltsa da başın denk geldiği yer alçakta kalmıyor. 185-190 cm boy limit diyebilirim dik oturuşta. Ayrıca arkadaki oturuş pozisyonu yüksekte. Araçta cam tavan da varsa aşırı ferah hissettiriyor yolculara. Oturuşun yüksekte olması ferahlık açısından bence iyi. Kimisi de alçakta oturmayı sever, ben arkada oturanların herhangi bir şikayetini şu ana kadar duymadım.

Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz. Sonuçta 127.000 km tecrübemiz var, yardımcı olurum. İyi günler.

• ohayyam kullanıcısına yanıt

Servisler gerçekten burada yazılanların hepsini yapıyor mu, merak ediyorum.

• DeepBaba D kullanıcısına yanıt

çok teşekkür ederim. çok faydalı oldu.

• Bugün bende 2016 icon paket bir talisman aldım.

Ve aldığım arkadaş sürücü masaj koltuğu sorunlu olduğu halde bana söylememiş.

Neyse Allah'a havale ediyorum.

Çalıştırdıktan sonra 3 sn sonra kendi off duruma düşüyor. Çalışırsa da bir iki hareket yapıp beş saniye sonra duruyor.

Daha önce bu sıkıntıya yaşayanlar ne gibi bir masrafı var?

Araç 2016 model 130 bg. Garantisi yok. Servis mi yoksa sanayi de mi yaptırmak mantıklı. Tavsiye edebileceğiniz usta var mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar bende bugun 1.6 dci 130 beygirlik icon sahibi oldum. Yalniz surucu koltugunu one alamiyorum çok kisitliyor kendisini. Kalibrasyon vs yapilmasi gerekmis daha once basina gelen oldu mu ? Servis kalibrasyonu yapar mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nevfel kullanıcısına yanıt
    Yazılım güncellemesi ile düzeliyor dert etmeyin. Bakıma gidince onu da söyleyin hallederler

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bir araçta elektrikli süspansiyonun olup olmadığını fotoğraftan veya arabanın içinden çekilen bir fotoğraf ile anlama şansım var mı ?

Aracın diğer opsiyonları gözle görülebiliyor ama bunu bir türlü çözemedim.

Bazı arkadaşlar 4Control opsiyonunu alınca elektrikli s. onun yanında geliyor falan demiş. Doğru mu?

• Hanzoli H kullanıcısına yanıt

4Control olmayıp elektrikli süspansiyon olan araçlar olduğuna göre böyle bir şey söyleyemeyiz.

Araç sürüş ayarlarına girildiğinde ekranda suspansiyon seçeneği oluyor, onun dışında dışarıdan anlamanız mümkün değil.

• Merhabalar arkadaşlar 2016 icon 245 40 r19 opsiyonlu talismanımız var. Ne kadar comfort süspansiyonda kullansak bile istanbul yolları malum. Bu icon donanımının orjinali 245 45 r18 midir ? Eğer öyle ise bu ebatlara geçsek konfor ve diğer yönlerden hissedilir derecede fark olur mu acaba ?

• 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.