Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.522
Cevap
200
Favori
1.112.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Şu anki 150 bg dsg'linin karma tüketimi 6,7 imiş. Yeni tiguan 70 kg daha hafif olacak deniyordu. Bunun kısmen faydası olacaktır. Gerçi 4x4'ler 100-150 kg civarında ağır oluyor. Act'nin etkisi de göz önüne alırsa çok büyük bir iyileşmeden söz edilemez ama yine de fena değil.

Bu mesaja eklenen görseller:

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU=

Normal kullanımda en az 8 lt yakar o zaman. Şehir içi de 10 lt civarlarında gezer.

• bjQ7 B kullanıcısına yanıt
    17 km ortalama hızla İstanbul'da 150 bg dsg li tiguanla 10 lt tüketim elde ediyorum. Uzun yolda biraz dikkatle fabrika verilerini tutturmak zor değil. Ama şehir içi dendi mi sapmalar başlıyor. Çünkü istanbul'a şehir denmez artık. Tam bir çılgınca durum var trafiğinde

Velhasılı dediklerin doğru. Şehir içi 10 lt leri göze almak lazım. Arada boş çevre yolu kullanımları olursa ortalama 8 lt lere düşebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Ben şu anda 1.4 düz benzinli motor ile 9 litreden aşağı düşersem öpüp başıma koyuyorum. Dur-kalk, dur-kalk. İstanbul, şehir içi tüketim değerlerini yeniden yazıyor. Bu şartlarda, yılda 8-10 bin km yapan biri olarak otomatik şanzıman tercihi yakıt sarfiyatından önce geliyor artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 10 Mart 2016; 12:23:42 >
  • civcivx C kullanıcısına yanıt
    Bana göre de bir arabada vazgeçilmez tek donanım otomatik vites.

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Yaa benim genelde şehir içi ile dışı pek farketmiyo Ama dediğin gibi İstanbul başka bi dünya. Ben arada bir geliyorum intiharın eşiğine geliyorum insanlar nasıl katlanıyor diyorum.

Allah sabır versin orda olanlara...
  • Öğle vakti avek ile görüştüm
    2.0 dizel motor araçlar mayısta gelecekmiş ama satışı haziranı bulurmuş. Daha sonra gelecek olan 1.4 benzinli motorun satışı eylülü bulurmuş.
    Ayrıca 1.6 motor dizel yıl sonu o da manuel mi otomatik mi belli değil.
    1.4 motor 4x4 versiyonu da ne zaman gelecek yada gelecek mi belli değil.

Tle deki bayan bizle paylaşılan bilgiler bukadar dedi.

Açıkçası hayal kırıklığı oldu .2016 motoru nerdeyse 2017 de satacaklar adamlar o da fahiş fiyata ve makyajlanan şeyde eski golf 7 kasanın kokpiti.
    Yıl sonuna kadar ne arabalarin lansmanı yapılır.

Tucson x1 gla bakmayı düşünüyorum.

• kugaya 1.5 tdci getiriyorlar, tiguan'a ne yapıp edip 1.6 tdi koyacaklardır, fiyatları passattan pahalı olacak gibi, 140bintl civarı gelse bile highline üzerine çarşaf çarşaf opsiyon listesi var
  • Master_Evil kullanıcısına yanıt
    bu sekilde yaklastıkları surece vw musterilerinin bir kısmını kaybedecek. her zaman passattan assagıda olan arac simdi ustunde ve dediginiz gibi opsiyon sayfalarını arttırmıs her seyi paraya cevirme pesindeler...
  • sphynxatc S kullanıcısına yanıt
    golf ile passatın 3'er sayfa listesi var diye biliyorum, tiguana 3 sayfa a4 yetmeyecek gibi, burada konuştuğumuz herşey highline üzerine opsiyon, google translate oldu biraz ama şunlar opsiyon:
    highline üzerine
    -raf paketi
    -arka yan hava yastıkları
    -active info display (hayalet ekran)
    -head up display
    -app connect
    -cam tavan
    -alarm
    -park pilot
    -geri görüş kamera
    -lane assist
    -kör nokta uyarı
    -trafik işaret tanıma
    -otomatik uzun far
    -adaptif şasi
    -spor şasi
    -offroad paketi
    -yangın söndürücü 60 euro ?
    -bölmeli stepne
    -deri koltuklar viyana
    -r line koltuklar
    -ısıtmalı direksiyon
    -bağlantı paketi
    -iphone bağlantı
    -dab radyo sistemi
    -dynaudio 400 watt ses sistemi
    -discover media
    -discover pro
    -composition media
    -sesli komut
    -sigara donanımı
    -lastik basınç
    -kış lastik basınç
    -karartılmış arka cam
    -ergo active koltuk
    -elektrikli bagaj kapağı
    -anahtarsız giriş
    -aktif aydınlatma sistemi
    -bagajda 230v soket
    -kış paketi ısıtmalı koltuklar

