Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (523. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.522
Cevap
200
Favori
1.112.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 521522523524525
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burakyilmaaz B kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı uğurlu olsun. (tüm sorularınızın yanıtları forumda mevcut)
    Kısaca cvp vereyim:opsiyonsuz trend-comfortline Araçlarda Active info display ekran olmadığı için altyapı appc... için uyumsuz. Crome detay ve led ampullerle ilgili uygulanmış resimler önceki sayfalarda mevcut.

• burakyilmaaz B kullanıcısına yanıt
    Herkese selam. Ben de yakın zamanda tiguan comfortline 1.5 TSI DSG alarak aranıza katıldım. Araçla ilgili ilk izlenimlerim çok iyi. Gerçekten çok sessiz çalışıyor, dış sesi ve çukurları hiç hissettirmiyor. Yeterince de geniş. Gaz ve direksiyon tepkimesi çok hoşuma gitti, gaza dokununca bile araç öne hopluyor. Performansı iyi geldi bana.

Ön görünüş sanırım tüm comfortline alanların ortak sıkıntısı. Krom çıtalar ve led farlar keşke comfortline da da olsaymış. Almadan önce bunlarla ilgili fikirlerim vardı ama şimdi biraz uzaklaştım. Krom çıta konusunda gelecekte sararma falan yapar mı diye korkum var. Çünkü alt ve üstte orijinal krom malzeme olacak, ortada bizim yaptırdığımız olacak. Bir iki sene sonra güneş vb etkenlerle ortadaki sararır solarsa çok kötü bir görüntü olur. Bildiğim kadarıyla bu krom çıtaları taktıktan sonra bir daha sökme şansı yok. Bu konuda bilgisi olan var mı.? Mesela bir iki sene sonra taktırdığım Krom malzemeleri çıkarttırabilir miyim?

Geri görüş kamerası da en çok istediğim şeylerden biri. Servisler bunun uygulamasını yapmıyormuş sanırım. Görüştüğüm yerler dışarıda da yaptırmayın yoksa garantisi bozulur dediler. Bu konuda da kararsız kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: one1O

Herkese selam. Ben de yakın zamanda tiguan comfortline 1.5 TSI DSG alarak aranıza katıldım. Araçla ilgili ilk izlenimlerim çok iyi. Gerçekten çok sessiz çalışıyor, dış sesi ve çukurları hiç hissettirmiyor. Yeterince de geniş. Gaz ve direksiyon tepkimesi çok hoşuma gitti, gaza dokununca bile araç öne hopluyor. Performansı iyi geldi bana.

Ön görünüş sanırım tüm comfortline alanların ortak sıkıntısı. Krom çıtalar ve led farlar keşke comfortline da da olsaymış. Almadan önce bunlarla ilgili fikirlerim vardı ama şimdi biraz uzaklaştım. Krom çıta konusunda gelecekte sararma falan yapar mı diye korkum var. Çünkü alt ve üstte orijinal krom malzeme olacak, ortada bizim yaptırdığımız olacak. Bir iki sene sonra güneş vb etkenlerle ortadaki sararır solarsa çok kötü bir görüntü olur. Bildiğim kadarıyla bu krom çıtaları taktıktan sonra bir daha sökme şansı yok. Bu konuda bilgisi olan var mı.? Mesela bir iki sene sonra taktırdığım Krom malzemeleri çıkarttırabilir miyim?

Geri görüş kamerası da en çok istediğim şeylerden biri. Servisler bunun uygulamasını yapmıyormuş sanırım. Görüştüğüm yerler dışarıda da yaptırmayın yoksa garantisi bozulur dediler. Bu konuda da kararsız kaldım.
    Hocam Selam , hayırlı olsun yeni aracınız. Krom çıtaların arkasında çift taraflı bant var , bence sökmeniz ilerleyen zamanlarda sorun yaratmaz.

