Şimdi Ara

2016 ilan 2015 araç :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir araç ile anlaştım, ilanda 2016 yazıyor, hata boya değişen yok yazıyor. gecenin 10unda telefonda konuştuk, tramere mesaj attım cevp gelmedi.... ertesi gün oldu computeste soktum, tramerden halen cevap yok ama computest baktı sorun yok dedi tramerde

computestçi adam rapor verecek oturdu yanımıza.

başladı araç bilmemne marka.................. 2015 model ?????????? 2015

2016 dedim ben. adam şaşırdı. abi ruhsatta 2015 yazıyor dedi

bu sefer ben şaşırdım. Ön tampon boyalı dedi benim şaşkınlık çarpı 2 oldu.

satıcı diyorki 2015 ama 2016 trafik çıkışlı, ondan dolayı 2016 seçtimilanı girerken. lan olm dalga mı geçiyon 2016 model mi oluyor o zaman diyorum içimden. güler misin ağlar mısın.

ne yapacaz arkadaşlar bu tarz satıcılarla. adam zaten belliki computest parasını da vermeyecek. ne yapim öldüreyimmi yani 3 kuruş için :)

sizsiz olun anlaştığınız adamdan ruhsat resmini isteyin, tramer sorgusu yapın, dediğinden harici birşey çıkarsa computest parasını senden alırım deyin :)

vazgeçtim almaktan arabayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spider58 -- 14 Ekim 2017; 20:43:49 >

• Geçmiş olsun.Benim araçta da durum garip,seninkinin tersi bir durum var;Aracın model yılı 2014 ama 2013 kasımda trafiğe çıkmış.:-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 98 model icin bile 2018 cikisli diyen var ne diyorsun.

• 2015-2016 konusu vazgeçme sebebi olabilir. Fakat tampon boyası, plastik aksam ve soylememis olması bana yanlış gelmedi.

Daha önce gittiğim bir ekspertiz firması bu konuyu alıcıya doğrudan, plastik aksam degerlendirilmez diye söylemişti.

Malum sitedeki ilanların cogunda tampon boyası belirtilmez.

• Ortada mevzu yapılacak birşey yok bence. Tampon boyalı olsa nolur olmasa nolur tampon bu plastik aksam, zaten sadece boyandıysa bir yere hafifçe tıklatmıştır ne var bunda? Boyalı olduğu dıştan belli olmuyorsa ki siz bile teste sokmadan fark etmediyseniz bir sorun yok. Diğer meseleye gelirsek 2015 yada 2016 olmasının ne farkı olabilir donanım vs. bir fark yoksa. Aracı beğendiyseniz alsaydınız keşke yazık etmişsiniz.

• Ön tampon boyasına takılan var mı hala ? Tampon bu adı üzerinde...
  • tampon pilastik parça olduğundan olası bir şeyde değer kaybı da olmuyor ayrıca pilastik aksam olduğu için boyalı olsa dahil değerlendirilmez boyalı diye
  • tampon boyasına takılmadım. onu zaten kabul ettim. ancak aracın modeli farklı olunca vazgeçtim.

1 yaş 3bin tL fiyat oynayan arabada elbetteki model sorun. neden 3bin tl fazla vereyim muadillerine göre.

ha arabanın sahibinin anlatımına göre aslında tampon boyası bile vazgeçme sebebi :) yani bana nasıl anlattı arabayı varın siz düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Booster_06

Ortada mevzu yapılacak birşey yok bence. Tampon boyalı olsa nolur olmasa nolur tampon bu plastik aksam, zaten sadece boyandıysa bir yere hafifçe tıklatmıştır ne var bunda? Boyalı olduğu dıştan belli olmuyorsa ki siz bile teste sokmadan fark etmediyseniz bir sorun yok. Diğer meseleye gelirsek 2015 yada 2016 olmasının ne farkı olabilir donanım vs. bir fark yoksa. Aracı beğendiyseniz alsaydınız keşke yazık etmişsiniz.

iki model arasında piyasada 3bin TL ye kadar çıkan fiyat farkı vazgeçmeme sebep.

neden 3bin fazla verim muadillerine göre. ben 2016 fiyatı verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spider58 -- 14 Ekim 2017; 21:55:48 >
  • Tampon boyasına kafanızı takacak kadar titizseniz sıfır araç bakın derim ek olarak yıl konusunda araç 2015 in 3 veya 4. çeyreğinde trafiğe çıkışı verildiğinde 2016 model sayılabiliyor. Trafiğe göre araç 2016 ama bayiye göre 2015 :)

Bunun gibi binlerce örnek var Türkiye'de.

Satışa engel olabilecek kadar önemli bir durum olacağını sanmıyorum.

Tekrar söylüyorum bu kadar titizseniz sıfır araç bakın.

