Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (555. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.522
Cevap
200
Favori
1.112.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende merak ediyordum. Servis danışmanıma sordum 2 gün önce. Islak şanzımanmış.Kodu dq381 sanırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emin miyiz bu kavrama yüksek torklu araçlar için ;

DQ381 7 ileri DSG – maksimum tork değeri 420-430Nm – Islak Kavrama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde bu var Torku düşük ama bu araçlara çok bile

DQ380 7 ileri DSG – maksimum tork değeri 380 Nm – Islak Kavrama

• Buda problemli olan malum çok can sıkan;

DQ200 7 ileri DSG – maksimum tork değeri 250 Nm – Kuru Kavrama

• Bu 2019 öncesi tiguan’larda olan kavrama;

DQ250 6 ileri DSG – maksimum tork değeri 400 Nm – Islak Kavrama

• 1.5 150 HP act motor kullananlarda hala bir haber yok yakıt durumu nedir?kimsede yokmu mu bu araç hiç kimse almamış galiba🥴

• turati kullanıcısına yanıt
    servis danışmanım öyle söyledi. ıslak yağlı tip kavrama dedi. ısrar ettim eminmisin diye evet dedi. hatta benim golfun dq200 kavramayı değiştiren şanzıman ustasına bir sor, emin olalım dedim. gerek yok dediğim gibi ıslak dedi.
    dq380/381 emin değilim. 2019 larda bu şanzıman gelmeye başlamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

Tiguan'ın Golf'ten daha iyi yol tutuşa sahip olabileceğini sanmıyorum.

Size daha çok güven vermiş olabilir daha sert süspansiyonlu olduğu için.

Alıntıları Göster
    Tiguan daha yumuşak bir araç. En önemli farkın bağımsız süspansiyon olduğunu düşünüyorum. Golf'te kasislerde özellikle arka koltuk rahatsız edici olabiliyordu.
  • Arkadaşlar tiguan 1.5tsi dsg highline 2020 model sıfır arıyorum. Bayilerde yok. Siparişini iptal eden olursa dönüş yapacaklar. Bildiğiniz,tanıdığınız varsa yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler...

• turati kullanıcısına yanıt
    5000 kmdeyim şuan. Baştan itibaren şehir içi şehir dışı yarı yarıya sayılır ortalamam 7.2 lt/100km. Şehir içi çok dur kalk kısa mesafede 8.5 görüyorum ana yola çıkınca baya rahatlıyor.
    Ben pişman değilim. Sırf dizel olsun diye Tiguan için otomatik vitesten vazgeçmek yada 3008 Tucson almam gerekiyordu. Araçtan performans konfor olarak gayet memnunum.

• hayırlı olsun diyelim kaça mal olacak siparış verirsen.olmayan arabaya fiyat vermezler ama liste fiyatı üzerinden ne indirim yapıyorlar acaba...
    Ben bunu doğuş grubu politikası sanıyordum ama,şimdi tüm markalar araç yok müşteri kaporasını verdi gelen araçlar hazır müşterisi var deyip oyalıyorlar.Biri cayarsa sıradakini arayıp araç boşa çıktı kaçırma falan filan işte...
  • quote:

Orijinalden alıntı: catchmeifyoucan

5000 kmdeyim şuan. Baştan itibaren şehir içi şehir dışı yarı yarıya sayılır ortalamam 7.2 lt/100km. Şehir içi çok dur kalk kısa mesafede 8.5 görüyorum ana yola çıkınca baya rahatlıyor.
    Ben pişman değilim. Sırf dizel olsun diye Tiguan için otomatik vitesten vazgeçmek yada 3008 Tucson almam gerekiyordu. Araçtan performans konfor olarak gayet memnunum.
    hayırlı olsun iyi günlerde kullan.bende alama arifesindeyim zaten kullandığım araç 2012 tiguan sıfır almıştım şimdi yeni kasa hıglıne 150 hp kapora verdim bekliyorum.şimdiki aracımdan az biraz daha yakacağını biliyorum ama gerçek kullanan ilk ağız benim için önemli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turati

hayırlı olsun iyi günlerde kullan.bende alama arifesindeyim zaten kullandığım araç 2012 tiguan sıfır almıştım şimdi yeni kasa hıglıne 150 hp kapora verdim bekliyorum.şimdiki aracımdan az biraz daha yakacağını biliyorum ama gerçek kullanan ilk ağız benim için önemli...

Alıntıları Göster
    geçen yıl 1.6 dizel hıglıne olanı haziran ayında 207.000tl fiyat vardı ötv ve hurda indirim ile ama düz vites diye almamıştım
  • imzamdaki aracımı elden çıkarıyorum ilgilenen olursa bilginiz olsun
  • 270km yol yaptım yeni tiguan 1.5 dsg tam bir aile otomobili,comfort donanımlı ve cam tavanlı tiguan buysa higline donanımlı olanı için lüx diyebiliriz. Yakıt 6,8lt 9,2lt
    Ortalama tüketim değerleri sunuyor,aşırı yoğun bir trafikte yada 200km sürüşlerde 11lt gibi tüketebilir. 215/65/17 ebat lastik ölçüleriyle mükemmel bir yol tutuşuna sahip, 235/55/18 daha iyi spor sürüşler sunabilir,235/50/19 otoyol sürüşleri için dahada üste limitlerde güvenli sürüşler sunabilir. Comfor 17 jant çok sessiz araç yağ gibi akıyor yolda,ilk başta değiştireyim diye düşündüm ama gerek yok,araç sallanmıyor yayık gibi:)
    Ayna Kumandası r konumdayken araç geri giderken ayna aşağı iniyor,bu özelliği golf’te açtırmıştık. Max 130km hızı aşmadım,kullandığım zaman içerisinde, eğmli inişlerde devir saati rolanti seviyesinin altına iniyor,ekranda sürekli bedava sürüş bilgileri yazıyor:) golf 122hp dsg ile 2000 devirde 96km hızaçıkıyordum,tiguan 107km hıza çıkıyor. Benzine indirim de geliyor👍 Şanzımanı için net bşr bilgi alamadım dQ200-dQ380 bunu ruhsatla servise uğrayıp öğreneceğim,golf düzlükte 57km hızlarda 7. Vitese atıyordu,tigu 6. Viteste gidiyor,alt devirlerde 110hp bir otomobil gibi gaza tepki veriyor,gaza basınca ben 150hp’yiö der gibi fırlıyor. Daha fazla yorum yapmak için erken,şöyle 2-3 bin km yapalım,otoyol sürüşleri nedir görelim. Herkese hayırlı sürüşler kazasız belasız. Tiguan iyi bir tercih bence👍

• Geçen ay 215-220 ye satılan 1.5 dsg comfortlar 245 olmuş. Pejoyu satıp tiguana geri döneyim diyordum ama vazgeçtim. Kim kimi koparırsa...

• Prsctr P kullanıcısına yanıt
    geçen ay satılanlar sanırım 2019 model yılı, trafiğe çıkış 2020 idi. 245 dediğiniz 2020 modellerdir.
  • Otomobillerin elektronik işlerini yapan bir arkadaşım var,tiguan’a geri görüş kamerası taktı,çok güzel oldu. Eletrikli bagaj kapağı fiyatı baya tuzlu, 3,700₺. Orjinal kamera 1,700₺

Kameranı 3-4 modu var,yakın,geniş,balık gözü 🆚

• N KUL kullanıcısına yanıt
    Apple carplay için fiyat sordunuz mu?

• Aktif zaten,usb bağlanıyor. Navigasyon 🆚

• 
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.