Öeehh yani. Ortalma bir otomobilin standart verdiği bir çok şey en üst donanımda bile parayla olacak, öyle mi? Eğer öyle olacaksa, VW premiyum ama diyen satış temsilcilerine kanan müşterileri ile mutluluklar dilerim.
  • Cam tavan opsiyonu bence en alınabilir olanı. Aracın tipi bile değişiyor. Çok uçuk fiyatlarla getirmezlerse sınıfının en çok satanı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Öeehh yani. Ortalma bir otomobilin standart verdiği bir çok şey en üst donanımda bile parayla olacak, öyle mi? Eğer öyle olacaksa, VW premiyum ama diyen satış temsilcilerine kanan müşterileri ile mutluluklar dilerim.

Bence Doğuş, Türkiye'ye özel paketler oluşturacaktır. Yani örneğin Almanya'daki highline ile Türkiye'deki farklılık gösterecektir. O listedeki opsiyonların bir kısmı highline hatta comfortline da bile olacaktır. 6,5" composition media gibi.

Ayrıca Doğuş yanılmıyorsam eski Tiguan için de vw'den özel kur alıyordu. Bu şekilde passattan ucuza satıyordu Türkiye'de. Yine benzer durum olabilir. Tabi tahminim en fazla emsal passattan 5 bin tl ucuz olur

Bu kistedekilerin yarısının highline da standart olacağını düşünüyorum.

Lastik basınç kontrolü zorunlu
    Yan ve arka hava yastığını en üst pakete koymazsa medyada dalga konusu olur

Anahtarsız giriş ve çalıştırma highline için vazgeçilmez

Karartılmış arka camlar ve bagajdaki soket mutlaka olacaktır.

Bana göre highline da hayalet ekran cam tavan gibi donanımlarda standart olacaktır. Şu anki tiguanın en üst versiyonunda olduğu gibi(hayalet ekran şu an yok tabi 😉)...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nabaki kullanıcısına yanıt
    şöyle özet geçeyim, o listedeki birçok donanım tr highline'da standart olacaktır (karartılmış camlar, lastik basınç sensörü gibi) ama kullanıcıların olmasını istediği şeyler yine opsiyon kalır (geri görüş, hayalet ekran, head up display)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Evil -- 11 Mart 2016; 18:33:00 >
  • Active info led on far yari deri koltuk std. Extra olanlar ve eklemek istedigim opsiyonlar ise soyle;

Keyless access
    Easy open
    Ergoaktive koltuk
    Car-net
    Mirrorlink
    Car play
    Acilir Cam tavan
    Adaptif hiz sabitleyici
    Connectivity paket

• tiguan d suv mu c suv mu? yani x-trail crv santa fe mi rakibi yoksa qq kadjar tuscon mu?
  • C suv diye tahmin ediyorum Golf'ün yükseği.
  • http://app.volkswagen.de/ihdcc/de/configurator.html#options/31105/36600/AD14QT/2016/3/F14 5K5K/F56 BG/GWCSWCS,MSAB4X4/+/+

Yeni tiguan almanya konfigürasyon sitesi
    Açıkçası çok pahalıya gelecek gibi görünüyor.

Active info display
    Navigasyon
    Carplay
    Deri koltuklar
    Geri görüş kamerası
    Panoramik sunroof

Daha birçok gerekli özellik highline üzerine opsiyonel.

E zaten highline 115 binden gelir en iyi ihtimal.arabanın fiyatı 4x2 modelde bile 1.4 tfsi 130 bini geçecektir.
    4x4 herhalde 140 -150 bandını bulur bu gidişle.

• Bugün Eskişehir'deki bayiyle görüştüm benzinli modellerin girişi haziran ayında başlayacağı söylendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grdr

C suv diye tahmin ediyorum Golf'ün yükseği.

O zman. Fiyat da c -suv.olsun hocam.eskisi gibi değil rakipler arttı sırf tiguan diyede 30-40 bin fazla verilir mi bilmiyorum.iyi bir fiyat politikası uygularlar umarim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E0B8030F -- 13 Mart 2016; 22:18:51 >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.