Satıcının yerinde ben olsaydım bu tarz saçma bahaneleri kesinlikle hoş karşılamazdım.
  • Yapma ya, hoş karşılamazdın da ne yapardın merak ettim doğrusu. Yoksa sen konu sahibi arkadaşın bahsettiği ilandaki sahtekar mısın? İlan sahteciliğine tepki göstereceğine, bu durumu dile getiren mağdur arkadaşı eleştirmek de neyin nesi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir de 2013 model arabaya 2016 parasi isteyip acil yazanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vortex35

Tampon boyasına kafanızı takacak kadar titizseniz sıfır araç bakın derim ek olarak yıl konusunda araç 2015 in 3 veya 4. çeyreğinde trafiğe çıkışı verildiğinde 2016 model sayılabiliyor. Trafiğe göre araç 2016 ama bayiye göre 2015 :)

Satıcının yerinde ben olsaydım bu tarz saçma bahaneleri kesinlikle hoş karşılamazdım.

Aracın 2016 model olması için 2016 da üretilmesi gerekiyor diye biliyorum artık.Eskiden dediğiniz gibi olabiliyordu

• quote:

Tampon boyasına kafanızı takacak kadar titizseniz sıfır araç bakın derim ek olarak yıl konusunda araç 2015 in 3 veya 4. çeyreğinde trafiğe çıkışı verildiğinde 2016 model sayılabiliyor. Trafiğe göre araç 2016 ama bayiye göre 2015 :)

saçma mı? anlatamıyoum sanırım. benden 3bin TL fazla para alıyor 2016 diye. çünkü pazarlık 2016 ya göre.

o dua etsin ben ödediğim 300 TL ekspertiz parasında ısrarcı olmadım kaldıki beni hoş karşılamama gibi bir lüksü olsun.

ben yine insanlık ettim. tamponu kafama takmadığımı daha önce de yazdım. almama sebebim arabanın modelinin yanlış olması

Araba düşünün bayiye geliyor 15.12.2017 de ve 10.10.2018 de trafiğe çıkıyor.

Şimdi bu araba 2018 model mi? size bu arabayı 2018 model diye satmalarına (2018 model fiyatı ile ama) razı olur musunuz

o sizin dediğiniz çeyrek muhabbeti çoktan kalktı.

31.12.2017 == 2017 modeldir.
    01.01.2018 == 2018 modeldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: D.Baran

Geçmiş olsun.Benim araçta da durum garip,seninkinin tersi bir durum var;Aracın model yılı 2014 ama 2013 kasımda trafiğe çıkmış.:-)

2012 yılında bu kanun kalktı

Üretim tarihi hangi yıl ise model yılında o yıl oluyor

• quote:

Satışa engel değil ama cakalliga gerek yok düpedüz adilik yapmış satıcı

Bazı markalar var Suzuki vs 2015 Aralik üretimi ama 2017 yılında Nisan'da hala bayide şimdi bu aracın satıcısı 2017 model yazarsa satışa engel değil mi?

Bana göre engel hemde adilik ten engel

• Aynı durum benim aracımda da var. 2015 model 2016 1.ay çıkışlı. Alıcı arkadaş kesinlikle haklı. Hatta şu anda aracım satılık bunu ilan açıklamasında büyük harflerle belirttim. Satan ne sattığını bilecek, alan da ne aldığını. Burda satıcı yedirme peşinde. Günümüz çakallıklarına güzide bir örnek.

• Burada hala satıcıyı haklı çıkaran var yahu :) adam bildigin çakallık yapmış. Banane arabanın hangi tarihte trafiğe çıktığından. Ben arabanin model yilına bakarım. 2016 model parasina 2015 satmaya calisiyor. Pislik herife bak. Ben olsam ekspertiz parasinı geri isterdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Ön tampon boyasına takılan var mı hala ? Tampon bu adı üzerinde...

En takılı olduğum mevzu tampondur. Tavan boyalı olsun hic önemli değil, fiyattan düşerim ama tampon asla. Kırmızı cizgimdir.

Bilmiom başına gelen var mi ama tampon kolay kolay dikiş tutmayan, boya rengi tutmayan, tam oturmayan , denk gelmeyen bir parça . Birleşim yerlerinde ( camurluk, kaput vs ) açıklıklar olunca deliriyorum.

Boya takintili değilim, ama tampon takintiliyim.

• kardeşim iyi ki sen expertizde durumu öğrendin benxnoterde öğrendim. tam satış işlemi öncesi noterde bi ruhsatı verir misin dedim ve ruhsatı aldığımda başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 2006 konuştuğumuz araba 2005 modeldi. bu ne kardeşim diye çıkışınca aa abi bilmiyodum nolcakki 1 model farktan dedi. az kalsın dayağı yiyordu.noterden çıkarttım tüm paramı expertiz parqsı dahil aldım bu geldi yine abi gel anlaşalım diye. 3000 tl düşüğüne aldım

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.