• one1O O kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam, sıfır aldınız sanırım? sıfırsa kaça aldınız özel değilse paylaşırsanız sevinirim
  • Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 1 sene olacak Vw Tiguan 1.4 DSG Highline ile aranızdayım, Aracımda AppConnect'i açtırmak istiyorum Ender elektronik 1.600 TL yazmış fiyata şaşi numarasını istediler kontrol ettiler açılabiliyormuş bir kod yazacaklar 1.600 TL bunu yapan başka bir yer var mı teklif bu kadar pahalı olması normal mi ? Sizce Değer mi ?
    https://www.enderelektronik.com.tr/volkswagen/tiguan/tiguan-ad/appconnect-tiguan.html

Diğer bir konu lastik basınç göstergesi yaptırmak istiyorum Bu özelliği kullanan var mı VW satış politikasında Highline araçlarda yok bu özellik ?
    https://www.enderelektronik.com.tr/volkswagen/tiguan/tiguan-ad/lastik-basinc-kontrol-tmps.html

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: lordjaguarlj

Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 1 sene olacak Vw Tiguan 1.4 DSG Highline ile aranızdayım, Aracımda AppConnect'i açtırmak istiyorum Ender elektronik 1.600 TL yazmış fiyata şaşi numarasını istediler kontrol ettiler açılabiliyormuş bir kod yazacaklar 1.600 TL bunu yapan başka bir yer var mı teklif bu kadar pahalı olması normal mi ? Sizce Değer mi ?
    https://www.enderelektronik.com.tr/volkswagen/tiguan/tiguan-ad/appconnect-tiguan.html

Diğer bir konu lastik basınç göstergesi yaptırmak istiyorum Bu özelliği kullanan var mı VW satış politikasında Highline araçlarda yok bu özellik ?
    https://www.enderelektronik.com.tr/volkswagen/tiguan/tiguan-ad/lastik-basinc-kontrol-tmps.html

Teşekkürler
    App-Connect olan birçok araç deneyimim oldu. Gerçekten gereksiz bir özellik olduğunu düşünüyorum. Araçta tek kişi değilseniz kullanımı pek iyi olmamakta. Google Maps'i ekrana yansıtması dışında işe yarar bir yanı olmadığını düşünmekteyim.

Kullandığım app-connect'li araçlarda app-connect'i sadece denemek için kullandım onun dışında elimi dahi sürmedim.

300-400 lira bir şey olsa yaptırılır daha fazlası mantıksız.

Lastik basınç göstergesine gerek yok araçlarda zaten bir sıkıntı olduğunda direkt uyarı vermekte. Bu da aynı şekilde çok basit bir sistem fakat istenen fiyat çok çok yüksek.

Araca illa bir şey yaptırmak istiyorsanız parasını sonuna kadar hak eden bir özellik olan ACC (Adaptif Cruise Control) yaptırın derim. Ender'de 4.500 - 5.500 lira arası bir fiyatı vardı tam net hatırlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 28 Mayıs 2019; 2:31:51 >

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    lordjaguarlj L kullanıcısına yanıt
    App-connect konusunda katılıyorum bende de olmasına rağmen özellikle uzun yolda orta ekranı işgal ediyor başka hiçbirşey yapamıyorsun radyoyu bile görmeden tuşlarla değiştirmek zorunda kalıyorsun zaten müzik için bluetooth yeterli, navigasyon için bile kullanmıyorum çünkü yola çıkınca bağlanmana izinvermiyor illa hızını sıfırlayıp navigasyonunu ayarlayıp yola çıkarsan öyle kullanabiliyorsun yolculuğun ortasında app-connect bağlayamıyorsun. Açtırmayın app-connect i.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmuhterem -- 28 Mayıs 2019; 19:36:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmuhterem

App-connect konusunda katılıyorum bende de olmasına rağmen özellikle uzun yolda orta ekranı işgal ediyor başka hiçbirşey yapamıyorsun radyoyu bile görmeden tuşlarla değiştirmek zorunda kalıyorsun zaten müzik için bluetooth yeterli, navigasyon için bile kullanmıyorum çünkü yola çıkınca bağlanmana izinvermiyor illa hızını sıfırlayıp navigasyonunu ayarlayıp yola çıkarsan öyle kullanabiliyorsun yolculuğun ortasında app-connect bağlayamıyorsun. Açtırmayın app-connect i.
    Appconnect üzerinde mirrorlink bağlantısı ile telefon ekranını yansitinca ne kadar güzel olduğunu görüyor insan. Telefonu olduğu gibi tümüyle multimedyaya taşıyor

