Şimdi Ara

2016 KYK BURS VE KREDİLER ANA KONUSU(25 aralik ACIKLANDI) (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.674
Cevap
22
Favori
58.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.Alp

Lafta tabii ki artıyor. Hatta dünyanın en büyük ekonomilerinden birisiyiz

(yersen)

Lafta artıyor demek uluslararası istatistiklere bakınca oldukça saçma. Bu hükümetin sunumu değil.

Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri değiliz zaten. 17. sıradayız hükümetin hedefi de 2023 de ilk ona girmek, bizimde vatandaşlar olarak bu hedefin gerçekleşmesini arzulamak olmalı. Ancak bazı insanlar hükümete olan düşmanlıklarından neredeyse ülkenin sıkıntıya girmesini isteyecek kadar düşük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 742793

quote:

Orijinalden alıntı: Grasyas01

https://online.ziraatbank.com.tr/p/b/customerquery.aspx
    Birde arayıp kredi kartı için şifre oluşturdum bunun haricinde bişey yapmadım

Hocam ben internet hesabi actim kendime giris yapabiliyorum yani. Linkte internet hesabiniz bulunmaktadir vs yaziyor ama kredi kartiyla islem yapamiyorum.

4440000 aradim subeye basvurmaniz gerekiyor dediler.

Google playden 0.50 kurusluk alisveris yapamadim mesela. Atmden de para cekilemiyor.

Kardeşim sen kredi kartı hesabı açtırdın mı kartı alırken

• quote:

Orijinalden alıntı: mertcan102

quote:

Orijinalden alıntı: 742793

quote:

Orijinalden alıntı: Grasyas01

https://online.ziraatbank.com.tr/p/b/customerquery.aspx
    Birde arayıp kredi kartı için şifre oluşturdum bunun haricinde bişey yapmadım

Hocam ben internet hesabi actim kendime giris yapabiliyorum yani. Linkte internet hesabiniz bulunmaktadir vs yaziyor ama kredi kartiyla islem yapamiyorum.

4440000 aradim subeye basvurmaniz gerekiyor dediler.

Google playden 0.50 kurusluk alisveris yapamadim mesela. Atmden de para cekilemiyor.

Kardeşim sen kredi kartı hesabı açtırdın mı kartı alırken

Karti alirken gorevli on yuzu banka karti diger yuzu kredi karti dedi. Onun disinda hicbirsey yapmadim.

• Ben burs için başvurmuştum kredi çıktı ve kredi almayı düşünmüyorum. e-devlet üzerinden işlemi onaylamadım kredim iptal olur mu yoksa dilekçe mi yazmam gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

quote:

Orijinalden alıntı: dhequel

quote:

Orijinalden alıntı: ergun62463

quote:

Orijinalden alıntı: dhequel

quote:

Yurt içindeki internet alışverişlerinde geçerli ayrıca yurt içinde kullanırken banka kartı numarasını yazıcan avans kullanmak için

yani sadece n11 gittigidiyor vb gibi sitelerde kullanabilirim bu nakit avansı öyle mi ?

navit avansı elektronik para olarak değerlendirebilirsiniz kağıt olarak çekemezsiniz ama diyorsan illa bana kaat para lazım gideceksin bir bakkala bakal amca
    sen şu karttan 350 tl para çek bana kaat 350 tl versen olur diyeceksin ve 5-10 tl komisyon vereceksin(hayrına yapmaz) o da kartından 350 tl çekecek
    ve sana 350 tl kaat para verecek bu kadar basit(TÜRKTE ÇARELER TÜKENMEZ)

gittigidiyordan alışveriş yapmaya çalışıyorum yine hata veriyor çözemedim ben bu kartı

Hocam gittigidiyor'dan falan alışveriş yapmak istiyorsan KREDİ KARTI numarası ve CVC2sini kullanarak yapabilirsin. Ben şimdi denedim Paypal'a KREDİ KARTInı ekleyebildim, BANKA KARTInı bir türlü ekleyemedim. Mesela kredi kartı ile alışveriş yapınca, gelicek ayki taksidin mesela 30 lira gelicek, 30 lira bursdan/krediden kesiliyo direk, ayrıca kredi kartı ile taksitli de alırsın alıcağın şeyi daha faydalı da olabilir.

Kartın on yüzündeki numara banka kartının, arkasındaki numara kredi kartının bu arada.

Çekildiğine emin misin direk yoksa şubeye gidip 2 hesabıda birleştirmelimiyiz? Yoksa Web sitesinden aktarım var karttan karta ordan yapın arkadaşlar taksidi ödemek için ay başında işlemlerden kredi kartını seçin orda görürsünüz zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreGame -- 31 Aralık 2015; 21:55:36 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Schiffsführer

Şubeden teslim alırkende sözleşme imzaladınız mı sizde? 5-10 sayfa bir şey.

Evet dostum

Gişeden mi alıyoruz kartı yoksa müşteri temsilcisinden mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cazador1453

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Schiffsführer

Şubeden teslim alırkende sözleşme imzaladınız mı sizde? 5-10 sayfa bir şey.

Evet dostum

Gişeden mi alıyoruz kartı yoksa müşteri temsilcisinden mi?

Müşteri temsilcisinden kardeşim git herhangi birine söyle işlemini direk yapıyorlar zaten bir kaç sayfa şey imzalatıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: KraftMK

quote:

(yersen)

Lafta artıyor demek uluslararası istatistiklere bakınca oldukça saçma. Bu hükümetin sunumu değil.

Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri değiliz zaten. 17. sıradayız hükümetin hedefi de 2023 de ilk ona girmek, bizimde vatandaşlar olarak bu hedefin gerçekleşmesini arzulamak olmalı. Ancak bazı insanlar hükümete olan düşmanlıklarından neredeyse ülkenin sıkıntıya girmesini isteyecek kadar düşük.

Vatandaşın alım gücü 170. olduktan sonra ekonomi 17. olsa ne yazar 1. olsa ne yazar...

• Kart için başvuruya gerek var mı? Teslim alabileceğiniz yer kısmında üniversitenin yemekhanesi yazıyor. Ayın 6'sında. Direkt gidip alabiliyoruz galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Petyr Baelish

quote:

Orijinalden alıntı: KraftMK

quote:

(yersen)

Vatandaşın alım gücü 170. olduktan sonra ekonomi 17. olsa ne yazar 1. olsa ne yazar...

Devlet büyürken vatandaş bundan az bir pay alıyor. Eyvallah elestirilecekse bu eleştirisin. Ama ekonomik güç olarak diğer ulkelerle yanlış kıyaslama yapmak olmuyor.

• Beyler burs/kredi alanların sorularını cevaplamak için açıldı bu konu.

• Kredi çıktı,ama ben sadece 1 yıl almak istiyorum. 1 yıl sonunda 4800 tl alıp ayrılmam mümkün müdür ? tahmini geri ödemesi ne kadar olur ? ödemeye ne zaman başlarım ? yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar..
  • Arkadaşlar kimse soruları cevaplamıyor birisi taksın artık

ziraat bankasından kartımı teslim aldım imzaladım her şeyi ama bugün e devlete girip tahattütnameyi iptal ettim krediyi almak istemiyorum para yatmaya devam eder mi ne olur şimdi kartı aldık diye borçlandık mı yoksa e devletten iptal ettim diye bir şey olmaz mı yardım edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: iboocum

Arkadaşlar kimse soruları cevaplamıyor birisi taksın artık

ziraat bankasından kartımı teslim aldım imzaladım her şeyi ama bugün e devlete girip tahattütnameyi iptal ettim krediyi almak istemiyorum para yatmaya devam eder mi ne olur şimdi kartı aldık diye borçlandık mı yoksa e devletten iptal ettim diye bir şey olmaz mı yardım edin

Buraya yazacağına kadar kyk ya ve ziraat bankasına bir alo deseydin bence borçlandın
  • Arkadaşlar biriniz cevap verin. Kredi çıktı fakat taahhütnameyi onaylamadım daha doğrusu edevlet üzerinden hiç bir işlem yapmadım. Ziraatta kartım çıkmış gözüküyor fakat ben krediyi almak istemiyorum. Dilekçe yazmam gerekli mi yoksa onaylamadığım için zaten kredi yatmaz mı ?
  • Beyler baska bankada para varsa devlet burs vermiyormus dogru mu bu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birader şu devlet benden vergi almak dışında bi halt yapmadı.İlk bindeyim ailem memur kredi çıktı.Neyse benden kötü durumda olanlar vardır dedim haberlerde bu sene 150 bin kişiye yeni burs verilcek diyince şok oldum.Kim ya o 150 bin kişi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Darklord006

Ben burs için başvurmuştum kredi çıktı ve kredi almayı düşünmüyorum. e-devlet üzerinden işlemi onaylamadım kredim iptal olur mu yoksa dilekçe mi yazmam gerekiyor ?

Almak istemiyorsanız, 31 ocak 2016'ya kadar E-devlet'teki KYK kurumunun tahütnamesini onaylamazsanız otomatik iptal oluyor. Hiç bir işlem yapmanıza gerek yok.

-------

@Proph,

Söylenen tarihte, söylenen yere gidip, Ziraat Bankası'nın hazırladığı 30-40 sayfalık formu doldurup kartı direkt alıyorsunuz. 2 gün önce aldım, sorunsuz. Kartların üzerinde İSİM SOY İSİM YAZMIYOR, kartlar otomatik olarak isminize, numaranıza, mailinize tanımlanıyor ayrıca. Kartın üstünde isim soyisim yerinde sadece GENÇ yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

quote:

Orijinalden alıntı: Darklord006

Ben burs için başvurmuştum kredi çıktı ve kredi almayı düşünmüyorum. e-devlet üzerinden işlemi onaylamadım kredim iptal olur mu yoksa dilekçe mi yazmam gerekiyor ?

Almak istemiyorsanız, 31 ocak 2016'ya kadar E-devlet'teki KYK kurumunun tahütnamesini onaylamazsanız otomatik iptal oluyor. Hiç bir işlem yapmanıza gerek yok.

-------

@Proph,

Söylenen tarihte, söylenen yere gidip, Ziraat Bankası'nın hazırladığı 30-40 sayfalık formu doldurup kartı direkt alıyorsunuz. 2 gün önce aldım, sorunsuz. Kartların üzerinde İSİM SOY İSİM YAZMIYOR, kartlar otomatik olarak isminize, numaranıza, mailinize tanımlanıyor ayrıca. Kartın üstünde isim soyisim yerinde sadece GENÇ yazıyor.

eyvallah hocam , o kadar çok mu sayfa ya

• Beyler kredi alan bir arkadas asagidaki linkten girip kredi türünde ne yaziyor bir bakıp söyleyebilir mi? Ve aynı zamanda burs alan bir arkadas ta linkten geri odeme tarihi ile ilgili bir sey yazip yazmadigina bakabilir mi?

https://www.kyk.gov.tr/web/Yurtkur/ogrenimOdemeParametreGiris.do

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.