• lordjaguarlj L kullanıcısına yanıt
    Appconnect benim aracımda var açıkçası memnunum işe yarayan özellikleri spotify ve fizzy üzerinden istediğim tüm şarkıları liste yapıp dinliyorum radyo pek kullanmıyorum. Google maps ile navigasyon çok uyumlu çalışıyor hem sözlü hem görsel istanbulda çok işime yarıyor. Mesaj veya whastup ları okuyor size telefona bakmak zorunda kalmıyorum aynı şekilde sözlü olarak cevapla deyince sizin yerinize yazıp gönderiyor. Ayrıca hareket halinde bağlanmadığını söylemiş bir arkadaş ama benim bağlanıyor sanırım o yazılımsal bir hatadır. Tek olumsuz tarafı kabloyla bağlanması bence birde iphone telefonlarda youtube açmak için jailbreak gerekiyor samsung veya sony telefonlarda bunuda mirrorlink üzerinden yapabilirsiniz. Karar sizin aracınızı güzel günlerde kullanın.

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim iyi oldu bu şekilde fikirlerinizi almam birde başka bir konu hakkında fikrinizi almak istiyorum,
    Aracımın cam etrafındaki çıtalarda yanıklar oluştu sanki güneş yanığı gibi garantisi olduğu için servise götüreceğim fakat aynı problemi yaşayan başka biri var mı ?

Teşekkürler
  • Son bir soru daha sormak isterim Geri görüş kamerasını kullanan varmıdır ? Yağmur v.s gibi durumda kirleniyor mu sürekli silmeniz gerekiyor mu görüntü kalitesi nasıldır ?
    https://www.enderelektronik.com.tr/volkswagen/tiguan/tiguan-ad/geri-gorus-kamerasi-kontrol-unitesi-a3.html
    En faydalı donanımlardan biri bence. Bir kere alışınca zaten onsuz olmuyor. Ben İstanbul’da kullanıyorum kamera kirlense bile 1 yıldır sadece 1 defa inip silme gereği duydum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Geri görüş kamerası çok kullanışlı zaten geri vitese takınca aktif oluyor bir de ekranda fonksiyonlar var istersen 180° görüş tuşuna basıp geri geri park yerinden çıkarken sağı solu kameradan görebiliyorsun, aracın kendi boy ve genişliğini gösteren çizgiler var ve bunlar dinamik çizgiler direksiyonu çevirince aracın nereye gideceğini veya nereye kadar manevra yapabileceğini anlıyorsun, kameranın yanında arka cam silecek suyu ile birlikte çalışan bir uç var arka camı yıkadığın zaman kamera lensine de basınçlı su fışkırıyor(temizleme ihtiyacı duymayan arkadaşlar arka camı yıkadıkları için), yağmurlu ve çamurlu yollarda tabiki kirleniyor çok nadir bir peçete ile silmem gerekti. Tüm bunlar sonradan takılan kameralara sağlanabiliyorsa mutlaka yaptırın sıradan bir kamera değil çok işlevsel.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordjaguarlj

Çok teşekkür ederim iyi oldu bu şekilde fikirlerinizi almam birde başka bir konu hakkında fikrinizi almak istiyorum,
    Aracımın cam etrafındaki çıtalarda yanıklar oluştu sanki güneş yanığı gibi garantisi olduğu için servise götüreceğim fakat aynı problemi yaşayan başka biri var mı ?

Teşekkürler
    Fotoğrafını atabilmeniz mümkün mü ?

• Tiguanimi manuel aldigim cok pismanim ve otomatik birseyler bakiyorum.
    bmw x1-x2 filan baktim.bildiginiz tiguandan ufak araclar.tiguan bunlarin yaninda cok daha heybetli duruyor.

sanirim tiguandan inince binilecek araclar x3-q5 ayari araclar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Tiguanimi manuel aldigim cok pismanim ve otomatik birseyler bakiyorum.
    bmw x1-x2 filan baktim.bildiginiz tiguandan ufak araclar.tiguan bunlarin yaninda cok daha heybetli duruyor.

sanirim tiguandan inince binilecek araclar x3-q5 ayari araclar..
    Aynen öyle hocam.

Mercedes GLC de bakılabilir.

Bu arada biiyorsunuzdur, iç hacim olarak Tiguan Q5'ten de daha büyük.
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Maalesef son pişmanlık fayda etmiyor bende aynı durumdayım
    2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

• 2 sene önce bu konuya o kadar para verip bu segment bir araç alırken manuel alınır mı deyince herkes karşı çıkıyordu.

• Benim param manuele anca yetti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 521522523524525
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.